slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
ToLa

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od ToLa » 21 říj 2010 23:18

Považovat Yolandu za něco co by se mělo hrát a chválit ty co to dělají.... U vás to musí být super kultůra, to ti teda povim... :mrgreen:

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 21 říj 2010 23:22

ToLa píše:Ty seš vážně Maďar a ještě jeden z hloupějších Maďarů :mrgreen:
ked myslis......tak si namixuj es tike tike s baladou o psovi a kocce....a v klude si ten mix vychutnaj.....house to nie je, tak sa ti to bude pacit :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

atlon

Příspěvek od atlon » 30 pro 2010 23:46

prebieha komunikacia s ministerstvom kultury SR - sekcia medii, audiovizie a autorskeho prava ohladom celej tejto problematiky (SOZA, Slovgram, Policia - kontroly a podobne veci ohladom DJ-a a hrania verejnych podujati). ale kedze maju zo zakona cas na odpoved ak dobre viem 30 dni, dlhsie to trva :wink: cize jemne povedane beh na dlhe trate.
ale uz sa dostavil uspech , odpisali a mam im poslat blizsie poziadavky co vsetko chcem vediet, zatial to bolo okrajovo len.

po dorieseni vsetkych veci sa ohlasim :wink:
vsetci DJ zo SLOVENSKA sa mi potom mozu ohlasit ked to bude kompletne , preposlem

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 31 pro 2010 00:23

atlon riesis dobru vec.....nebolo by od veci dat nejakeho spicha pri kave aj s tymi, co su v brandzi dlhsie a dat dohormady nejaku ucelenu ideu....myslim si, ze u nas je ludi dost co by sme vedeli dat rozumnu rec

stopo

Příspěvek od stopo » 31 pro 2010 12:15

tych co by sme vedeli dat rozumnu rec by bolo fakt veľa
a ked sa zjednotia udaje tak to bude super lebo jeden zo sozi opise to a druhy zas opak
rovnako je problem aj s MP3 formatom nakolko asi jedina cesta ako hrat dance a cesko-slovenske piesne je zakupit si vsetky cd a zaplatit licenciu co je nie je vyhodne

riesenie bud specialna licencia alebo vytvorenie obchodu kde by sa dali kupit tieto skladby a mam na mysli aj skladby ktore sa zohnat nedaju ani na cd cize 70,80 roky...

atlon

Příspěvek od atlon » 03 led 2011 22:39

dal som sa na beh cez dlhu dlhociznu prekazkovu trat :cry: :cry: ach moja hlava dubova :biggrin2:

uvitam kazdy podnet ohladom SOZY, slovgramu , policie a podobne co sa tohoto tyka

UPOZORNUJEM : LEN SVK DJ-i !!!!!!!!!

piste spravy, dam mailovy kontakt :wink: uzavierka 20.1.2011

crewy

Příspěvek od crewy » 03 led 2011 22:56

atlon: nemusi to byt na dlouhou trat :) kdyz jsem jeste poloprofesionalne chytal kapry tak se taky zacalo resit at se da horni mira(kapri nad 70cm se pousteji znovu do vody) a bylo to do dvou roku v ryb. radu. zalezi na ktere lidi narazis.(my jsme meli stare lidi, duchodce a ty moc zmen nechteji) ale kazdopadne drzim palce

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 04 led 2011 22:20

atlon....hned ma napadla jedna otazka, ktoru riesim s jednym pubom.....pub plati soze mesacne cca 50e bez DPH ako poplatok za umelcov, ktori tam ucinkuju...ja ako DJ by som mal byt registrovany u SLOVGRAM-u (co som aj urobil) a po mesiaci by som mal spravit pre Slovgram vykaz akcii kde som hral aby mohli oni vyrubat poplatok organizaciam, ktore poriadali akcie....a tym sa dostavam k problemu...pub plati soze a je v domneni, ze ma vsetko v cajchu a zrazu bum, hral som tam ja tak im pride faktura zo Slovgramu za to iste...preco sa ma platit dvom organizaciam to iste?.....este ma napadlo ohladom Slovgramu....pridelia ti nejake cislo, ale mas to iba na nejakom papieri...nebolo by dobre spravit nejaky preukaz po registracii, kde by bolo uvedene od adresy, cez ICO, cislo DJa v Slovgrame a vsetky mozne hovadiny ktore musis mat k legalnemu hraniu a nemusel tahat so sebou vsetky lajstra (ZL, povolenie Slovgramu, DIC karta, peciatka, zmluva s organizatorom...etc)?....to napadlo len tak v rychlosti

atlon

Příspěvek od atlon » 04 led 2011 22:52

nema.dj - zapisujem a pozriem sa na to

neska som si v robote vytlacil Autorsky zakon, stanovy Slovgramu a SOZA (cca 60 stran , sak preco minat moj toner :wink: ) prestudujem, po 20.1. prekonzultujem s organizaciami a dam vediet.

piste dalsie podnety, napady vylepsenia :wink:

stopo

Příspěvek od stopo » 05 led 2011 12:29

mna napadla taka otazocka respektive uz som pisal aj po uradoch a nedostal som odpoved nik neodpisal

vela DJ-ov ma ZL no ja a kamarat mame takzvané slobodné povolanie a k tomu pridelené DIČ (obaja chodime na VŠ)
teda zaujimalo by ma ako je to z odvodmi a preco ma niekto ZL a niekto slobodne povolanie

CoSTo

Příspěvek od CoSTo » 06 led 2011 23:03

atlon píše:prebieha komunikacia s ministerstvom kultury SR - sekcia medii, audiovizie a autorskeho prava ohladom celej tejto problematiky (SOZA, Slovgram, Policia - kontroly a podobne veci ohladom DJ-a a hrania verejnych podujati). ale kedze maju zo zakona cas na odpoved ak dobre viem 30 dni, dlhsie to trva :wink: cize jemne povedane beh na dlhe trate.
ale uz sa dostavil uspech , odpisali a mam im poslat blizsie poziadavky co vsetko chcem vediet, zatial to bolo okrajovo len.

po dorieseni vsetkych veci sa ohlasim :wink:
vsetci DJ zo SLOVENSKA sa mi potom mozu ohlasit ked to bude kompletne , preposlem
AHOJ, zaujimava tema _ mozno som ti aj ja svojou predch reakciou (sukromnou postou) dal par info .... budem rad, ak si vymenime skusenosti, nazory na danu temu ..... mozno aj pri kave...
__www.costodj.wbl.sk__

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 06 led 2011 23:22

CoSTo si nejaky plny zahad....dajme spicha na pol ceste co tak hronsky benadik? :wink:

atlon

Příspěvek od atlon » 13 led 2011 12:53

slovgram pomaly dorieseny, aspon na styl vsetky povinnosti dj- a pomaly skompletizovane, aj so suhlasom uverejnit to tu na fore :wink:
SOZA - strasne tvrdy orech !!!!! :evil: odpovede jednou vetou, do dvoch tyzdnou, no strach komunikacia, ale dotiahnem to do uspesneho konca.
tak isto aj informácie ohladom zivnosti, slobodne povolanie, odvody uz su ako tak doriesene, uz sa caka len na vyjadrenie policie :wink:

CoSTo a nema.dj - potom mozme dat spicha niekedy v lv a pokecat , popripade aj iny chalani sa mozu pridat :wink: ale tipujem to az na nejaky den vo februari

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 13 led 2011 15:16

ok .... dohovorime sa

Odpovědět