Prosazování DJe - horor ?

Jak krotit beaty...
dj_snake

Re: Prosazování DJe - horor ?

Příspěvek od dj_snake » 14 čer 2011 20:17

[quote="Xakroo"]Od března klub Styx rozjíždí novou pravidelnou noc s názvem New Faces.

Všichni začínající djjové hlašte se nám do pošty nebo na email clubstyx@produkce.cz

http://www.clubstyx.cz/music-club/news.html[/quote]

skoda ze nieco podobne neexistuje aj na slovensku / alebo teda aspon ja o nicom takom neviem... :cry:
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 14 čer 2011 20:45

[quote="dj_snake"][quote="Xakroo"]Od března klub Styx rozjíždí novou pravidelnou noc s názvem New Faces.

Všichni začínající djjové hlašte se nám do pošty nebo na email clubstyx@produkce.cz

http://www.clubstyx.cz/music-club/news.html[/quote]

skoda ze nieco podobne neexistuje aj na slovensku / alebo teda aspon ja o nicom takom neviem... :cry:[/quote]

mozes sa prihl;asit ak chces http://www.podrukou.sk/index.php?action ... 23&search=
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

piatro

Příspěvek od piatro » 15 čer 2011 16:10

DJ Snake
existuje ale len raz za rok. napr: beefree http://beefree.sk/index.htm, freesummer v Košiciachhttp://www.freesummer.sk/web.php. známy teraz organizuje http://www.facebook.com/event.php?eid=193681654007578

Z vyššie uvedených sa dá prihlásiť už len na freesummer.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7

knedlozeloskero

Příspěvek od knedlozeloskero » 10 čer 2012 11:57

Když budou na MTV zrat hovna..lidi je taky zacnou zrat:D

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 13 čer 2012 19:58

Ahoj už to je trochu starší debata ale - připravuje se něco takového v současné době v ČR?? Popřemýšlel bych o tom, rozhodně je to moc pěkný a navíc tím kluby zaplní čas který nemusí platit. Symbióza. :D
Dance|House|Electro|Hard Style DJ
Mixtrack Pro, Akai MPK mini

N-Tony

Příspěvek od N-Tony » 23 dub 2013 01:07

Ja by som to ani nenazval hororom. Ono sa to vyselektuje samo.. niektory prestavaju a ini zase zacinaju hrat.. a tych ktori su dobri si cluby volaju aj same od seba. ja nemam nikde odkaz ani reklamu a vsade ma zavolali a chceli po prvom hrani aby som prisiel zase... je to len o tom co sa hra ako sa to hra.
MacBook Pro 13 late 2012 (SSD Samsung Evo 850), RAM Corsair 8Gb 1600Mhz DDR3, OSX 10.9.5, Traktor 2.11.0, NI Kontrol S4 MK2, NI X1 MK1, NI F1 MK1, Pioneer HDJ 2000 MK1, KRK Systems ROKIT 8 G2.

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 23 dub 2013 10:33

Já spíš mam pocit, že dneska kluci mají představu, že si koupí nějakou konzoli, stáhnou pár MP3 a dojdou do prvního klubu a produkční hned řekne "na Tebe jsme čekali" a vyhodí svého stálého DJ...

Naopak si myslim, že nikdy nebylo snazší začít. Makejte, makejte. Najděte si brigádu a kupte si alespoň základní rozumnou techniku a hudbu. 6 měsíců trénujte 3-4 hodiny denně. Nahrajte svůj naprosto perfektní set, zabalte ho do krabičky s doutníkem a pošlete produkčnímu klubu, kde si chcete zahrát s průvodním dopisem "Že budete strašně rádi, když si vaše CD alespoň na chvilku poslechne... a že pokud se mu hudba líbí, nabízíte mu 10x termínu libovolného hraní zdarma, aby si vás vyzkoušel na živo". Máte šanci minimálně 70%, že si vás na nějaké nenáročné hraní v nějakej čas pozve. Udělejte u několika klubů a jste na 100%. Dostanete možnost ukázat se, zda jste opravdu dobří...

Co k tomu říct víc. Fascinují mě lidi, kteří nejsou pro DJing ochotní udělat 1/10 toho, co museli dělat DJs v čase gramofonů. A stále se někde dobejvaj, otravujou a pak fňukaj po internetovejch diskuzích :-).

atlon

Příspěvek od atlon » 23 dub 2013 20:37

majky, ono to neni zasa také ľahké ako si to ty predstavuješ. realita je bohužiaľ úplne iná , ale bolo by to pekné keby sa to takto dá riešiť :wink:

atlon

Příspěvek od atlon » 23 dub 2013 21:18

v dnešnej dobe majú prevahu 3 tipy podnikov (čítaj majiteľov) :
1. mám vlastných rezidentov a stále sa snažím dotiahnuť nejaké známe meno (zahraničné, aj keď len CZ, PL, HU ..) - večšie mestá (BA, NR, KE, BB )
2. mám mladého "DJ-a" ktorí hrá komerciu a načo tam budem volať iného, keď sa na tohoto bavia a hlavne pijú (čiže míňajú u neho peniaze) - menšie mestá
3. skúšam každého a každý štýl, nemám pravidelne hrajúceho DJ-a - ostatné

keď sa tak zamyslíš, je to tak skoro všade
česť vínimkám!

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 24 dub 2013 09:16

Stále to je ale o nějaké nabídce a poptávce... pokud se DJ bude držet mého postupu, ten majitel klubu si ho tam na hraní pozve. Když ne první, tak druhý... nebo třetí.

A má možnost se ukázat... jestli má majitel v klubu lepšího/levnějšího nebo makovějšího DJ, je to už Tvůj problém. Ale tu šanci jsi dostal.

atlon

Příspěvek od atlon » 24 dub 2013 10:18

stále vidím, že bohužial nevieš aké je rozmýšlanie majiteľov barov na SVK (česť vínimkám)
neber to ako urážku, len ozrejmujem situáciu , ok? :wink:

pre nich je dôležité to čo zarobia a nie to aby ten podnik bol kvalitný a hrala sa tam kvalitná hudba. bohužial
a tu sa dostávame k druhému, myslím si že največšiemu problému slovenska a to : ĽUDIA !!
tým je v podstate úplne jedno , či tam hrá carl cox alebo piťko maťko z horných lefantoviec, hlavne že hrá komerciu (rozumej skladby čo denne na jednom resp. dvoch nemenovaných rádiách počujú takmer každú hodinu) a majú vodku za euro. keby sa zatnú a povedia si že platím za kvalitu a nie aby som sa ožral za lacný peniaz a v podstate počúval rádio, majitelia by sa museli rýchlo uvedomiť a začať pružne reagovať. ale to je už na inú, rozsiahlejšiu debatu, vhodnú do samostatného vlákna.

ale ako vravím, hlavná zmena by mala prísť u masy ľudí, ktorí by si mali uvedomiť že si za vstupné niečo kupujú (lebo aj zábava je v podstate tovar/služba ) a dbať na KVALITU

toť môj názor na toto ale pevne verím že tá zmena k lepšiemu raz príde a dúfam že majitelia začnú rozmýšlať aj v prospech návštevníkov , nie len svoj. :wink:

ale to je asi sci-fi :biggrin2:

N-Tony

Příspěvek od N-Tony » 25 dub 2013 07:52

Vsetko je to vec nazoru Vs. realita. emozem povedat ze tu nie je napisana aj pravda a nieco je skreslene :) ale smerodajne je to co si vyberaju ludia. podla toho sa plnia kluby. netreba vsetko hadzat do jedneho vreca. kazdy ma svoj styl, a podla toho hlada klub. tak dj ako posluchac. Na niekoho sa klub naplni a na niekoho nie. neberme len veci co sa hraju ale aj ako sa hraju a su tracky originalne a tak isto aj remixy trackov. to co sadne djovi to hra, bud sa to publiku paci alebo nepaci. to je cele. takto to z mojho pohladu vnimam ja.
MacBook Pro 13 late 2012 (SSD Samsung Evo 850), RAM Corsair 8Gb 1600Mhz DDR3, OSX 10.9.5, Traktor 2.11.0, NI Kontrol S4 MK2, NI X1 MK1, NI F1 MK1, Pioneer HDJ 2000 MK1, KRK Systems ROKIT 8 G2.

atlon

Příspěvek od atlon » 25 dub 2013 10:29

áno, máš pravdu aj ty, ale nemôžeš porovnávať BA s LV (500 000 vs. 35 000 obyvateľov )
v ba je oveľa večšia šanca sa so svojím štýlom presadiť ako u nás. naše mesto nesie názov - "Zdochnutý pes" čo sa týka kultúry všeobecne , bohužiaľ. A fakt, že to čo sa páči mne ako DJovi sa bohužial v našom meste páči úzkemu okruhu ľudí, ktorí jednoducho nemajú KAM ísť na svoju obľúbenú muziku, keďže majitelia radšej pôjdu vo "vytýčenom" smere komercie , len aby sa im peniaze kotúľali do vrecka.
Tu si dovolím citovať kolegu, ktorého ja osobne nemusím, ale v tomto mal VEĽKÚ PRAVDU:

"Milí fanúšikovia: Je možne že ma v budúcom roku budete v Levickom okrese počuť hrať oveľa menej ako tomu bolo doteraz. Dôvodom je jednoducha vec. Prestavam byť UNICEF a.k.a. charita. (určite viete čo tym myslim) Píšem vám to preto lebo viem že to tak bude, nakolko este stale sa vacsina ludi nehrnie do tunajsich podnikov za hudbou a produkciou ale skor za alkoholom a je im uplne jedno kto hra, co hra a podobne, skor ich zaujima aka je akcia na alkohol, kto tam chodi a s prepáčením podobne sračky. Tym padom majitelia podnikov nemaju potrebu (čo je logicke) docenovat Dja tak ako by sa patrilo ale skor investuju do inych veci
V prípade že sa raz stane nemožné a ludia si začnú vážiť to čo pre nich robia DJs, može to tu celé vyzerať uplne inak. Dalsi krok bude na vás..."

N-Tony

Příspěvek od N-Tony » 26 dub 2013 20:47

aj to mas pravdu. ale vacsie mesto a viac djov.. takze je tam nejaka ta priama umernost. ako ze v skolskej triede kde mas viac ziakov bude viac blbcov :D inak aj by som sa niekedy dosiel kuknut zahrat do levic :D

1wiper

Příspěvek od 1wiper » 02 kvě 2013 20:42

nejlepsi cxesta je podle me hrat vsechno...plno majitelu chce 90tky,cesky aby mu chodily i starsi..je dost dj ktery maji svuj styl a jinej nedelaj a to je podle me chyba..

Odpovědět