Technu zvoni umiracek (clanek v reflexu)

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
voče

Re: Technu zvoni umiracek (clanek v reflexu)

Příspěvek od voče »

Klid, kolego, vždyť si povídáme :)

Jen sem ti chtěl naznačit, že s tebou nesdílím názor, protožes řek ptákovinu :) A ten klub, kterej si postnul jako typickej, pro mě fakt typickej neni. Je to prostě diskotéka. A další, s čim se dá nesouhlasit, že tam zcela jistě (ano, to si troufám tvrdit) nehrajou "od špendlíku po letadlo". Právě proto, že to je diskotéka. V podniku zaměřenym na těžký vydělávání peněz nemůžeš hrát nic, než rádiovky co lidi znaj a hlavně chtěj slyšet. Prostě vidíš jen tu známou špičku ledovce. Tak na mě působí tvoje příspěvky. Tak a teď mě klidně nabombi.. :)

Info o mě a co dělám najdeš na stránkách, který mám v podpisu.

Intopic:
Co se týče techna (toho opravdového), tak to si myslim na ústupu je. To samý očekávám od drumnbassu, v kterym se pohybuju víc. Teď je přibližně na svém vrcholu. Jinak elektronika jako taková je určitě na vzestupu. Už jen to, že pomalu každá kapela z vyšších pater v týhle době používá mašinky. Zdomácněly přístroje jako kaoss pad, synťáky, kontrolery apod.

Jinak si myslim, že za úpadkem techna stojí paradoxně ekonomika. Zvalo se každý jméno a trh se prostě nasytil. Nejspíš to má co do činění s komercí. Třeba AFRODAJT - to pro nás byla dycky strašná modla a teď sem jezdí snad každej čtvrtrok a na akci se dostaneš za pakatel a uvidíš dalších mnoho hvězd. Takovou akci si necham klidně ujít, protože to prostě není nic vyjímečnýho (teď nesoudim djské kvality, které tam stoprocentně jsou). Před X lety bych za nim jel na druhou stranu republiky. Ztratilo to tržní hodnotu a začíná se to sypat. Teď už se - v případě techna - mlátí prázdná sláma. V případě drumnbassu to takle bude za pět let.

Možná to stojí za polemiku (nejsem ekonom ani sociolog). Jedno je ale jisté Beat Per Minute v tom roli zcela jistě nehraje..
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

RickySho

Příspěvek od RickySho »

voče píše:Klid, kolego, vždyť si povídáme :)

Třeba AFRODAJT - to pro nás byla dycky strašná modla a teď sem jezdí snad každej čtvrtrok a na akci se dostaneš za pakatel a uvidíš dalších mnoho hvězd. Takovou akci si necham klidně ujít, protože to prostě není nic vyjímečnýho (teď nesoudim djské kvality, které tam stoprocentně jsou). Před X lety bych za nim jel na druhou stranu republiky. Ztratilo to tržní hodnotu a začíná se to sypat. Teď už se - v případě techna - mlátí prázdná sláma. V případě drumnbassu to takle bude za pět let.
naprostej souhlas, presne zrovna konkretne na zaklade Aphra me tohle napadlo taky, asi na tom neco bude...

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

No, pročetl jsem příspěvky a také bych chtěl přispět svou troškou do mlýna...

Předně, elektronická hudba je, byla a vždycky bude směr budoucnosti. Styly, které jsou dneska aktuální, budou za pár let nebo dokonce měsíců pryč. Techno je jeden ze stylů, které se držely na výši dost dlouho a teď tento styl upadá, stejně jako budou upadat v budoucnu styly dnešní.

Názory striktně komerčních DJs rozhodně nemůžu brát jako objektivní, protože většina Techna je pro ně jak tu doslova někdo napsal "sra*ka". Myslím si, že každý styl má své kouzlo. Pro komerčně zaměřené lidi je to ve směs melodie, pro lidi co mají rádi Techno, je to bezkonkurenční rytmus a energie, kterou nemůže posluchači poskytnout většina současných stylů, ani třeba můj oblíbený house.

S hudebními styly je to stejné jako s partnerskými vztahy. První léta jim pospolu vše vychází, ale časem vznikají problémy, neshody a rozepře, až se nakonec manželství rozpadne. Ne jinak je tomu u stylů. Tím problémem je nuda. Všechno jednou omrzí.

Za těch pár let, co se DJingu věnuju, jsem se naučil respektovat jakýkoliv druh hudby a tuto hudbu považuji za umělecké dílo. Když tu pak ale někdo řekne, že ten a tamten styl je sra*ka, tak to o takovém DJovi něco svědčí.
Naučil jsem se hrát jak naprosto komerčně (R'n'B, rádiový house apod.), tak i víceméně nekomerční věci (dirty electro, electroclash a progressive house), a proto jsem se naučil objektivně posuzovat jak to s těmi styly vlastně je. Měsíčně díky tomu dostávám od uživatelů fóra mejlíky s žádostí o zhodnocení jejich setu a ty si samozřejmě vždycky rád poslechnu. ;-)
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

voče

Příspěvek od voče »

Felixi, ty máš problém s partnerkama? :)

Pokud už jsme teda u tohodle přirovnání, tak platí, že vztah vydrží, pokud neustrne na jednom bodu a nestane se stereotypním - rozvíjí se. Proto se upouští od techna apod., který "nudí" a objevují se nové cestičky, který stereotypem ještě netrpí. Klasickej vývoj, nic nepředvídatelnýho.
DRUM'n'BASS vibezz

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Hih... ale nemam, jen mam špatný zkušenoti a tak jsem to přirovnal. :lol:

Jinak souhlasím. "Nudné" stereotypní styly jsou buď obohacovány o nové prvky, které nenudí a nebo se daný styl vyvine v nový. Tak jako tak, ne vždycky to musí znamenat totální konec. V případě techna se to ani úplně říct nedá. Třeba "nově" vznikající Hardstyle a další podobné rychlejší variace v sobě určitě prvky techna mají.

voče

Příspěvek od voče »

Já si to myslel, že to nebude uplně jen tak od boku vystřelený přirovnání :)

S tim zbytkem souhlas.
DRUM'n'BASS vibezz

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

djfelixus píše:Hih... ale nemam, jen mam špatný zkušenoti a tak jsem to přirovnal. :lol:

Jinak souhlasím. "Nudné" stereotypní styly jsou buď obohacovány o nové prvky, které nenudí a nebo se daný styl vyvine v nový. Tak jako tak, ne vždycky to musí znamenat totální konec. V případě techna se to ani úplně říct nedá. Třeba "nově" vznikající Hardstyle a další podobné rychlejší variace v sobě určitě prvky techna mají.
Hardstyle je novinka akorat u nas, v holansku to fici uz dobrejch 5 let, ale to je mozna tim, ze gabba like styly u nas nemaj moc na ruzich ustlano

voče

Příspěvek od voče »

My máme všeobecně ve všem zpoždění za Evropou.... :-)
DRUM'n'BASS vibezz

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Možná je to proto, že už nad náma nestojí vláda s bičem a neřiká nám co máme poslouchat a co ne. :lol:
Ale je pravda, že tady jsme oproti Evropě pozadu a to dost...

norman_cook

Příspěvek od norman_cook »

honcka píše: Hardstyle je novinka akorat u nas, v holansku to fici uz dobrejch 5 let, ale to je mozna tim, ze gabba like styly u nas nemaj moc na ruzich ustlano
kdo by taky chtel poslouchat takovy kraval o nicem! na nasi republice se mi libi jedna vec a tou je to, ze jsme si nenechali vnutit zadny blbosti ze zapadu. jsme proste takovy vlastni. nejde o to ze jsme pozadu, ale ze si vybirame a neposlouchame kazdou blbost co na zapade vymysli. gabba like styly, minimal a podobne kraviny u nas moc lidi nezajimaji a ani nevidim duvod proc by meli.

heerer

Příspěvek od heerer »

norman_cook píše:
honcka píše: nejde o to ze jsme pozadu, ale ze si vybirame a neposlouchame kazdou blbost co na zapade vymysli. gabba like styly, minimal a podobne kraviny u nas moc lidi nezajimaji a ani nevidim duvod proc by meli.
Presne tak, nechapu proc bychom se meli prispusobovat vetsine :wink2:

voče

Příspěvek od voče »

norman cook:

hmm, tak to je argument jak noha :D - jsme svý jo ? :D nikdy sme si nenechali nic vnutit jo ? :D a co 40 let komunismus ?? ne, ze západu sme si fakt nevzali, ale hodně sme pobrali z východu.. To ti je milejší ? Nechci tady obhajovat žádnej systém, ale před komančem si fakt odplivnu na zem.

Že se nestydíš takovoudle blitku vypustit. Kolik ti je? To je výsměch lidem, kerý trpěli tak, jak si to ty nedokážeš vůbec představit.
DRUM'n'BASS vibezz

heerer

Příspěvek od heerer »

Voce:
ckej kamo, komance nam vnutil cely zapadni svet, nejen ten vychodni!
Ono s puskou u hlavy ti leckdo neco vnuti :|

voče

Příspěvek od voče »

Pokud mě moje historický znalosti neklamou, tak únor 48 byl puč, o který usilovala především Moskva. Všechno Stalin připravoval už za 2.SV. To, že se od nás západ definitivně odvrátil je věc jiná a má svoje důvody. Hlavně v tom, že to tu chtěl lid, kterýmu Gottwald se Stalinem slíbili nesmysly (teď se tomu řiká populismus). To nebyla puška u hlavy, to byly milý slova. Jednoduše využili poválečný situace propagandou. Po zavření hranic se začli popravovat nevinný (nevyhovující) lidi. Stovky miliónů lidí. Opět pod propagandou nebo totálním zatajením. Víš, co to bylo za křivdy ? Masakr...

Než kdokoliv řekne, že západ je shit, tak MUSÍ mít na paměti, že Rus je celej Bajkal sraček. A že sme si to sakra vyžrali a doteďka to trávíme. Viz norman_cook. Podívejte se na Čínu - takle sme bez západu mohli dopadnout.. Jako vykořisťovaný dělníci. A teď ste najednou alergický na slovo západ (nedej bože Amerika).. Že Vás huba nebolí.
DRUM'n'BASS vibezz

RickySho

Příspěvek od RickySho »

norman_cook píše: kdo by taky chtel poslouchat takovy kraval o nicem! na nasi republice se mi libi jedna vec a tou je to, ze jsme si nenechali vnutit zadny blbosti ze zapadu. jsme proste takovy vlastni. nejde o to ze jsme pozadu, ale ze si vybirame a neposlouchame kazdou blbost co na zapade vymysli. gabba like styly, minimal a podobne kraviny u nas moc lidi nezajimaji a ani nevidim duvod proc by meli.
hehe vetsinou sem tolerantni ale tenhle prispevek je k smichu, sorry :D
za a) nechapu proc to nazyvas kravalem, je snad kazdyho vec co posloucha.... kdyby napriklad ja nvm tvi prarodice slyseli to co hrajes ty, rekli by taky ze to je "kraval bez melodie a neda se to poslouchat" (jako ty moji :D ). je to ciste otazka nazoru a v KAZDYM stylu je kvalita i odpad. (ja hardstyle, minimal atd taky moc nemusim ale neodsuzuju je v zadnym pripade)

a za b) nenechali sme si vnutit nic ze zapadu :D to je typ nazoru kterej je u ceskyho nazoru uplne k smichu (obecne, na vsechno). my sme ty hrdi cesi kteri si nenechali nic vnutit a kdyz chcem mame celej zapad v pr*eli. faktem ale je, ze to je jen namlouvani a my sme porad a jeste dlouho budem postkomunistickej malej stat kterej se ma hodne moc co priucit od zapadnich vyspelejch rezimu (to ted myslim i obecne samozrejme nejen v hudbe, ve vsem) a v zapadnim meritku sme VIDLAKOV. i v otazce lidksy mentality obecny verejnosti atd.
nechci se tu rozepisovat protoze tohle by vedlo urcite k nejaky politicky diskuzi trea nebo podobne a to nema cenu.
doufam ze se do me neobuje nejakej prehnanej vlastenec, to ja sem sice taky, ale realista.

a nehadam se, jen rikam svuj nazor :D

Odpovědět