Prosazování DJe - horor ?

Jak krotit beaty...
djfelixus

Prosazování DJe - horor ?

Příspěvek od djfelixus »

V sekci DVS se rozběhla myslím zajímavá diskuze týkající se arogance a nezájem některých manažerů klubů a s tím spojené v tomto ohledu těžké úsilí DJe při prvotním prosazování na scéně, takže...

Co si myslíte o některých manažerech klubů, kteří svým přístupem nedávají šance DJům, kteří dobře mixují, nicméně nehráli zatím nikde popřípadě jen na málo parties ?

Setkali jste se někdy s takovým přístupem nebo opovržením v případě, že jste řekli, že budete hrát z DVS či MIDI zařízení přes PC ?

Proč někteří provozovatelé na svých akcích nechtějí ani slyšet o electro, progressive housu, technu a jiným stylům namísto rádiových hitparádových songů (zde naprosto nic proti DJům, kteří je hrají) ?

Mé zkušenosti jsou ve směs v tomto ohledu negativní. Co ty vaše ?
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

dj-johny4

Re: Prosazování DJe - horor ?

Příspěvek od dj-johny4 »

djfelixus píše: Proč někteří provozovatelé na svých akcích nechtějí ani slyšet o electro, progressive housu, technu a jiným stylům namísto rádiových hitparádových songů (zde naprosto nic proti DJům, kteří je hrají) ?
tady na to je celkem jednoduchá odpověď: oni chtěj nalákat co nejvíc lidí -> vydělat víc peněz, a která jiná hudba naláká nejvíc lidí než právě komerce... bohůžel je to tak :?

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

zas takový horor to není aby se člověk prosadil jen potřebuje mít štěstí a dostat se ve správný čas na správné místo.. mě se to podařilo před cca 7mi lety a od té doby sem dá se říct vychoval asi 5djjů kteří jsou schopní rozumně odehrát klasickou diskotéku aniž by na ně bylo stížností od majitelů nebo tak neberu lidi ti si stěžujou ikdyž jim zahraješ to co chceš teď o víkendu do mě jeden machýrek tlačil ať mu zahraju ploužák nebo že mi rozbije hubu a když už došel po 3. že sem mu nezahrál to co chtěl tak už sem byl tak vytočený že sem s ním chtěl jít ven ale nějaká slečna ho odtáhla k baru..ale to patří jinam..

prostě to chce postávat djjovi vyloženě za zadkem a pravidelně za ním chodit a třebas se i pustit do řeči (toto jde jen na typických diskoškách) že hráváte a že byste rádi ukázali co ve vás je ale prostě nemáte kde.. třeba se smiluje a nechá vás hrát s ním.. nejlepší je vyčíhnout si čas kdy už je hodně brzo ráno a prostě mu ukázat že taky trochu umíte mixovat aby vás za pult pustil - pro tuto příležitost doporučuju mít sebou třeba 4-6cdček ze kterých dokážete namýchat třebas půlhodinový setík nebo i víc ale aby jich zas nebylo moc..

Jinak co se týče DVS a Midi kontrolerů hodně lidí aspoň z mého okolí zná na pouštění hudby tak max winamp a něco jako VDJ vůbec ani neviděli na fotce natož v akci.. proto když člověk dojde s kompem a dalšíma krabičkama tak se na něj dívají blbě ale jakmile ukážete že z toho leze docela fajn rytmus a zvuk a tak si je tím trošku nakloníte na vlastní stranu.. ale prvotnímu rozpoložení se dá docela předejít když na prvních pár akcí s midi nebo DVS přijde člověk s kufříkem cdček a dělá že ten komp má jen tak na sampling nebo něco takového.. osobně sem teď poslední dobou dost využíval gramec 2xpio 200ky a Numark total control.. a to sem měl jen pár cdček a desek..

Co se týče těch provozovatelů a "nových hudebních stylů" tak v tom bych to viděl tak že ti provozovatelé jsou většinou bigbítová generace a nějaký elektro je nebere a prostě ještě neprošli osvětou že někoho tento styl hudby může bavit a líbit se mu.. to je ale jen můj názor tak mě za to neukamenujte..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Bastardo

Příspěvek od Bastardo »

Dostat se před publikum jako úplnej začátečník je dle mých skušeností prakticky nemožný,ale asi nejlepší cesta dostat se k tak vytouženému hraní je:
-Skamarádit(bavit)se s djem
-Konverzovat o hudbě,posléze o djingu
-Hláška:doma si to zkouším nebo vždycky sem to chtěl zkusit
-A čekat,a čekat,a čekat...........
-Můj případ :D
Music is my live,
Music is my world,
Music is my destiny!

Rancidtekk

Příspěvek od Rancidtekk »

a nebo si taky všechno zařizovat sám a nemuset někomu lézt všichni víme kam...
jsou spousty klubů a podle mě stačí zajít za produkčním a domluvit se..
v dnešní době se dá pujčit kompletní zvuková aparatura za slušné peníze a přinejhorším udělat party v jakémkoliv jiném objektu (nemusí to být nutně klub).
právě proto nechápu to dostat se někam před nějaké publikum přes nějakého zkušenějšího dje... to vám fakt nedochází, že to je trošku pod úrověň a že se takhle akorát shazujete?
...:::fuck the beats into your head:::...

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

Bastardo píše:Dostat se před publikum jako úplnej začátečník je dle mých skušeností prakticky nemožný,ale asi nejlepší cesta dostat se k tak vytouženému hraní je:
-Skamarádit(bavit)se s djem
-Konverzovat o hudbě,posléze o djingu
-Hláška:doma si to zkouším nebo vždycky sem to chtěl zkusit
-A čekat,a čekat,a čekat...........
-Můj případ :D
To je úplná blbost, dj nerozhoduje kdo bude v klubu hrát, to rozhoduje majitel, a produkční.
Musíš se nějak prezentovat, pokud hraješ, něco zvládneš, založ si crew, udělej web stránky, zavolej do klubu, nebo pošli mail se svou nabídkou.
Je to obchod, musíš umět prezentovat svou práci, není to škemrání.

Rancidtekk

xakroo: naprostej souhlas, je to byznys... :D 8)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Je to sice byznys, ale v týhle branži jde taky o to s kym se DJ zná. Je to víceméně o známostech. Spousta zkušenejch DJs vám řekne, že neni důležitý jak kdo hraje, ale koho znáte. Proto je tak těžký se někam protlačit.
A nevim, proč by měla být pro začátečníka blbost seznámit se s DJem, kterej se pak nota bene může přimluvit u produkčního. On na svého rezidenta určitě dá.

Rancidtekk

djfelixus: tak to jsem rád, že hraju hudbu pro tuhle scénu nezajímavou. protože nutnost někoho zkušeného je dost protekční.
dj začátečník se samozřejmě může seznámit s někým zkušenějším, ale řekni mi narovinu, připadá ti košér, že někdo začínající se musí ze začátku přiživovat na statusu někoho zkušenějšího?

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Fér to rozhodně není, ale v dnešní době moc voleb neni. Produkční dávaj přednost spíše osvědčeným (nebo známým) jménům a nováček se nemá šanci bez známostí nikam moc dostat. Není to fér, ale co v dnešní době je?

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

Ještě že mají kluby své web stránky a tam mail na produkčního, aby se začínající djové museli domlouvat per huba s rezidentem.
Ještě že na webech o djingu můžeš na sebe nechat kontaktní informace a info.
Existují taky bookingové agentury.... možností je hodně, jen nebýt lama

Martin Carens

Příspěvek od Martin Carens »

Xakroo, mohl by jsi mi nějak stručně vysvětlit jak je to s těmi bookingovími agenturami.
Díky moc.

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

Martin Carens píše:Xakroo, mohl by jsi mi nějak stručně vysvětlit jak je to s těmi bookingovími agenturami.
Díky moc.
No funguje to na stejném principu jako pasák pro děfky. :D
(Tzn, dohazuje kšefty na které sám nedosáhneš a dostane za to část výdělku. Tato agentura pak má vazby na různé kluby, kde nabízí své svěřence, nebo jí rovnou kontaktuje zákazník, který něco požaduje, ale nechce se mu to zařizovat ((celou párty i s tanečnicema, vjem, fotografem atd)) Prostě manažer.

Rancidtekk

xakroo: přesně práce mých snů... :)

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

Rancidtekk píše:xakroo: přesně práce mých snů... :)
Jasné, u toho ještě vlastní label a vinyl shop co? :D

Odpovědět