Peníze za hraní

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
okjet

Re: Peníze za hraní

Příspěvek od okjet »

CAU,no mozna jak ktery,ty mladsi pravdepodobne jo,ale tam je problem,ze se neumi bavit a ti starsi,tem se nechce pryc,nemuzou pit,a pak je to uplne o necem jinym.Lidi se dnes proste bavit nechteji,to snad vite,ze je nekdy problem je zvednout - donutit k zabave. Celebrity jsou celebrity,tam pojedou jednou,dvakrat za rok,v tom bych to nevidel. Asi je spatne klima ...,ale at s e vsem dari a clovek se musi porad ucit a prizpusobovat se okolnostem.

Dj George

Příspěvek od Dj George »

No tak abych se taky přidal k tématu tak Já hraju tak napůl nekomerční hudbu a myslím to tím že seženu nákej new Song Naučim nato lidi je z toho hit číslo jedna a najednou v rádiu za 2měsíce ten song slyším. Naštěstí že ta hudba když se dostane do rádia tak je už z 90procent ohraná a používám jí jen jako spestření jednou za čas. A abych nebyl zas tak OT Tak na jedny dyze beru 1tis. A na druhy 1,5tis. Za noc

DreadLord

Příspěvek od DreadLord »

Co k tomu říct. Je to dost o úhlu pohledu. Já to vidim tak že ve vybavení mám cash tak bych byl rád aby se mi to vrátilo, ale neni to moje priorita. Nejsem Wich abych si za večer bral 20 a ani na to nemám skill. Ale zase třeba v jeho případě on k tomu došel tvrdou prací a za práci se platí nebo ne?

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Původní plán byl to přečíst, ale skončil jsem na začátku 3tí stránky, ty dlouhé příspěvky mě odrazují :D

Hraju jen a jen na diskotékách, baví mě to a jinde bych hrát nechtěl, má výhoda je, že ač mam rád hands up, tak hrát jeden styl více než hodinu a půl mě nebaví, takže za večer vystřídám od ruzných odnožů house, přes disco, po 90s atd...
Ve výsledku se na takovéto diskotéce baví skoro všichni co přisli, což je dobře jak pro DJe tak pro majitele. Z hlediska výdělku je prostě klasická diskotéka nejjednoduší a nejjistější způsob jak sehnat na jídlo.
Na akci s okrajovýma stylama přijdou jen lidi co to mají rádi, ale na diskotéku je potenciální skupina 15-35, ne li více a ve výsledku se tam líbí všem...

Co se týká peněz. Tyhle akce jsou dle mě placeny nejlépe ze všech stylů, pokud vezmu, že jsem nasprosto neznámý DJ, takže za večer od 1500,- (hodně málo kdy) do 10 000,- (pokud jedu s nějakou akcí, sníh, lasery atd)
Abych hrál za 500,- nebo jen za pití (který si vozim svoje, protože nechlastám a nebaví me chodit po 2dcl pro juice) se me ješte nestalo.

Jinak co se týka médií, tak první 4 roky hraní jsem si taky řikal, že se nedá hrát nic jiného, ale teď už jsem se otrkal, a za večer hraju z většiny to co se líbí mě, a lidi to ne všechno znají, stačí jen přemýšlet a prokládat to nečím co se jim líbí a výsledek je ten, že 90% večera jsem spokojen s tím co hraju a málo, kdy se stane, že odjíždim z akce a řikám si, že to stálo hudebně za prd... Dospěl jsem k názoru, že když se na to a to tancuje někde, tak se na to prostě musí tancovat i jinde a pokud ne, tak mají holt smůlu a opravdu se mě to osvědčilo, na všech místech hraju více méně stejně, a jsem spokojen, a dle reakcí i návštěvníci.
Dle mě to lidi chtěj slyšet, jen proto, že si myslej žen to chtej slyšet, ale pokud se jim nabídne něco co se jim bude líbit, tak zapomenou na to co mají slyšet :D Ale v mém přpadě se pořád pohybuju v "rytmu disca" žádný "hard" house atd...
Ale je pravda, že média dělají hodně, v Havířově kde je Helax jsou lidi mnohem přizpůsobivejší ruzným songům, na který by na Liberecku jen tupě čuměli.

Co se týká okrajových stylů, jako DmB, techno, tekno atd, tam je to horší, skoro žádný podniky, malý platy, atd... Ale s tim už člověk dle mě musí počítat, když se rozhodne pro tento sty :wink:

Samozřejmě vše vztahuju na normální DJs, ne na lemry a na hvězdy :-)

DJ MARCELLO TOTTI

Příspěvek od DJ MARCELLO TOTTI »

No cus lidi tak jsem si to precetl a tak kazdej ma pravdu ve vsem ale njvic za pravdu davam Azu ja jsem taky z Liberce a ty cluby jsem tam projizdel ne jako Dj cely svuj zivot od HUTE az po Bazar v 95 Babylon Zanzi Bar i Liquid ktery vlastnila ma pritelkyne a neni to o tom ze electro music nema sve fanousky je to o tom jakym stylem se tady ta hudba podava Hrat za ty penize nebo ty penize o tom to neni je to fakty o lidech kteri tam chodi a ten Dj je od toho avy se tem lidem prispusobil nemuzes jim tlacit neco co oni poslouchat nechtej pak tam proste nikdo nebude.Na Bryana Coxe v Lovosicich prislo uplne stejne lidi jako kdyz jsem tam hral ja tak ze to neni ani o tech jmenech ale je pravda ze na jmena Lucca a Burian ty lidi prijdou a radi protoze oni to tem lidem umi dat tak ze je to bavi a kdyz to ty lidi bavi tak to bavi i majitele clubu atd.Ale je pravda ze na Liberecku je asi neuspesnejsi HUT tam chodila uz moje mama a bude tam chodit i muj syn a proc??No proze se tam ty lidi pobavi potkaji tam zname pekne holky i kurvy :lol: a proto se jdu bavit i ja a ne abych chodil nekam kde je 5 fetek na peru fuj fuj.Ja si jen myslim ze do tech Housovych e elctro Clubu ty lidi nechodej protoze je u nas malo kvalitnich Djs kteri umeji citit lidi .Ale jinak mate pravdu ze to tu stoji za hovno

Junqueira

Příspěvek od Junqueira »

Paul Diamond píše: byt modom, mas ban :D:D:D:D

ty si DJ alebo majtel klubu ked si DJ tak asi stara skola a niekde doma mas este stale bustu stalina ak si majtel klubu tak to je asi nejaka "hospoda" v dedinke kde je 200obyvatelov. presne takych ludi fakt nemusim... a preto to tu je take ake to je koli VAM! DPC... ako povedal felixus. respektujem kazdu jednu hudbu mne to je p ci dakto pocuva hip hop, ska, dnb, rock, metal ale potom aj ty respektuj moju hudbu. ked vidim ako ludia rozmyslaju tha mi je nedobre... "7mi minutovej monotoni zvuk" hej jasne :) no keby tam bolo 7minut dlooooooooouha noc tha by sa ti to pacilo co? MF vidim ze poniektori este za opicami ziju... :twisted:

no jestli je pro tebe mesto s 30 000 obyvatel dedina, tak asi bydlis v Los Angeles. :lol:

Junqueira

Příspěvek od Junqueira »

a je to tady komerce+globalizace+masmedia......honem vsichni proti vsemu at zachranite svet :lol: A jinak az se zase nekdo bude ohanet pojmem elektonicka hudba, tak at si nejdriv najde co vsehno tam spada. Doporucuju zahranicni zdroje.....preci nechcete aby jsme si o borcich s dnb apod. mysleli, ze hrajou radiovky :lol:

Kenny

Příspěvek od Kenny »

Encyklopedie elektronické hudby:

http://techno.org/electronic-music-guide/
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

Odpovědět