slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
stopo

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od stopo » 16 úno 2011 15:25

a soza ma znicila ich odpoved

Dobry den pan Stopiak,

uvedomujeme, že dnesna technologia uz prekrocila casy, ked DJ mohol vystacit s CD a LP nosicmi.
Preto od roku 2009 SOZA a SLOVGRAM poskytuju licenciu v mene vsetkych vlastnikov prav na zvukovych nahravkach na tzv. pracovne rozmnozeniny.
Podrobne info, vzor zmluvy a licencne podmienky najdete na http://www.soza.sk/index.php?page=brows ... =16&bid=16

Pripadne dalsie otazky adresujte na dj@soza.sk

S pozdravom

Ing. Ľudmila Koledová
vedúca oddelenia mechanických práv a filmu SOZA

ja fakt neviem ci su mantaci ked im clovek povie ze dana hudba sa neda kupit ani na cd ani na mp3 ani na platni
soza je najhoria spolocnost aka existuje slovgramu sa nerovna ani po clenky

a platit niekomu za to ze si mozem z mojich originalnych cd spravit mp3 ci wav naozaj nebudem

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 16 úno 2011 18:38

pokial som dobre cital na strankach sozy, uzavres s nimi licenciu a mozes mat pracovnu rozmnozeninu v akolmkolvek formate a pouzivat ju na akciach. a este je tam podmienka ze musi byt urobena z originalu. ale nikde sa nepise ze ten original musi byt tvoj a ze ho musis vlastnit, mat ho doma, alebe mat niekde blok o jeho zaplateni...

stopo

Příspěvek od stopo » 16 úno 2011 19:39

musis osobne vlastnit original cd a platit rocne slovgramu a soze cca 500€ :sad2:

korky_bucek

Příspěvek od korky_bucek » 16 úno 2011 19:55

stopo píše:musis osobne vlastnit original cd a platit rocne slovgramu a soze cca 500€ :sad2:
WTF? este ze hram len vlastne liveact + free tracky
http://snd.sc/eOzpir ,kind of me style

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 16 úno 2011 19:58

stopo píše:musis osobne vlastnit original cd a platit rocne slovgramu a soze cca 500€ :sad2:
to ze musis platit poplatok je jasne, ale kde je napisane ze musis vlastnit originaly?

atlon

Příspěvek od atlon » 16 úno 2011 20:42

DJ Whitelight píše:
to ze musis platit poplatok je jasne, ale kde je napisane ze musis vlastnit originaly?
vies co znamena slovne spojenie "pracovna rozmnozenina" ? lebo podla mna to znamena kopia niecoho co VLASTNIM a nechcem to nicit pracou ktoru prevadzam. a z coho vznika kopia ked nieco nevlastnis? zeby zo vzduchu???? takze asi tolko k tomu, ale ked si myslis ze ti to prejde, nech sa paci, zaplat si tych 500€ a stahuj z netu.
alebo sa mylim? 8)

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 16 úno 2011 21:02

nehadam sa, len spekulujem....co keby som pri kontrole povedal ze to co mam v pocitaci su pracovne rozmnozeniny ale zrovna vcera mi niekto ukradol kufor s originalmi. dojebali by ma aj tak?

atlon

Příspěvek od atlon » 16 úno 2011 21:08

urcite ano, lebo tym padom by sa hned pytali ci si to nahlasil na policii a ci mas o tom kopiu zapisnice :wink: takze neriesil by som to tak

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 16 úno 2011 21:12

spekulujem dalej....co keby som povedal ze mi to ukradli tesne pred akciou...alebo ze som mal nieco dolezite...alebo proste by som si nasiel vyhovorku preco som to nestihol este ohlasit s tym, ze hned po akcii to pojdem nahlasit... :?:

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 16 úno 2011 21:19

dopredu by som si nachystal story o tom ako mi to ukradli, a preco som to nestihol ohlasit... pripadne by som upozornil kamaratov ktory mi dosvedcia ze som kufor s CD mal...nejaky by som si pozical a spravil by som dokonca aj fotky ako dokaz :D:D:D co by povedali potom?

atlon

Příspěvek od atlon » 16 úno 2011 21:50

Ste diskdžokej (diskotekár, DJ)?

Mate záujem používať pracovné rozmnoženiny hudobných diel podľa vlastného výberu na diskotékach? Chcete vytvárať rozmnoženiny v MP3 formáte a neobávať sa kontroly a stíhania za trestný čin porušovania autorských práv?

SOZA Vám ponúka možnosť od 1.04.2008 získať licenciu na vyhotovenie pracovnej rozmnoženiny hudobného diela.

Čo je tzv. pracovná rozmnoženina hudobného diela?

Pracovná rozmnoženina je kópia originálnej nahrávky diela vytvorená len pre účely verejného šírenia na verejných podujatiach.

Čo je uvedené v Autorskom zákone?

Platný Autorský zákon č. 618/2003 Z.z. (§24 ods.1) umožňuje vyhotovenie rozmnoženiny zverejneného diela bez súhlasu autora len pre osobnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný. Diskotekár, ktorý chce používať tzv. pracovné rozmnoženiny hudobných diel je povinný požiadať SOZA o udelenie licencie na ich vyhotovenie.

Diskotekár

Diskotekár je fyzická osoba v pozícii výkonného umelca na verejných podujatiach, ktorá používa hudobné diela pre obchodný účel a preto má dve možnosti ako legálne postupovať:
a) naďalej používať len originálne nosiče (nepotrebuje licenciu SOZA)
b) používať tzv. pracovné rozmnoženiny hudobných diel (potrebuje licenciu SOZA)

UPOZORNENIE:
Licencia sa vzťahuje len na územie SR
Licencia sa nevzťahuje na výrobu rozmnoženín pre tretie osoby (napr.: pre iných DJ)

Ako má DJ legálne postupovať, ak chce legálne používať pracovnú rozmnoženinu ?

DJ je povinný:
zaslať na adresu SOZA 2 x vyplnené tlačivo podpísanej Hromadnej licenčnej zmluvy. SOZA zmluvu zaregistruje a 1 potvrdený exemplár vám pošle naspäť. Na základe vami vyplnenej zmluvy SOZA vystaví faktúru podľa platného sadzobnika SOZA. Súhlas na vyhotovenie rozmnoženiny je účinný až dňom úhrady faktúry v prípade, ak je platba správne označená variabilným symbolom.
Je potrebné doplniť na akú dobu sa zmluva uzatvára . Ak na dobu neurčitu, licenčný preukaz vám bude vydaný na dobu 1 roka. Po jeho uplynutí, vám SOZA zašle faktúru na ďaľší rok. Účinnosť zmluvy je vždy od prvého dňa v mesiaci.
Ak žiadate zmluvu na dobu určitú je potrebné uviesť jej dĺžku, pričom najmenej na kalendárny štvrťrok. Po jej skončení je potrebné požiadať SOZA o jej predĺženie zaslaním vyplnenej žiadosti o predĺženie licencie.

Hromadná licenčná zmluva na stiahnutie
Žiadosť o predĺženie licencie na stiahnutie
Autorská odmena

Diskotekár zaplatí SOZA za udelenie licencie na používanie hudobných diel paušálnu autorskú odmenu.

-200 EUR (6 025,20 Sk ) bez DPH - ročná licencia
-150 EUR (4 518,90 Sk ) bez DPH - polročná licencia
-100 EUR (3 012,60 Sk ) bez DPH - štvrťročná licencia
Osvedčenie o vydaní licencie

Do 10 dní po úhrade faktúry SOZA vydá osvedčenie o vydaní licencie platné pre dohodnuté obdobie platnosti licencie označené hologramom SOZA. Prvé osvedčenie s licenčnou známkou vydá SOZA bezplatne.
V prípade poškodenia alebo straty osvedčenia SOZA vydá na žiadosť DJ nové osvedčenie za poplatok 50 EUR (bez DPH).

Osvedčenie je neprenosné.
Diskotekár je povinný osvedčenie predložiť pri kontrole príslušníkom Policajného zboru alebo splnomocnenému zástupcovi SOZA.

Porušovanie autorských práv

Ak fyzická alebo právnická osoba používa hudobné diela bez licenčnej zmluvy, porušuje Autorský zákon č. 618/2003 Z.z.. V zmysle § 56 ods. 1 písm. f) je povinný vydať SOZA náhradu ujmy podľa osobitného predpisu ( § 442 Občianskeho zákonníka) v dvojnásobnej výške základnej autorskej odmeny za použitie každého hudobného diela vyhotovením rozmnoženín v MP3 a iných formátoch.

takze tak, a este nieco.
skade si? lebo podla tvojich prispevkov si z CR, tak neviem co riesis slovensku SOZU . alebo si zasa jeden z tych podrypavacou? ja som kral ja som vsetko? :evil:

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 16 úno 2011 21:57

som slovak, ale pisem aj po cesky ked je treba :) ceske forum cesky jazyk :mrgreen: a vobec sa nesnazim podryvat. proste sa snazim prist na sposob ako obist nedorisene pravidla tejto debilnej organizacie.

teraz k veci:
to co si mi sem prekopiroval je sice super, ja som si to na strankach SOZY cital. ale nikde som sa nedocital sa ze musis to origo CD vlastnit, nie to este ze ho musis mat pri sebe. ukaz mi kde je to napisane?

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 16 úno 2011 23:05

dakujem... ale urcite ti povedia ze to musis mat original...ale ja som to nikde nenasiel napisane takze bud som slepy alebo maju v tom svojom debilnom systeme dieru cez ktoru mozeme my preliezat :D

Odpovědět