Peníze za hraní

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
heerer
Příspěvky: 127
Registrován: 16 led 2008 14:11

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od heerer »

Azu jasan asi kazdy z nas byl nekdy na didzine a trochu to poslouchal...., tedy i ja, ale kdyz jsem to pozoroval/zrovna nedavno/ tak tam staci dat Kabaty a je zaplnenej parket :biggrin2:

hoolifan
Příspěvky: 761
Registrován: 05 čer 2007 00:14

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od hoolifan »

ono ty akce na diskoškách jsou pokaždé trochu jiné někde chtějí víc do trance jinde zase chtějí jen hiphop a rnb tady na jihu moravy sem projel skoro všechny diskofilní kluby a podniky co tady v okolí asi 40km jsou a je to v podstatě všechno na jedno brdo a nikde nechtějí platit víc než 1000kč to už člověk musí sakra něco ukázat aby dostal 1500 nebo nedej bože 2000.. kamarádovi přišla smska jestli by prej nechtěl hrát v jednom novém podniku a za 6hodin hraní mu nabýdli 700 a dopravu si musí zaplatit ze svého.. takže je to tady i tak býda s nouzí.. osobně za těch 7let co hrávám diskošky tak sem si mezi majiteli udělal jakž takž nějaké jméno a občas se mi ozvou sami od sebe..jen mít toho času trochu
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

djfelixus
Příspěvky: 786
Registrován: 15 črc 2008 09:03

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od djfelixus »

Azu píše:Majitelé podniků se řídí poptávkou lidí, když chtěj tedy lidi takovouto muziku, tak nebude brát dje co hraje techno.
Přijde mi spíš, že majitelé podniků neumí vymyslet akci, kde by se nehrála komerční "kanikuli" hudba. Na extrémní komerční rádiovou a známou hudbu budou lidi tancovat pořád a bez absolutní snahy, ale že se zvyšuje počet lidí, kteří poslouchají již zmíněné techno, electro house, progressive, trance, tech-trance, d'n'b a já nevim co všechno ještě, tak to nikoho nezajímá. Skutečná poptávka se v mnoha menších městech bere prostě tak, že lidi chtějí rádiovky, což není vůbec pravda. Mluvím z vlastní zkušenosti. Žiju ve městě, kde přesně tohle platí a zatím se mi nepodařilo přesvědčit žádného provozáka o opaku. Každý řiká pořád dokola: "Lidi to chtěj, tak to musíš hrát." Zajímavý je, že nekomerční hudba se u nás v klubech až na vyjímky vůbec nehraje, tak jak si mohou být tak jistí, když to skutečně neví, hm?
Tímto se omlouvám všem DJům, kteří "rádiovou" komerční hudbu hrají, ale bohužel jsem zásadně proti ní a když už ji musím hrát, tak mi při každém puštěném tracku ukápne slza. :cry: :mrgreen:
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od Azu »

Těch co poslouchají jinou hudbu je sice více, jenže oni zároveň poslouchají i tu diskofilní, ale i třeba Evu a Vaška jak ukazují výsledky průzkumů mezi mládeží! Největší problém jsou ovšem peníze, protože pokud chceš uspořádat jinou akci a to ještě v prostorách kde se běžně nekoná vůbec nic, tak bohužel lidi táhnou jen známá djská jména a ne muzika, za tou přijde skutečně jen pár příznicvů a další příznivci by třeba přišli, jenže ty věčně nemaj ani korunu a tak seděj pořád doma ale na veřejnosti kecaj jak nejsou žádné podobné akce. Když dáš akci se jménama, stojí to docela dost peněz počínaje djeme, zajištění veškeré podažované techniky, pronájem prostor a především reklama, díky tomu pak musíš dát i vstupné na částku pohybující s ekolem 100 Kč a to odrazuje už další část lidí. My sme pořádali hodně akcí, některé měli úspěch, některé ne tak velký a našel se i totální propadák, ale bylo n atom jasně vidět že táhnou jména. Na Michala Buriana nebo na Luccu nám přišlo skoro 800 lidí, ale na jakákoliv jiná jména byla návštěvnost na těchto akcích cca 300 lidí. Dokonce sme dělali loni po vánocích akci s klukama ze Studia54 a přes rozdaných 200 volných vstupenek, 5000 letáků za stěrače aut u hypermarketů, 70 plakátů na rekamních plochách a týdenní reklama na rádiu nám přišlo jen 13 lidí a to úmyslně tam přišli jen 3, zbytek tam přišel náhodou, takže občas se skutečně zadaří :mrgreen:
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

havlis
Příspěvky: 243
Registrován: 02 led 2008 20:34

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od havlis »

Azu píše:Těch co poslouchají jinou hudbu je sice více, jenže oni zároveň poslouchají i tu diskofilní, ale i třeba Evu a Vaška jak ukazují výsledky průzkumů mezi mládeží! Největší problém jsou ovšem peníze, protože pokud chceš uspořádat jinou akci a to ještě v prostorách kde se běžně nekoná vůbec nic, tak bohužel lidi táhnou jen známá djská jména a ne muzika, za tou přijde skutečně jen pár příznicvů a další příznivci by třeba přišli, jenže ty věčně nemaj ani korunu a tak seděj pořád doma ale na veřejnosti kecaj jak nejsou žádné podobné akce. Když dáš akci se jménama, stojí to docela dost peněz počínaje djeme, zajištění veškeré podažované techniky, pronájem prostor a především reklama, díky tomu pak musíš dát i vstupné na částku pohybující s ekolem 100 Kč a to odrazuje už další část lidí. My sme pořádali hodně akcí, některé měli úspěch, některé ne tak velký a našel se i totální propadák, ale bylo n atom jasně vidět že táhnou jména. Na Michala Buriana nebo na Luccu nám přišlo skoro 800 lidí, ale na jakákoliv jiná jména byla návštěvnost na těchto akcích cca 300 lidí. Dokonce sme dělali loni po vánocích akci s klukama ze Studia54 a přes rozdaných 200 volných vstupenek, 5000 letáků za stěrače aut u hypermarketů, 70 plakátů na rekamních plochách a týdenní reklama na rádiu nám přišlo jen 13 lidí a to úmyslně tam přišli jen 3, zbytek tam přišel náhodou, takže občas se skutečně zadaří :mrgreen:
Tak to je potom vazne k vzteku :lol:
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

voče
Příspěvky: 315
Registrován: 05 dub 2007 09:13

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od voče »

Azu, souhlasim s tebou,to je přesně ono..kor ty lidi,jak si stěžujou,že tady nic neni a pak se válej doma a čuměj na ordinaci.. ale jak říkáš s těma penězma a hlavně prostorem: mě by zajmalo, proč na klasický diskošce prostě nezměněj repertoár, i třeba postupně, ne hned najednou (hlavní klientele - těm jednoduchým, co poslouchají jednoduchý to ani nedojde), proč se pořád tlačí ten samej rádiovej póvl? Podle mého prostor je - na diskotékách, jen to brzdí zabedněnost (a zřejmě strach o koryto a peníze) prvozáků udělat změnu. Přitom stačí udělat jednu československou navíc a má to případně zpátky. Nebo sem asi naivní, nikdy sem žádnej podnik neved a vidim to jen zvenku. Jinak samozřejmě souhlas s tim,že dělat akci v pronajmutym kulturáku je dost sázka do loterie, když nejsou jména - u nás, co hrajem dnb nepřijde skoro nikdo na nic, pokud tam nefiguruje jméno jakobass beast nebo T2B - pixie..

To jsou důsledky,ale sakra, kde je zakopanej pes a příčina tohodle všeho? Funguje to takle i v jinejch zemích, nebo sme zase rarita?

sorry za závorky:)
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

djfelixus
Příspěvky: 786
Registrován: 15 črc 2008 09:03

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od djfelixus »

Azu, máš náprostou pravdu, nicméně dobrá reklama je i název akce. Když jí nazvu "House Party", přijde míň lidí, než když ji pojmenuju třeba "Total Energy Mixing"...
Nejvíc mě štve fakt, že lidi jdou, jak řikáš, po jménech. Ruku na srdce - existuje plno DJů (a tím nemyslím sebe), kteří dokáží zahrát mnohem lépe, než Lucca nebo Burian. Nemam nic proti nim, ale oni uspěli komerčně... uspěli taky sami u sebe? Je Lucca opravdu nejlepším DJem v republice jak tomu ukazují statistiky? Je vůbec možné být v oblasti DJingu nejlepší? Každý přeci umí něco. Historie si však ale pamatuje jen ty, kteří jsou vidět a ostatní budiž zapomenuti. V dnešní době kruté reality ovšem nezáleží absolutně na tom jak hraješ, ale jaké máš DJ jméno, koho znáš a kdo zná tebe. O ničem jiném to není. Je to komerční, zkažené a na blití. Do budoucna bych proti tomu chtěl bojovat. Jestli uspěju, nevim, ale nevzdám se. V podstatě kvůli těmhle věcem jsem založil projekt freedj.cz. Jak řekl jeden DJ chlapík:

DJing vypadá tak jednoduše, protože slavní DJové ho na pohled jednoduchým dělají...
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

djfelixus
Příspěvky: 786
Registrován: 15 črc 2008 09:03

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od djfelixus »

voče píše:Azu, souhlasim s tebou,to je přesně ono..kor ty lidi,jak si stěžujou,že tady nic neni a pak se válej doma a čuměj na ordinaci.. ale jak říkáš s těma penězma a hlavně prostorem: mě by zajmalo, proč na klasický diskošce prostě nezměněj repertoár, i třeba postupně, ne hned najednou (hlavní klientele - těm jednoduchým, co poslouchají jednoduchý to ani nedojde), proč se pořád tlačí ten samej rádiovej póvl? Podle mého prostor je - na diskotékách, jen to brzdí zabedněnost (a zřejmě strach o koryto a peníze) prvozáků udělat změnu. Přitom stačí udělat jednu československou navíc a má to případně zpátky. Nebo sem asi naivní, nikdy sem žádnej podnik neved a vidim to jen zvenku.
*Naprostej* souhlas. Zbabělost a strach o koryto u *některých* provozáků je legendární. Na 99 otázek ze 100 odpoví "peníze". Že tím rujnujou českou klubovou hudební scénu, to už nikoho nezajímá.

voče píše: To jsou důsledky,ale sakra, kde je zakopanej pes a příčina tohodle všeho? Funguje to takle i v jinejch zemích, nebo sme zase rarita?
Podle mě jsme rarita nebo jedni z mála.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od Azu »

Příčin je bohužel mnoho. Proč by měl majitel měnit něco co mu nějak funguje a stačí mu to, namísto toho aby dělal pokusy na lidech a zkoušel pomalu přejít v podniku na jiný druh muziky a jinou klientelu s nejasným výsledkem, který pak může skončit jeho úplným krachem a tato pravděpodobnost je bohužel opravdu velká. Další příčinou jsou bezesporu média, která se zaměřují jen na komeční oblast muziky a to ještě hodně extrémním způsobem. Booking agentury zastupující dje to je kapitola sama pro sebe a je bych vinil především z té likvidace klubové scény. Těchto agentur je jen několik málo a každá má ve své stáji nějakého táhnoucího koně a k němu nějaké to křoví, které se pak snaží protlačit na všechny pořádané akce. Pokud se chce opravdu dobrý nový dj dostat pod křídla takovéto agentury, tak nemá šanci. Díky tomu pak na všech akcích vidíte pořád jen ty stejné lidi, kteří hrají často jak roboti naučené sety a pak se není čemu divit, že to ty lidi přestane po čase bavit a musejí pak na tyto akce tahat zvučná jména aby tam byla vůbec nějaká návštěvnost. Jinde v zahraničí není až takový problém aby se prosadil i nadějný nový dj, dostane příležitost si zahrát nějakou tu hoďku v některém z podniků a uvidí se co v něm je a může se prosadit, tady u nás to je skoro nemožné, protože všichni si držej pevně svoje korýtka a nikdo tam nepustí ani na hostování nikoho jiného kdo není jejich velký kámoš a tak tu máme všude stále to stejné ohrané okoukané ať se jedná o kluby nebo diskotéky. Hrají tam pořád ti stejní a není tak prostor pro to aby návštěvníci také slyšeli něco nového, nobo podobného v podání jiných djů, kteří tomu večeru mohou dát jinou atmosféru.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Xakroo
Příspěvky: 183
Registrován: 05 čer 2008 14:03

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od Xakroo »

Opravdu díky kontaktům a vazbám těchto diskjokejů je těžké se někam protlačit.
Proto tolik diskoték s mainstrýmovou popinou a málo klubů.
Ale tak je to ve všech tvůrčích odvětvých, dinosauři si drží koryta a nejkvalitnější věci jsou od lidí, které to baví, ale neživí se tím.

Další alternativa je, založit si vlastní klub. :D

havlis
Příspěvky: 243
Registrován: 02 led 2008 20:34

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od havlis »

Xakroo píše:Opravdu díky kontaktům a vazbám těchto diskjokejů je těžké se někam protlačit.
Proto tolik diskoték s mainstrýmovou popinou a málo klubů.
Ale tak je to ve všech tvůrčích odvětvých, dinosauři si drží koryta a nejkvalitnější věci jsou od lidí, které to baví, ale neživí se tím.

Další alternativa je, založit si vlastní klub. :D
No o tom uvazuju uz delsi dobu. Ale porad tady zustava otazka Kde? to delat... Dneska uz je to taky tezky, furt samy petice a stiznosti, je to hruuza... Ale jednou snad budu mit stesti neco splasit
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

voče
Příspěvky: 315
Registrován: 05 dub 2007 09:13

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od voče »

djfelixus píše:Nemam nic proti nim, ale oni uspěli komerčně... uspěli taky sami u sebe?
hřebíček na hlavičku! pokud si to myslej, lžou sami sobě, jen nevim, jestli si to myslej :)

s tou komercí si myslim,že za to všechno můžou ty komáři zpropadený a jak je vidět,je to tu zpátky.. lidi (češi) sou holt nepoučitelný stádo naučený na NOVU a BLESK, to se člověk pak uplně stydí bejt členem týhle zoo.

nevěřit, závidět, držet koryta a hlavně proboha nikomu nepomáhat, pokud v tom nemám sám zájem a peníze! ---> a sme tam, kde sme.. neuvěřitelně sobecký jednání. vono to svym způsobem asi právě vychovalo posluchačstvo, kerý se chová tak, jak se chová a promotéři jim jdou na dlaň. kruh se uzavírá a sme zase tam, kde sme byli.. chjo :(

nezbejvá mi nic jinýho, než splašit pár milionů želez, zařídit klub a celý ten kruh rozseknout a zachránit čechy od debilismu :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2: vočeho kulturní revoluce :)
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

hoolifan
Příspěvky: 761
Registrován: 05 čer 2007 00:14

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od hoolifan »

a co takhle se pánové zkusit se propašovat někam na na klasickou diskotéku a potom postupně začít hrát ve větší míře něco "kulturnějšího"? sám se snažím tady tomu našemu podniku trochu vštípit jinou hudbu než jen jak říká djfelixus "kanikuly" ale ono je to děsně těžké když proti vám stojí jak rádio tak televize a ještě navíc internet.. btw když někdo z vás bude zakládat klub tak dejte vědět a šel bych do toho s vámi :wink2:
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

havlis
Příspěvky: 243
Registrován: 02 led 2008 20:34

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od havlis »

hoolifan píše:a co takhle se pánové zkusit se propašovat někam na na klasickou diskotéku a potom postupně začít hrát ve větší míře něco "kulturnějšího"? sám se snažím tady tomu našemu podniku trochu vštípit jinou hudbu než jen jak říká djfelixus "kanikuly" ale ono je to děsně těžké když proti vám stojí jak rádio tak televize a ještě navíc internet.. btw když někdo z vás bude zakládat klub tak dejte vědět a šel bych do toho s vámi :wink2:
A co myslis ze celou dobu delam 8) Jenomze zachvili prileti organizator a hned at tam pustim neco poradnyho, ze se to lidem nelibi a ze se to neda poslouchat, ale nastesti jsem si ted ty lidi tady vychytal aspon disco-housem :lol: Proste kolikrat staci nejakej znamej zpev v nejakym house mixu a ty lidi natahnes, pak jim celou dobu muzes srat do hlav house a ne nejaky kanikuly. Dramiku se tady lidi taky neboji, kolikrat pari vic lidi na dramik jak na nejaky diskarny :wink:
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

Cr@zy-Repelent
Příspěvky: 1
Registrován: 15 pro 2007 10:09

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od Cr@zy-Repelent »

nejsem teda nic moc známej - pořád ještě začínám - dá to pořádně hodně práce . Ale když hraju tak se snažim co nejvíce pouštět nekomerce.Dělám si vlastní klub ( pomaličku rekonstruju ), takže si to můžu dovolit ( pouštět nekomerce).Teď v pátek jsem byl v jednom klubu a chtělo se mi skoro až brečet jak ten "DJ" hrál , - zahrál písničku -promluvil pár nesrozumitelních slov do mikrofonu - pustil další ,když náhodou nemluvil od mikrofonu tak počkal až dojede na konec a pak pustil další ( no prostě hrůza ) jediný co ho drželo nad vodou byly radiovky a ke konci pustil 80tý léta a ploužáky .Prostě hrůza . Proto nikam do klubů nechodim , to mi fakt trhá srdce ,když nějakej blázen koupí nejlevnější equipment ( Double CD player + studio mix ) a pak všem jenom kazí ceny a sere se kam nemá . Bohužel peníze dens hýbou světem.
RMX-30 BFE , TT200 , DCD-PRO310

Odpovědět