Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Diskuze o zesilovačích, reproboxech, reproduktorech, výhybkách a zvukových procesorech
Svťa
Příspěvky: 20
Registrován: 10 úno 2011 04:00

Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Svťa »

Dobrý den přeji všem. Do hudby jsem už od malička blázen. Tak bych se jí chtěl začít lehce věnovat. Teď pár dní zpátky jsem pročítak weby ohledně aparátu a radil se s kamarády a navrhl jsem si aparát který by mě stačil. Složen by byl z 2 X EM151, 2 X EM15 Bass. Jenže prostředí kde ziju je plné technařu a také tomu odpovídá můj výběr. Včera jsem hovořil se známým zvukařem a když jsem mu to řekl tak se mi nehorázně vysmál. Vyloženě me doporučil plastové aktivky. A na spodky se prý mám vykašlat. Používal bych to hlavně na zahradní a halové párty od cirka 15 do 50 lidí. Po tom co mi řekl jsem byl zmaten. Pač to byl pravý opak toho co jsem si vybral.

Dále jsem hledal nějaký mixážní pult na začátek. Můj hlavní požadavek byl minimálně 3 kanály. Což splňoval Behringer DX 626 a dále jsem měl na mušce MC CRYPT DJ-500U. Což od toho mě znovu odrazoval. V mé cenové kategorii mi spíše doporučil značku Numark od které se mi líbí Numark M6 USB který je už dražší než jsem plánoval.

Podle toho co jsem četl a i sám viděl a slyšel tam ve mě stále převládá názor jít do dřeva a poříďit ty EM151 ale zase přece jenom ten známý ma už léta skušeností. Proto jsem nehorázně zmatený.

Proto bych vás chtěl poprosit o váš názor nebo návrh do čeho jít. Jestli to nebylo zřejmé z tohoto textu tak upozorňuji že jsem amatér.

Předem všem velice děkuji za odpověďi.

DeeJay PiPi
Příspěvky: 247
Registrován: 24 lis 2009 08:50

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od DeeJay PiPi »

Tvůj známý zvukař má pravdu. V týhle cenový relaci je rozhodně lepší koupit dvě aktivky a na spodky se uplně vykašlat. Ty kdyžtak dokoupíš časem a zas to posuneš o level výš.
Co se týče mixu, o5 měl pravdu. Behringer ne, to jsou vyhozený prachy. Mc Crypt se snad ani nedá nazvat mixákem. Osobně bych šel do Reloopa. Nevim, jak ten Numark, od něj sem mix neměl, tak nemůžu soudit...

Svťa
Příspěvky: 20
Registrován: 10 úno 2011 04:00

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Svťa »

Děkuji za odpověď. Toto je další bodík ku prospěchu nějakých aktivek ale mám stále strach že nějaké plastové aktivní 15 satelity prostě budou mít slabé bassy. Nevím no. Třeba je to jen moje klamná iluze ale třeba u těch EM151 jsou bassy průměrné a když se doplní EM15 Bass takzvanýma šnekama tak by to už znělo vážně dobře. Ale když říkate že ty aktivky by pro mě byli lepší tak to tak asi bude. Vy jste profesionálové. Víte o čem mluvíte. Jen mám strach z plastu.

Předem velice děkuji za další odpověďi.

DeeJay PiPi
Příspěvky: 247
Registrován: 24 lis 2009 08:50

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od DeeJay PiPi »

Tak ono nemusíš mít z plastu strach, pokud teda nekoupíš nějaký šroty za pár korun typu American Audio, Skytek atd. Když se ti poštěstí, tak do dvaceti litrů seženeš jeté RCF. Jinak další značky ti tady poradí určitě jiní...

Svťa
Příspěvky: 20
Registrován: 10 úno 2011 04:00

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Svťa »

Mno pokud bych sel do plastu tak bych urcite volil mezi RCF, LD Systems nebo MACKIE. Jen mam strach ze to neuhraje ten spodek. A na woofery by mi uz asi penize nezbyli.

Svťa
Příspěvky: 20
Registrován: 10 úno 2011 04:00

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Svťa »

A co se takhle vůbec používá v DISCO Clubech? Koukal jsem že plasty se používají ale né všude.

Majky_mike
Příspěvky: 548
Registrován: 25 bře 2010 18:40

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Majky_mike »

Takhle... pravdu má Tvůj kamarád a trochu samozřejmě i ty.

Pokud je v Tvém poměru priorit nejdůležitější vlastnost zvuk a potažmo silné basy, tak je zcela jasné, že pokud by jsi si bedny vyráběl sám i s basama (ideálně třeba i z pazarovejch dílů), tak by jsi z nich asi vytáhl zvuk o dost hutnější.

Tvůj kamarád je ale asi profík... kterej ví, že hutné basy nejsou všechno. 2x 15A plasťáky strčíš do kufru běžného auta, sám odneseš, sám dáš na stojany. Zapojíš za 10 minut. Velmi snadno v boudoucnosti rozšíříš o další aparaturu, protože to je modulární systém. A poměrně "profi" to vypadá. Navíc v oblasti hlasu a středovejšek to velmi pravděpodobně bude hrát mnohem čistěji, než bedny, co by jsi dal dohromady Ty. Což je pro malé akce asi důležitější, než basovej projev (za tyhle peníze nemůžeš počítat s ničím na větší akce)... protože bude perfektně rozuměť mikrofonu a hratelná hudba bude "čitelnější" než z nějakého zaduněného monstra.

Bedny co jsi popisoval by ve výsledku určitě hrály silněji a více basovaly. Ale bude to obrovská a těžká zrůda, co bude na pohled vypadat dost amatérsky (jj, počítá se i tohle). Bude se velmi obtížně převážet a bude mít minimální možnosti rozšíření a modifikace. Čas zapojení ani nekomentuju.

Na diskotékách se moc plasťáky nepoužívají, protože k tomu neni důvod. Jsou tam na stálo.

Jestli chceš neplastové aktivky, tak nové LD premium jsou docela solidní aktivní neplastové bedny. Bohužel jsou o dost dražší než srovnatelné RCF.

Svťa
Příspěvky: 20
Registrován: 10 úno 2011 04:00

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Svťa »

Mno u mě je problém že bych ťím chtěl uhrát většinu dnešních stylů. Počínaje POPem přez Hip Hop až po různé Elektro či Techno. Což mi připadá nejlepší možnost nějakých klubovek. O váhu a velikost mi aňi tak moc nejde. Na estetiku samozřejmě nekašlu ale nemusí to vypadat ůplně extra. Jde mi spíše o citlivost a zároveň kvalitní přednes bassů pač bez toho se člověk u dnešních stylů neobejde. Hlavní problém je u mě asi ta cena. Ale je to jenom na léto. Zahradní párty, menší haly a chalupy. Takže nevím jestli vetšinu peněz hoďit jenom do satelitů a nebo vzít levnější s ťím že bych koupil jeste spodky. Pokud možno byl bych rád za doporučení nějakých clubovejch beden. Nejradši bych dřevo ale plastům se nebráňim. Jen mám prostě strach že plast bude ošizenej o bassy.

Předem všem děkuji za další názory a odpověďi.

EVO
Příspěvky: 570
Registrován: 23 srp 2007 19:51

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od EVO »

Heue, já myslim, že to co si vymyslel nezní tak blbě jen bych to trochu upravil :-) kup si 2x EM151 a doprostředka jeden pořádnej subík, však nějakej truhlář jistě rád postaví, nekupuj ale ten co si chtěl, ten je na horně, vhodnej ven - tam hraje dobře ale někam do klubu to moc neni, spíš nějakej bassreflex nebo hornflex - např. kopii MT18SUB a osaď to nějakym 18" - bude to dunět opravdu dobře, do toho hornflexu můžeš použít např. ekonomický ale dobrý repro od BaC 18PS76 - ten stojí jeden asi 3500 což je poměrně slušný myslim, když k tomu zakoupíš zesilovače, např. 2 behringery EP2500 (na inzerát okolo 5000 za kus) tak Ti to bude hrát více než slušně to mi věř!! A do budoucna můžeš jednoduchým způsobem rozšiřovat, pokud budeš chtít - dokoupit další subík (a mít tak dohromady dva s tim, že už máš i zesik kterej to utáhne, tj. investice jen za to jedno 18" repro), případně pak dokoupit zase další 2 ty středovejšky s tim že stávající zesik ti to zase utáhne, tj. zase investice jen do repra... Věř že to bude hrát hodně dobře za ty prachy! :geek2: Podle mě toto je lepší cesta, než kupovat nějaký RCF aktivky apod (nic proti nim)

Svťa
Příspěvky: 20
Registrován: 10 úno 2011 04:00

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Svťa »

Tak teď vážne nevím co. Ono každému asi vyhovuje něco jiného a proto táké budou návrhy odlišné. Vím že je to hodně malá částka ale dejme tomu že bych chtěl ozvučit menší club kde by bylo průměrně 20 liďí a jelo by se jako na diskotékách (veškeré styly). Jsem si vědom toho že kdybych šel do nějakých Aktivek tak je možné s nimi uhrát akci i pro 100 liďí. Ale mám strach že nebudou stačit ty bassy. Bohužél to nemám kde vyskoušet a proto se obracím na vás. Ohledně těch basů to nemůsí být extrém který rozhýbe celý barák ale aby to bylo prostě slyšet. Třeba v Hip Hopu i technu ty basy jsou poměrně důležité. S frekvencema to nemůsí být něco co jede už od 40hz. Od 90 hz to v pohodě stačí. Nemám moc rád souvislé dunění nížších frekvencí. Spíše si zakládám na ostrých ranách. Vím že moje představy jsou tak trochu sci-fi a můj rozpočet komický ale jsem amatér, který ale lpí na kvalitním přednesu.

Uživatelský avatar
Bj_Carda
Příspěvky: 259
Registrován: 13 čer 2007 01:17
Vybavení

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Bj_Carda »

Ježišmarjá vy mu rozmlouváte 2 X EM151 a 2 X EM15 Bass ?

Taklhle - EM151, je hodně dobrá bedna (za tu cenu), a dobrým zesilovačem zahraje rozhodně víc jak aktivky o podobném výkonu. Když k tomu koupíš ještě nějaký suby, tak s tím v poho uhraješ 200 lidí (vevnitř), a tak kolem 50-100 lidí venku.

Pokud si koupíš nějaký aktivky dejme tomu třebas RCF ART 310/312/315 (mimochodem zrovna v prodance ve slevě), tak uhraješ tak 50 lidí vevnitř, a něco málo i venku, ale venku už to nebude nějak extra zážitek. Ty ART 315 celkem umí i zabasovat, ale suby jsou suby. pasivní apec co jsis původně navrhnul zahraje o hodně víc a líp jak aktivky.

JENŽE!

Dvě aktivky v pohodě narveš do osobáku, a ještě se ti tam vejde pár světel, CDčka, a podobný kraviny. S tím druhým apecem už to chce minimálně vozík za auto.

Taky mi tu nějak nesedí cena. Píšeš tu o cca 20 tisících. Ty už něco (zesilovače, crossover) máš ? Protože jestli ne tak nemáš šanci se s těma 2 X EM151 a 2 X EM15 Bass dostat na 20 tis. Padlo tam něco o vlastní stavbě (rozhodně ne! pokud už si něco nestavěl, nebo nejseš hodně šikovnej a máš známýho truhláře), takže raději koupit bazarový. Ale i tak. EM151 se pohybují v bazaru kolem 10-14 tis za oba kusy, ty basy nevím ty sem neviděl, ale suby se celkem daj sehnat cca za 10 tis oba kusy. To už seš na těch tvejch 20 tis. A to k tomu nemáš zesilovače. Takže si připočti dejme tomu 10 tis za QSC GX5 na satelity, a 15 tis za QSC RMX 1850 HD na suby. Plus ještě budeš potřebovat aspoň nějakej základní Crossover (vyhybku), Což je 3-7 tis podle toho co bys splašil.

Takže jsme bratru na nějakých 50 tis za pasivní řešení, které bude hrát víc. Pokud by ses chtěl vlézt jen do těch 20 tis. Tak bys mohl vzít jen ty EM151čky s verzí kde je Delta LF (víc basuje, je to dělaný pro použití bez subů), a k tomu třebas tu GX5tku za 10tis.

Pokud bys chtěl aktivky tak teď maj za dobrou cenu v akci RCF ART 312A, (12 300 Kč), Sám mám ART 310 A, a sem s nima spokojenej, hrajou dost, ale moc to nebasuje, takže plánuju pod ně aktivní sub. Ty 312tky by mohly basovat o trošku víc, ale taky to žádná sláva nebude. Pokud bys měl víc tak rozhodně doporučuju ART 315 A, tam už je to lepší (15 200 Kč). Nicméně i ty 315tky budou mít venku co dělat. (ale na 50 lidí a garden párty to stačí víc než dost). Pokud bys ale chtěl dělat něco většího, tak to chce pod to suby, aktivní stojej ranec (ART 905 cca 30 tis). Takže pokud bys měl dost peněz tak doporučuju vzít 310A nebo 312A, a pod to nějakej pořádnej subík. (A zas seš na 50 000 tis), ale zas už s tím celkem kravál uděláš, a narveš do do většího osobáku.

Takže není to ani tak o tom že by tvůj návrh byl špatnej, nebo to hrálo málo, ale spíš o tvých osobních preferencích. Kolik toho chceš tahat, jestli ti nevaděj těžký bedny, a jezdit s vozíkem, kolik toho potřebuješ uhrát atd.

Pokud budeš dělat zahradní párty do 50 lidí, kup si s klidným svědomím aktivky. (NE RH Sound, Omnitronic, Skytec apod).

Pokud máš nějakou vizi že bys do budoucna mohl dělat něco většího jdi do pasivu. I klidně s tím že budeš nějakou dobu hrát jen se setelitama (a nebude to moc basovat), a suby dokopíš později.
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

EVO
Příspěvky: 570
Registrován: 23 srp 2007 19:51

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od EVO »

4 BJ Carda: přesně! Taky jsem nepochopil, proč mu to rozmlouvaj a navrhujou aktivky! Ono to má samozřejmě svoje plusy, jenže když někdo potřebuje co nejekonomičtější variantu a zároveň takovou která hodně hraje, tak co už...

Hele přesně, pokud chceš opravdu MOC MOC MOC šetřit, tak kup nejekonomičtější možnou variantu, to jest EM151 osazenou místo 15" delty Deltou s přídomkem LF! Bude to víc basovat, tj. tuhle variantu můžeš použít bez subíku ale počítej že to je opravdu sakra omezená varianta, která bude stačit na oslavu narozenin na zahradě, ale na pořádnej přednes hudby to prostě neni! Pokud by ses přesto pro ní rozhod, myslim že je zbytečný dávat 10000 za GX5 zesik, pokud šetříš tak se neboj vzít něco z levnější střední třídy z bazaru, tj. toho behringera EP2500, PSA a podobný kopie originálek RMX2450 :wink2: ceny v bazáči opravdu tak 5-6000, vzhledem k tomu že s tim nebudeš vyhrávat 2x týdně to bohatě stačí, nepotřebuješ dávat do začátku prachy za fungl novej zes od QSC, jen se vyvaruj omnitroniku a těhletěch napodobenin zesilovačů! Při týhle soc variantě by jsi ani nepotřeboval výhybku a vešel by ses do těch 20 klacků!

Pokud chceš něco lepšího, tak doporučuju opravdu zakoupit originál EM151 s deltou (bez označení LF) bude hrát na středech rozhodně víc a k tomu ten jeden centrální sub, doporučuju jít rovnou do 18" (protože hraje cca dvounásobně oproti patnáctipalcům), např. nech zkutit kopii MT18SUB a osadit to tim 18PS76, což je dost schopnej reprák za ty prachy! Samozřejmě k tomu potřebuješ další zesik, osobně doporučuju ten samej jako v prvnim případě (budeš ho muset sakra krotit!!!!!) - je sice zbytečně silnej ale budeš mít bohatou výkonovou rezervu do budoucna a kdybys kupoval slabší zesik tak stejně moc neušetříš, to se kvůli tisícovce nevyplatí (!), mno a k týhle sestavičce už nějakej ten crossover (výhybku), samozřejmě na tyhle účely zase stačí nějakej behringer apod, kolem dvojky seženeš, jasně že je to ekonomická záležitost, ale na tohle použití to bohatě stačí! 8) Se všim všudy by ses měl vejít do 30tis s tim, že to bude hrát opravdu o třídu líp než v prvnim případě! :geek2:

Svťa
Příspěvky: 20
Registrován: 10 úno 2011 04:00

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Svťa »

Jde mi jen o to abych s tím uhrál pár přátel na grilovačkách a místnost přibližne 6 x 12 metrů. Sám už začínám veřit že aktivky budou pro mě to pravé ořechové. Co se týče kupování zesíků do toho teď moc jít nechci. Takže pokud bude nejednoduší a zároveň nejlevnějsí možnost s těma aktivkama tak do toho asi půjdu. Konec koncům na příští jaro se chystám dát do aparátu 60 tis nejmíň a ty aktivky bych mohl použít jako odposlechy. Bassy nemyslim klepaní místnosti ale aby byli aspoň trochu cíťit. Takže pokud to zazní alespoň lehce bassy a vešel bych se do 20 tis i s nějakým levnějsím mixem tak je jasno.

Jak jsem již psal tak ohledně mixů jsem se koukal po Behringerech a MC Cryptech což mi bylo rozmluveno. Hlavní požadavek je 3 kanál + 1 mic. Po efektech nijak netoužim a USB už vůbec nechci. Nejlépe indikaci pro každý kanál + master. V této cenové kategorii jsem koukal na Numark a Reloop ale nevím který.

Strašně moc všem děkuji za rady. Ještě bych chtěl poprosit jestli by jste mě pomohli s výběrem těch aktivek a mixu. Předev všem velice děkuji.

Svťa
Příspěvky: 20
Registrován: 10 úno 2011 04:00

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od Svťa »

A ješte jedna otázečka. Jaké sluchadla by sjte mi doporučily na poslech hudby k NTB. Připojeny by byli buď do Ext zvukové karty SoundBlaster od Creative a nebo do mixu. Co se týče zvukových vlastností tak by mě vyhovovali sony v700 jenže se mě nelíbí jak jsou kloubovité. Dále co jsem koukal na net tak jsou pěkné Pioneer HDJ-500. Pokud v této cenové kategorii není nic lepšího než v700 tak bych i překousl ten vzhled. Upozorňuji že tyto sluchadla nemají žádnou spojitost s penězma na výše řešenou aparatůru.

DeeJay PiPi
Příspěvky: 247
Registrován: 24 lis 2009 08:50

Re: Aparát do začátku. Cena cca 20 tisíc.

Příspěvek od DeeJay PiPi »

Tak nějaké ty basy z těch aktivek dostaneš. Samozřejmě to nebude hrát, jako kdyby si měl dole basák, ale na takové ty menší akce a garden party, jak si psal, to stačí...

Jinak k těm sluchátkům. Pokud nerozhoduje cena, tak za mě jednoznačně Sennheiser HD 25. Sám sem si je teď kupoval místo dvoulitrů od Pincku...Co se týče střední třídy, tak Technics (ať už DH 1200 nebo DJ 1200/1210), Allen & Heat a nebo AKG. Do Sony bych už nešel. Jak si psal, klouby jsou tu celkem dost nešťastné a moc rádi praskají. Ikdyž možná je to kus od kusu. Znám lidi, kteří je mají i pět let a pořád na pohodu...V tý nižší cenový relaci de facto jedině ty HDJ 500 nebo Reloop RHP-10...
Pokud je budeš chtít jenom na poslech hudby, tak tam není co řešit a zaměřil bych se na Sennheiser a Koss...

Ohledně toho mixu...jedině Reloop. Tahle značka ti v dané cenové relaci bude alespoň normálně sloužit a fungovat. Numark nevím, ten sem pod rukama neměl...

Odpovědět