O cem je dnes DJing?

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Blast

Re: O cem je dnes DJing?

Příspěvek od Blast » 09 srp 2011 17:36

microgenius píše:tak jako v dnesni dobe neni problem sehnat brigadu takze bych nerikal chudej student ja
brigádu samozřejmě mám a celkově 4 měsíce, ale jelikož jsou i další výdaje, jako třeba menší dovolená, tak prostě nejsem schopnej tolik našetřit.... A řekni mi proč tady teda všem radíte konzoli na začátek když teď jí nejvíc pomlouváte?
Reloop Mixage Interface edition, Reloop RHP-10

marw_84

Příspěvek od marw_84 » 10 srp 2011 12:00

někdo radí konzoly a někdo jí pomlouvá :) je rhrozněj rozdíl ve stylu, kterej hraješ. Někde se to řeší a někde vůbec. Zrovna na discu ti asi nikdo nic neřekne. Tam jde většina lidí se pouze bavit na hitovky. O nějaký umělecký vystoupení se většinou nejedná. Já teda disco nikdy nehrál a přísahám, že nikdy hrát nebudu. Ale vím, že tam musí být velikej rozdíl v rychlosti jednotlivejch skladeb a pak je nějakej plynulej přechod problém. Většinou pouští jednu skladbu za druho a nikdo nic neřeší.

Azu

Příspěvek od Azu » 10 srp 2011 12:19

marw_84: ty jsi na diskotéce nebyl asi dlouho, nevím kde berete stále všichni tento zcestný názor, já na všech diskotékách kde sem byl slyším vše jet soustavně okolo 130 bpm s normálníma mixovaným přechodama bez jakýchkoliv problémů, ale v nějaké knajpě to může být jinak :)

S tou technikou je to o tom jaký styl hodláš hrát a kam s tím hodláš jezdit hrát.
Pokud nebudu brát v potaz styly kde jsou preferované jednoznačně gramce, tak pak není moc důvodů proč používat CD na místo kontroléru. Pokud máš i nějaký slušný větší kontrolér, tak to i na stole dobře vypadá (S4, DDJ, NS6, mixdeck) a nebudeš nikomu pro smích jako když tam přijdeš s BCD300, omntornicem, mixtrackem či reloopem a jim podobným i když i na nich to v pohodě odehraješ, jen to vizuálně nevypadá tak cool, ale pokud ti je tento vizuální faktor zcela ukradenej, tak je to jedno. Oni ti závistivci časem také přejdou na nějaký kontrolér nebo jiné řešení než ty jejich CD to se s nima můžeš klidně vsadit, je to u všech jen otázka času. Notebook slouží jen jako úložiště muziky a grafický interface pro zobrazení informací o přehrávaných skladbách, kontrolér je pak ovladačem a zvukovým výstupem.
Klasické CD dnes nemá již opodstatnění ani jedinou výhodu, je to těžké na přepravu, hrozí poničení nosičů nebo riziko, že přehrávače v podniku nebudou ta jeho CD chtít načíst nebo budou skákat, což se u kombinace notebook + kontrolér stát nemůže.
Pokud cd přehrávače, tak jedině takové které mají vstup na USB a to ještě s možností propojení dvou či více přehrávačů aby sdíleli skladby z jednoho USB disku a nejlépe fungovali i jako MIDI kontrolér, aby bylo možno používat muziku z USB zařízení nebo opět z počítače.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

marw_84

Příspěvek od marw_84 » 10 srp 2011 13:14

Já na disco nechodím vůbec a když tak hudbu radši vůbec neřešim. Jen co si tak matně pamatuju nějaká Shakira, Tepláky od Nightwork a další hrozná všehochuť :D Ale nebyla to žádná mega akce to je fakt.
Já chodim hrát a pařit hlavně na drum&bass a tam naštěstí pořád gramce vedou. A když né gramce tak CD playery. Bohužel digitál začíná převládat i tady, ale jdou vidět jenom CD a nebo DVS. Midi konzole skoro vůbec. Když někdo začne hrát drumík z konzolky, tak bude mít hroznej problém se dostat někam hrát. Menší akce děla pořád lidi co hrajou z vinylů a ty mezi sebe jen tak nepustí někoho kdo bude hrát z notase.

djmario

Příspěvek od djmario » 10 srp 2011 18:10

souhlasím s Azu já hraju s conzolí a nemůžu sito vynachválit mám jen reloop 2 ale stačí jeto hodně o penezích a když třídáš místa pořád tahat kufry Cd přehravače mix atd... mě stačí batoh notebook a conzoli a jdu sbalení za 2 min a když končím tak 5 min než najdu ty kabely od toho když mám něco mállo vypito :shock:

Azu

Příspěvek od Azu » 10 srp 2011 19:28

Ač mam doma nejrůznější techniku i několik různých kontrolérů, tak paradoxně nejčastěji používám starej dobrej Vestax VCI-100, který již za ty roky vypadá že prošel bojem, ale stále slouží víc než dobře. Je to dáno tím, že často jdu hrát jen na 2-3h za kámošema někam v blízkosti bydliště, takže to hodím jen báglu a jdu nebo jedu dopravníma prostředkama což je velká výhoda, přeci jen si neumim představit že bych cestoval tramvají a pěšky s kufrem s CDJ200 a mixem, ale ono i DDJT1 není na cestu žádnej drobeček a právě proto VCI stále vyhrává, ale hodlám jej již nahradit každým dnem něčím novějším buď VCI-100 MK2 a nebo Reloop Jockey 3, abych nemusel sebou stále tahat ještě externí zvukovku.

Ludek

Příspěvek od Ludek » 10 srp 2011 21:54

CD přehráváč vs. PC s kontrolérem: CD přehrávače se akorát snaží postupně dohnat funkcemi DJ programy. Dřív bylo na CD play + cue + pitchfader + informace o tracku a času a dnes tam cpou nepřehledné displeje s křivkou průběhu zvuku, spoustu různých efektů, sampler apod. A stejně to jako na PC nikdy nebude. Není nad archív na HDD. CD už jsou minimálně pět let jako médium přežitá. Kdo se s tím má pořád tahat.

djmario

Příspěvek od djmario » 10 srp 2011 21:59

Ludek píše:CD přehráváč vs. PC s kontrolérem: CD přehrávače se akorát snaží postupně dohnat fukcemi DJ programy. Dřív bylo na CD play + cue + pitchfader + informace o tracku a času a dnes tam cpou nepřehledné displeje s křivkou průběhu zvuku, spoustu různých efektů, sampler apod. A stejně to jako na PC nikdy nebude. Není nad archív na HDD. CD už jsou minimálně pět let jako médium přežitá.

píšeš to uplně přesne jen dodám :roll: :lol: 8)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 11 srp 2011 09:36

Ano, je to tak, CD začínají umírat, jen ten celosvětový trend jde o krok dál velmi, velmi opatrně. Soudím tak na základě návštěvy klubu Ministry of Sound v Londýně letos v červenci. Na 3 stagích byli všude CDJ-2000 a všichni DJs do nich cpali jen CDčka, nic víc. Jen klučina na LOFT stagi (kde frčelo toho večera electro) jel z Traktor Scratch + konzolky.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

swoop

Příspěvek od swoop » 12 srp 2011 15:39

Muj skromny nazor za leta zkusenosti :-)

DJing bych rozdelil do 4 skupin :

1) Diskosky - vubec neresim, tady jde asi uz jen o uspokojeni navstevniku, aby slyseli svoje 100x omlety hity z radia spolecne se svym jmenem, nebo jmenem svy buchty nahlas z repraku

2) Klubovky - asi jedine misto, ktere vyhovuje "klasicke" definici djingu. Stylove pojate akce, vetsinou je na lineupu nejake to znamejsi jmeno, ale i novacci a lidi v pohode, az na par prudicu, kteri si to pletou s diskoskou :-) Da to praci, ale zde se muze zacatecnik blejsknout a navazat nejake ty kontakty, bez kterych to dnes nejde

3 Megaakce - kdyz se u nas v cechach rozjizdely bylo to hlavne o tom slyset svetove dje, a priznavam, ze me to par let bavilo. Dnes uz je to spis o promo, reklame a zisku a jak nekdo psal vyse, o predvadeni se pred spoustou lidi na predehrany set :-)

4) Venkovky - ty me asi bavi nejvic a kazdy leto se na ne tesim. Particky systemu, cerstvej vzduch, zvuk na louce super, spousta stylu a neznami djs co hrajou i svoje veci a ruzne experimentujou. Je to celkem uzavrena komunita a bez znamych si clovicek nezahraje

Co se tyce techniky je mi to celkem jedno, hlavni je vysledek. Vzdy jsem si rikal ze je jedno z ceho dj hraje a co hraje za muziku, dulezity jsou mixy. Je fakt, ze dnes existuje spousta pomocniku sync, bpm merice a pod. ale to je vyvoj a ten se nezastavi. Kdyz jsem si v roce 1996 koupil sve prvni michaci cd s pitchem, gamofonisti me odsuzovali a za par let hrali vsichni z CD, ale to uz ja hral z gramofonu a z finalu a bylo to podobny. Ohaneli se tim ze vinyl je vynil a ze mp3 z pocitace nikdy, maximalne cd a tak dale bla bla bla. Dneska je uz skoro rarita videt nekoho jenom z plackama. Jsem jeste ze stary skoly, kdy jsem jezdil s naradim a pajkou a aparat lepil na miste. Dneska nekteri mladici neumi zapojit ani gramce do mixu, mix do zesiku a pripojit a vyladit repraky. Jakmile se ale postavej k hotovymu, mackaj sync, kroutej cudlama a skacou jak pominuty :-) Pak narazej na song se spatnym gridem a ejhle sync to nespravi, oni to neslysi a nesrovnaji a trapas je tu.

No a co se tyce muziky? Styly totalne pomichany, ze je uz nejde ani pojmenovat, ale nastesti, porad je z ceho vybirat i kdyz je vsechno stokrat vykradeny a naslaply elektrem. Za me existovalo shopu s deskama, ze by se dali spocitat na prstech, bud clovek musel mit znamy v kramu, nebo jezdit do zahranici. Vzpominam, jak jsem kdysi v jednom nejmenovanem kramku vybiral z prebraneho nez vesel tenkrat jeste "Elekromajk" a byla mu s uklonem otevrena skrinka plna novinek :-) Dneska je vse na netu, shopu jak nadelano a kazdej trouba si muze neco vydat.

No po 16 letech hrani jsem dinosaurus a uz tomu asi nerozumim :-)
NI Traktor S4 MK2+X1 MK2+F1/HP4520s/2xTechnics 1210 MK2/Rodec BX-9/Sennheiser HD 25-II

Azu

Příspěvek od Azu » 13 srp 2011 14:42

Já bych ještě rozdělil bod 1 na 1Aa 1B. Mezi diskotékama jsou obrovské rozdíly. Jsou takové přesně jak popisuješ ty, to je kategorie 1B to je zkrátka žumpa, takové vesnické zábavy, kde se plácá páté přes deváté, všechny styly včetně rockovek, ploužáků a já nevím čeho ještě, je to spíš jako když tam je umístěn jukebox a pak je skupina 1B která se spíš už blíží ke skupině B, kdy taková diskotéka má hlavu a patu a hraje se na ní sice převážně komerční taneční muzika, ale skoro výhradně jen taneční s moderním RnB, které dnes již také přechází skoro do jiné škatule a dj zde vše mixuje.

swoop

Příspěvek od swoop » 14 srp 2011 11:40

Azu píše:Já bych ještě rozdělil bod 1 na 1Aa 1B. Mezi diskotékama jsou obrovské rozdíly. Jsou takové přesně jak popisuješ ty, to je kategorie 1B to je zkrátka žumpa, takové vesnické zábavy, kde se plácá páté přes deváté, všechny styly včetně rockovek, ploužáků a já nevím čeho ještě, je to spíš jako když tam je umístěn jukebox a pak je skupina 1B která se spíš už blíží ke skupině B, kdy taková diskotéka má hlavu a patu a hraje se na ní sice převážně komerční taneční muzika, ale skoro výhradně jen taneční s moderním RnB, které dnes již také přechází skoro do jiné škatule a dj zde vše mixuje.
Souhlas
NI Traktor S4 MK2+X1 MK2+F1/HP4520s/2xTechnics 1210 MK2/Rodec BX-9/Sennheiser HD 25-II

djmario

Příspěvek od djmario » 17 srp 2011 19:57

mimo mísu každej by chtěl bejt dj ale taky ta technika je drahá mě dorazil tehle inzerat to nemá chybu
http://hudba.bazos.cz/inzerat/11408304/Kdo-daruje.php

deep

Příspěvek od deep » 17 srp 2011 20:13

Asi mu prodám svioje BCD 3000 :D mysslím že 2500 bude smbolická cena ne ? :biggrin2: :biggrin2:
Virtual DJ 7.0 + Numark Mixtrack + Philips SHP 1900 + Fujitsu Amilo

djmario

Příspěvek od djmario » 17 srp 2011 20:23

deep píše:Asi mu prodám svioje BCD 3000 :D mysslím že 2500 bude smbolická cena ne ? :biggrin2: :biggrin2:

skuz :lol: :lol:

Odpovědět