Harmonicke mixovani

Jak krotit beaty...
Odpovědět
CCarlos

Re: Harmonicke mixovani

Příspěvek od CCarlos »

Možná jsem jen větší amatér než si sám myslim, ale mě na tom nepřijde vubec nic geniálnějšího, než co si tady brnkám doma pro sebe... Technicky slušně zahraný, ale ten výběr nevim no... Zázrak bude asi jindy :wink:

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Tohle je stejná diskuze jako povídat si o autoBPM. Zkrátka se jedná o softwarové označování tónniny daného tracku. Díky tomu lze najít snadno podobné tracky bez toho, aniž by DJ musel přemýšlet, zda dva tracky nebudou falešné, což v těch ukázkových setech bylo slyšet, že nejsou. Zejména doporučuji poslechnout trancový set, kde je nejvíce slyšet, že k sobě dané tracky pasujou jako puzzle. Otázkou ale pak zůstává, na kolik je DJ technicky schopný, když si tracky nechá seřadit programem...
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

CCarlos

Příspěvek od CCarlos »

Teď mě tak napadá otázka jak to vlastně může fungovat? Mám dva tracky. U každýho mám zaznamenanou toninu a sedí. Jdu je míchat do sebe. Ok, hraje jeden a chci dát druhej. Co udělám? Najdu Cue bod, srovnám tempo pomocí PITCH, pak si pohraju s korekcema a jdu na to. Výsledek je takovej že tonina druhýho tracku se od tý původní změnila protože jsem skladbu zrychlyl Pitchem... Jediný co by mě zachránilo je použít Key lock, ale jak tu asi každej ví tak to není zrovna ono (aspon vetšinou). Celá ta dokonalost tónin pak uplně postrádá význam, protože se změnou rychlosti bez Keylocku se mění i tonina :surprised2:

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Si to musíš nechat nějakým programem srovnat na stejnou rychlost, nechat si je pojmenovat dle pořadí jak mají jít za sebou, nechat ořiznout u prvního beatu, abys ho nemusel hledat a pak budeš teprve pořádnej DJ :mrgreen:

Každopádně odpověď na tóninu by mě taky zajímala, protože do kategorie DJu co uctívá toto key náboženství, patří většina těch to odmítají master tempo :-)

dj-johny4

Příspěvek od dj-johny4 »

tak já si hlavně myslim, že většina tracků co má stejnej key (v určitým žánru) tak má i dost podobný bpm a když track zrychlíš/zpomalíš jen o kousek třeba 4% tak se nemůže tónina tak výrazně změnit. Nehledě na to, že pokud člověk člověk odehraje třeba 2hodinovej set ve stejnej tónine, tak pak to může znít dost nudně, pač ty tracky si jsou hodně podobný.
Ono nikde není psáno, že má člověk na sebe házet jen tracky se stejnym key, ale je doporučený dávat sobě podobný (sousední tóniny z tej tabulky)

ToLa

Příspěvek od ToLa »

4% je teda už docela dost, to je rozdíl 130 vs. 135,2 a to už udělá z "Davida Guetty" slušného gaye :-D

Podle mě je to celý moc přeceňovaný..
Kdo hrát umí, tak z jeho setu, to nikdo nepozná, že je nějaká změna (usuzuji dle těch setů co jsem si poslechl) a kdo je kopyto a hází tam pátý přes devátý, tomu nepomůže ani zázrak, natož předvymyšlený playlist.

CCarlos

Příspěvek od CCarlos »

Přesně tak, 4% už ovlivněj toninu docela dost. Mě to teda přijde, že se tu dělá z obyčejnýho hovínka zlatý hovínko. Když to vemu uplně od základu, tak kvalitu DJe určují jeho posluchači. Myslim že se moc nespletu, když řeknu, že nikdo na pártys a v klubech nepřemejšlí nad tím jakej má set děj nebo jestli je tonina tracku trošku jiná než předchozího tracku. Každej ocení nejvíc, když set pěkně graduje a objevujou se v něm tracky, který jsou prostě oblíbený a technika mixu nemá chyby. Po takový akci přijde domů a řekne si jo to byl mazec, DJ hrál fakt dobře... A o tom bych řek že to je :) To že to někdo dotáh vysoko a někdo ne záleží na každym. Někdo je průbojnej, někdo se bojí. Někdo je výřečnej a umí pobavit, někdo ne. Někdo má známosti, někdo zase ne... atd atd

Sqara

Příspěvek od Sqara »

CCarlos píše:Když to vemu uplně od základu, tak kvalitu DJe určují jeho posluchači. Myslim že se moc nespletu, když řeknu, že nikdo na pártys a v klubech nepřemejšlí nad tím jakej má set děj nebo jestli je tonina tracku trošku jiná než předchozího tracku. Každej ocení nejvíc, když set pěkně graduje a objevujou se v něm tracky, který jsou prostě oblíbený a technika mixu nemá chyby. Po takový akci přijde domů a řekne si jo to byl mazec, DJ hrál fakt dobře... A o tom bych řek že to je :) To že to někdo dotáh vysoko a někdo ne záleží na každym. Někdo je průbojnej, někdo se bojí. Někdo je výřečnej a umí pobavit, někdo ne. Někdo má známosti, někdo zase ne... atd atd
Tady snad jde o to, jak být lepším DJem a jak si dát s výběrem tracků co největší práci, ne? A je úplně jedno, jestli nad tím ta banda opilců, pro kterou člověk hraje, ty tóniny vůbec nepozná. Koneckonců, každý DJ má takové fanoušky, jaké si zaslouží.

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Sqara píše: Tady snad jde o to, jak být lepším DJem a jak si dát s výběrem tracků co největší práci, ne?

A proto se tu bavíme o programu, který to vybere za DJe bez práce? :mrgreen:

RickySho

Příspěvek od RickySho »

ja nechapu co se tady furt resi. harmonicky mixovani je lepsi z duvodu toho, ze navazujici tracky maji toninu, ktera zni dobre s predchozi. to neni nazor, to je snad holej fakt ze toniny hodici se do sebe zni lip nez ty co se do sebe nehodej, asi jako kdyz je lepsi kdyz zpiva pevec narodni opery v porovnani s vozralym falesnym hulakanim Vény z horni dolni v hospode :wink:

nemusim si udelat playlist pomoci softwaru, ale to ze mi urci toninu tracku mi aspon ukaze jako pomucku k tomu abych vedel z jake skupiny tracku vybirat dalsi. a neverim nikomu z mistnich diskutujicich, ze kdyz ma ve sbirce x stovek mozna tisicovek tracku a micha bez pripravy, ze si pamatuje ktery track ma melodii v jake tonine a tudiz vi jestli mu bude znit dobre s hrajicim trackem. ano, nektere tracky zneji spolu dobre i s jinymi toninami, ale to je treba jen kvuli nemelodickemu intru, ruznym stylovym odlisnostem atp, ale ve vetsine pripadu to tak neni :)

je to proste pomucka. kdyz na motorce nahradim nakopavani motoru nohou elektrickym starterem - tlacitkem, dela to ze me snad horsiho jezdce? :mrgreen: je to stejnej princip

ToLa

Příspěvek od ToLa »

To přirovnání k motorce i pěvce národní opery je hodně slabý... Na přirovnáních ještě hodně zapracuj, tohle je hodně zcestný :mrgreen:

RickySho

Příspěvek od RickySho »

furt je to min zcestny nez tvrzeni ze ulehceni prace degraduje DJe :wink: ale jo ja prirovnani rad, priste vymyslim specialne pro tolu neco originalniho :lol:

Sqara

Příspěvek od Sqara »

ToLa píše:
Sqara píše: Tady snad jde o to, jak být lepším DJem a jak si dát s výběrem tracků co největší práci, ne?

A proto se tu bavíme o programu, který to vybere za DJe bez práce? :mrgreen:
Reagoval jsem na konkrétní odstavec, který tohle neřešil, navíc od harmonického mixingu jsme se nevzdálili.
RickySho píše:furt je to min zcestny nez tvrzeni ze ulehceni prace degraduje DJe :wink: ale jo ja prirovnani rad, priste vymyslim specialne pro tolu neco originalniho :lol:
Naopak je to hodně scestný (takhle je to správně btw). Pokud byl DJing postaven na vybírání skladeb DJem, samozřejmě v rámci zachování nějaké harmonie a logiky, tak vidím takový program v poodobném světlě jako synchronizaci beatu.

RickySho

Příspěvek od RickySho »

Sqara píše:Pokud byl DJing postaven na vybírání skladeb DJem, samozřejmě v rámci zachování nějaké harmonie a logiky, tak vidím takový program v poodobném světlě jako synchronizaci beatu.
ted si sam rek, ze je dobry zachovat nejakou harmonii a logiku cimz si neprimo obhajil harmonic mixing. harmonii beru tak, ze maj tracky stejnou nebo podobnou toninu, logiku tak, ze nejakym stylem navazujou (vsechno ostatni co je propojuje mimo toniny) - to si urci DJ uz z hlavy sam (cimz nerikam ze dalsi track podle toniny ne, jen nebude vybirat z 1500 ale z 500)

jestli to teda chapu spravne timpadem, vy odpurci tady mate problem, ze nestravim x hodin hledanim toniny srze klavesy, ale ze to na me vyplivne behem minuty software. to mi prijde absurdni. proc bych se s necim mel zbytecne sr*t tolik casu, kdyz naprosto stejnej vysledek mi prinese program za par vterin...

otazka neni jestli je spatny pouzivat mixed in key. otazka je jestli pouzivat harmonicky mixovani nebo ne. jestli ne, software neresim. jestli jo, je v roce 2010 logictejsi pouzit software. tot muj nazor

Sqara

Příspěvek od Sqara »

RickySho píše:jestli to teda chapu spravne timpadem, vy odpurci tady mate problem, ze nestravim x hodin hledanim toniny srze klavesy, ale ze to na me vyplivne behem minuty software. to mi prijde absurdni. proc bych se s necim mel zbytecne sr*t tolik casu, kdyz naprosto stejnej vysledek mi prinese program za par vterin...
Nejde přece jen o výsledek, ale i o formu, proto jsem dal ten příklad s rovnáním BPM. Navíc hodně bych se divil, kdybys došel ke stejnýmu výsledku jako ten program. A proč by ses s tím měl srát tolik času? Já předpokládal, že Vás to baví...

Odpovědět