slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
dj-johny4

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od dj-johny4 » 31 kvě 2010 13:24

když hraješ z originálů, tak nepotřebuješ nic.
Ale pořadatel takové akce musí odvádět poplatky za veřejnou produkci.

Avender

Příspěvek od Avender » 31 kvě 2010 18:27

A kontroluje sa aj software?
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

atlon

Příspěvek od atlon » 31 kvě 2010 21:28

samozrejme, akonahle mas kontrolu a hras snb, urcite budu kontrolovat aj pravost sodtu z ktoreho hras, ale to si myslim ja, moze to byt aj inak :wink: ale ja osobne by som to 1000000% kontroloval, lebo sak aj to je "niekoho vytvor" a v podstate s tym jeho produktom "podnikas" (ci to je mrkvosoft, traktor alebo hocico ine) :wink: ale toto moj nazor, ak sa mylim tak sorry

Avender

Příspěvek od Avender » 01 čer 2010 01:55

cisto teoreticky, si myslim ze by to namali kontrolovat,.. lebo oni zatupuju HUDOBNYCH autorov a nie autorov software.. ale clovek nikdy nevie... :cry:
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

momosk

Příspěvek od momosk » 01 čer 2010 09:39

lenže oni kontrolujú len tracky, software ti už kontroluje polícia ;)
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk

ToLa

Příspěvek od ToLa » 01 čer 2010 09:42

A už jste někdo nějakou kontrolu potkali? Nebo si tady povídáte o pohádkách? :-D

momosk

Příspěvek od momosk » 01 čer 2010 09:55

to si trafil :mrgreen:

nie, osobne som ju nestretol, vravím tu len omáčky, ktoré mi povedali DJi z jednej blízkej agentúry :)

moje rozhodnutie bolo takéto:
- mať v notebooku všetko originálne, resp. len freeware alebo shareware programy
- všetku hudbu stiahnutú priamo v MP3kách zo stránok ako sú beatport a pod.
- hudbu, ktorú na takých stránkach nenájdem (slovenské tracky a pod) mať uložené na SD karte, ktoré v prípade problému vytiahnem. Prípadne, pokiaľ vlastním originálne CD (spolu s faktúrou o kúpe), tak ho vložím do notebooku a hrám z neho. Týmto sa vyhnem plateniu za pracovné rozmnoženiny (rippnutie CD na MP3)

týmto som zbavený všetkých poplatkov, ktoré by mali ísť SLOVGRAMU a SOZE.

nakoniec stačí ísť na stránky týchto dvoch organizácií, stiahnuť si od tial formulár na bezplatné zaregistrované diskotekára (DJa), vyplniť, overiť notárom a odoslať im to. Po zaregistrovaní môžete bez problémov hrávať.
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk

djohnny

Příspěvek od djohnny » 14 čer 2010 02:26

pripajam sa do diskusie :) a to otazkami, ktore tu este neodzneli :)

ak mam povolenie od producentov (Djs) hravat ich songy, cize mam pravo priamo od autorov, ktorí mi songy posielaju mailom, resp. msn!
potrebujem nieco, v pripade ak sa daju uz songy kupit, ale ja ich mam cestou SUHLASU autora :)
a v pripade predpremier, cize songy sa bud neukazu na djshops aleboo sa budu dat kupit az o take 2-3 mesiace, alebo budu exclusivne na 3 roky :)

dalsia otazka ak mi autor ponukne remix pack jeho songu, a ze si ho mozem upravit ako chcem
bud si spravim novy remix, alebo dokonca nejaky mashup, ale nevydam to, pomocou ziadneho vydavatelstva... proste urobil som si songy ktore by som hraval na diskotekach, co k tomu?

markes

Příspěvek od markes » 17 říj 2010 22:38

pripajam sa,,

no dobre,,,,ked dj ma aj origo cd, aj CDvypal aj mp3 z netu....
teda ked hrajem z origos ,treba mat max zmluvu slovgram
ibaze ja mam aj vypalCD,AJ origCD,aj mp3 uz postahovane z netu,
a teraz co s nimi ,no nevyhodim ich predsa,,,mam na nich dobre veci,,
taktiez hrajem z notasu mp3ky stiahnute boh vie odkial,samozrejme nezaplatene,,,
cize ked chcem hrat aj z orig. cd
aj stiahnute nezaplatene mp3 z netu,
aj CDvypal UROBENE z mp3 co som stiahol z netu hocikde

cize na to vsetko potrebujem
zmluva slovgram,keby som hral len orig.cd
zmluva slovgram a soza plus zaplatit obidvom po 200ecka na tie hociake mp3 stiahnute z netu
a na prehravane ci uz rovno z notasu alebo si ich vypalim na cd
aby som mal od nich pokoj bez pokut
plus zivnostensky na djing/diskotekar mam,som to vybavil cez urad prace

opravte ma kedmam nieco zle,,
DJM-800, CDJ-900, Sony MDR-V700

markes

Příspěvek od markes » 17 říj 2010 23:28

ToLa píše:A už jste někdo nějakou kontrolu potkali? Nebo si tady povídáte o pohádkách? :-D
tola ty mi porad co mam robit...

80% mam orig.cd co by nebol problem
ale 20% mam vypal,,,a i nadalej si vypalujem cd z mp3 stiahnute z netu
pretoze najradsej hrajem z audioCD

pouzivam netbook s mp3 stiahnute boh vie odkial,,,
to na to aby som v nom drzal vsetky tie srackove tracky co ludia na diske chcu,,,

zivnost mam,,

planoval som urobit len free zmluvu so slovgram

ale ked pride police NA KONTROLU,,,tak co mi vlastne mozu ohladom nelegalne mp3 v notasu a plus tie vypaly na CD z nelegalnych mp3

co ty povies na moj problem...
DJM-800, CDJ-900, Sony MDR-V700

atlon

Příspěvek od atlon » 18 říj 2010 21:21

neviem co ti spravia policia sr , ale ani to nechcem vediet, tak to mam vsetko legalne :wink: ci to je soft, ci su to mp3 , mam poslane aj maily od SOZA a Slovgram, vytlacene, cize mozem povedat : ja som OK :lol:

ToLa

Příspěvek od ToLa » 18 říj 2010 21:25

Už konečně pochopte, že SOZA a Slovgram nemůžou bez soudního příkazu vůbec nic a soudní příkaz jim jen tak někdo nevydá, nehledě na to, že příjezd policie je docela drahá sranda, na to aby je zajímal někdo jako jste vy, jste jim uplně u prd... :lol:
je hezký že někteří mají milón papírů a origo CDček , ale z 99,99999% je Vám to uplně k ničemu :mrgreen:

atlon

Příspěvek od atlon » 18 říj 2010 21:42

ToLa píše:Už konečně pochopte, že SOZA a Slovgram nemůžou bez soudního příkazu vůbec nic a soudní příkaz jim jen tak někdo nevydá, nehledě na to, že příjezd policie je docela drahá sranda, na to aby je zajímal někdo jako jste vy, jste jim uplně u prd... :lol:
je hezký že někteří mají milón papírů a origo CDček , ale z 99,99999% je Vám to uplně k ničemu :mrgreen:
a ty pochop, ze SOZA a Slovgram NIKDY nechodia sami, STALE je s tam aj POLICIA , najskor kuklaci nabehnu, daju vsetkych do pozoru, potom klasicky policajti s manikmy so SOZY a Slovgramu a z ÚP :wink: viem, zazil som par takych akcii, kde som trpol ze nam zoberu PC lebo sme ho pouzivali na projekciu, nelegal win, plno softov atd. takze asi tak

ToLa

Příspěvek od ToLa » 18 říj 2010 21:48

Pohádky... u nás se taky povídají, jen to viděl vždy jen ten co to vypráví a nejlépe to věděj tak 1x do roka media, kdy vydaj článek o trestu smrti pro nějakého DJe kterého nikdy nikdo neviděl :mrgreen:

atlon

Příspěvek od atlon » 18 říj 2010 21:54

aha , takze trikrat beho dvich mesiacov v novych zamkoch klub No.3, dvkrat behom mesiaca S-club levice, dvakrat za tri mesiace bowling klub levice ...... tak som to asi nevidel len 1x za rok :wink: a toto bol behom jedneho roku , takze asi tolko

Odpovědět