Harmonicke mixovani

Jak krotit beaty...
Odpovědět
Bj_Carda
Vybavení

Re: Harmonicke mixovani

Příspěvek od Bj_Carda »

a pochybuju, ze ridicum MHD zalezi na tom, jak se jejich styl jizdy libi ostatnim. ti si asi nereknou "hele, dneska ridi linku 53 ToLa, to se musim urcite svezt!!!
LOL :mrgreen: Tak to sem se fakt zasmál :mrgreen:

Jinak koukám že tady taky někdo je z Palačáku :) Tak jen doufám že už 53ka zas začne jezdit.
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

JK.

Příspěvek od JK. »

Ono podle me ma tohle vyznam v nejakym trancu, mozna technu, ale ve stylech jako tech-house, deep tohle az zas takovy vyznam nema, jelikoz tyhle tracky maji silene dlouhe intra. To vsak neznamena ze je muzes za sebou skladat jak chces, musi to mit "hlavu a patu" . ^^
Propellerhead Reason 4.0

Kubík

Příspěvek od Kubík »

A to, že tracky mají dlouhý intra znamená, že ty intra nemají tóninu? Navic intra jsou dlouhy všude nebo taky nikde ... imho nezáleží na stylu kór když to jsou rovný beaty.

Sqara

Příspěvek od Sqara »

Kubík píše:A to, že tracky mají dlouhý intra znamená, že ty intra nemají tóninu? Navic intra jsou dlouhy všude nebo taky nikde ... imho nezáleží na stylu kór když to jsou rovný beaty.
Na stylu určitě záleží, protože se všechno míchá jinak, takže souhlasm s tím, že třeba ten trance je dobrej příklad.

JK.

Příspěvek od JK. »

Kubík píše:A to, že tracky mají dlouhý intra znamená, že ty intra nemají tóninu? Navic intra jsou dlouhy všude nebo taky nikde ... imho nezáleží na stylu kór když to jsou rovný beaty.
samozrejme ze maji toninu, kazda pisen ma nejakou svou toninu, ale ten house jsem uvedl protoze to u nej neni prave tak vyrazne :) u trancu jsou songy jen a pouze o melodii, intra a outra jsou povetsinou kratke, pripadne delsi ale s postupne nabihajici melodii. U housu, a obzvlast u tech house, minimalu, mas dlouhe intra/outra, ve kterych je minimum melodie, maximalne nejaky naznak na prvnich dobach, coz ti dava velky prostor pro mix.
Propellerhead Reason 4.0

benja

Příspěvek od benja »

Taky nevím jestli to sem přesně patří, ale je něco uplně jiné nahrát nějakej "harmonicky" seřazenej set, kterej si udělám doma a mám na to času kolik chci, nebo odehrát "harmonicky" celej večer + moderování. Jinak samozdřejmě tracky za sebe aby se hodily, to je snad jasny, aby nedošlo k tomu že se lidi na parketu zastaví a přemýšlí jak vlastně ted tancovat co to vlastně hraje ...

Tak skromně ode mě :oops:

Sqara

Příspěvek od Sqara »

benja píše:Taky nevím jestli to sem přesně patří, ale je něco uplně jiné nahrát nějakej "harmonicky" seřazenej set, kterej si udělám doma a mám na to času kolik chci, nebo odehrát "harmonicky" celej večer + moderování. Jinak samozdřejmě tracky za sebe aby se hodily, to je snad jasny, aby nedošlo k tomu že se lidi na parketu zastaví a přemýšlí jak vlastně ted tancovat co to vlastně hraje ...

Tak skromně ode mě :oops:
Já bych řekl, že se řeší nějaká teorie nadstandartního profi Djingu, alespoň v téhle rovině se tu většinou bavím já, i když vím, že řada z Vás tu dělá diskotéky apod.

benja

Příspěvek od benja »

Sqara: aha, já jen mě to tak napadlo napsat, tak jsem to napsal :)) je to podle mě pravda, ale asi to sem moc nepatří ...

Jinak k tomu harmonickému, tak to je snad jasny, že už na té "profi" urovni, ale i normální člověk, pokud si jde do hudebního klubu něco poslechnout, tak to musí byt pro něj příjemné z hlediska diváka .. a nebude tam plácat páté přes deváté, ať už se jedná o jakýkoli styl.

Myxin

Příspěvek od Myxin »

Teda já Vám nevim...odsuzujete něco, co jste nezkusili? 3 roky jsem hrál bez klíče. Takže jsem si fakt nemohl zapamatovat, jestli tahle skladba jde k téhle. (Ideální stav - když DJ, aniž by měl skladby oklíčované kódem, podvědomně věděl, že takhle skladba s touhle budou ladit.) A když se přihlédne k tomu, že tempo, s jakým se vydávají tracky na Beatportu a tím, že jich přibližně 30 mám nových asi každý měsíc...tak fakt není ani pomalu možné vědět o celé svojí kolekci hudby, která skladba ladí k jaké. 4-tý rok mého hraní jsem se právě dostal k softwaru Mixed In Key, který se právě řídí grafem na první straně. A ikdyž jej někdy záměrně nedodržuju, tak to prostě moje sety posunulo o několik tříd výše! Nemluvě o tom, že zbyde více času na mix, než na výběr tracku...
Co vy na to?
soundcloud.com/dj-myxin
facebook.com/djmyxin
djmyxin.wz.cz

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Pokud mam ragovat na tvou poslední větu, že zbyde více času na mix, než na výběr tracku, kterou jsem pochopil tak, že za tebe tracky vybírá software.
Tak má odpověď je, že nejsi DJ, ale pouštěč... :idea:

Myxin

Příspěvek od Myxin »

Říkej tomu jak chceš. Ale slovem mix není myšleno (samozřejmě) jen play/pause. Ale smyčky, efekty...dyt' Tobě to přece nemusím vysvětlovat, ne? :D Spousta světových DJ's hraje s Mixed in Key. Skeptičtí, Tvým názorem k tomu byli i mí kamarádi, ovšem ti o DJingu nic neví. Vypadá to, že za tebe vše dělá soft, ale co za mě ve skutečnosti udělal? Z celé mojí sbírky tech-house a techno tracků mi vybral ČÁST na výběr. Takže stejně je pak zas na mě, jakou skladbu vyberu z těch, co mi nabídl. Avšak rozmýšlení je rychlejší, protože se nemusím zabývat v jaké tónině jsou hrané...
soundcloud.com/dj-myxin
facebook.com/djmyxin
djmyxin.wz.cz

RickySho

Příspěvek od RickySho »

Myxin píše:Říkej tomu jak chceš. Ale slovem mix není myšleno (samozřejmě) jen play/pause. Ale smyčky, efekty...dyt' Tobě to přece nemusím vysvětlovat, ne? :D Spousta světových DJ's hraje s Mixed in Key. Skeptičtí, Tvým názorem k tomu byli i mí kamarádi, ovšem ti o DJingu nic neví. Vypadá to, že za tebe vše dělá soft, ale co za mě ve skutečnosti udělal? Z celé mojí sbírky tech-house a techno tracků mi vybral ČÁST na výběr. Takže stejně je pak zas na mě, jakou skladbu vyberu z těch, co mi nabídl. Avšak rozmýšlení je rychlejší, protože se nemusím zabývat v jaké tónině jsou hrané...
amen.

ostatne nez existovaly tyhle programy tak ti, co chteli harmonicky mixovat si stejne zkouseli u kazdyho tracku najit jeho toninu napr. na klavesach a nasledne si ji zapisovali k jednotl. trackum. a pak vybirali podle key.... ted je jen ten rozdil ze ti praci zkrati software, nemyslim si ze by to jakymkoliv zpusobem degradovalo DJe.... prave naopak

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Mohl bych poprosit o nějaký set který je utvořen tímto geniálním způsobem?

To co tady popisujete mě připadá, jako, že to uslyšim, a můj život se změní a již nikdy nebude takový jaký býval :mrgreen:

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Tak jsem to poslechl... Pokud pominu, že ani jedna z ukázek se nedá poslouchat jaky to jsou srač... tak jsem vydržel vždy až do konce a výsledek je že NIC...
Prostě nic, úplně normální sety, jako je na internetu miliony dalších...
Teď jsem vážně sklamanej :mrgreen:

Odpovědět