Odměna za hraní

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
microgenius

Re: Odměna za hraní

Příspěvek od microgenius »

Azu píše:Tohle není vůbec o penězích. Kdo chce hrát hraje, kdo čeká až mu doma zazvoní telefon a někdo mu nabídne hraní, tak ten prostě nehraje, co je celá věda. Po pravdě 97% lidí si to hraní neumí sehnat a u dnešní mladé generace je to víc než kdy jindy vidět, protože Vám schází jednoduchá věc, neumíte vůbec komunikovat, protože jste zvyklý jen psát SMS, posílat emaily a strašit na facebooku, ale aby jste dokázali slušně přijít, zdravě sebevědomě vystupovat a prostě si o to hraní říct, o tom nemáte nejmenší páru. Ono je potřeba i k tomu poladit ten ohoz ve kterém tam jdete, spadlý gaťata a kšiltovka, fakt není to ono :-) A tak si musíte dokázat hned na místě dohodnout jasné podmínky, jenže vy často ani nevíte co chcete a ne tam koktat a nevědět ani co za to hraní chcete, jestli stovku, dvě, tři, nebo jen rohlík s polívkou a sodovku.
Navíc nulová zkušenost, takže hrajete jen pro sebe a své kámoše, promluvit srozumitelně do mikrofonu to je něco nad vaše síly, aby jste dokázali spontálně při vystoupení zareagovat na různé situace, které vznikají jak by smet.
Tak se pak v součtu těchto faktů nikdo nedivte , že nemáte kde hrát, kdo by Vás chtěl :-)

Ja osobne sem byl vsude osobne plus cd sebou odkaz na nejakej profil s fotkama kde sem hral a jasnejma podminkama jenze zadna odezva od majitelu ,kdyz jsem pak vecer koukal treba na stranky music baru nebo daneho clubu tak tam stal 15 letej typek s notesem a mysi :D
pioneer DJM 700,2xCDJ850k, 2xCDJ 100,HD25-1 II

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Asi mas očividně špatný podmínky, pokud to dopadlo podobně na více místech, takže by bylo potřeba je změnit.... To by tě nenapadlo co? :mrgreen:

microgenius

ToLa píše:Asi mas očividně špatný podmínky, pokud to dopadlo podobně na více místech, takže by bylo potřeba je změnit.... To by tě nenapadlo co? :mrgreen:

na vsech mistech ne ale tech je malo kde ne :D

Azu

Příspěvek od Azu »

Představ si, že seš majitel takového podniku a každej tejden tam příjde tobě podobných 5 jedinců co tam chtějí hrát, tak zkus uvažovat nad jeho situací a sám si řekni co by tě v jeho pozici oslovili na tolik aby tě měl vzít.

Ono je docela běžné, že se člověk za pomoci pár drinků seznámí patřičnými lidmi v podniku, které tě dovedou až k tomu nejdůležitějšímu a po pár takových nenucených návštěvách dostaneš šanci si zahrát. Tohle funguje spolehlivě všude na světě. Další možností je, že tam sebou něco vezmeš a uděláš trochu jinou akci, něco co by obohatilo jejich program. Proč bych měl brát někoho nového neotestovaného když tam stejně bude stát a hrát cosi stejně jako těch 20 dalších včetně těch pár rezidentů co tam pravidelně hrají. Přivez tam nějakou akci a hraješ. Tohle ti může potvrdit ToLa, že tato metoda také docela funguje. A tak by se dalo pokračovat, ale nejhorší je někam chodit s promo cd, odkazama na stránky a podobnýma nesmyslama na které ti každej z vysoka .... to nikoho nezajímá, mentalita těch provozáků je zcela jiná
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

souhlas..já se tak dostal do fáze, kde je klub u nás takovým druhým domovem :wink2:
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

microgenius

super rada dik azu :wink2:

Tomkalhotka

Příspěvek od Tomkalhotka »

Nehraju tak dlouho abych mohl soudit o cenovych relacich, ale vetsinou si reknu o castku , kterou odhadnu podle počtu lidi. Kdyz je klub narvanej reknu si klidne o 1000 , ale kdyz se jich na akci sejde sotva 100 , tak provozovatel/telka jsou vetsinou radi, ze zaplati techniku. My, ale mame vyhodu , ze u nas ve svitavach spolu vsichni DnB Djove drzime a delame si akce sami, pak si rozdelime vstupne.

Azu

Příspěvek od Azu »

Když už se tu nakouslo toto téma s cenou za hraní, tak by možná nebylo podělit se i o ceny za hraní na silvestra. Silvestra sem už nehrál asi 6 let, takže nevím jak to dnes chodí, ale dřív sem jej hrával bez aparatury na diskotéce za cenu 6 - 8tis, pokud to byl silvestra třeba někde v hotelu pro takovou tu hotelovou klientelu, tak před 10 lety nebyl problém s aparaturou dostat za takový silvestr i přes 20tis

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Já hrál jednou na menší uzavřené akci za 4000,- pak za to samé na diskotéce a rok na to za 8tis na jiné, takže je to kus od kusu :-D

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

400e s dovozom alebo 500e bez dovozu, cize s vlastnou dopravou.....ale len do druhej :) ..(kto uz sa zabava na silvestra do 2hej?)....kazda zacata hodina navyse 33eur.....nie je to z moje hlavy, len co som si zistoval ceny u konkurencie
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Na silvestra se ve dvě začíná všude kde jsem byl teprve hrát :mrgreen:

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

ToLa píše:Na silvestra se ve dvě začíná všude kde jsem byl teprve hrát :mrgreen:
v tom je figel :wink:
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

Azu

Příspěvek od Azu »

Já mam také zkušenost, že ve 2h už to pomalu končí, alespoň v těch zimních střediscích a vesnicích :-)

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

u nas se zacinava v 11 at je silvestr nebo cokoli jineho..jinak mam zkusenost ze se konci v 8 a party se presouva do hospody :-D
jinak sem hral na vesnicke diskotece par silvestru a bylo to za 2-3litry a k tomu litr finske a 4litry juice..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Já jsem hrál na 3 disotékách a všude to bylo, tak že do půlnoci tam bylo tak 10 lidí a všíchni přišli až kolem jedné až druhé a hrálo se do sedmi.... Já osobně bych to taky tak udělal.. s kámošema být "doma" o půlnoci ven a potom někam na akci.... ;-)

Odpovědět