slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
ToLa

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od ToLa » 18 říj 2010 22:02

Je možný, že u vás máte ještě komunismus a něco jako osobní vlastnictví státnímu apárátu nic neřiká, nebo se prostě jen všichni bojíte se mu vzepřít a necháte si sr. na hlavu, což si nechá 90% českých DJs taky, takže nic výjmečného :lol:

atlon

Příspěvek od atlon » 18 říj 2010 22:17

ak nelegalne nafobudnutej mp3 vravis nejak ako " něco jako osobní vlastnictví .." tak si na tom dost biedne. pretoze ked nieco niekomu ukradnem, NENI to moje osobne vlastnictvo!!! a tu sa v poslednych prispevkoch riesili nelegalne stiahnute mp3 a napalene cd :wink:

ToLa

Příspěvek od ToLa » 18 říj 2010 22:27

U vás je MP3 jako taková zakázaný formát i pro vlastní potřebu? Tzn. vlastnění mp3 formátu je trestné nezávisle na tom co s tim děláš? V tom případě bych to chápal, ale opravdu nevěřím že tomu tak je...

atlon

Příspěvek od atlon » 18 říj 2010 22:29

len taka podotazka, vies co znamena legalne stiahnuta mp3?

ToLa

Příspěvek od ToLa » 18 říj 2010 22:34

Nejdřív mě odpověz na otázku, a pak se blbě ptej 8)

atlon

Příspěvek od atlon » 18 říj 2010 22:38

najskor si upresni pojem "pre vlastnu potrebu" 8)

atlon

Příspěvek od atlon » 18 říj 2010 22:43

ale ok, dohodnime sa , dam ti na to mesiac a zisti vsetky podrobnosti okolo tohoto u nasej sozy, slovgram-u, policii a podobne a potom budeme pokracovat dalej v debate :wink: sedi vec?takze 18. novenbra to tu bdem sledovat ;-)

atlon

Příspěvek od atlon » 18 říj 2010 22:52

ja si dam tu namahu a obvolam, pomailujem a pozistujem vsetky veci okolo legalnosti mp3, napal cd, potrieb dj-a na SLOVENSKU so vsetkymi organmy, t.j. :SOZA, Slovgram, Policia, ÚP, zivnost a podobne a dam to potom sem. budem ziadat oficialne vyjadrenie od vsetkych, aby v tom bolo RAZ a NAVZDY jasno :wink: drzte palce :roll:

ToLa

Příspěvek od ToLa » 18 říj 2010 22:57

Já si s tebou o ničem povídat nepotřebuju, povídej si o tom s někym u Vás a nám sem ty vaše pralesní zvyky necpi :mrgreen:

markes

Příspěvek od markes » 18 říj 2010 23:10

ok,,,djs
tak ja teda poslem SLOVGRAMU zmluvu co tam maju na stranke,,,,,
aj tak si kupujem origos cd,len obcas si aj ja stiahnem z netu nove tracky ked idem hrat,
pretoze v tych nasich sk obchodoch to len tak rychlo nenabehne
plus teraz som si vybavil aj zivnost na to,kedze nemam inu pracu,,,
ono az tak casto verejne zase nehravam,,,,je to moje domace hobby,,
ale ved uvidime,,,mozno sa rozbehnem
len dufam ze mi zmluva so slovgramom pri origos cd bude stacit,ked nabehne police
akurat tie mesacne odohrate vykazy,,,,hmmm
ked nebudem hrat pol roka,a teda odosielat vykazy,tak co,mi povedia ,ze ich odrbavam?
a dalej, do vykazu treba napisat kde sa hralo,v akom bare trebars,,,
a co ked si majitel baru nepraje to zverejnovat,ze sa tam nieco dialo a hralo,,,co potom...
aj tak co viem,,,,tak vsade naokolo v tych beznych barov ci restauracii,,,(nie disco bar) sa obcas urobi nejaka disco party,,,a to sa akurat hlasi na mestkom urade
majitel baru da 100-200 ecka djovy a tym to hasne,,,
no neviem,,,zo zivnostou zacinam,,,teda budem moct dat aj fakturu,,,tak ktovie ako to vlastne bude teraz prebiehat
DJM-800, CDJ-900, Sony MDR-V700

atlon

Příspěvek od atlon » 19 říj 2010 07:28

ToLa píše:Já si s tebou o ničem povídat nepotřebuju, povídej si o tom s někym u Vás a nám sem ty vaše pralesní zvyky necpi :mrgreen:
ja ze sem VAM "cpem nase pralesni zvyky????" ak by si si nevsimol, nazov topicu je SLOVENSKA OSA, a za dalsie, levice su na SVK a liberec je.. zeby na CZE? takze neviem kto skor pise k veci :wink:

atlon

Příspěvek od atlon » 19 říj 2010 07:39

[quote="markes"]ok,,,djs
tak ja teda poslem SLOVGRAMU zmluvu co tam maju na stranke,,,,,
aj tak si kupujem origos cd,len obcas si aj ja stiahnem z netu nove tracky ked idem hrat,
pretoze v tych nasich sk obchodoch to len tak rychlo nenabehne
plus teraz som si vybavil aj zivnost na to,kedze nemam inu pracu,,,
ono az tak casto verejne zase nehravam,,,,je to moje domace hobby,,
ale ved uvidime,,,mozno sa rozbehnem
len dufam ze mi zmluva so slovgramom pri origos cd bude stacit,ked nabehne police
akurat tie mesacne odohrate vykazy,,,,hmmm
ked nebudem hrat pol roka,a teda odosielat vykazy,tak co,mi povedia ,ze ich odrbavam?
a dalej, do vykazu treba napisat kde sa hralo,v akom bare trebars,,,
a co ked si majitel baru nepraje to zverejnovat,ze sa tam nieco dialo a hralo,,,co potom...
aj tak co viem,,,,tak vsade naokolo v tych beznych barov ci restauracii,,,(nie disco bar) sa obcas urobi nejaka disco party,,,a to sa akurat hlasi na mestkom urade
majitel baru da 100-200 ecka djovy a tym to hasne,,,
no neviem,,,zo zivnostou zacinam,,,teda budem moct dat aj fakturu,,,tak ktovie ako to vlastne bude teraz prebiehat[/quote]
citujem z odpovede od slovgramu ;-)
"Dobry den ,
Pre ozrejmenie Vam v danej veci uvadzame nasledovne :
Pokial chce fyzicka osoba hravat verejne ako DJ, potrebuje k tomu zmluvu s nasou spolocnostou Slovgram,

ktora zastupuje prava vykonnych umelcov a výrobcov zvukovych a zvukovo-obrazovych zaznamov.

Konkr. sa jedna o zmluvu na uskutocnovanie verejnych hudobnych podujati, ako opravneny diskotekar.

Viac info na www.slovgram.sk

Pokial sa jedna este o prava autorov, tak tie zase zastupuje organizacia SOZA - Slovensky ochranny zvaz autorsky, ktory podla

informacii neuzatvara s DJ-mi taketo zmluvy na uskutocnovanie verejnych hudobnych podujati /len suhlasy ohladne pouzitia tzv. pracovnych rozmnozenin/.

takze k „verejnemu hraniu“ na uzemi SR postacuje zmluva s nasou organizaciou Slovgram.

Zmluva a registracia v Slovgrame su bezplatne!!!.

V sucasnosti pre rychlejsie vybavenie ziadosti stat sa registrovanym DJ-om, odporúčame zaujemcom nasledovny postup :
Na nasej stranke www.slovgram.sk , kliknut na sekciu Tlaciva, potom Verejne produkcie,
potom Diskotekari, potom na zmluvu (podla veku nad 18r.,resp. do 18r.,nasledne sa objavia vseobecne informacie ako vyplnit, co robit....,
po precitani este raz kliknut na ikonu Zmluva /umiestnenu pod vseobecnymi informaciami/,
-nasledne 2x vytlacit,
-precitat si zmluvu /v nej su uvedene aj informacie ohladne moznej avsak uz spoplatnenej pracovnej rozmnozenine, cl.3, bod 1, v pripade
zaujmu vyhotovit si takuto rozmnozeninu a pouzit ju pri svojom verejnom prenose, teda v ramci svojej verejnej produkcie,
obratom poskytneme podrobnejsie informacie/
-vyplnit prislusne policka tykajuce sa osoby diskotekara
- /datum nevpisovat/
-obidva exemplare je potrebne podpisat, modrym perom (v pripade, ze osoba nema este 18r., podpisuje zmluvy jej zakonny zastupca, jeho podpis
vsak musi byt notarsky overeny)
-obidva exemplare je potrebne zaslat na nasu adresu SLOVGRAM, Jakubovo nam.14, 813 48 Bratislava, k podpisu z nasej strany a k
zaevidovaniu. Obratom DJ-ovi bude preposlany jeden originalny exemplar kompletne podpisanej zmluvy s
pridelenym ID /cislo DJ-a/, ktory by mal mat vzdy pri sebe pri vykonavani verejnej produkcie, diskoteky, aby ho mohol predlozit kontrolnym organom
pricom druhy originalny exemplar podpisanej zmluvy zostava v nasej evidencii, v archive.
Viac informacii : www.slovgram.sk

Po obdrzani kompletne podpisanej zmluvy s pridelenym ID cislom, moze dana fyzicka osoba (DJ) vykonavat verejne hudobne produkcie t.j. verejne hrat diskoteky,
samozrejme v zmysle podmienok zmluvy, pricom jednou z hlavnych podmienok bezplatnej zmluvy je pouzivanie originálnych hudobnych nosičov.
Druhou zakladnou podmienkou je zasielanie pravidelnych mesacnych vykazov odohratych diskotek a tanecnych zabav, pricom prazdne tlacivo vykazu sa nachadza
na nasej web stranke www.slovgram.sk v sekcii tlaciva, pricom vykaz je mozne podavat uz aj on-line. Pokial dany mesiac registrovany DJ neodohra ziadne podujatie,

cisty nevyplneny vykaz samozrejme nemusi podavat-zasielat.

V suvislosti s registraciou v nasej spolocnosti a v suvislosti s uzavretim bezplatnej zmluvy diskotekara Vam nevznikaju voci nam ziadne financne povinnosti.

Pokial sa jedná o dohodu, prip. nejaku zmluvu s prevadzkovatelom, tak tato zalezitost je v kompetencii samotneho DJ-a a je len na ich vzajomnom dohovore, ci svoju spolupracu
potvrdia pisomne, prip. to zostane len v rovine ustneho dohovoru"

ak mas zaujem posli mi rs a ja ti preposlem moju komunikaciu so slovgramom :wink:

ToLa

Příspěvek od ToLa » 19 říj 2010 07:43

Koukám, že u vás je pořád ještě komunismus :-D Neuvěřitelný....

atlon

Příspěvek od atlon » 19 říj 2010 07:50

aj tak si myslim , ze to je este "mierne", ja by som s radostou pritvrdil, pretoze 80% "dj-s" su ludia ktori to len KAZIA a robia zle meno osloveniu DJ, ja by som robil kontroly kazdy week a triedil by som to jedna radost :biggrin2: takze este mozme byt radi ze je to take ako je :wink: takze hor sa roztocit playere :wink: hawk, dohovoril som

Odpovědět