Harmonicke mixovani

Jak krotit beaty...
Odpovědět
ToLa

Re: Harmonicke mixovani

Příspěvek od ToLa »

Nemate někdo cracklou verzi mixed in key?
Zajímalo by mě, jak je můj výběr k ničemu, že bych se podíval na pár písniček, co standartně dávám za sebe...
Stáhl jsem už tři verze, a ani jedna nefunguje... :-/

CCarlos

Příspěvek od CCarlos »

Nechci se k tomu stavět uplně odmítavě, ale nejvíc by mě zajímala právě odpověd na to jak ten software může fungovat když při dorovnání rychlosti pitchem tu toninu stejně změnim takže je jiná:)

Možná mám trošku staromodní názor, ale přijde mi že DJing s použitím softwarů ztrácí takové to svoje kouzlo... Výsledky to může mít dobrý, to nepopírám, ale když si pedstavim DJ kterej by míchal skladby podle toho co mu určí nějakej program, míchání dělá na PC pomocí automixu, kterej automaticky srovná BMP, možná i toninu a korekce a kdo ví co všechno... Kdybych měl lístek na párty, kde hraje takovej "DJ" tak bych se tam teda nehrnul ani zadarmo :geek2:

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Ty chodíš na párty kvůli tomu abys u každého přechodu dával pozor, zda je dobře proveden? :shock:
Já se teda na párty chodim bavit, a je mě jedno zda je přechod cool nebo prostě dobrý, hlavně že DJ hraje co se mě líbí... K čemu mě je technicky dokonalý dle jeho uší srovnaný mix, když hraje srač... :mrgreen:

Sem tam jezdim do Německa na "diskošky" a míchaní stylem šavle dolu, druhá nahoru, bez jakékoliv přípravy a rovnání, není nic vyjměčného od DJs jako je Pulsedriver, Jens O, Manian.... tj. ti nejlepší evropští DJs co se komerce týká.
A dám ruku do ohně, že nikdo z nich nic jako tóninu nepoužívá.

Ať mě někdo ukáže DJe, který se stal lepším (slavnějším) díky tomu že míchal tracky dle toho jak mají za sebou být a ne dle toho jak to cítí, a na základě své práce...
99,9% pocluchačů (tj, těch kteří ho jsou schopni dostat výše) nepozná rozdíl mezi jednotlivými styly housu, natož mezi nějakými tóninami)
Naposledy upravil(a) ToLa dne 27 dub 2010 09:38, celkem upraveno 1 x.

Sqara

Příspěvek od Sqara »

ToLa píše:Ať mě někdo ukáže DJe, který se stal lepším (slavnějším) díky tomu že míchal tracky dle toho jak mají za sebou být a dle toho jak to cítí, a na základě své práce... 99,9% pocluchačů (tj, těch kteří ho jsou schopni dostat výše) nepozná rozdíl mezi jednotlivými styly housu, natož mezi nějakými tóninami)
Sasha, Digweed...

Pohybuješ se v moc komerčních odnožích hudby, tam je jasné, že se o nic takového DJs nesnaží, nemělo by to žádný efekt.

sukinho

Příspěvek od sukinho »

nikdo z nich to nevyužívá pořád, je to spíš o tom, že když prostě nemáš nápad co ted by se tam šiklo za track tak ti to jenom zúží výběr z tvejch 500 tracků třeba jenom na 50, pochybuju, že tohle někdo používá tim stylem že by míchal výhradně podle tonin, který mu vyhodil program a pokud ano tak je mi ho líto

crewy

Příspěvek od crewy »

ToLa píše:Nemate někdo cracklou verzi mixed in key?
Zajímalo by mě, jak je můj výběr k ničemu, že bych se podíval na pár písniček, co standartně dávám za sebe...
Stáhl jsem už tři verze, a ani jedna nefunguje... :-/
stahni si 2.5 verzi, ale doma mě to na kabelu nefunguje, ted jsem na wifi na Wifi freezone a už mě to jede.tak čekám až se mě to všechno projede

RickySho

Příspěvek od RickySho »

Sqara píše:
RickySho píše:jestli to teda chapu spravne timpadem, vy odpurci tady mate problem, ze nestravim x hodin hledanim toniny srze klavesy, ale ze to na me vyplivne behem minuty software. to mi prijde absurdni. proc bych se s necim mel zbytecne sr*t tolik casu, kdyz naprosto stejnej vysledek mi prinese program za par vterin...
Nejde přece jen o výsledek, ale i o formu, proto jsem dal ten příklad s rovnáním BPM. Navíc hodně bych se divil, kdybys došel ke stejnýmu výsledku jako ten program. A proč by ses s tím měl srát tolik času? Já předpokládal, že Vás to baví...
myslim ze se kazdej bavime vo necem jinym. ke stejnymu vysledku bych samozrejme dosel, protoze ja mluvim jen o urceni toniny skladby. jestli zjistim ze je to C minor podle klaves, nebo mi to zjisti software je uplne jedno.
jde jen o to vedet ktera skladba ma jakou toninu. a to, jak je pak zamichas, v jakym poradi, kdy zamichas harmonicky uz je jen na tobe a je jedno jakym stylem sis predtim urcil toniny.
neni to to samy jako auto srovnani BPM, protoze to je neco co uz ti primo ulehcuje hrani. ale urcovani toniny je faze ktera samotnymu hrani teprv predchazi (toniny si urcim nez jdu do klubu).
z tohohle pohledu ano, dojdu ke stejnymu vysledku logicky :)

ja netvrdim ze vam to ma urcit co v jakym poradi hrat, jediny co to udela je, ze vam to zuzi skupinu tracku, co zamixujete jako dalsi. ale ne z 10 000 na 2 ale treba na 2 000. a kterej track zamichas z ty zuzeny skupiny uz je stejne na tobe. navic nic neni dany na pevno a vzdy muzes zamichat i track kterej ma nehodici se toninu ale vis, ze ti tam bude sedet z jinejch duvodu....
proto si nemyslim ze by to degradovalo hrani, naopak mu to pomaha, ale ne stylem, ze ti to ulehci hrani samotny...

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Tak jsem si projel svých posledních 5 CD a výsledek je ten, že pokud se za sebe hoděj čisla který jsou vedle sebe nebo stejné, tak je to z 50% naprostá píčovina, protože ty písničky se za sebe prostě nehoděj, Možná by měli stejnou tóninu, ale tím to tak asi končí, protože svým pojetím jsou uplně mimo.

7A - http://www.youtube.com/watch?v=YwEMbIc-3B8
7A - http://www.youtube.com/watch?v=-8bsxgURhPE

Třeba jsem to jen špatně pochopil, ale takovýhlech nesmyslu, mě vyskočila fakt minimálně polovina, tenhle je ze všech nejnesmyslnější.

Takže v mé sbírce by byl výsledek, že bych sice vybíral z méně vhodných skladeb asi tak 1/5, ale z toho by tam půlka byla k ničemu, takže bych vlastně neměl po 4řech písničkách co hrát :lol:
Zajímavý pomocník :-D

RickySho

Příspěvek od RickySho »

no jak rek nekdo tady prede mnou, zavisi dost co hrajes. u techle diskotekovejch vyvarecek to je asi vic jedno.
hlavne vy furt nechapete, ze to ma bejt pomucka, ne ultimativni reseni setu. to ze se dva tracky do sebe hodej neni jen o tonine, uznavam ze nekterej se stejnym key se tam absolutne nehodi a ten co ho ma uplne jinej zrovna jo, ve finale to je stejne dycky o vasem pocitu a usich.... ale stejne mas porad vetsi sanci ze se ti tam bude hodit ten se stejnym key (hlavne u trancu napr) :)

este prihodim jeden argument: http://www.mixedinkey.com/Reviews.aspx
napravo sou nazory par bezcenejch typku z horni dolni o kterejch ste mozna uz slyseli :)

Myxin

Příspěvek od Myxin »

Poslechněte si můj set. Tracky jedou podle schématu Mixed In Key:

Kód: Vybrat vše

http://www46.zippyshare.com/v/92505525/file.html
a tady jsem si našel videonávody, když mne před rokem zaujal Mixed In Key, takže tam pohledejte:

Kód: Vybrat vše

http://www.djtutor.com/
soundcloud.com/dj-myxin
facebook.com/djmyxin
djmyxin.wz.cz

DeeJayElwis

Příspěvek od DeeJayElwis »

[quote="ToLa"]Tak jsem si projel svých posledních 5 CD a výsledek je ten, že pokud se za sebe hoděj čisla který jsou vedle sebe nebo stejné, tak je to z 50% naprostá píčovina, protože ty písničky se za sebe prostě nehoděj, Možná by měli stejnou tóninu, ale tím to tak asi končí, protože svým pojetím jsou uplně mimo.

7A - http://www.youtube.com/watch?v=YwEMbIc-3B8
7A - http://www.youtube.com/watch?v=-8bsxgURhPE

Třeba jsem to jen špatně pochopil, ale takovýhlech nesmyslu, mě vyskočila fakt minimálně polovina, tenhle je ze všech nejnesmyslnější.

Takže v mé sbírce by byl výsledek, že bych sice vybíral z méně vhodných skladeb asi tak 1/5, ale z toho by tam půlka byla k ničemu, takže bych vlastně neměl po 4řech písničkách co hrát :lol:
Zajímavý pomocník :-D[/quote] musíš brát ale taky pohled na BPM :-) když máš u jednoho BPM 140 a u druhýho 132 tak je jasný že když ty písničky sladíš tak ve finále nebudou mít stejnou toninu :-) teda aspon teoreticky :-)

RickySho

Příspěvek od RickySho »

i prakticky. tonina je od slova ton a jedina vec ktera odlisuje tony od sebe je vyska. a menenim rychlosti tracku ovlivnuju i vysku, takze poznamka s BPM je docela na miste (kdyz teda clovek nepouziva key lock - vychazim z toho ze spis ne protoze to ma jiny obrovsky nevyhody)

ToLa

Příspěvek od ToLa »

DeeJayElwis píše:
musíš brát ale taky pohled na BPM :-) když máš u jednoho BPM 140 a u druhýho 132 tak je jasný že když ty písničky sladíš tak ve finále nebudou mít stejnou toninu :-) teda aspon teoreticky :-)[/quote]

Takže ve výsledku je potřeba rozdělit skaldby dle tóniny, pak dle BPM (max +-2 jinak to postrádá smysl) a můžu začít hrát... 8) .... ne nemůžu protože mě po rozdělení nezbylo nic co bych za sebe mohl umístit :mrgreen:

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

ToLa píše: Takže ve výsledku je potřeba rozdělit skaldby dle tóniny, pak dle BPM (max +-2 jinak to postrádá smysl) a můžu začít hrát... 8) .... ne nemůžu protože mě po rozdělení nezbylo nic co bych za sebe mohl umístit
to zalezi, co hrajes, u breakbeatu mam vsechno mezi 125-132 - cca 200 tracku

ToLa

Příspěvek od ToLa »

ale to je pořád +7 BMP, takže o nějaký tonině se nedá pořád mluvit, protože je to moc velký rozestup. A ve výsledku ti jich zbude pár co se dají míchat a zbytek když namícháš, tak budeš prostě za blba, protože to KAŽDÝ pozná, že tomu nesedí tónina :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět