Ableton....je tohle ještě o DJingu?

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
ToLa

Re: Ableton....je tohle ještě o DJingu?

Příspěvek od ToLa »

MaxEisley píše:protože na gramcích zdaleka neuděláš to co na midi, už jen že nesrovnáš na tisícinu přesně bmp
Ach ty netopýre. na tisicinu přesně? Ty máš gramce s rozlišením pitche 0,001? Který že to jsou? :lol: :lol:

MaxEisley

Příspěvek od MaxEisley »

Ano, ještě že jsi to dal do citace, aspon všichni viděj že neumíš číst :)

protože na gramcích zdaleka neuděláš to co na midi, už jen že nesrovnáš na tisícinu přesně bmp

Třeba už jsi to pochopil :) , ještě ti to mužu dát do modrý barvy jestli chceš...
2x Reloop RP-4000 M3D + Numark X6 + Sennheiser HD 280 Pro

ToLa

Příspěvek od ToLa »

MaxEisley píše:Ano, ještě že jsi to dal do citace, aspon všichni viděj že neumíš číst :)

protože na gramcích zdaleka neuděláš to co na midi, už jen že ne srovnáš na tisícinu přesně bmp

Třeba už jsi to pochopil :) , ještě ti to mužu dát do modrý barvy jestli chceš...
Nehci ti brát iluze, ale ani na gramcích nesrovnáš, pozor! ANI TY NE, na tisícinu přesně, i když by ses stavěl na hlavu a tancoval na všech midikonzolích světa :-D

PS: Na midi ti udělám to samé co na gramcích, ale co... já toho udělám mnohem více než ty na gramcích :D , ale ani já opravdu nesrovnám na tisícicnu přesně, to se shodneme :-D

sukinho

Příspěvek od sukinho »

tola tola přečti si eště tak pětkrát co napsal a pak ti to třeba docvakne :D

ToLa

Příspěvek od ToLa »

sukinho píše:tola tola přečti si eště tak pětkrát co napsal a pak ti to třeba docvakne :D
K**** k**** k***** :-D

Jsem unavenej z víkendu a sotva vidim :-D

EDIT:
Ale ono to je vlastně jedno, opačně to platí uplně stějně :-D
Protože ať dělám co dělám, větší rozlišení než 0,05 na žádný konzoli neni... :wink:

Já si pamatuju, že někde pár let na zpátek jsem četl rozhovor s nějakým DJem a ten řikal, že má rád, když je beat přimíchavající se písničky asi o 50 setin posunut za beat, té co hraje... Ten věřim, že měl rozlišení pitche asi 0,001 :-D

MaxEisley

Příspěvek od MaxEisley »

Tak aspon už ti to docvaklo, končíme tuhle diskuzi, svý jsem napsal, vyjádřil jsem se k tématu, to že dáváš lepší mixy na kontroleru, to gratuluju :) , hlavně že jsi mě nikdy neslyšel.
2x Reloop RP-4000 M3D + Numark X6 + Sennheiser HD 280 Pro

ToLa

Příspěvek od ToLa »

MaxEisley píše:Tak aspon už ti to docvaklo, končíme tuhle diskuzi, svý jsem napsal, vyjádřil jsem se k tématu, to že dáváš lepší mixy na kontroleru, to gratuluju :) , hlavně že jsi mě nikdy neslyšel.
No hlavně, že si neslyšel nikdy mě a budeš mě tvrdit jakej jsem konzolovel loser, jako všichni ostatní s konzolema:D

Mafin Phoenix

Příspěvek od Mafin Phoenix »

Musim rict ze po nekolika letech hrani z vinylu,cd a nakonec DVS zacinam pokukovat po hrani z abletonu a to hlavne proto ze mi to dava vice moznosti. Roznodne nemam za potrebi si honit ego tim ze umim rovnat tracky na gramcich a CD bez pouziti syncu atd. To proste neni dulezity. Tak by me zajimalo jaky mate teda zkusenosti s Djingem s bletonem.Doted sem ho pouzival jen na vytvareni vlastnich veci, ale pak sem koukal na to video s burianem a dost me zaujalo jak to tam mel udelany. Takze bych moc ocenil naky tipy nebo linky na neco uzitecnyho :D

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

No, MaxEisley (jak už ostatně napsal i Azu) míchá jabka (klasický DJing), hrušky (hraní z DVS) a banány (hraní z Abletonu) dohromady. :)
V dnešní době už je jedno z čeho DJ hraje, ale jde o to jak hraje. Přestože jsem taky zastánce spíše gramců a CD přehrávačů, rozhodně nejsem proti DVS technologiím v oblasti DJingu. Co nesnáším, tak je u gramců, CD přehrávačů nebo kdekoliv jinde zapnuté master tempo nebo automatický sync. Rozhodně není pravda, že by s těmahle vypnutýma funkcema v kombinaci s PC měl být DJing nějak jednodušší, než klasický.
MaxEisley si možná se softwarem patřičně dostatečně dlouho nehrál, protože by pak třeba zjistil, že tyhle funkce se dají vypnout a ne každý DJ je používá a tak je úplně zcestné házet všechny DVS DJs do jednoho pytle.
Kopance může házet jak DJ co hraje na gramcích, tak i ten, co hraje na PC. DJ, který bude hrát sám podle svého ucha bude vždy o krok před těma s AutoBPM.
Co se Abletonu týče, na něj mám názor jasný. Je to určitý druh zdánlivě live projevu, ale osobně ho nemohu zařadit mezi klasický DJing. DJ (od slova Disc Jockey - míchač desek, skladeb) dělá veškerou svou práci live, kdežto u Abletonu si vždycky musim vystoupení částečně připravit, nawarpovat tracky a udělat další úkony. Při vystoupení pak přidávám efekty, navazuju na další tracky nebo na jejich části. Je to určitě nepochybně zajímavý krok pro live umělce, ne ale podle mě zrovna ten pravý krok pro DJing.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

Když to tady tak čtu tak mám strach aby vůbec nějaký gramce a vinyl za pár let ještě byly a nebyly spíše raritou v dnešním digitálním a modernizovaným světě.V nějakých věcech každopádně souhlasím s MaxEisley gramce mají prostě něco do sebe a to mě nevyvrátí nikdo.určitě to není jednoduchý hrát přes pc atd ale já jsem tomu ještě nepřišel na chut a asi ani nepříjdu pro mě je ten dotyk s vinylem atd nenahraditelnej a nedokážu si představit celej večer klikat myší a čumět na nootebok atd.Mě to příjde ted už spíše že je to i dost o tom kdo má více peněz může si dovolit lepší software atd lidé vymýšlejí stále nové a nové věci a předhánějí se v prodeji a jak jde technika čím dál tim víc dopředu tak to kouzlo djingu upadá všechno se tvoří digitálním směrem aby produkty byly pro člověka pohodlné a mohly mu nabídnout více atd to ono tyhle produkty nabídnou více a posunou vás co se týče hraní do jiné dimenze ale na ukor čeho všechno je to už robotika automatika atd tak jako celý svět dřív si děti hrály venku hrály hry spolu pexeso karty já nevim co a dneska je to tak že vydím 8letý dítě s mobilem a cigárem u pusy a jede různy ipody a já nevim co lidi už se spolu vůbec nebavej jako dřív a seděj spíš u pc různejch facebooku a jsou zdegenerovany dnešní dobou ale to jsem zašel už trochu jinam tak jako lidi mění technika a zpusoby života tak si myslím že i hraní poznamená vývoj těhle věcí a nedivil bych se kdyby to za pár let bylo tak že člověk bude mačkat jen pár tlačítek nebo to bude ovládat virtuálně nebo nevim co :o)to přece ale už s hraním a základamy týhle krásný věci jako djingu nemá nic společnýho tohle je ovšem jen můj názor a vím že s ním hodně lidí bude nesouhlasit ale já jsem prostě zastánce gramofonu atd možná za pár let budu říkat něco jinýho ale ted to cejtim prostě takhle a moc by mě mrzelo kdyby gramce a vinyl šli do kelu jen kvuly modernizaci a vývoji novejch věcí a tím pádem i nadbytečností.

Azu

Příspěvek od Azu »

Toho se bát nemusíš, gramce tady byly, jsou a stále budou, protože ty se zatím nedaj ničím nahradit, akorát se s nima budeme setkávat čím dál méně, což je již delší dobu všude vidět kdy hodně vinyl djů co jezdí hrát po klubech začalo přecházet na hraní z CD přehrávačů Pioneer CDJ-1000.
Kontroléry využívající ke komunikaci MIDI budou velmi brzo již také minulostí a budou nahrazeny jiným protokolem, pomocí kterého bude probíhat přímá komunikace mezi počítačem a kontrolérem a bude možno přes tento protokol přenášet takřak libovolné informace tak aby se dalo ovládat cokoliv na těchto kontrolérech. Nyní se k tomuto začalo používat HID protokolu na USB, který využívají i počítačové myši. Dojdeme tak do situace kdy dj technika bude jen kontrolér (ovladač) a veškerou funkčnost bude zajišťovat software v počítači, je to logický krok protože technologie jdou velmi rychle dopředu a dnes zakoupená technika tak velmi rychle stárne, takto bude možno jen stále aktualizovat software a ovladač zůstane. Tento směr by sme měli vidět už u nových přehrávačů od Pioneeru, které budou jako modulární stavebnice.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

otava5

Příspěvek od otava5 »

DJove hrajici z Abletonu me nebavi proto jak jsou nudni pri projevu a komunikaci s publikem....viz. Burian.... :cry: cumet do toho notasu je uchvatne :lol:

Kenny

Příspěvek od Kenny »

ty chodíš na akci koukat na DJe?
to já už na něm (ne přímo na něm) párkrát byl a neřekl bych že furt do toho čumí, občas se koukne jinam :D
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS »

Ja byl 1.8. přímo na něm a rozhodně mi nepřišlo že by jen čuměl do booku. Dokázal si vytvořit úžasnou atmosféru. Holt občas se do toho booku podívat musí, je to přece ableton.
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

norman_cook

Příspěvek od norman_cook »

Me osobne ableton prijde jako klikacka, nikde u toho neni zadnej player, gramec atd. Bez playeru(gramofonu) to pro me neni vono :wink:

Odpovědět