Technu zvoni umiracek (clanek v reflexu)

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
stereoman

Technu zvoni umiracek (clanek v reflexu)

Příspěvek od stereoman »

Odkaz na tento clanek mi dnes pristal v mejlu.
http://www.reflex.cz/Clanek37459.html

DeeJayElwis

Re: Technu zvoni umiracek (clanek v reflexu)

Příspěvek od DeeJayElwis »

No tak všeobecně je ted moderní House :-) a když někdo chce jiný styl :-) tak si zalistuje do housíku a tam nějaký podstyl který mu bude vyhovovat najde :-) Třeba Tech-House :-)

Kubík

Příspěvek od Kubík »

Můj oblíbenej styl je Trance a doufám, že se ho jentak nevzdám. Předtím jsem měl radši progressive, teďka spíš uplifting a techtrance :). Doufám ale, že celá technokultura prostě jen tak neupadne v zapomnění ... to by byla velká škoda.

Azu

Příspěvek od Azu »

Jelikož nesnšim toto nesmyslné škatulokování, ale dělim muziku na dobrou a špatnou a to ještě jen ze svého pohledu pro mně, tak mně je to nějak úplně celkově jedno.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Enze

Příspěvek od Enze »

jj, house se začíná dost rozvíjet. Znám hromadu lidí, kteří ho poslouchají,ikdyž jsou třeba skalní hopeři :D A pokud vím, tak třeba i Tiesto zpomalil - I will Be Here. Kdoví kam se to bude vyvíjet dál.. Nebo se podívejte na výběry jako je Taneční Liga, dřív disko, dance, či jak to mám nazvat a dneska je to plný house předělávek a podobných věcí.. Techno neopistí festivaly atd., ale v klubech, kde se hraje v podstatě všechno už nemá žádnou vejšku, pokud tam nehraje zrovna DJ, kterej jen techno hraje..
Nikdo mě nezná, ale třeba pozná..

DeeJayElwis

Příspěvek od DeeJayElwis »

Enze píše:jj, house se začíná dost rozvíjet. Znám hromadu lidí, kteří ho poslouchají,ikdyž jsou třeba skalní hopeři :D A pokud vím, tak třeba i Tiesto zpomalil - I will Be Here. Kdoví kam se to bude vyvíjet dál.. Nebo se podívejte na výběry jako je Taneční Liga, dřív disko, dance, či jak to mám nazvat a dneska je to plný house předělávek a podobných věcí.. Techno neopistí festivaly atd., ale v klubech, kde se hraje v podstatě všechno už nemá žádnou vejšku, pokud tam nehraje zrovna DJ, kterej jen techno hraje..
Jako tiesto zpomalil hodně :-) Letos jsem tam na něj byl a když tam zahrál Erica Prydze a Pianno :-) tak jsem si myslel že blbě slyším :-(

Sqara

Příspěvek od Sqara »

Azu píše:Jelikož nesnšim toto nesmyslné škatulokování, ale dělim muziku na dobrou a špatnou a to ještě jen ze svého pohledu pro mně, tak mně je to nějak úplně celkově jedno.
To je nějak hodně zjednodušené, ne?

Každopádně autor článku uchopil tu kulturu trošku zvláště, mám pocit, že spíš než o technu mluví o free-tekno kultuře. Jsou to odlišné pojmy.

KILLA BEE

Příspěvek od KILLA BEE »

to že si možná poplet techno a free tech mne taky napadlo, každopádně pozoruju úpadek zájmu o elektronickou muziku všeobecně už delší dobu....holt se s tím musí počítat :lol:

s Azuem souhlasím, mám stejný názor, víceméně si poslechnu rád cokoliv :wink2:
2x 1200MK5, RANE-TTM57SL ,Vestax QFO, MPD24, MPC500 atd..

Enze

Příspěvek od Enze »

Myslím, že výrazně neupadá nic, jen jde o to, čím jsou zrovna narvaný rádia a co je nejvíc zmedializovaný.. Ta chvilku se někdo zase zblázní do songů typu +140 BPM a tak pořád dokola.. Prostě se to bude furt točit a semtam do toho někdo vnese něco novýho..

heerer

Příspěvek od heerer »

Cela elektronicka scena upada. Uz neni tak veky zajem, silne rocniky ze 70let starnou a uz je zajima neco jineho nez party atd...
Tzn upadek je jiz delsi dobu..

dannyK

Příspěvek od dannyK »

To ze techno jde do pozadi je podle me pravda. Dneska sehnat poradny dobry techno track je temer zazrak. Vsude se to hemzi akorat minimalem a ten dle meho nazoru nema s technem nic spolecneho. Osobne bych ho treba zaradil spise pod house, kvuli jeho celkovemu rytmu apod.

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Taky si myslim, ze je techno na ustupu. Kolik lidi vam dojde na beznou techno klubovku? Lidi se ted soustredi na MEGA akce, ale na klubovky uz nikdo nechodi.

Enze

Příspěvek od Enze »

Já vyznávám house, říkám předem, tak to možná bude znít zaujatě, ale některý formy či tvary nebo verze techna jsou takový dost drsný a ¨krutý¨ a lidi to prostě nebaví. Někdy je to tak těžce přehnaný s rychlostí apod, až to fakt zní jako sračka.. Třeba nevím úplně přesně o čem mluvím, ale techno prostě není zábavný. Vidím to třeba z klubů. Lidi se zvednou na nějakou známou pecku, ale když jim pustíte techno, který neznají z rádia, tak jste pohřbený za živa. House je přístupnější na tanec a když DJ hraje,aby lidi bavil, tak hraje takový pozitivnější věci, kde semtam slyšíme zpěv a pozitivně nabitý vokály. To simyslím já..

RickySho

Příspěvek od RickySho »

Enze píše:Já vyznávám house, říkám předem, tak to možná bude znít zaujatě, ale některý formy či tvary nebo verze techna jsou takový dost drsný a ¨krutý¨ a lidi to prostě nebaví. Někdy je to tak těžce přehnaný s rychlostí apod, až to fakt zní jako sračka.. Třeba nevím úplně přesně o čem mluvím, ale techno prostě není zábavný. Vidím to třeba z klubů. Lidi se zvednou na nějakou známou pecku, ale když jim pustíte techno, který neznají z rádia, tak jste pohřbený za živa. House je přístupnější na tanec a když DJ hraje,aby lidi bavil, tak hraje takový pozitivnější věci, kde semtam slyšíme zpěv a pozitivně nabitý vokály. To simyslím já..
tenhle prispevek by moh rozcilit dost lidi :D
nemyslim ze by neco v hudbe bylo "prehnany", vzdy je to otazka subjektivniho nazoru. to co popisujes je prece jednim slovem "komercnejsi" a "nekomercnejsi" hudba. je jasny ze urcity styly jsou prijimany sirsi verejnosti pozitivnejs. ale to neznamena ze zbytek ty hudby "neni zabavny"...

jinak aby se zas nekdo neobul do me, slovem komercni nemyslim nekvalitni, ale ze se to libi proste vic lidem... ostatne ja hraju taky hodne melodickej, libivej pozitivni house jak rikas :)

a co se tyka clanku, muj nazor je, jak bylo receno, ze autor nerozlisuje o jakym stylu pise. techno jako takovy mozna upada to nevim, nicmene tanecni hudba jako celek (nekdo tomu rika techno vsemu) nikoliv.

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

Enze píše: Někdy je to tak těžce přehnaný s rychlostí apod, až to fakt zní jako sračka..
od kolika BPM je to "sracka"? :)

Odpovědět