Odměna za hraní

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
DeeJay PiPi

Re: Odměna za hraní

Příspěvek od DeeJay PiPi »

Mňo...já sem teď dostal nabídku na Silvestra u nás na diskotéce...Začíná se v deset...oficiálně končí ve čtyři. Za těch pár hodin 6000 + litr na každou další hodinu. Tak uvidíme, jak to dopadne.
Jinak hrál jsem pár Silvestrů...většinou na diskotéce a párkrát to fungovalo na způsob, že se rezervovaly místa předem až do maximální kapacity nějakých 500 lidí. A to pak nebyl problém za večer 10 000 a k tomu útrata gratis :D

markes

Příspěvek od markes »

DeeJay PiPi píše:Mňo...já sem teď dostal nabídku na Silvestra u nás na diskotéce...Začíná se v deset...oficiálně končí ve čtyři. Za těch pár hodin 6000 + litr na každou další hodinu. Tak uvidíme, jak to dopadne.
Jinak hrál jsem pár Silvestrů...většinou na diskotéce a párkrát to fungovalo na způsob, že se rezervovaly místa předem až do maximální kapacity nějakých 500 lidí. A to pak nebyl problém za večer 10 000 a k tomu útrata gratis :D
to hej,,,aj u nas je na silvaca 5-6 za veccer
ale v bezne dni tak cca 3 litre zo svojou aparaturou
DJM-800, CDJ-900, Sony MDR-V700

DeeJay PiPi

Příspěvek od DeeJay PiPi »

markes píše:
DeeJay PiPi píše:Mňo...já sem teď dostal nabídku na Silvestra u nás na diskotéce...Začíná se v deset...oficiálně končí ve čtyři. Za těch pár hodin 6000 + litr na každou další hodinu. Tak uvidíme, jak to dopadne.
to hej,,,aj u nas je na silvaca 5-6 za veccer
ale v bezne dni tak cca 3 litre zo svojou aparaturou
Tak ono taky záleží na tom, kde hraješ. Já běžně beru 3000 za večer bez apatury...pokud je to s aparaturou, tak min. 4000. Ale jak sem psal. Záleží na podniku...

m.fafek

Příspěvek od m.fafek »

Tumik píše:Čus bus a hezký den všem DJ a hudebním fandům....
Chci se zeptat na jednu věc a to je odměna za hraní na akcích..
Nemám zkušenosti s tím, jaká má být odměna za akci, kterou bych chtěl udělat.
Proto se ptám odborníků.
Jde o to, že bych chtěl dělat akci třeba někde v BARU ve stylu DISCO atd....Aparaturu mám mobilní se vším co k tomu patří.
Poradí mi někdo ? Nebo minimálně naznačí za kolik hrajete vy?
Ahoj, heleď to je různé, záleží na tobě na klubu co do velikosti a taky záleží kolik na tobě ten dotyčný vydělá.
Já když jsem pořádal párty tak pro 300 lidí tak jsem měl kolem 7000kč ale samozřejmě skoro vše šlo zase do další párty, ale když jen hraju tak mám kolem 2000kč

DJ_Lukas

Příspěvek od DJ_Lukas »

Azu píše:Představ si, že seš majitel takového podniku a každej tejden tam příjde tobě podobných 5 jedinců co tam chtějí hrát, tak zkus uvažovat nad jeho situací a sám si řekni co by tě v jeho pozici oslovili na tolik aby tě měl vzít.

Ono je docela běžné, že se člověk za pomoci pár drinků seznámí patřičnými lidmi v podniku, které tě dovedou až k tomu nejdůležitějšímu a po pár takových nenucených návštěvách dostaneš šanci si zahrát. Tohle funguje spolehlivě všude na světě. Další možností je, že tam sebou něco vezmeš a uděláš trochu jinou akci, něco co by obohatilo jejich program. Proč bych měl brát někoho nového neotestovaného když tam stejně bude stát a hrát cosi stejně jako těch 20 dalších včetně těch pár rezidentů co tam pravidelně hrají. Přivez tam nějakou akci a hraješ. Tohle ti může potvrdit ToLa, že tato metoda také docela funguje. A tak by se dalo pokračovat, ale nejhorší je někam chodit s promo cd, odkazama na stránky a podobnýma nesmyslama na které ti každej z vysoka .... to nikoho nezajímá, mentalita těch provozáků je zcela jiná
Jen bych chtěl reagovat na tom o ToLovi.. no jo.. to se to pak přijde za majitelem že budeš dělat laser show když je máš doma nebo ti je někdo za pakatel pujčí, ale co má dělat takovej začátečník?:D

Azu

Příspěvek od Azu »

To co musel udělat také, prostě si na ně na brigádě vydělat a koupit si je :-)
Za našich mladých let sis bez vlastní aparatury v podstatě neškrtnul a kde myslíš že sme na to brali, prostě sme makali kde se dalo za jakékoliv peníze aby sme si na to vydělali a tenkrát vše stálo v poměru k dnešním cenám skoro 6 - 8x tolik než dnes a sehnat brigády nebo si nějak peníze vydělat bylo také neporovnatelně složitější. Vy máte dnes možnost si přijít k penězům naprosto snadno jen chtít těma rukama makat, ale serete na to a čekáte že vám vše spadne do klína. Brigádu dnes sežene každý za ceny 40 - 55 kč/h, tak spočítej kolik i při škole můžeš měsíčně vydělat
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

DJ_Lukas

Příspěvek od DJ_Lukas »

Jo to je taky plán no..:D Ale když vidím, jak si mladí vydělaj sotva na aparaturu, na kterou by mohli vůbec hrát, tak to moc dobře nevidím:D

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike »

Já osobně se vždycky nářkům "mladejch" docela směju... :-). Protože právě dostupnost techniky je to, co nejvíce podělalo celej DJing.

Když jsem začínal já, člověk si musel koupit 2 gramce (nic jiného než Technics v podstatě nebylo) a DJ pult (opět tu nebyl žádnej Reloop apod. - já si kupoval Rodeca). Desky skoro nešlo sehnat a když, jedna vycházela většinou s dopravou od 500 vejš (častěji i třeba 800-1000) a to jsem si ještě pískal. PA taky stál minimálně 3-4x tolik co dnes.

Na jednu stranu je hrozně fajn, že se technika stala dostupnější všem... ale na stranu druhou. Když chtěl člověk začít tenkrát, musel mít v kapse alespoň 100tis. Sehnat v tu dobu tolik peněz ve věku 14-15 let. znamenalo dát tomu obrovskou oběť a celej svůj život tomu přizpůsobit a udělat pro to fakt všechno... začal jen člověk, kterej do toho byl opravdu maximálně zapálenej.

A to byl samozřejmě jen začátek... pak měsíce tréningu.

A dneska? Midi konzole za pár Kč i se SW... + MP3 "zadarmo". Díky synchronizaci hraje DJ poslouchatelně už po několika hodinách tréningu.

A jakou to má souvislost s odměnama? Úplně všeobecnou. Kdyby i dneska byl vstup do DJingu podmíněnej takovouhle investicí (přepočteno na dnešní ceny 200tis +) a měsícema tréningu, byla by situace úplně jiná i s honorářema, protože by tu nebylo tolik DJů (všeobecně), nebylo by tu tolik špatných DJů (člověk, který proleze takovýmto sítem bude mít k hudbě mnohem spíše nějaký vztah) a jejich cena za vystoupení by byla úplně někde jinde.

Škoda... ale to je ten pokrok a stejné je to v mnoha oblastech (třeba stejnej extrém je to ve fotografii... každej chce být buď DJ nebo fotograf a kvalitní zrcadlovky dneska taky stojí pár Kč).

Nemá smysl se nad tím rozčilovat. Když jsem před lety začal pozorovat, že jde celá branže pomalinku do "prr...", začal jsem se orientovat i na jiné věci a dobře jsem udělal. Byly to krásná léta díky kterej jsem projel spoustu míst na světě, poznal spoustu lidí a zažil spoustu skvělejch party. Přál bych to každému...

Jen je dneska nutné si uvědomit (zvláště to adresuju nováčkům), že žádná branže nedává nic zadarmo. Lidi co s DJingem začínali před 15ti lety tomu v začátku museli dát pořádnou oběť a musíte jí dneska dát i vy (třeba tím, že budete léta fakt hrát zdarma a u toho si vydělávat na techniku po brigádách... po nocích skládat hudbu apod.). Takhle to prostě je...

Azu

Příspěvek od Azu »

Hlavně dnes by každej chtěl přijít jen s počítačem nebo s penálem s pálenejma CD a hrát. Dřív jsme si vše tvrdě oddřeli, museli sme přijet na akci o mnoho hodin dříve, vyložit s přeplněné škodovky veškerou techniku, vše rozestavět, lézt jak opice po stropech do výšky několik metrů třeba jen po piramidě ze stolů abychom tam navěšeli efekty, natahali elektriku a vše zprovoznili, totéž pak opět po akci zase složit a vyrazit domu. Hraní sme si domlouvali sami po hospodách a sokolovnách, díky čemuž jsme zakládali nové podniky, které se postupem času stali stálicema. Byla jiná doba, bylo to hodně práce ale zase to bylo mnohem zábavnější a užilo se mnohem víc srandy, dnes je to vše takové moc statické, každej dj kouká jen na techniku mixování a jinak o djingu neví vůbec nic. Krásné časy

DJ_Lukas

Příspěvek od DJ_Lukas »

Heh, já hraju sice jen 6 let, ale i tak si pamatuju časy, kdy jsem začínal s Djem, který mě učil a i když jsme většinou hráli staticky v jednom clubu, na prázdniny jsme vyráželi s aparaturou třeba do Hamru na jezeře a podobně.. a to byla fakt sranda tam dostat veškerou aparaturu.. a ještě větší jí tam rozmístit a natahat elektriku... jako tenkrát jsem to vždycky proklínal, ale dneska na to s nadšením vzpomínám=)

Azu

Příspěvek od Azu »

Přesně tak, také sem hrával nějakou dobu hned vedle ve Stráži pod Ralskem venku u Kina a tam sme věšeli efekty různě po stromech :-)

DJ_Lukas

Příspěvek od DJ_Lukas »

Tam to neznám vůbec.. sotva trefím do Dubnice:D Ale tam jsme hráli v takovim penzionu na kopci .. myslim Hutník nebo tak nějak:D A tam byly dřevěný stropy.. tak jsme to všechno vrtali samovrutama do stropu, akorát sme neodhadli délku šroubů, tak jsme se provrtali někomu do pokoje, tak jsme to museli opravovat:D

Azu

Příspěvek od Azu »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: stane se
I dnes se dá sehnat hraní pokud člověk chce, jen se nesmí bát. Dřív jsme objeli různé vesnice, očíhli jsme co tam je kde za hospody se sálama a sokolovny, vytipovali si ty vhodné a šli jsme se vnutit majitelům a domluvit se s nima, že bychom tam u nich rádi uspořádali diskotéku v jejich prostorách a dohodli si konkrétní podmínky a úkoly kdo se o co postará. Dnes vidím, že i někteří mladí kluci to dělají úplně stejně a funguje jim to. Sami se pak musej pořádně snažit udělat si plakáty a veškerou propagaci aby jim přišlo co nejvíc lidí a chodili jim pravidelně, protože podle toho mají peníze, což je motivující a díky tomu nehrají kraviny jako jinde kde by za to dostali zaplacenu bez ohledu na výsledek.
Přesně tímto způsobem sem vlastně založil i již zde zmíněnou Dubnici, ze které sem za několik let vytvořil nejnavštěvovanější podnik v okolí.

DJ_Lukas

Příspěvek od DJ_Lukas »

Jo to je pravda, akorát už to není tak častý.. a hlavně těm mladým (ne že já bych nebyl) se stím nechce už tolik piplat a nejradši by přišli do hotovýho krásnýho clubu, kde na ně budou čekat stovky lidí, ráno schrábnout obrovskej honorář a druhej den znova. =/ Ale přitom mně se líběj takový ty improvizovaný třeba i venkovní párty u vody.. ono to má úžasnou atmosféru a je to celkově jiný. Proto jsem se právě i zapojil o prázdninách do tý akce Open Air a adrenalinovej den kterej se pořádal ve stráži u jezera přímo. Pořádal to Dj Pietros a sešlo se nás tam dost.. jména jako Eagle, Peire Marco, Raju, Martin Frank i já a další, nic jsme nedostali za to hraní ale prostě sme tam přijeli moct a bavili se.. já odtamtud musel jet o půl noci hrát do Lípy do Luxoru.. cože je krásnej club za x milionů ale prostě už mě to tam tolik nebavilo jako venku.

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

fajn pribehy.....aj o tom je DJing......ked v kufri som mal okrem CD's a mikrofonu aj pajkovacku s cinom a kalafunou a k tomu sadu srobovakov......akcia mala zacat o 21,00 a mne za toho otca isiel koncak Tesla akoby bez zeme a brumel jak medved este 20,45....nakoniec nedopatrenim som zistil, ze inzinieri z tesly prehodili vstupy na trojkoliku podla seba a nie podla normy....nakoniec fasa akcia.....Tiez bola sranda, ked som prvy krat na akciu dovalil UV neonove trubice a polka navstevnikov disky ani nevnimala hudbu ale kontrolovali bankovky a ci su bavlnene tricka prave :D ....bolo to sice davno, ale rad na to spominam
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

Odpovědět