Peníze za hraní

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Paul Diamond

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od Paul Diamond »

nikdy som na svojich akciach nepustil ani jednu komercnu vec a nikdy to ani neurobim ked hrajem tak si robim akcie sam a keby mi niekto mal diktovat co mam hrat tak ho vysmejem a poslem kade lahsie... nesom pri hrani zvyknuty na kompromisy... Snazim sa urobit taky playlist aby tych ludi zaujal aj ked je nekomercny a aj ked nie kazdy z nich vie co je techno :) zatial sa mi to celkom dari no je pravda ze teraz mam dost sucho s akciami :( par veci sa tu v presove dodrbalo a je teraz trosku problem s hranim... :( tiez momentalne nemam peniazky nato zeby som zorganizoval nieco vacsie je to dost o hubu teraz no :( no mam nejaku tu svoju uroven a hrdost a nebudem len koli tomu hrat nejaky hip hop alebo co ja viem. V com ma poslednu dobu PRESOV! prekvapil bola tohto piatkova akcia v nasej mestskej hale kde prislo fakt pozehnane ludi! bola to velka party s headlinerom Milanom Lieskovskym ktory hral strasne komercne na moj vkus! ale ten live saxofon bol fakt zaujimavy :) no zvysni djs fakt davali krasne :) a hlavne som bol prekvapeny s nasich ludi ako sa bavia na minimal! som nechapal... fakt treba riesit velke akcie nevem ci tam je davova psychoza alebo co ale proste ti ludia sa spravaju uplne inak.... treba zrobit velku show no takato show stoji aj vela bubakov... fakt peniaze hybu svetom no... :( keby som aspon posnal viac DJs so slovenska a tak nieco zorganizoval ale je dost tazke zohnat ludi... dost su tu uzavrety riesia si svoje a chyba tu nejaka ta podpora vzajomna... nejaka ta spolocna komunita... no uvidime do buducna aj tak teraz koncim skolu a chystam sa na VSE do prahy ked pan boh da... aj ked neni :D nehovorim ze v prahe zrobim dieru do sveta :D ale aspon je to tam ine ako je to tu!
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com
myspace.com/pauldiamondsk

Junqueira

Příspěvek od Junqueira »

No jak to tady ctu tak jen koukam. Myslim, ze polovina z vas, kdyby to co je nekomercni bylo komercnim a to co je komercnim bylo nekomercnim bude rikat, jak je to hrozny ta komercni muzika atd. Dal taky hrat v klubu jen jeden styl (nebo ne jeden, ale treba 3, ktere jsou na stejne brdo) je proste nesmysl! A jeste k tomu nejakou nekomerci, nebo underground. Kdyz tedy vemu mesto 25 - 50 000 obyvatel. Protoze by tam nikdo neprisel, nebo by tam chodili nejaky propichany, vlasaty a fetky co budou akorat lemtat levny pivo a delat bordel. A to opravdu v klubu nepotrebuju. Navic takovyhle lidi se vseobecne do takovych podniku nehrnou a radsi nekde zevlujou a levnim chlastem, nebo jsou zasity v nejakym doupeti nebo v pofiderni hospode. Do klubu potrebujete i starsi (kolem 30ti) lidi, ktery maj cash a na baru si koupej treba flasku Jacka, a ty rozhodne neposlouchaj d´n´b atd. Ale chtej videt tancit kundy motat je (tim rozumejte kupovat panaky=cash) a poslechnout si alespon par tracku z mladych let (90´,80´, cz) Tim nerikam hrat radiovky, to je extrem na jedne strane, ale rozhodne nesmazit ani extrem z druhy strany. Pravidelne ma jeden podnik v okoli narvano na oldiesovky a majitel si vazi, kdyz je nekdo umi zahrat a ma ty tracky a rozhedne by se neuzivil, kdyby mu tam nekdo smazil nejaky no name songy pro 25 lidi. Kdyby ty nekomercni tracky chteli lidi poslouchat, taky by se k nim taky dostali, ale zatim je poslouchali lidi, kteri se snazi vysnivat z davu a byt necim dulezity. Je to stejny jak s HH. Ale vetsinu lidi (rozumejte tech normalnejsich) nebavi 7mi minutovej monotoni zvuk nebo zvaneni picovin do dvou opakujicich se beatu...ale to by bylo vechno tady rozepsat a popsat na serial :lol:

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Tahle diskuze se týká spíš podniků pro mladé, resp. spíše kluby, než klasické oldies diskotéky. U obou typů je klientela pochopitelně úplně jiná a je více než jasné, že na oldies párty se nebude hrát underground music. Musím ale silně nesouhlasit s tím, že by underground hudbu poslouchali jenom feťáci a nepřizpůsobiví lidé.
K hudbě jako takové mám velký respekt, ať už je to komerce nebo ne, ať je to hardstyle nebo dechovka. Každý posloucháme/hrajeme něco jiného a každý uznáváme jiný typ hudby...
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Paul Diamond

Junqueira píše:No jak to tady ctu tak jen koukam. Myslim, ze polovina z vas, kdyby to co je nekomercni bylo komercnim a to co je komercnim bylo nekomercnim bude rikat, jak je to hrozny ta komercni muzika atd. Dal taky hrat v klubu jen jeden styl (nebo ne jeden, ale treba 3, ktere jsou na stejne brdo) je proste nesmysl! A jeste k tomu nejakou nekomerci, nebo underground. Kdyz tedy vemu mesto 25 - 50 000 obyvatel. Protoze by tam nikdo neprisel, nebo by tam chodili nejaky propichany, vlasaty a fetky co budou akorat lemtat levny pivo a delat bordel. A to opravdu v klubu nepotrebuju. Navic takovyhle lidi se vseobecne do takovych podniku nehrnou a radsi nekde zevlujou a levnim chlastem, nebo jsou zasity v nejakym doupeti nebo v pofiderni hospode. Do klubu potrebujete i starsi (kolem 30ti) lidi, ktery maj cash a na baru si koupej treba flasku Jacka, a ty rozhodne neposlouchaj d´n´b atd. Ale chtej videt tancit kundy motat je (tim rozumejte kupovat panaky=cash) a poslechnout si alespon par tracku z mladych let (90´,80´, cz) Tim nerikam hrat radiovky, to je extrem na jedne strane, ale rozhodne nesmazit ani extrem z druhy strany. Pravidelne ma jeden podnik v okoli narvano na oldiesovky a majitel si vazi, kdyz je nekdo umi zahrat a ma ty tracky a rozhedne by se neuzivil, kdyby mu tam nekdo smazil nejaky no name songy pro 25 lidi. Kdyby ty nekomercni tracky chteli lidi poslouchat, taky by se k nim taky dostali, ale zatim je poslouchali lidi, kteri se snazi vysnivat z davu a byt necim dulezity. Je to stejny jak s HH. Ale vetsinu lidi (rozumejte tech normalnejsich) nebavi 7mi minutovej monotoni zvuk nebo zvaneni picovin do dvou opakujicich se beatu...ale to by bylo vechno tady rozepsat a popsat na serial :lol:

byt modom, mas ban :D:D:D:D

ty si DJ alebo majtel klubu ked si DJ tak asi stara skola a niekde doma mas este stale bustu stalina ak si majtel klubu tak to je asi nejaka "hospoda" v dedinke kde je 200obyvatelov. presne takych ludi fakt nemusim... a preto to tu je take ake to je koli VAM! DPC... ako povedal felixus. respektujem kazdu jednu hudbu mne to je p ci dakto pocuva hip hop, ska, dnb, rock, metal ale potom aj ty respektuj moju hudbu. ked vidim ako ludia rozmyslaju tha mi je nedobre... "7mi minutovej monotoni zvuk" hej jasne :) no keby tam bolo 7minut dlooooooooouha noc tha by sa ti to pacilo co? MF vidim ze poniektori este za opicami ziju... :twisted:
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

Azu

Příspěvek od Azu »

Paul Diamond: no nevim nevim, ale ať chceš nebo ne, tak Junqueira má bohužel pravdu a to skoro ve všem co napsal, to jen vy ostatní ste ještě zaslepeně tohle nepostřehli. K čemu jsou podniky do kterých chodí jen pár lidí jak do klubovny, ale přitom tam skoro nic neutratěj a podnik nemá na provoz. Tyto specializované podniky provozujou převážně jen fandové té muziky, většinou sami djové hrající tu muziku a mají jako takové doupě pro sebe a vyznavače té muziky a je jim jedno, že podnik nic nevydělá, jim stačí aby jim to dalo na zaplacení nájmu za prostory. Bohužel tyhle podniky nejsou nikdy na to aby na tom provozovatel zbohatnul, protože peníze jsou zkrátka v komerci. Lidi chodící do těch "doupat" z velké většiny nemají peníze na to aby tam chodili každý víkend a když už, tak maj prachy tak na dva víkendy a další dva tam jsou o dvou pivech a to nemluvim o letní sezoně, kdy ty lidi jsou větčně bez peněz protože jezděj po rlůzných festivalech a jiných soukormých akcích. Rozohdně nejsem pro rozlišování co je a co není komerce, mně je to jedno co je to za muziky když je to poslouchatelný. Nelíběj se mně ani úplně takový ty diskotéky kde sa mastí pátý přes devátý, ale pro výdělečný podnik je potřeba se zaměřit na takovou cílovou skupinu, která je v populaci většinová a má peníze. Lidi chodí do podniků především za pipkama jak už tady správně bylo někým napsáno a pipky jsou zdegenerovaný rádiem a televizí, takže je potřeba se tomu částečně podřídit. Optimální pro výdělek a návštěvnost je tak podnik zaměřený na normální komerční taneční muziku TOP40, disco house a stačí ji za večer proložit jen pár hitovkama z aktuální černé muziky a nic víc není skoro třeba. Rocková muzika ta tam podle měn prostě nepatří a v pohodě se to dá dělat i bez toho a české muziky, naštěstí skoro žádná aktuální nevychází a ty 3 songy v podání helenky a michala se dají také zkousnout, ono to pak stejně lidi už nudí. Tady je to pak opravdu o tom zda dj je dj a nebo jen jukebox. Bohužel většina z vás má asi zkušenost s těma jukeboxovýma, ale u nás na liberecku spíš převažují ti s vlastní hlavou a kteří během večera nějak zkomponují v dobu kdy se jim to hodí pár věcí z toho co lidi chtějí a když se to hodí. Stačí občas menší kompromis a pak se to dá zkousnout v pohodě.
Chyba tedy není rozhodně v djích a provozních jak tu píšeš, je to jen o tom co chce většinová populace, která je schopna utrácet peníze. Až bude tato populace chtít jen DnB a něco jiného, tak věř, že pak se to bude mastit též ve všech podnicích, ale tak to není a i když dost lidí to třeba doam poslouchá, tak za zábavou pak vyrážejí do komerčních doupat, protože potřebujou kontakt s pipinkama a dalšíma lidma.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Kenny

Příspěvek od Kenny »

prostě to je tady v prdeli
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Mě štve prostě to, že ač to tak bejt musí nebo nemusí, komerční hudba je vytvářená pro to, aby vydělávala. Pro nic jinýho. S tím musí souhlasit každý. Má svoje omezení a je surově tlačená to předních příček hitparád. Je spusta posluchačů/návštěvníků klubů, kteří by něco jiného poslouchali, ale nemají k tomu přístup, když jim rádia, internet, televize a jiná média násilím cpou do hlavy jednu a tu samou hudbu. Média jsou v dnešním světě na prvním místě, co řeknou, to je pravda a tomu každý věří a z toho je mi na blití.
A teď mě zajímá co si o tom myslíte... Zda-li to, co člověk vytvoří pouze pro peníze může být kvalitnější, než to, co člověk udělá pro radost a pro sebe. Tak v tomhle mám rozhodně jasno. Samozřejmě peníze jsou v tom taky, jinak by to vůbec třeba nevyšlo.
Co se týče komerce a nekomerce - je jasné, že dneska co se objeví na beatportu a jiných obchodech s hudbou, různých dj shopech a tak... je to všechno komerce. Když ale říkám komerce, myslím tím extrémní komerci. Pro mě je třeba rozdíl jak s oblibou říkávám "kanikuli" a třeba "John Dahlback - Blink". Obojí je komerce a obojí trochu jinak.
Jeden místní nejmenovaný provozák klubu (s komerční hudbou) si stěžoval, že mu tam lidi přestali z ničeho nic chodit. A to i přesto, že navštívil ještě ten večer všechny kluby, kde bylo poloprázdno a nemohlo to tak vysvětlit kde všichni jsou. A kde podle mě všichni byli? Pryč z města. Průměrnej člověk, kterej tenhle typ hudby nemusí a vidí, že v tom městě to nemá cenu, zajede si radši do klubíku vedle do města. Možná proto se pak zdá, že v tom danym městě to s klubama - i těma komerčníma - nemá vůbec cenu. A taky je pravda, že lidi choděj za lidma.

A ještě taková vsuvka. Někde jsem četl co v kostce psal jeden zahraniční DJ:
"Jsou tři typy návštěvníků klubu, od kterých můžeš čekat všechno možné. První přijdou do klubu proto, že je tam někdo pozval, od nich nečekej nic. Druzí tam přijdou proto, aby zkritizovali co se dá, od nich nečekej už vůbec nic. Třetí tam přijdou, aby se tam pobavili, jsou to jediní lidé, od kterých můžeš něco čekat."

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

No jak to tady ctu tak jen koukam. Myslim, ze polovina z vas, kdyby to co je nekomercni bylo komercnim a to co je komercnim bylo nekomercnim bude rikat, jak je to hrozny ta komercni muzika atd. Dal taky hrat v klubu jen jeden styl (nebo ne jeden, ale treba 3, ktere jsou na stejne brdo) je proste nesmysl! A jeste k tomu nejakou nekomerci, nebo underground. Kdyz tedy vemu mesto 25 - 50 000 obyvatel. Protoze by tam nikdo neprisel, nebo by tam chodili nejaky propichany, vlasaty a fetky co budou akorat lemtat levny pivo a delat bordel. A to opravdu v klubu nepotrebuju. Navic takovyhle lidi se vseobecne do takovych podniku nehrnou a radsi nekde zevlujou a levnim chlastem, nebo jsou zasity v nejakym doupeti nebo v pofiderni hospode. Do klubu potrebujete i starsi (kolem 30ti) lidi, ktery maj cash a na baru si koupej treba flasku Jacka, a ty rozhodne neposlouchaj d´n´b atd. Ale chtej videt tancit kundy motat je (tim rozumejte kupovat panaky=cash) a poslechnout si alespon par tracku z mladych let (90´,80´, cz) Tim nerikam hrat radiovky, to je extrem na jedne strane, ale rozhodne nesmazit ani extrem z druhy strany. Pravidelne ma jeden podnik v okoli narvano na oldiesovky a majitel si vazi, kdyz je nekdo umi zahrat a ma ty tracky a rozhedne by se neuzivil, kdyby mu tam nekdo smazil nejaky no name songy pro 25 lidi. Kdyby ty nekomercni tracky chteli lidi poslouchat, taky by se k nim taky dostali, ale zatim je poslouchali lidi, kteri se snazi vysnivat z davu a byt necim dulezity. Je to stejny jak s HH. Ale vetsinu lidi (rozumejte tech normalnejsich) nebavi 7mi minutovej monotoni zvuk nebo zvaneni picovin do dvou opakujicich se beatu...ale to by bylo vechno tady rozepsat a popsat na serial :lol:
Takhle jsem se bavil s jedním majitelem klubu, a ten nadával na dnb, že mu to přitáhne málo lidí, akce se rozjela v 8 a končila v 5 ráno, měl tam 300 lidí, na baru nejčastější pití vodka+red bull. (tržby v očích zlatokopů jsou vždycky malé, a vždy za to může někdo jiný)
Je pomněrně velká skupina mladých lidí, produktivního věku, kteří poslouchají elektronickou hudbu, vydělávají si a na párty jsi jdou užít, proto tam vydrží do brzkých raních hodin. A je hloupost tuto skupinu ignorovat se zaslepeným názorem, že elektronická hudba je monotóní a poslouchají ji jen smažky.
Stylů je mnoho (Breakbeat, downtempo, trip hop, chill out, dub step, house, trance, techno, tekno, big beat, nu skool, progressive, ambient, acid, deep house, drum & bass, Jump up, electro, jungle, liquid, minimal atd) a samozřejmě souhlasím, že nelze hrát v klubu jen jeden styl. Jenže klub si dělá pověst dlouhodobě, takže pokud je klientela na něco navyklá a na jednu noc se hodí na zkoušku něco jiného, je jasné, že to nebude fungovat.

Je otázka, jestli se majitelé klubů zacílují na správnu skupinu, kdy si hraním mainstreamu přitahují názorově neuzrálé teenagery, a hraním oldies postarší (35+). Opravdu chcete ignorovat skupinu 20-35?

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Xakroo píše:Opravdu chcete ignorovat skupinu 20-35?
Ano, souhlasím s Xakroo. I většina předních českých DJů má tuto věkovou skupinu nejradši, protože právě oni nejvíce poslouchají moderní elekronickou hudbu a jsou tak nejvítanějšími fanoušky. Neznamená to ale, že ostatní věková skupina tuto hudbu neposlouchá, jen ne v tak obrovském počtu.

Azu

Příspěvek od Azu »

Ono je to přesně opačně, pokud je podnik zaveden a něco a jednorázově udělám třeba DnB, tak lidi přijdou a bud ejich hodně, protože tahle komunita je neskutečně společně komunikativně provázána a všichni si dají rychlostí blesku o akci vědět a návštěvníků tak bude hodně, ale pokud to budu dělat každý týden, tak mam jistotu, že to fungovat nebude vůbec. A diví se snad někdo z Vás, že lidi říkají, že to poslouchají jenom smažky? Já se tomu tedy po mnoha akcích, které sem navštívil nebo které sme pořádali vůbec nedivim, protože travní hulení tahle komunita bere asi jako naprostou samozřejmost.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Kenny

Příspěvek od Kenny »

nojo jenomže na těch kanikuli piškotékách jsou taky huliči, možná mnohem víc a nejhorší je na tom to že jim je ještě o pár let míň, takový děcka malý namachrovaný a hulí to... fujtajbl.... já na Liberecku nemůžu vkročit ani do jednoho klubu, pro mě jsou všechny nevyhovující (bohužel) :?
jenže tohle je globální problém
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

Paul Diamond

no to je pravda to musim uznat ze na takychto akciach broken beats je dost vela ludi HIGH! dokonca som zazil blowjob rovno na parkete :D ale ono to som si fakt vsimol len na dnb akciach a tak inak ee nedavno tu bola jedna velka party v nasej mestskej hale v Presove kde hrali minimal, techno, tech house a take moje veci a ludia sa bavili uzasne a vobec nebolo vidno zeby na niecom ficali aspon na trave urcite nie bolo to ciste fakt krasa :) kazdy sa citil super takze odsudzovat tieto akcie koli tomu aky ludia tam chodia OMFG chalani kde sme? ved djforum dpc... ako nesuhlasim s vecami ako je tekno party to fakt ale zaujato si mysliet ze vsetky akcie elektronickej undergroundovej hudby su akoby jam nafetovanych smaziek tak to nie... tento nazor nezdielam...
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

okjet

Příspěvek od okjet »

zdravim vas,ctu to tady a nehodnotim to ,je mi skoro 50 a mam rad muziku,od svych 18-ti let byl muj sen delat dj,ale ta doba,jazyk atd. Tak jsem poustel a do dneska poustim jak rikate,delam to pro zabavu a mam svoje vse zarizeni . Ale reknu vam,ze rok od roku je to s tema lidma,at je to 15 - 50 let daleko horsi a muzete hrat jakykoliv styl a zanr,dostat lidi nekam a na neco,kdyz jsou bez nalady a maji jine priority (problemy),to je des. Majitele klubu,restauraci se snazi ty lidi nalakat na cokoliv,aby meli nejaky zisk,ale stale je to cim dal tim horsi.
Tod muj nazor k vasi diskuzi,mejte se fajn a at se vsem dari.

Paul Diamond

njn to mas asi pravdu ja to moc neviem usudit nesom az tak stary zeby som to nejako moc pocitoval ale aj za tu kratsiu dobu tiez pocitujem jemne ze to ide z kopca :( no neviem ale ludia su aspon tu u nas strasne moc rozmaznani...
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

okjet píše:zdravim vas,ctu to tady a nehodnotim to ,je mi skoro 50 a mam rad muziku,od svych 18-ti let byl muj sen delat dj,ale ta doba,jazyk atd. Tak jsem poustel a do dneska poustim jak rikate,delam to pro zabavu a mam svoje vse zarizeni . Ale reknu vam,ze rok od roku je to s tema lidma,at je to 15 - 50 let daleko horsi a muzete hrat jakykoliv styl a zanr,dostat lidi nekam a na neco,kdyz jsou bez nalady a maji jine priority (problemy),to je des. Majitele klubu,restauraci se snazi ty lidi nalakat na cokoliv,aby meli nejaky zisk,ale stale je to cim dal tim horsi.
Tod muj nazor k vasi diskuzi,mejte se fajn a at se vsem dari.
Problém možná bude to, že lidi se naučili za akcema jezdit pryč z města kde žijí a jezdí třeba do Prahy za celebritama, což je veliká škoda. Velký "dík" za tohle patří především médiím, kteří (zejména mladším) říkají co se má poslouchat, na co se má jezdit, co si na sebe oblíkat apod.

Odpovědět