slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
stopo

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od stopo » 20 led 2011 21:45

vsetkym sa vyhoviet neda a ked si vezmes ze ked budes platit 30€ na mesiac a mozes mat max 5gb hudby tak to vychadza 360€ na rok za to mas na beatporte vyse 270 piesni co je dost a tie piesne mas na vzdy narozdiel od licencie

este nik ani len netusi ci sa to bude realizovat a aka bude cena

a vzdy mas na vyber ci budes mat vinil ci cd ci kupene mp3 alebo licenciu aj ja mam kopu origo cd, kopu kupenych mp3 z beatport avsak aby som mal komplet legalnu hudbu tak sa hodi aj licencia nakolko mne by nestacilo ani 20 gb licencia keby som nemal orgo cd a mpr cd zatial pustim z notebooku a mam externu cd mechaniku teraz potrebujem vylepsit svetelnu techniku potom si chcem kupit dake cd prehravace...

atlon

Příspěvek od atlon » 20 led 2011 21:49

lenze toto by malo byt jednotne pre vsetkych a nie zvyhodnovat urcity typ dj-ov . si myslim ze to neni domyslene , a prilis skoro si zacal toto riesit . taketo veci by sa mali riesit az po vyjadreni sa dj-ov kazdeho zanru, aby sa nasiel kompromis a TO potom poslat tymto organizaciam :wink:

atlon

Příspěvek od atlon » 20 led 2011 21:55

ja momentalne zistujem podmienky a povinnosti ake MA MAT dj a organizator, aby to bolo jednotne a potvrdene od SOZA a Slovgram, MK a polície, aby v tom mal kazdy raz a navzdy jasno, aby sa tu nerozpisovalo ze ja som pocul to, iny zasa to . ked budu oficialne vyjadrenia od vsetkych, bude to v jednom subore, kde bude napisane co musi spravit, zaplatit, co nesmie atd. dj alebo organizator (na toto mi uz Slovgram dal povolenie) az potom sa na to idem kuknut co by sa s tym dalo spravit. nie je to take jednoduche ako to vypada(autorsky zakon, legalita nosicov, atd atd ) zatial co som tak zbezne pozrel UK, DE, HU autorsky zakon, je to rovnake vsade, tak isto aj poplatky organizaciam podobnym ako slovgram vo svete , takze to je nerealne si myslim, pokial s tym nezacne EU , bohuzial.

special

Příspěvek od special » 20 led 2011 22:15

atlon píše:ja si myslim ze bolo by to realne, ale malo by to byt podmienene aj ORIGINALMI , mozes ziskat licenciu na urcity pocet GB "nelegalnej" hudby, ale len ak mas originalne nosice (cd, mp3), ale nesmelo by to presahovat povedzme 10 % orig nosicou. s tymto by som plne suhlasil , pretoze fakt su skladby ktore sa nedaju kupit na SVK legalne koli restricted. ked si to realne vezme, mam 13 GB skladieb legalnych, a to je cca 1200 skladieb, za jednu akciu zahras v priemere 10-12 skladieb (nie radiovky v mojom pripade), cize mam muziku na 100 hodin, co pri akcii v dnesnej dobe co sa HRA 4 hodiny je 25 akci , t.j. 2* tyzdenne = cca 3 mesiace, ak by som hral postupne vsetky skladby co mam.a to nespominam akcie kde si ako host a hras 1 - 1 1/2 hodky. moja investicia do skladieb bola zatial 1560€ cca ( nie naraz , behom dvoch rokov)
cize :
ak chcem byt "aktualny" s hitmy, musim ich obmienat , skladby. cize investicia cca za skladbu 1,30 €. stopo navrhol jednorazovy poplatok 200-220 € , nech je to aj dvakrat,soze aj slovgramu cize cca 440€ NEOBMEDZENA velkost dat!! je to pre mna takymto sposobom NEPRIJATELNE!!!! tak ako stopo navrhuje sa len podporia nelegalny dj-i, pretoze nahrabe 440€ na rok a hra si z coho chce.

1560€ voci 440€ pre mna NEPRIJATELNE VOBEC

licencia na "nelegalne nosice - PODMIENENA ORIGINALMI v pomere 10%:90% REALNE PRIJATELNE
skuste aj nad takymto riesenim porozmyslat :wink:
atlon, neviem či pletiem, ale zdá sa mi že stopo písal o sume za mesiac, vychádzal som z toho, že by to bolo napr 60 euro dokopy pre oboch na mesiac čo by činilo za rok 720 euro a len za 5 gb dát, ale musim súhlasiť, aj tvoj návrh sa mi pozdáva nech by to bolo aj v tych percentach napr 75 percent originalov a 25 percent nelegalnej hudby za licenciu, dal som schvalne viac ako ty, lebo pti desať percentach to nejak nema zmysel asi riešiť, keď vezmeme do úvahy fakt, že ako si spomenul aj ked uhram jednu celu disku, tych skladieb tam vela nezahram a ked musim hrať komerčnú hudbu, tiže nie, takže myslim že ani tvoj návrh by nebol zlý vzhladom na to, že je nás viac takych čo hudbu dlhe roky kupovali, či kupujú, ale nadruhu stranu taki neleálny púšťači čo by dostali licenciu možno by nahrabali tú sumu to je fakt, ale aj tak by sa našlo kopa tých ktorí by navšetko kašlali, takže myslim že zbytočne je tu riešiť niekoho kto nema záujem robiť niečo podstivo a legálne, a treba hladať riešenie, ktoré by bolo dobre aspoň pre tých, čo to chceme robiť skutočne ako sa patriale vzhladom k tomu, že sa mi často stáva že hudbu ktorú potrebujem nedokážem zohnať som aj za tú licenciu, ale kludne nech by to bolo aj tak ako piše atlon...
2*numark n d x 800 + denon d n-x 1100 + senheyser h d 215

atlon

Příspěvek od atlon » 20 led 2011 22:25

jednoduche riesenie s nelegalnymi pustacmi, sprisnenie kontrol ;-) zakaz cinnosti, pokuta atd atd, podniky zavriet , majitel minimalne 5 rokov nesmie otvorit ziaden iny podnik , majitelia by si hned rozmysleli ci budu volat sedliacikov za 30€ co maju vsetko nelegalne , jednoducho , dalo by sa. a nie ohlasene kontroly , ako sa stava pravidelne, teraz nehraj, ide tam pitko matko lebo on ma legalne vsetko , potom odide kontrola ides hrat ty atd.

special

Příspěvek od special » 20 led 2011 22:36

atlon píše:jednoduche riesenie s nelegalnymi pustacmi, sprisnenie kontrol ;-) zakaz cinnosti, pokuta atd atd, podniky zavriet , majitel minimalne 5 rokov nesmie otvorit ziaden iny podnik , majitelia by si hned rozmysleli ci budu volat sedliacikov za 30€ co maju vsetko nelegalne , jednoducho , dalo by sa. a nie ohlasene kontroly , ako sa stava pravidelne, teraz nehraj, ide tam pitko matko lebo on ma legalne vsetko , potom odide kontrola ides hrat ty atd.
hm, nápad je to fajn, ale osobne si myslim že ak by si toto prezentoval na verejnosť, tak možno že sám vieš ake male percento maitelov a pušťačov by stebou súhlasilo! Maitelia sú radi že platia málo a je im jedno kto hraje hlavne že idú zisky no a nejaky chalan je zas rád, že niečo zarobi a je frajer:) bo jaky je dj, ale aj ja by som sprísnil!, ale myslim že sa tak nestane nechcem tu rozoberať debaty prečo, ale jednoducho tie kluby vlastnia ludia, ktorí sa poznaju jeden stím ini stím, a preto sa vždy nelegalite daría dlho tomu tak aj bude anech to štve mňa a kohokolvek, myslim e tak skoro sa to nezmeni, takže buď to bude ako doteraz, alebo príde ta licencia a bude to aspon trošku "legálnejšie" a niektorí budu mať na novšie auta:d

stopo

Příspěvek od stopo » 20 led 2011 22:39

na sprisneni kontrol sa pracuje ale vsetko po poriadku inak aby sa nemyslelo ze zvyhodnujem len jednych tak pripravujem aj dalsiu zmenu pre tych ktory maju kopu origo cd avsak s tym som v podstate na zaciatku najprv nech sa vyriesi (spravy sa uprava alebo nespravy) jedno a potom druhe a ako poznam sozu tak cena bude o dost vyssia ako som uviedol ja to vydim za 5gb tak na 350-500€ rocne a 5gb nie je zrovna vela hudby

vravym vsetkym sa neda vyhoviet inak s tou legalnou hudbou suhlasim ze napr 60-70% musi mat legalnu a zvysok moze byt aj nelegalne ked dostanem stanovisko sozy tak doplnim aj tuto podmienku

avsak ani tu vsetkym nevyhovies hlavne zaciatocnikom (len ako dokaz ze vsetkym nevyhovies aj ked hras v klube vsetkym sa vyhoviet neda)

special

Příspěvek od special » 20 led 2011 22:53

stopo píše:na sprisneni kontrol sa pracuje ale vsetko po poriadku inak aby sa nemyslelo ze zvyhodnujem len jednych tak pripravujem aj dalsiu zmenu pre tych ktory maju kopu origo cd avsak s tym som v podstate na zaciatku najprv nech sa vyriesi (spravy sa uprava alebo nespravy) jedno a potom druhe a ako poznam sozu tak cena bude o dost vyssia ako som uviedol ja to vydim za 5gb tak na 350-500€ rocne a 5gb nie je zrovna vela hudby

vravym vsetkym sa neda vyhoviet inak s tou legalnou hudbou suhlasim ze napr 60-70% musi mat legalnu a zvysok moze byt aj nelegalne ked dostanem stanovisko sozy tak doplnim aj tuto podmienku

avsak ani tu vsetkym nevyhovies hlavne zaciatocnikom (len ako dokaz ze vsetkym nevyhovies aj ked hras v klube vsetkym sa vyhoviet neda)
tak ma prave napadlo par rokov dozadu mi niekto vnúkol myšlienku, že by neboli tie licencie, ale napr to že by sa dali nasťahovane skladby zlegalizovať. neviem či je to somarina ale ten človek čo mi to vtedy predstavoval ten nápad to myslel asi tak, že napr ak stoji jedna skladba trebarz pre lepšie počítanie 1 euro, tak že by sa dalo urobiť to tak že napr požiadaš nejaku organizáciu, on mal predstavu že by to niekto spravoval, a pošleš im zoznam tvojich piesni, ktoré chceš zlegalizovať najviac 2000 a oni vystavia faktúru ty zaplatiš napr najviac tých 2000 euro ak by jedna skladba napr na beatporte stála euro pri tak velkom objeme skladieb by si mohol dostať napr max desať percent zlavu a mal by si legalnu hudbu a faktúra by dokazovala ktorá hudba by bola legálna peniaze by potom soza a slovgram prerozdelila autorom tak ako to píšu... taky som tak dva tri roky dozadu dostal navrh od jedneho kolegu, vtedy sa mi to zdalo nereálne, ale čo ja viem? predstavte si že si stiahneš hudbu ktorá sa neda kúpiť ale potom si ju môžeš vlastne zlegalizovať akoby si ju kúpil ale už hudbu ktoru sám chceš starú novú, avšak ja by som počet kúpeni neobmedzoval. Neviem či dobry a či zlý nápad ale spomenul som si, a kedže je fakt že saneda vyhovieť všetkím prispel som s takou myšlienkou, nakolko mnoho ludi nejak ani nevie čo je beatport a to myslim vážne

stopo

Příspěvek od stopo » 20 led 2011 23:00

dalo by sa ale na to uz treba velke legislativne zmeny aspon co ja viem

special

Příspěvek od special » 20 led 2011 23:13

stopo píše:dalo by sa ale na to uz treba velke legislativne zmeny aspon co ja viem
myslim že pokial ide o legislatívu, treba urobiť to iste ako pri schvalovaní tej licencie, ale aj tak tvoja snaha sa cenni a ja za tú licenciu som tiež by trošku pomohla

atlon

Příspěvek od atlon » 21 led 2011 12:18

aj tak mam taky dojem , ze si to zacal riesit priskoro , malo sa to vsetko doriesit dopredu , pre a proti, aby to v podstate vyhovovalo kazdemu , ci to je diskotekar, trance dj , progressive, d´n´b dj, funky dj ........ . verim tomu ze by sa nasiel kompromis medzi vsetkymi dj-mi a az potom by sa to malo riesit.
sorry, ale mne to pripada ako nasi politici , nieco odsuhlasia, po pol roku zistia ze to je zle, popripade niekto da k tomu pripomienku, zasa zasadnu , odsuhlasia , potom zasa zmena atd atd ..... a potom z toho vznikne bordel a chaos a kto na to doplaca? obcania, v nasom pripade dj-i :(
ja osobne navrhujem pozastavit toto "jednanie" so slovgramom, na dobu asi pol rok a hlavne si dohodnut ze co by sme chceli a ako dalej :wink:

atlon

Příspěvek od atlon » 21 led 2011 12:23

ja si ukladam cele toto vlakno, spravim k tomu nejaku tabulku alebo podobne, spisem navrhy, pripomienky a podobne, ale nda sa to ze dnes, na to treba cas. mam kontakty aj na celoslovensky znamych dj´s a producentov, prekomunikujem to s nimy , vypocujem si nazory atd.
zjednotime nase poziadavky a potom zacneme vsetko riesit :wink:
zatial odporucam dodrziavat pravidla ktore nam tieto organizacie urcuju, aby sa videlo ze aj MY sme ochotny akceptovat tieto veci, nech je potom ochota aj na ich strane spolupracovat :wink:

suhlasite?

p.s. : podla zmluvy so slovgramom msom cca 1700 - ty dj na SVK, ako ste na tom vy? je aj vyssie cislo? :wink:

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 21 led 2011 12:30

atlon píše:ja si ukladam cele toto vlakno, spravim k tomu nejaku tabulku alebo podobne, spisem navrhy, pripomienky a podobne, ale nda sa to ze dnes, na to treba cas. mam kontakty aj na celoslovensky znamych dj´s a producentov, prekomunikujem to s nimy , vypocujem si nazory atd.
zjednotime nase poziadavky a potom zacneme vsetko riesit :wink:
zatial odporucam dodrziavat pravidla ktore nam tieto organizacie urcuju, aby sa videlo ze aj MY sme ochotny akceptovat tieto veci, nech je potom ochota aj na ich strane spolupracovat :wink:

suhlasite?

p.s. : podla zmluvy so slovgramom msom cca 1700 - ty dj na SVK, ako ste na tom vy? je aj vyssie cislo? :wink:
1799
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 22 led 2011 21:42

len tak nahlas rozmyslam....kuknem sem-tam foto friends of my friends na FB, hlavne DJ's....len sa mi to zda alebo ci uz "hviezdy" alebo ich napodobeniny maju len book s napalenkami?.....je to legalne?....podla mna, ked si aj kupim skladbu v mp3 a vypalim ju na CD, tak je to rozmnozenina.....aj ked si to vymaze z HDD (comu ruku na srdce, nikto z nas neveri)...je to zmena formatu, tzn. ze kupeny tovar uz nie je ten co je na fakture.....kolko "hviezd" by padlo po raziach vo velkych podnikoch?....ale to je asi ina mafia

P.S.> nechcel som tym nic povedat, len je to moja prvotna myslienka ktora ma napadla a este nie je rozvinuta :)
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

DeeKAY

Příspěvek od DeeKAY » 23 led 2011 12:49

Bohuzial mam pocit ze slovenska legislativa nam nedava vela legalnych moznosti a ani tie nie su bez polien pod nohami.

Ako by toť známy spisovateľ Joseph Heller expresívne napisal: " Skurvenci." :)

Odpovědět