Harmonicke mixovani

Jak krotit beaty...
Odpovědět
honcka
Vybavení

Re: Harmonicke mixovani

Příspěvek od honcka »

ToLa píše:ale to je pořád +7 BMP, takže o nějaký tonině se nedá pořád mluvit, protože je to moc velký rozestup. A ve výsledku ti jich zbude pár co se dají míchat a zbytek když namícháš, tak budeš prostě za blba, protože to KAŽDÝ pozná, že tomu nesedí tónina :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
rikam, ze v tom mam 200 tracku tj prumerne 30 tracku v rozpeti 1 BPM

DeeJayElwis

Příspěvek od DeeJayElwis »

ToLa píše:ale to je pořád +7 BMP, takže o nějaký tonině se nedá pořád mluvit, protože je to moc velký rozestup. A ve výsledku ti jich zbude pár co se dají míchat a zbytek když namícháš, tak budeš prostě za blba, protože to KAŽDÝ pozná, že tomu nesedí tónina :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To ani nemyslím jak jsi napsal že by jsi si to takhle setřídil :-D to já kdybych to takhle setřídil tak možná a to píšu možná mám tak od každý toniny a od BPM126-132 jedno CD :-DD já si myslím že prakticky na tý tonině hodně záleží ten program ti to i ukáže :-) ale záleží pak na Deejayovi jestli se tím bude řídit nebo přeskočí toninu o dvě stupnice nebo překvapí nějakou složitější formou přechodu za pomocí efektů smyček ,acapell a nebo použítí mashupů atd. když se koukneš na set axwella na mácháči neřekl bych že se řídí moc toninou :-)

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Já taky tvrdim od začátku, že řídit se tóninou je prostě kokotina, takže informace, že se s ní někdo neřídí, je stejná, jako že někdo umí chodit :-D

piatro
Vybavení

Příspěvek od piatro »

nedá mi to nezapojiť sa do tejto diskusie.
MIK používam už asi 3 rok,je to perfektná pomôcka. nehovorím že sa stále riadim tóninou.veľa záleží aj od feelingu tracku,môže byť aj jeden track aj druhý v rovnakej tónine aj rovnaké BPM a aj tak do seba nebudú sedieť. predsa nepustím po nejakom vyšupovanom tracku niečo nudné, bez nálady.
Tola, neviem či si už bol niekedy na nejakom koncerte,ale ak pôjdeš na nejaký a klavirista bude stláčať klávesy ako sa mu zapáči,sa ti to bude páčiť? :lol: však to je v podstate úplne jedno že ktoré klávesy má stlačiť aby to melodicky sedelo,hlavne nech to hraje. máš dosť úbohé názory a možno keď sa raz posunieš z púšťania kabátov ďalej tak túto feature využiješ aj ty :twisted:

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Srovnávat hraní na klavír, nebo na jakýkoliv jiný nástroj s puštěním písniček... K tomu není co dodat... :mrgreen: :roll:

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Tak smysl ve srovnávání hraní na klavír a DJingem s tóninou tracků taky moc nevidim. Nicméně zarputile věřit MIK a stavět na tom celej DJing je podle mě hovadina. Je spousta výborných DJs, kteří to nikdy nepotřebovali a mixujou parádně. Potažmo dřív ani nic takového nebylo. Vás, co se spoléháte jen a jen na software, bych na pár hodin postavil před gramce a analogovej mix. V tomhle případě by vám byl software k ničemu.
MIK používám taky, je to výborná věc, nelze tvrdit že ne. Ale nelze tomu vždy a za každou cenu slepě věřit. MIK používám, tedy jen pro předem připravené sety, které mixuju doma a následně pak pouštím do světa. Na živo je to podle mě nepoužitelné. Vygenerovaný seznam tracků ale pak stejně často upravuju podle sebe. Melodie a tónina totiž není všechno.
Představa, že bych hledal tracky jen podle tóniny a pak ještě i podle BPM... nevím... cítil bych se jako DJ hodně degradovaný. Při párty člověk nasává atmosféru z dané akce a tracky by mu měli lítat hlavou sami. Vzpomínám myšlenkama na ty doby, kdy jsem hrál výhradně z gramců a nebudu předstírat, že mi neukápne pomyslná slza.
Ne všechny hudební styly a tracky tvoří jen melodie. V mnoha případech je totiž beat mnohem výraznější a i důležitější než nějaká melodie. Takže v některých případech je lepší a čistší mixovat na základě znění beatu (zda je "tvrdší", "měkčí", zkrátka jinak znějící). I výborně sesynchronizované melodie hrající pospolu mohou znít ve výsledku celého setu divně, pokud se beaty budou od sebe příliš lišit.

Mix dvou tracků je mix se vším všudy a tónina je jen jedna z mnoha součástí.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

beatIT

Příspěvek od beatIT »

zdravim ked si instalujem M.I.K. 4 mi vkuse ukazuje toto: http://imageshack.us/photo/my-images/717/beznzvuuc.jpg/ viete mi nekto prosim pomoct?

atlon

Příspěvek od atlon »

[quote="beatIT"]zdravim ked si instalujem M.I.K. 4 mi vkuse ukazuje toto: http://imageshack.us/photo/my-images/717/beznzvuuc.jpg/ viete mi nekto prosim pomoct?[/quote]
a mas ho origos?

beatIT

Příspěvek od beatIT »

[quote="atlon"][quote="beatIT"]zdravim ked si instalujem M.I.K. 4 mi vkuse ukazuje toto: http://imageshack.us/photo/my-images/717/beznzvuuc.jpg/ viete mi nekto prosim pomoct?[/quote]
a mas ho origos?[/quote]
nemam ^^

konszpic

Příspěvek od konszpic »

Kup origoš, nebudou vubec problémy, nebo lepší hledej pokud ti přijde litr moc.

atlon

Příspěvek od atlon »

[quote="beatIT"][quote="atlon"][quote="beatIT"]zdravim ked si instalujem M.I.K. 4 mi vkuse ukazuje toto: http://imageshack.us/photo/my-images/717/beznzvuuc.jpg/ viete mi nekto prosim pomoct?[/quote]
a mas ho origos?[/quote]
nemam ^^[/quote]

toto som si ani nevsimol.
takze presne ako konszpic napisal, treba kupit origos :wink:
aj ja som sa k tomu tak dostal , ze mi cracknuta verzia uplne inak udavala BPM ake bolo v skutocnosti (pio djm 800, denon dns 1000 , traktor , vsade rovnako lem MIK mi ine ukazalo ) a nesedelo mi to nijak pri mixovani
tych par € nezaskodi , velka pomocka, aspon ak to myslis vazne, hranie :wink:

Bobo69
Vybavení

Příspěvek od Bobo69 »

Blbost.........zalezi jaka verze a cim je crackla....mam karibic MIK a ukazuje presne tak jak Traktor...

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike »

Já osobně si myslim, že tahle pomůcka je fakt hodně dobrá pro čistě trance, techno a minimal záležitosti. Před rokem a půl jsem připravoval čistě techno set a MIK byla fakt dost slušná pomůcka.

Nikdy jsem se podle žádné "blbé" tabulky neřídil a vždy jsem set připravoval podle ucha... pustil jsem tracky a buď to tam bylo nebo nebylo. Když člověk ale připravuje vyloženě nekomerční set v jednom specifickém stylu, tak to fakt ušetří hodně práce. Z MIK mi vypadlo třeba 15 vhodnejch tracků, ze kterejch jsem vybral 3-4, které jsem zkoušel a pak s nima dál pracoval. Ušetří to spoustu času.

U komerčnějších stylů a v případě, že má DJ bavit návštěvníky třeba celou noc... tam už to použití moc nevidim. Myslim, že tam jsou důležitější kritéria pro čistej mix než je tónina. Přecejenom u vokálovejch písniček a dnešních "party mixů" je mnohem důležitější, jak k sobě ty tracky jdou stylově a jak na co reagují lidi. Hlavně by DJ měl vnímat svůj sál a hrát tak, aby ho udržel na nohách.

Nicméně myslim, že harmonická stránka setu neni nic nového... měl by to každý DJ dělat už intuitivně a sám od sebe. Ale nekomerčních stylech tyhle pomůcky ušetří určitě hodně času.

hant_

Příspěvek od hant_ »

ToLa píše:Srovnávat hraní na klavír, nebo na jakýkoliv jiný nástroj s puštěním písniček... K tomu není co dodat... :mrgreen: :roll:
nic proti, ale toto je uplne zcestny nazor...Ved aj ked hras na klaviri alebo na hocicom inom pesnicku, je v urcitej jednej tonine z nejakeho podstatneho dovodu. Aby to znelo harmonicky, t.j. dobre pre ucho...To iste mas akordy na gitare, niektore akordy zneju spolu dobre, ine nie...Princip je taky isty ako v elektronickej hudbe. Sam MiK pouzivam na domace hranie (jasne ze to obcas vypluje blbost ako tu uz ktosi vravel, a neda sa tym riadit 100%)...postupom casu sa to ale naucis viac-menej aj bez MiK, teda pomocou vlastnych usi (btw pouzivam to pre dnb)

Bobo69
Vybavení

Příspěvek od Bobo69 »

Mam dve otazečky..

1...Jak ma byt spravne nastavenej MIK aby se mi klic i BPM spravne ukazali i v playeru..nejlepe nahodte screen vaseho nastaveni...

2...Mam hodne tracku analizovane ve starem MIK ktere bylo ctackle ale neukazovalo korektnr...Ted mam Verzi ktera uz je OK ale kdyz tracky projedu znovu tak mi to Key i BPM vyhodi jeste jednou takze to mam u skladeb dvakrat...je moznost v nastaveni to pozmenit ?

dekuji

Odpovědět