Virtual DJ 7

Diskuze o programech pro DJ (TRAKTOR PRO, Virtual DJ, Serato DJ/Scratch apod.)
Odpovědět
honcka
Vybavení

Re: Virtual DJ 7

Příspěvek od honcka » 20 srp 2010 16:35

jinak podle me disk to uzivi v pohode, vzpomel jsem si, ze kamos nahraval Divoky Billy v lucerne v roce 2004 na dell latitude D830 se 7200 otackovym diskem a to je cca 26 kanalu (maj to v rideru) v ty dobe mozna trosku min, ale zase ne o moc

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 23 srp 2010 06:06

Taky si myslim, že disk je až to poslední co by mělo ovlivnit samotnej výkon bufferování tracku, pokud se tedy nejedná o nějaké obrovské HD video s vysokým bitrate.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Ludek

Příspěvek od Ludek » 31 srp 2010 16:35

Azu píše:.... Má to mnohem více užitečných funkcí než Traktor a nebýt toho debilního vzhledu, tak ho klidně i začnu používat.....
Tak proč si nestáhneš nějaký z desítek dostupných skinů, nebo si "nenamaluješ" přesně podle svých potřeb svůj vlastní skin jako já?

Jinak hoši co si děláte z VDJ legraci, nějak vás nechápu. On je to opravdu v současnosti nejlepší DJ soft, ať už dostupnými funkcemi, komfortem obsluhy, nebo možnostmi nastavení (skiny, atd..)
A to že je snadný a intuitivní na obsluhu je naopak jeho velké plus.
Obvyklé řeči o kvalitě zvuku - mám vše nagrabováno přímo z CD v 320kbps HQ, kontrolér se zvukovkou EKS OTUS, externí mix a K-series repro sestavu od QSC. Klidně vám pustím po sobě tu samou skladbu z CD a poté z VDJ. Jsem zvědavý, kolik z vás pomlouvačů by poznalo, z čeho právě v tu chvíli hraju.

Jinak nové zvukové jádro dostal VDJ už při přechodu na verzi 4, při přechodu na verzi 5 se měnil browser a databáze skladeb a v 6 zase přibyl mimo jiné VDJscript. Tak jsem na tu 7 opravdu zvědavý.

Několik dlouhých večerů jsem porovnával všechny možné softy a nakonec jsem se rozhodl pro VDJ, protože je prostě pro mě nejlepší. Je to už pět let a byla to jedna z mých nejlepších investicí. A za pár dní dostanu zdarma další update na verzi 7 :)
Naposledy upravil(a) Ludek dne 31 srp 2010 17:04, celkem upraveno 2 x.

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka » 31 srp 2010 16:45

VDJ nepouzivam, ale co jsem o kvalite zvuku slysel, tak je to prej poznat, kdyz se pouziva interni mix, pri externim je to srovnatelny s ostatnim softem

Ludek

Příspěvek od Ludek » 31 srp 2010 16:59

honcka píše:VDJ nepouzivam, ale co jsem o kvalite zvuku slysel, tak je to prej poznat, kdyz se pouziva interni mix, pri externim je to srovnatelny s ostatnim softem
Jo, tak to je. Nepoužívám korekce v programu, mám vypnuté automatické nastavování gainu, dobře nastavené parametry zvuku v sound setupu a hraje to super. Latence 5 ms.

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 02 zář 2010 07:27

Správně nastavenej DJskej program, kterej ve svojí stable verzi provede během běžného hraní crash, není pro mě stabilní soft, na který bych se mohl do budoucna spolehnout. Jednalo se tenkrát o VirtualDJ 6, nevím přesně o jakou verzi. Námitky typu: "Ale teď už je novější verze" neberu. Stable verze programu pro DJing by tohle dělat neměla ať je v jakékoliv fázi vývoje. VDJ je svými crash hláškami známý odjakživa. Pokud bych se já osobně rozhodoval jít do nějakého softwaru pro DJing, VDJ by byl nejspíš vzhledem k osobním zkušenostem až na posledním místě. Byl jsem jeho uživatelem po několik let, v podstatě od jeho první "stabilní" verze 1.02 a ještě před ním (AtomixMP3).

EVO

Příspěvek od EVO » 02 zář 2010 10:27

djfelixus píše:Správně nastavenej DJskej program, kterej ve svojí stable verzi provede během běžného hraní crash, není pro mě stabilní soft, na který bych se mohl do budoucna spolehnout. Jednalo se tenkrát o VirtualDJ 6, nevím přesně o jakou verzi. Námitky typu: "Ale teď už je novější verze" neberu. Stable verze programu pro DJing by tohle dělat neměla ať je v jakékoliv fázi vývoje. VDJ je svými crash hláškami známý odjakživa. Pokud bych se já osobně rozhodoval jít do nějakého softwaru pro DJing, VDJ by byl nejspíš vzhledem k osobním zkušenostem až na posledním místě. Byl jsem jeho uživatelem po několik let, v podstatě od jeho první "stabilní" verze 1.02 a ještě před ním (AtomixMP3).
V tom případě není "správnej DJskej soft" ani Traktor, kterej mi kolikrát taky crashnul, resp. se seknul, nemluvě třeba o Abletonu, kterej sice není brán přímo jako DJ-soft ale v praxi je taky hojně využíván např. na live hraní, což je ke vztahu ke stabilitě zcela to samé. :!: Co se týče stability VDJ, tak jsem s ní měl problémy opravdu jen v nějakých starších verzích, možná ve 4 (starší nehodnotim), v 5 a 6 už pokud vím ne.

Jediný, co mi občas dělá VDJ jako problém je, že mi vždycky po nějaký době hraní (většinou až třeba po dvou hodinách apod.) přestane dokončovat grafický znázornění načtení tracku, tj. všecko funguje a hraje bez problémů, ale grafický znázornění tracku se mi zastaví třeba někde na začátku nebo do půlky. Nechápu proč to dělá, nemám crack verzi, mám v nastavení nastaven MAX LOAD a ukazuje se to vždy až po nějaký době. Dělá to někomu to samé? Ten problém se mi vyskytoval snad ve všech verzích 4-6. Upozorňuju, že se nejedná o pravdilo, prostě někdy to nastane někdy ne.. :D Ono to samozřejmě nemá moc vliv na hraní, protože se dá hrát v podstatě v pohodě i bez toho, ale člověka to trošku rozhodí a neni si tak jistej v kramflecích :oops:
Naposledy upravil(a) EVO dne 02 zář 2010 10:38, celkem upraveno 1 x.

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka » 02 zář 2010 10:35

me ableton ani jednou necrashnul, ale je to mozna tim, ze ho jedu na macos

hoolifan

Příspěvek od hoolifan » 02 zář 2010 10:38

verze 4 mi parjrat spadla ale od 5ky vis uz sem zadny crash nemel..je pravda ze 4ku sem mel na kompu kde se delalo kdovi co a 5ku uz sem mel na eee a to se snazim mit jakz takz ciste..
btw traktor 3 le mi padal castejc nez vdj proto sem ho hned zavrhnul..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 02 zář 2010 11:54

honcka píše:me ableton ani jednou necrashnul, ale je to mozna tim, ze ho jedu na macos
A to je taky na živý hraní správná volba. ;-)

Ludek

Příspěvek od Ludek » 02 zář 2010 15:27

djfelixus píše: ..VDJ je svými crash hláškami známý odjakživa...
Asi máš na mysli tzv. crashguard, který hlídá správnou činnost VDJ a v případě problému vyhodí hlášku že je něco v nepořádku. Když už se toto ale stane, muzika zpravidla pořád hraje dál a máš čas pustit záložní CD. Mně osobně se toto stalo naposledy asi před rokem a to hraju skoro každý víkend. Že by VDJ přestal z ničeho nic úplně hrát a spadl, to se mi nestalo už několik let. Opravdu myslíš, že bych lezl před lidi se softem, který padá a kterému na sto procent nevěřím?

miross44

Příspěvek od miross44 » 03 zář 2010 16:46

Ja tiez pouzivam VDJ a pouzivam ho dokonca s midikontorlerom Behringer BCD 3000 a to idem so signalom este cez dalsi mix aby som mohol pouzivat mikrofon.... tak si viete predstavit asi aka kvalita zvuku z toho vsetkeho leze.... ale na druhej strane mam slusnu repro sustavu... zosiky... cross... takze neni to az taky rozdiel oproti ostatnym dj co tu v okoli poznam a maju aparat rozne troniky skyteky a podobne... casom ked dosetrim chcem prejst na 2xCDJ 400 + DJM 600 ... ale spet k tej kvalite... myslim ze VDJ je pouzitelny odohral som uz nejake akcie a este nikto sa mi neprisiel stazovat na kvalitu zvuku je pravda ze oproti hraniu z klasickych cd playerov bez PC software alebo oproti vinylom je zvuk horsi ale vecsina ludi to ani nezpozna. Okrem toho na kvalitu zvuku ma dost velky vplyv napr aj celkova akustika miestnosti kde sa hra a ine faktory. A co sa tyka stability treba si udrziavat pc od rozneho bordelu ptom sa na tnto program da spolahnut
2x Pioneer cdj 850 + pioneer djm 700 + Sennheiser HD 25-C II, Pioneer ddj sx, Macbook pro 13 "

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 04 říj 2010 16:57

Já se taky VDJ musím zastat... koupil jsem ho díky snadné skinovatelnosti. Mám velkou konzoli (hlavně jí používám k odbavování videa), kde mam vedle sebe zabudované 2x touch screen a 2x PC.

Neznám jiný soft, kde bych si mohl udělat multimonitorovej skin, abych měl na každém monitoru jeden deck.

Zvukově mi rovněž nepřijde, že by nějak zaostával... možná v prvních verzích. Základ ale samozřejmě je kvalitní zvukovka a externí mix.

EVO

Příspěvek od EVO » 12 říj 2010 17:53

HOLY SHIT!

VDJ 7 je venku! A kromě podpory již dříve avizovaných 4 decků, nového music enginu apod, přibyly i jiné funkce, mimochodem pro mě wow inovace - REWIRE SUPPORT!! Takže jestli to dobře chápu, absolutní synchronizace s Abletonem a podobnými softy, které makaj přes rewire! :o very great!!!
Mezi další funkce patří i line-in, takže možnost připojit mikrofon nebo nějakou mašinu na live hraní, vše bude vizualizováno, možnost stcratchingu line-in vstupu a aplikace efektů.......... :o :!:

No jestli to všecko pojede tak jak má, tak přestože jsem se na 7 těšil hodně tak toto mě VÍCE než hodně příjemně překvapilo!! 8) 8) 8)

miross44

Příspěvek od miross44 » 12 říj 2010 21:59

Cavte

Niekde som tu videl topic kde sa pisalo o stabilizacii operacneho systemu pre soft konkretne to bol tusim virtual dj... nemozem ten topic najst ak niekto o tom cosi vie nech da vedet diki
2x Pioneer cdj 850 + pioneer djm 700 + Sennheiser HD 25-C II, Pioneer ddj sx, Macbook pro 13 "

Odpovědět