slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
ToLa

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od ToLa » 19 říj 2010 08:41

Provozovatel akce u vás tipuji platí také nějaký poplatek ze vstupu stejně jako u nás...
V tom případě buzeraci s origo CD nechápu, platíte několikrát za stejnou věc a to je prostě nesmysl a nevim co bys chtěl zpřísňovat??? :roll: Třeba uzákonit že každý DJ musí měsíčně utratit 100 eur za nove CD, jinak by mu byla zrušena živnost? :lol:
U nás nedopatřením tento nesmysl zmizel ze zákona, takže aspoň k něčemu je diletanství zákonodárců dobré.

Chválit si to že se necháte buzerovat... to už je na vážné zamyšlení 8)

atlon

Příspěvek od atlon » 19 říj 2010 20:54

len tolko k tomu sprisnovaniu :
"Pre mladšiu generáciu je asi len ťažko predstaviteľné, že v rokoch 70-tych či 80-tych sa konali diskotéky len raz za mesiac, možno 2 krát za mesiac. Diskotekár alebo Dj musel vlastniť licenciu, ktorá sa udeľovala na tzv. prehrávkach. Tie sa konali každé dva roky a poriadala ich organizácia: Okresné osvetové stredisko.

Licenciou Dj získal oprávnenie kde môže hrávať a koľko mu prislúcha za 1 hodinu, resp., 2 hodiny hrania. Len pre informáciu 1. trieda teda najnižšia oprávňovala Dj-a hrať v mieste bydliska, ale nie napr. v reštauračných zariadeniach a mohol si účtovať až 60,-Kčs za 120 minút. Keď ste chceli hrať diskotéky po 22.00 hodine a teda účinkovať v reštauračných zariadeniach, museli ste byť vlastníkom krajskej licencie.

Samotné prehrávky sa skladali zo 4 častí:
- tanečná diskotéka
- tematická diskotéka
- technická časť
- ústny pohovor "

samozrejme trosku upravene na dnesnu dobu!!!

toto by zamedzilo mase tzv PUSTACOV co kazia kseft a tym padom by sa dali aj riesit nejake veci co su zahrnute v roznych zakonoch, ale takto sa to jednoducho neda!!! sak naco by "pustac" nieco riesil ked nemusi , spravi to nacierno, s ukradnutou music, hlboko pod cenu , uplne zle, a nanestastie na radost majitela lebo usetril . hat smola

VRATIT PREHRAVKY!!!!!! (verim tomu, ze strasne vela PANOV DJ-ov by to prijalo spat)

to bol moj posledny koment k tomuto , nema to zmysel sa tu s niekym o niecom hadat :!:

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 19 říj 2010 22:10

myslienka dobra....len si zabudol dodat, ze 75% ustneho pohovoru sa riesila diskusia na temu marxizmus-leninizmus.....ked premietnem do tejto doby, ake mas stranicke tricko?...koalicne=nech sa paci,vasa licencia....opozicne=komisia nadobudla dojem, ze aby ste mohli uzivat titul "DJ", treba sa este co-to doucit

ale v podstate suhlasim.....na tych prehravkach bolo dobre to, ze clovek musel komisiu zaujat (v dnesnej dobe postavit 5 clennu nezavislu komisiu by nemal byt problem, 2ja fundovany DJ z ineho okresu/kraja, 2ja majitelia klubov a nejaky producent/dohadzovac k tomu) a samozrejme, musel ukazat arzenal, ktory ma k dispozicii (sranda je, ze vtedy sa nelegalne nahravky neriesili, lebo vela DJ's hralo z kotucakov)....viem, ze aj to sa odrbat, ale nepochvalis sa ked mas svoje :wink: ....poziciavat sa neda donekonecna....nehovorim, ze DJ hrajuci z konzoly je zly DJ, takisto ze DJ hrajuci z vynilov je dobry DJ....ale kazdy by mal mat aspon svoj zakladny vercajk, ktory ma osahany, vie ake ma zaludnosti a vie popisat jeho funkcie a preco zvolil to co ma...to by mohla byt tiez tobra tema

keby toto bolo 10-15 rokov dozadu, tak tu mame inu klubovu scenu....ja osobne som verejne skoncil kvoli tomu, ze ked som niekde odmietol hrat pod 1500,- Sk, tak tam vecer hral chalanko za 2e kila....a nikomu nevadilo, ze hra z veze, bez mixu a za "I get the power" ste poculi Rock-Rock-Rockefem rejdio :(

Pozn.> pre rypakov typu vsetko viem, vsade som bol, vsetci su debili, len ja som best....1500,- Sk vtedy bolo ako dnes 150eur
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

atlon

Příspěvek od atlon » 19 říj 2010 22:23

dakujem za podporu :wink: aj som to spomenul v prispevku , ze "samozrejme trosku upravene na dnesnu dobu " :wink:

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 19 říj 2010 22:34

kukol som video.....mam taky isty usmev na tvari, ako v '91 len v Trencine....ale ja som rozhodnutie z okresneho vyboru doteraz neobdrzal :D ...asi som bol zly Dj :wink: ....a to uz som hral z kazetakov JVC

len tak ma napadlo....na jednej party spred 2och rokov sa rozbalili gramce, chalan dovalil kufor vynilov a valili sme jedna radost.....vtom jeden podnapity ucastnik akcie zapotil "sedlaci, u nas sa uz minimalne 10 rokov hra z cd-cok" :D :D :D

ToLa

Příspěvek od ToLa » 19 říj 2010 22:56

2ja fundovany DJ z ineho okresu/kraja, 2ja majitelia klubov
Tím si mě vážně pobavil... Dva DJové kterým se bude zřejmě líbit každý styl a dva majitelé, který rozumí tomu co se u nich pouští :mrgreen: Už začni hledat, abys to do příštího nástupu komunismu stihnul :lol:

atlon

Příspěvek od atlon » 20 říj 2010 09:41

ToLa píše:
Tím si mě vážně pobavil... Dva DJové kterým se bude zřejmě líbit každý styl a dva majitelé, který rozumí tomu co se u nich pouští :mrgreen: Už začni hledat, abys to do příštího nástupu komunismu stihnul :lol:
neviem co ta na tom az tak pobavilo. ja ako dj , sice hram urcity styl, ale viem si vypocut trebas aj ludovky. a nema.dj nemal na mysli asi to ze tak teraz ja hram house a pride mi tam nejaky techno dj tak mu nedam licenciu lebo hra techno! jedna sa o celkove prevedenie produkcie, mixovanie atd , ale tebe to asi nema vyznam ozrejmovat 8) a za dalsie, na SVK je dost majitelov klubov co VEDIA ze o com to je mat klub. takze asi len tolko k tomu.

a este jedna vec. neviem co tu do toho rypes, ked sa to teba netyka kedze sa tu jedna o slovensko, slevensku SOZU a Slovgram, slovenske zakony. ale po precitani tvojich prispevkov (vecer som ich precital asi 200 a stacilo mi :lol: ) sa ani necudujem ze zabrdas :biggrin2:

kazdy nech to robi tak ako sa mu paci, ako mu to dovoluju zakony v jednotlivych krajinac a bude mier :wink:
vela akcii prajem

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 20 říj 2010 21:54

ToLa píše:
Kludne ryp......kazde forum musi mat Mgr. Zahoranskeho ( hifi.slovanet.sk/bb ) .... neuvazujes napriklad nad tym, ze hocijaka lama (a tych je tu na fore dost) sa tituluje "DJ" hoci hadzu otazky typu:
- chcem zacat, poradi mi niekto ako a s cim?
- chcem si kupit techniku, napiste mi co mam kupit
- kupil som si konzolu ale nehra, ani po vybaleni z krabice
- kamos mi dal 2 vynily s TC, potrebujem este nieco k tomu aby som mohol hrat haus?
- kupil som co ste mi poradili a teraz mi poradte ako to mam pozapajat aby to aj hralo a ked to bude hrat, co mam hrat aby sa ludia bavili?
- atd......atd.....atd....atd......atd.....atd....atd......atd.....atd....atd......
atd.....atd....atd......atd.....atd....atd......atd.....atd....atd......atd.....
atd....atd......atd.....atd....atd......atd.....atd....atd......atd.....atd....
atd......atd.....atd....atd......atd.....atd....atd......atd.....atd....atd......atd.....atd....

by sa taketo kraviny na fore neobjavili? Chapem, ze kazdy musi nejako zacat, no taketo zaciatky si ja osobne nepredstavujem, o technickej vyzrelosti radsej nehovorim.
Nevravim ani, ze tie prehravky preferujem, len si myslim, ze na nieco boli dobre, no mam dojem, ze si to aj tak nepochopil

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 21 říj 2010 22:25

[quote="atlon"]aby ste vedeli o co sa jedna http://www.youtube.com/watch?v=z9x1IiROJ8E :wink:[/quote]
len tak ma napadlo, ze v tom videu mi bola nejaka skladba znama (neratam Haberu a Satelit od Kotvalda).....2'56 min...Sponzor House.....sahnem do kufra a je tam...mala singlovka na 45 rpm....trosku ma matie popis...SIDEA RaveModel - Mastroianni a SIDE1 Michel V. and M.M.Little - Sponzor House .... vydane pod Parma Production .... ak by niekto neveril, rad tento kusok ukazem, popripade nafotim

to Tola....diskoteky su tu uz davno.....a nie od casov kedy si zacal vnimat co diska je.....ale mam dojem, ze disco hovorite kazdemu pivnemu dejchanku....vid tvoja domovska stranka a jej hitparada....K.Perry a Teenage Dream na 2hom mieste je opravdu houseova nekomercni nakladacka o siedmom mieste s Mikom a Kick Ass radsej ani nehovorim , no a ked som kukol foto zo skuhrova http://mrkyman.rajce.idnes.cz/Disco_Sku ... 0/.....nuz mame co zavidiet....ze sme sa posunuli vpred a nezostali v kulturakovych akciach ala '90 roky...hlaven ze rypes....pan DJ

ToLa

Příspěvek od ToLa » 21 říj 2010 22:38

A co má moje hitparáda společnýho s vašema zákonama a kontrolama? :mrgreen:

PS: Já house nesnášim, takže nechápu, proč bych měl mít v hitpárádě nějaké "nekomerční housové nakládačky" a už vůbec netušim, co má se mnou společný akce, kde jsem byl celkem hodinu a pustil jsem 5 písniček.... Když už chceš urážet, tak si najdi aspoň nějaký inteligentní argumenty... takhle ze sebe děláš jen většího Maďara než jsi 8) :lol:

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 21 říj 2010 22:51

ToLa píše:A co má moje hitparáda společnýho s vašema zákonama a kontrolama? :mrgreen:
to nie len o tom....nechaj tak, to by bolo na dlho

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 21 říj 2010 22:55

ToLa píše:A co má moje hitparáda společnýho s vašema zákonama a kontrolama? :mrgreen:

PS: Já house nesnášim, takže nechápu, proč bych měl mít v hitpárádě nějaké "nekomerční housové nakládačky" a už vůbec netušim, co má se mnou společný akce, kde jsem byl celkem hodinu a pustil jsem 5 písniček.... Když už chceš urážet, tak si najdi aspoň nějaký inteligentní argumenty... takhle ze sebe děláš jen většího Maďara než jsi 8) :lol:
okrem ineho...nemusim byt madar aby som nepostrehol progres niektorych ceskych diskotek za poslednych 20rokov...Kabati, Lucky a buraky budu u vas vzdy standart...Yolanda je nenormalny progressive a undergorund....cest vynimkam

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 21 říj 2010 23:01

sorry za OT

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 21 říj 2010 23:05

nooo....teraz mi doslo ze neznasas house...preto ta Kate Pery a Mika :D ...a ci si tam hral 5 pesniciek alebo 200 mi je jedno...si na stranke?...si...a ked sa to tyka nasich zakonov a kontrol, tak coa sa sem seres?

Odpovědět