Jakou mají lidi představu o práci DJe?

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Buchy

Jakou mají lidi představu o práci DJe?

Příspěvek od Buchy »

Co si lidé myslí že DJ u svého pultu dělá ? Jak si tu práci obyčejní lidé představují ? A co doopravdy DJ dělá ? Nemám na mysli věci jako pouští hudbu a baví publikum ... ale třeba jako navazuje na sebe tracky ... a tak ...

Azu

Příspěvek od Azu »

To záleží podle toho kde hraješ, ale na běžných diskotékách a i těch clubovějších maj lidi pocit, že tam je DJ od toho aby jim pustil zrovna tu jejich oblíbenou písničku a nejlíp aby ji zahrál ihned kdy si zrovna dotyčný o ni řekne a to minimálně 6x za večer. Pokud se třeba jedná o různé produkce kdy DJ hraje na firemním večírku nebo nějakých oslavách, tak tam ti lidé mají pocit, ž DJ je tam jen jako ten co tam ouští písničky místo rádia a je jim pomalu jedno co pustí, protože to tam je jen proto aby to tam nějak tak ladilo, protože puštěný rádio by se tam vyjímalo hůř než loutka co se sice snaží, ale je tam jen do počtu.
Ještě nesmím zapomenout, že pokud se něco na akci posere, tak za to automaticky může DJ a na něj se bude házet veškerá špína, lidi na něj budou pískat, po akci na něj nedávat atd. i když DJ nemůže za to, že maj v podniku špatnou aparaturu která hraje jen z poloviny, přehřívaj se jim zesilovače a vynechávaj, vypadne elektrika, maj zemní smyčky v elektrice atd., ale lidi to házej na DJ automaticky.

Buchy

Příspěvek od Buchy »

V tom případě jsou lidi prasata :D Já se ptám lidí okolo jakou maj představu o práci DJe a někteří říkaj že dokonce skládat hudbu přímo na place :shock: :D Ale hodně názorů je že prej DJ pouští dvě písničky naráz a tím dělá hudbu zajímavější ... jen tak přemejšlím, jak si to ty lidi představujou když třeba na nějaký párty kde se hrajou nějaké komerční písničky má DJ mixovat uprostřed songu dvě písničky dohromdy ... uprostřed komerčního songu kerej se pohybuje kolem 4 minut ... to nez srovná, to nez všecko připraví tak mu snad ta jedna i skončí ... :D

havlis

Re:

Příspěvek od havlis »

Buchy píše:V tom případě jsou lidi prasata :D Já se ptám lidí okolo jakou maj představu o práci DJe a někteří říkaj že dokonce skládat hudbu přímo na place :shock: :D Ale hodně názorů je že prej DJ pouští dvě písničky naráz a tím dělá hudbu zajímavější ... jen tak přemejšlím, jak si to ty lidi představujou když třeba na nějaký párty kde se hrajou nějaké komerční písničky má DJ mixovat uprostřed songu dvě písničky dohromdy ... uprostřed komerčního songu kerej se pohybuje kolem 4 minut ... to nez srovná, to nez všecko připraví tak mu snad ta jedna i skončí ... :D
Mne vzdycky nasere, kdyz se me nekdo zepta, jestli bych mu neprijel poustet hudbu :twisted: To hned palkuju. Tem lidem jde spise o to, kdyz si te nekam pozvou a jedes hrat nekam na oslavu neceho, aby ta muzika byla trosku vic slyset a meli k tomu "barevnou hudbu" jak tady tomu mnozi rikaji, tim mam na mysli svetla. Ale kdyz se obcas nekdo pripari zvedave okukovat co ze to s temi plotynkama "gramce a prehravace" delam, tak jim pak vysvetlim jaky ucel se s tim vlastne splnuje a oni koukaj jako trubky a jenom dodaj, ze je to pro ne spanelska vesnice, hlavne ze to hraje. Jednou jsem se taky dostal do konfliktu s jednim typem z prace co si rika radoby roker a co posloucha rokec kvuli tomu, ze jsem mu rek, ze dj by se dal prirovnat do kategorie muzikant. A a on zacal ze djove jsou jen obycejny kreteni co poustej diskousskou muziku a ze za tim jen trapne hopsaj a delaj ze sebe sasky a ze to dokaze delat kazdej vocas... Proste vul no. Tak takovym lidem je asi zatezko neco takovyho vysvetlovat. A souhalsim s Azu s tim ze vsechno odsrava Dj, zrovna to co popisuje jsem si nedavno prosel a jak jsem dopadl??? Mam uplne na hovno apec atd atd atd... Pritom jim tam vyskakovala kvuli varny konvici nejmin 10x za ten den elektrika a pocase mi zacal praskat zvuk v reprobednach, pac tam pustili nejakej spatnej spotrebic. Doma jsem si to vse zapojil a vse bez problemu...
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

Jankyy

Re: Jakou mají lidi představu o práci DJe?

Příspěvek od Jankyy »

přesně tak kdyby si to někdo šle zkusit místo DJ na deset minut utřel by nos a lidi by ho vypískali
2x Reloop RP-6000 MK5 Black
1x Stanton SA-5
1x American Audio HP-500

dj-johny4

Příspěvek od dj-johny4 »

Jankyy píše:přesně tak kdyby si to někdo šle zkusit místo DJ na deset minut utřel by nos a lidi by ho vypískali

jsem slyšel v nějakym rozhovoru pro xmag jak Tráva vysvětloval jak se dostal k djingu: "ten dj co tam hrál, tak hrál jak kokot tak sem mu pořád nadával až mi řek, že si to mám skusit sám, když sem tak chytrej a nějak to fungovalo, tak jsem u toho zůstal"
hustej blázen ten Tráva, ted je jen otázkou co sou kecy a cj pravda :)

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

mno hezkej story, ale i když někdo hraje nahovno, tak stejně na něj nepůjdu hulákat že je to kokot. To muže udělat jen totální hovado.
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Což Tráva je!...
Music is my destiny!

Rancidtekk

Příspěvek od Rancidtekk »

dj camil: a proč myslíš?? :D
...:::fuck the beats into your head:::...

benja

Příspěvek od benja »

Souhlasím se všemi názory a jen dodávám, čím mín lidí za Vámi večer příjde, tím líp hrajete a oni nemají potřebu si něco přát a něco chtít.

Teda aspon můj názor.

Avender

Příspěvek od Avender »

presne... najvecsia otrava je ked vas stale niekto rusi...poznam to, kedysi davno na silvestra, vkuse niekto otravoval, ze toto mi pust, tamto,....ked ku mne dosla jedna pi*a s kazetou v ruke, som mal dost :twisted:
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

benja

Příspěvek od benja »

Třeba včera, hral jsem .. ze začátku je to těžší, než se lidi chytnou a tak člověk musí hodně přemýšlet a dobře uvážit co pustí ...

Bylo tak půl dvanácté .. zrovna jsem tam hrál novější taneční scénu a přišel typek delší, mastné, lehce kudrnaté vlasy .... že prostě chce kabáty a škwory .. tak jsem mu vysvětlil jak to je a on pořád že to chce prostě zahrát, tak říkám dobře dám ti tam kabáty co chces .. no nějakou pecku, ja to moc neznám ty názvy něco vyber .. tak jsem tam něco pustil ( kabáty fakt na diskoteku nepatří proto se takovym vyhýbám a fakt jen v nouzi nebo kdyz jsou tam divní lidi tak to pustím ) .. kabáti dohráli a on přišel a začal mi nadávat, že to nebylo ono, že to se mu nelibilo ... bože takové tupce uplně nesnáším ...

ale za celej večer až do pul šesté za mnou přišlo asi 6 lidí ... krom tohoto ocáska .. takže jsem spokojen, lidi plno a dobrá společnost ....

Nechápu proč si lidi myslí, že když zrovna hraje nějakej styl .. hraji prostě začátek novější známější taneční muziku aby jsem lidi trošku rozhýbal a pak podle toho prostě jak to cítím ... přejdu do trošku starších dance, pak třeba dáme ty české rychlejší ... přejdu přes nějakého adamse k 90tkám a prostě jak to citim tak to míchám.... a zrovna dohraje nějaká písnička příjde nějaky ucho a že chce pustit pisničku, a řekne mi název té, která právě hrála ... to ti lidi tu hudbu neposlouchají? ...

Ano DJ - Není JUKEBOX .. Pokud to je v klubu tak tam je to jiné než na diskotéce a prostě se hraje uplně jinak ale všechno musí mít hlavu a patu .. a ne pelmel ....

Teda krom těch ... "Pepů" na old school vesnické zábavě co tam má rádio a pouští co zrovna lidi chtějí a plácá to tam páté přes deváté ...

Hau :lol:

honcka
Vybavení

Re: Re:

Příspěvek od honcka »

havlis píše: Mam uplne na hovno apec atd atd atd... Pritom jim tam vyskakovala kvuli varny konvici nejmin 10x za ten den elektrika a pocase mi zacal praskat zvuk v reprobednach, pac tam pustili nejakej spatnej spotrebic. Doma jsem si to vse zapojil a vse bez problemu...
Jestli nekam tahas svuj aparat, davej si do podminek special elektrickou fazi urcenou na zvuk a dalsi na svetla, ono se ti to taky pekne muze vykurvit, zvlast kdyz mas zesiky se spinanejma zdrojema, taky jsou na to celkem nachylny vybojky v projektorech a inteligentnich svetlech, takhle nam kvuli nejakymu chytrakovi s rychlovarnou konvici odesly 2 vybojky v pujcenejch Robe hlavach (jedna stala kolem 3000)

Avender

Příspěvek od Avender »

benja píše:Bylo tak půl dvanácté .. zrovna jsem tam hrál novější taneční scénu a přišel typek delší, mastné, lehce kudrnaté vlasy .... že prostě chce kabáty a škwory .. tak jsem mu vysvětlil jak to je a on pořád že to chce prostě zahrát, tak říkám dobře dám ti tam kabáty co chces .. no nějakou pecku, ja to moc neznám ty názvy něco vyber .. tak jsem tam něco pustil ( kabáty fakt na diskoteku nepatří proto se takovym vyhýbám a fakt jen v nouzi nebo kdyz jsou tam divní lidi tak to pustím ) .. kabáti dohráli a on přišel a začal mi nadávat, že to nebylo ono, že to se mu nelibilo ... bože takové tupce uplně nesnáším ...
Odoma tiez chcela jedna znama kabat, cca po 5 min. prekladania a rozoberania (bola/i sme trosku naliaty), som prisiel nato, ze chce na seba odlozeny kabat, ten hudobny by ju velmy po ceste nezahrial... :lol:
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

Odpovědět