Harmonicke mixovani

Jak krotit beaty...
Odpovědět
atlon

Re: Harmonicke mixovani

Příspěvek od atlon »

A je správne :wink:
ale ako už bol párkrát písané, netreba sa vždy spoliehať len na KEY :palec+:

Ale určite pomôže ten MIK, sám ho používam

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

razor15 píše:Čau, rychlá otázka (hlavně na příznivce a lidi se zkušenostmi samozřejmě):
Chci hrát Progressive / Bigroom House, je mi tohle k něčemu ? Protože používám Virtual DJ a tam si taky můžu poskládat tracky podle numerického klíče a občas prostě nevím, jak mám udělat ten přechod. Mixuju bez sluchátek, na integrované zvukovce, prostě samouk, co do toho neinvestoval zatím ani korunu. Občas jde poznat, že to krásně sedí, ale občas fakt nevím, kdy mám posunout crossfader na druhej track. Takže jaký je teda rozdíl mezi tím, že si koupím ten program za 1000 a tím, že to vidím přímo ve VDJ. Díky moc :)
rozdiel nebude ziadny, kym si nekupis sluchatka, ext. zvukovku, aspon jednoduchy mix alebo konzolu a CF budes presuvat mysou ... najprv si vyries aspon zakladny setup, potom ries soft
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

trochuzvuku

Příspěvek od trochuzvuku »

Ahoj, dovolte abych téma oživil :-D Mám otázku týkající se harmonického mixování a nerad bych kvůli ní zakládal novou diskuzi.

Jsem začínající a pokaždé, když narazím na něco co by mohlo mixování ulehčit tak se ve mě spouští takové vnitřní dilema :D "Mám to dělat? Nemám to dělat?" Bude to stále kvalitní?" Nebo to bude z Wishe?" :D. Posledně jsem narazil na beat sync, z počátku jsem byl nadšený, že něco takového existuje. Bylo to MNOHONÁSOBNĚ JEDNODUŠŠÍ! A to byl ten problém.. :D Přestalo mě to bavit, vytratilo se kouzlo, náplň z mixu, právě proto, jak jednoduché to najednou bylo. Tak jsem se hezky zase vrátil k tomu co mě naučila kamarádka v základu a beat sync nechal nadobro neaktivní. Teď když se povede přechod, je to jako když se mi před pár lety povedl první oblouk na Snowboardu. :-D. Nepopsatelný pocit, o který bych se nerad připravil.

No jo... Jenomže jsem narazil na mix in key a tam je to s mým myšlenkovým procesem krapet složitější.
Nemám totiž pocit, že bych si vyložené mix ulehčil. Je to pro mě v začátcích stále takové to stihnout správně postup a udělat přechod.

Souhlasím s tím, že by člověk měl skladbu mixu spíše procítit a nenechávat program aby to dělal za něj. Opět se, mám dojem, člověk připravuje o nějaký proces tvorby, který může být velice naplňující.

Moje otázka zní: Co když je to ale naopak? (Prosím kdybych napsal blbost, pořádně mi to vraťte ať si to pamatuju a něco se přiučím. :D) Dejme tomu, že jsem si poskládal playlist, seřadil tracky tak jak bych si představoval mix, zkusil je zahrát, následně doupravil pořadí a s výsledným mixem jsem spokojený. Když dál přemýšlím o daném mixu, napadne mě, že bych mohl zkusit ho zahrát s aktivní key synchro. (i přesto, že původně třeba nezněl špatně). Zahraju mix s key sycnhro a zjistím, že nikde nezpívají chupmunkuvé :-D a, že mix zní taky dobře, ne li lépe. Key sync jsem tedy využil jako takovou třešničku na dortu a zároveň ale zachoval proces tvorby mixu a měl i prostor pro cítění. Je tohle špatně? A pokud ano tak proč?

Děkuji za každý názor.

djmario

Příspěvek od djmario »

trochuzvuku :
Ahoj ono je to dost těžký odpovědet někdo to opravdu použivá někdo ne volba je vždy na tobě tady můžem jen tak polemizovat,dnešní mašinky toho nabízejí hodně je jedno jestli to je přehrávač nebo konzole ale spíš jsi uvědomit jak jsi zmíníl někdy neni čas když hraješ na živo,namíchat to přesně a někdy je času dost ale to zas mužeš využít na přidání efektu, atd.. hrát jsi mužes používat nebo ne některé skladby stejně musíš dorovnávat,záleží co preferuješ, kvalitu,nebo rozdíly v mixu přidání noveho zvuku nebo efektu do mixu atd..ono taky záleží když to děláš doma nebo na živo doma máš klid,hodně pokusů, na živo ne atd.. můžu tady psát do aleluja sám se rozhodni nikdo tě neodsuzuje volba je na tobě a ještě něco víš ono používat sync někdy to je super ale už jsem se setkal žeto prostě nesrovná ani za boha a tam už musiš ručně rovnat skladbu to je vše měj se

Dj Jarad

Příspěvek od Dj Jarad »

zbytečný....
Já jedu třeba rnb/hip hop 90/ soul funk a pod....

Key sync a úprava klíče skoro není potřebná... leda že bych třeba dělal přechod z rúzného stylu a tempa. Ale i tak je zde spousta efektů, jak to udělat jinak....
za mě toje fajn věc když si budu blbnout s toninou na nabindovaných Cue.

Někteří říkají že je to nezbytnost...ale to jsou většinou konzolisti a pioníři players.... co jedou tech/house...a další.

Pro mě co má gramce, a jede gramo desky s dvs nemá klíč téměř význam... spíš jen přídávám Key+1 nebo -1 pro úpravu tempa....ale toje beztak od 3% + na pitchi.
pokud nemáš styl,techniku, a sluch je ti key na pikaču...

určitě si neskládám playlist podle Key...

Odpovědět