Prosazování DJe - horor ?

Jak krotit beaty...
Rancidtekk

Re: Prosazování DJe - horor ?

Příspěvek od Rancidtekk »

xakroo: a my se známe?? :) trefa.
btw, co jsem počítal výdaje na zavedení shopu, tak to neni taková hrůza. ani zdaleka ne poloviční hypotéka na slušný baráček (tím myslím žádný luxus) u německých hranic... :) :mrgreen:
...:::fuck the beats into your head:::...

Bastardo

Příspěvek od Bastardo »

djfelixus píše:Je to sice byznys, ale v týhle branži jde taky o to s kym se DJ zná. Je to víceméně o známostech. Spousta zkušenejch DJs vám řekne, že neni důležitý jak kdo hraje, ale koho znáte. Proto je tak těžký se někam protlačit.
A nevim, proč by měla být pro začátečníka blbost seznámit se s DJem, kterej se pak nota bene může přimluvit u produkčního. On na svého rezidenta určitě dá.
Jak píše felixus........dnes jde z 75% o známosti než o nadání......

Nadaných lidí je jako sraček a svět jich potřebuje sotva desetinu.
Music is my live,
Music is my world,
Music is my destiny!

eXilim

Příspěvek od eXilim »

Jestli se taky můžu přidat a říct svůj názor. Většina managerů i těch menších klubů sou doslova tupí. Radši tam nechaj hrát 3dje který každej zná ale prostě hraje doslova na... než aby prostě otevřel googl a zkusil najít někoho novýho.

Já se takhle proboural tak, že sem si pronajímal sál koupil bedny a prostě jednou za měsíc udělal "mejdan" ono se tam pak sešlo 300lidí a bomba, rozkecá se to. Loni jsem si udělal takovej malinkej klubik, kterej sem po pá měsících zavčel a šel sem hrát do jednoho klubu vedle. A tak to začlo... (o:

Jinak určitě je fajn seznámit se s nákym DJem

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

nemyslim si, ze spolupracovat so znamym DJom je terno.....ked ste horsi ako on, tak vam nic nedohodi aby si nepokazil meno....ak ste rovnako dobry alebo lepsi, tak vam zasa nic nedohodi lebo ste pre neho konkurencia....podla mna je najlepsia cesta urobit par akcii bez "vydelku", no nie stratovo a vysledok sa dostavi....ak nie, tak treba hladat niekde chybu....ci uz medzi mixom a podlahou alebo niekde v aparate alebo v repertoari
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Pokud budu horší než DJ, za kterym jdu, tak musim víc trénovat.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

TOT

Příspěvek od TOT »

ani ve svy pozici si nedovolim tady naky moudra davat....je to osemetny jako kazdej showbyz :-)
Technics1200mk2
RaneTTM57SL
ShureM44-7
MacBookPro
A&H-XD53
TFinger

R4Zzy

Příspěvek od R4Zzy »

Já naštěstí v tomto tématu nikdy problém neměl.

Moje první nasazení bylo paradoxně v Helax Clubu Freeško a to dokonce i na hlavní tah a to na Pátek. Za což sem byl vděčný .. Akce se vydařila.. Pak to šlo ráz na ráz .. :)

Ovšem je fakt, že sem se setkal i s tím, kdy sem přišel za provozním klubu s prosbou, že bych chtěl odehrát Set .. na což on mi řekl "U nás hrajou jen kvalitní DJ's" .. Konkrétněji to pronesl Paul Rockseek jakožto rezident Rainbow Clubu (Prostory bývalého Helax Clubu Freeško).

Bohužel to tak bývá ..

Taky se člověk často setká s ignorací největšího rázu, kdy člověk napíše mail a odezva z klubu ? Žádná .. :roll:

ToLa

Příspěvek od ToLa »

R4Zzy píše:Taky se člověk často setká s ignorací největšího rázu, kdy člověk napíše mail a odezva z klubu ? Žádná .. :roll:
To není arogance, ale ono tě to přestane bavit odepisovat "každýmu jelimanovi" co si che zahrát :-D

phalanx

Příspěvek od phalanx »

S kůží na trh!!
předem říkám že nevim jak to funguje u disko Djů ale jinak jsem asi přehlédl to nejdůležitější a to je DEMO. Oficiální rada zní: pokud se chceš dostat nahoru tak musíš mít buď obrovskou kliku nebo dobrej booking.
1. jméno - doporučuju něco originálního minimálně ať to není zkopčený jméno někoho slavnýho (dá se to zkontrolovat na googlu nebo youtube)
2. tréning- a hlavně mít to v ruce(to si žádá trošku osobního perfekcionismu)
3. dobrý demo-který by mělo mít hlavu a patu, ukázku osobního stylu a hlavně ne délku víc jak 45 minut
4. kontakty- na každym plagoši kde se ukáže trošku známější jméno je i agentůra pak platí (jméno agentůry -> internet -> kontakt -> odeslaný demo se jménem kontaktem a nějakym malim motiváčkem: proč právě já)
Pokud to bude dobrý tak si toho někdo všimne.

Selfpromotion- taky se to dá zkusit, sám za sebe pak doporučuju bodnout kudlu do seznamu klubů a pak si jen dohodnout nějakej večer pokud maj volný termíny a pak dohodnout podmínky.

nevypíšu všechno protože všechny možonsti zdaleka nevim ale možnost B) jsem s částečnym bookingem provozoval 8 let a fungovalo to.
Drum and bass + Hardcore

Blast

Příspěvek od Blast »

Ale řekněte mi po pravdě. Když tady píšete skamrádit se s nějakým DJ.... když byste hráli někde na akci a celej večer vás otravoval ňákej neznámej týpek (třeba já) a cpal vám jak doma trénuje a další věci.... nechali byste ho zahrát a odpovězte po pravdě, neštval bych vás že tam pořád lezu a tak?
Reloop Mixage Interface edition, Reloop RHP-10

microgenius

Příspěvek od microgenius »

ja to udelal tak ze sem nahral mini set poslal ho majiteli baru ,ten si to poslechl zahral sem sim tam jendou ,libilo se mu to lidi se bavili a pak uz se to vezlo
pioneer DJM 700,2xCDJ850k, 2xCDJ 100,HD25-1 II

stopo

Příspěvek od stopo »

Blast píše:Ale řekněte mi po pravdě. Když tady píšete skamrádit se s nějakým DJ.... když byste hráli někde na akci a celej večer vás otravoval ňákej neznámej týpek (třeba já) a cpal vám jak doma trénuje a další věci.... nechali byste ho zahrát a odpovězte po pravdě, neštval bych vás že tam pořád lezu a tak?
mna osobne nie uz mi par ludi takto prislo tak nech si vyskusaju, koniec koncov takto som aj ja zacinal ked mi teraz uz kamos dal zahrat na jeho strojoch (pioeer cdj-200 + djm 600)

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike »

Blast píše:Ale řekněte mi po pravdě. Když tady píšete skamrádit se s nějakým DJ.... když byste hráli někde na akci a celej večer vás otravoval ňákej neznámej týpek (třeba já) a cpal vám jak doma trénuje a další věci.... nechali byste ho zahrát a odpovězte po pravdě, neštval bych vás že tam pořád lezu a tak?
Já bych ho teda vyprovodil :o). DJing je práce a když mi do ní někdo leze, nemůžu jí dělat tak, jak jsem placenej a jak sám chci.

Začátečníci mají mnoho možností jak začít... za mejch časů to bylo o moc horší (na to, že se nedala mailnout MP3 se setem provozovateli klubu nehledě).

Většinou se vlezek zbavuju tak, že jim řeknu ať nahrajou set na SC a pošlou mi odkaz na facebooku. Zatím se mi stalo jen jednou, že by ten set někdo poslal (a poslech jsem si ho a odepsal mu, ať trénuje pošle další za půl roku... od té doby žádnej nedorazil).

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

Od března klub Styx rozjíždí novou pravidelnou noc s názvem New Faces.

Všichni začínající djjové hlašte se nám do pošty nebo na email clubstyx@produkce.cz

http://www.clubstyx.cz/music-club/news.html

energy

Příspěvek od energy »

XAKROO - presne nad tým rozmýšľam. Urobiť raz do roka nejakú akciu (dajme tomu aj openair) kde by si zahrali neznámi djs - takí, ktorí VEDIA HRAŤ, ale nemajú si kde zahrať. Takto by sa mohli odprezentovať. Každopádne, myšlienka je pekná, ale zrealizovať to....

Odpovědět