Katcha: "Hraní z CD není DJing, ale ze Serata ano"

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
djfelixus

Re: Katcha: "Hraní z CD není DJing, ale ze Serata ano"

Příspěvek od djfelixus »

Tak zase nedivím se Chrisovi... kdyby se mi několikrát stalo, že mi někdo něco vypojí za provozu, když hraje track, taky bych z toho nebyl zrovna odvařenej.

Krom toho Chris kritizuje hraní přes DVS, ale sám hraje přes CD - tedy přes starší technologii než je třeba serato a další. Ale ten příspěvek o tý Katche sem tu dal ne z toho důvodu, abysme si tu všichni postěžovali, jak jsou ženský za tim mixákem nemožný (což neni pravda). Ale proto, že některý jejich názory na konkrétní věci jsou otřesný. Třeba ta Katcha a to její hraní přes serato. Ano, hraje přes serato... jakou má ale logiku kritizovat hraní přes CD, když sama používá pokročilejší technologii, která z těch cédéček defacto vychází.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Danken

Příspěvek od Danken »

honcka píše:Zrovna Kacka hrat fakt umi, ten rozhovor byl demence, ale je to mozna dany tim, ze dnb djs cd obecne moc nemusej
Pokud sis dobře všim tak bych řek že nešlo jen o to její "serato" (nebudem si nic nalhávat ale zas tak supr čupr soft to neni) podle mě jde o ní jako o osobu ty její děsně dementní hlášky jako že někdo do 15 let poslouchá Dádu Patrasovou atd.. sorry ale to nemůže říct nikdo jiný než někdo kdo trošku postrádá iq

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

S tim vypadavanim za provozu to je vec promotera (majitele klubu), kdyz by mel pripraveny kabely - rozdvojky u cinchu na gramcich a to nekam vyvedeny, aby si tam DJ hrajici s DVS mohl zapojit zvukovku, nebo rovnou 2 sety gramcu s mixem, tak by se to nestavalo

Serato je soft, kterej imho nejlip simuluje desky, sam pouzivam Mixvibes (na Serato zatim nemam), pres tim jsem mel Traktor Scratch, tam mi nevyhovovala latence a nebylo to stabilni, hlavne jsem prisel o TS certifikovanej mixak

jinak sice je DVS novejsi technologie, ale s CD to ma spolecnyho akorat to, ze je to muzika v digitalni podobe :)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

honcka píše:S tim vypadavanim za provozu to je vec promotera (majitele klubu), kdyz by mel pripraveny kabely - rozdvojky u cinchu na gramcich a to nekam vyvedeny, aby si tam DJ hrajici s DVS mohl zapojit zvukovku, nebo rovnou 2 sety gramcu s mixem, tak by se to nestavalo
To ano, ale praxe je bohužel jiná. Určitě si někdy hrál v ne příliš známých klubech a tak víš, jak to chodí. Majitel nebo provozovatel se stará o všechno a nějaký rozdvojky nikdo neřeší. Zkrátka kluby (pokud nemají svého rezidenta hrajícího z DVS hooodně rádi) nejsou na DVS připraveny, takže se rozpojování/zapojování nevyhneš.
honcka píše:jinak sice je DVS novejsi technologie, ale s CD to ma spolecnyho akorat to, ze je to muzika v digitalni podobe :)
A právě to "akorát" je i součástí DVS.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

Ja nastesti vetsinou ty party poradam, takze to mam tiptop pripraveny pro DVS, max hraju nekde v drtivy vetsine z celou crew a to si to pripravim na zacatku akce.

2NiNe

Příspěvek od 2NiNe »

ja si teda jeste zanadavam na neoblecene prsate DJanes. ne ze by se mi na to koukalo spatne, ale nespletly si trosku profesi? takove snad patri k tycim, ne? :D ale nic proti kdyz ta slecna umi hrat dobre a nevyuziva sve koziska jen jako nastroj jak se dostat za gramce.

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Osobně být holka, a umět aspoň maličko hrát, tak to neřešim a udělám to samé, budu mít plný partylist, dostanu mnohem více peněz něž oblečená konkurence a o tanečnicích už nemluvim... Kurva! chci bejt holka!

2NiNe

Příspěvek od 2NiNe »

ToLa píše:Osobně být holka, a umět aspoň maličko hrát, tak to neřešim a udělám to samé, budu mít plný partylist, dostanu mnohem více peněz něž oblečená konkurence a o tanečnicích už nemluvim... Kurva! chci bejt holka!
heh zajimavy ze to chlapi nedelaj...trosku se vypracovat a treba by byl plnej klub narvanej zenskejma :D :D

ToLa

Příspěvek od ToLa »

2NiNe píše: heh zajimavy ze to chlapi nedelaj...trosku se vypracovat a treba by byl plnej klub narvanej zenskejma :D :D

To je moc pracný, jako holka se stačí něpřežírat, zajít na plastiku a je to... :lol:

Danken

Příspěvek od Danken »

ToLa píše:
2NiNe píše: heh zajimavy ze to chlapi nedelaj...trosku se vypracovat a treba by byl plnej klub narvanej zenskejma :D :D
To je moc pracný, jako holka se stačí něpřežírat, zajít na plastiku a je to... :lol:
:lol: teda pánové :lol: že to zajde až takhle daleko :lol: ale je to hold fakt

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

Ad holky za gramcema, kamoska co hraje v nasem soundu poradala ciste divci akci 5 holek za gramcema a 4 za projekcema

Obrázek

http://wehicle.rajce.idnes.cz/13.3.09-K ... rps/#album

adzi

Re: Katcha: "Hraní z CD není DJing.... aneb.>>>>>

Příspěvek od adzi »

Já neodsuzuji žádný styl hraní, at už jakýkoliv DVS, Console, CD Playery, iPod playery nebo klasický vinyl. Zkrátka když to DJ umí a lidi to baví tak proč ne. Spíše nemám rád lidi, co na něco hrají a haní přitom způsoby ostatních jen proto, že si myslí, že tak jak hraje on/ona je dobré a ostatní je jen pouštění hudby a nemá to nic společného s DJingem. Pamatuji si na dobu kdy jsem v roce 1997 zkoušel hrát za kotoučových magnetofonů, dalo se tma přes pauzu i scratchovat a i celkem srovnávat tracky. Dnes by se tomu každý vysmál, jenže v té době u nás hudba vzrůstala a každý experiment měl cenu a byl alespon z té větší části obdivován. Dnes když příjde nová technika hraní nebo celá nová technologie či přístroj, tak se najde 90% odpůrců (pokud to tedy není hodně provařovaná věc nebo nějaký "upgrade"...) postupem času si to mnoho lidí koupí, udělají se mnohé recenze, a lidé postupně přecházejí na novou technologii a začínají hanit tu techniku hraní na kterém začínali nebo který byl jejich kořeny. Není to vůbec hezké. A když si někdo myslí že je "stááár" a že jen on umí hrát tak at to ukáže, ale zatím jsem u těch největších stár nic moc kloudného neviděl. Samé rewind, efektry ab se zamaskovali plácance atp. jako každý at si hraje jak chce, ale nemusí hanit ničí techniku hraní. Katcha byla kdysi DJka která disktovala, hrála parádně ještě v roce 2002 kdy nahrála set Homework a potom najednou změnila styl, vystupování a začala se z ní stávat tuctová DJka kterých je hodně, ale jelikož měla jméno už kdysi, tak si jí lidé zafixovali a její párty jsou navštěvované více a více. Nechci říkat že nezávidím, to bych kecal. Když vidím že připravuji 4 měsíce párty, dělám všude reklamu a plakáty a nakonec dorazí 80 lidí, a jiný může akci udělat 3 týdny předem, provaří to na pár serverech a lidí příjdou stovky ba i tisíce, tak to trochu zamrzí, ale každému je jasné, že zde jde o peníze. Reklama v radiu, bannerová kampaň, klidně i provary v TV apod. dá se toho pro promo udělat hodně, ale kdo nemá peníze ten má smůlu. Jde o to vypracovat se a získat "publikum", získat promotéry kteří zajistí akce a to všechno budto dá práci (v dnešní době) a nebo se to prostě stane za 50% samo (dřívější doba 90.let),. Není to jistě jen můj názor.

Trochu jsem odbočil, za to se omlouvám, ale v podstatně je to pořád o tom samém. Technologie se vyvíjí a za 10 let budeme dělat DJing mikročipy v hlavě. Zavřeme oči a budeme táhnou celou párty. A co na to ostatní ? tak jak jsem psal, budou to hanit jako blbost a potom si to koupí a časem se budou smát, že to nemají všichni a že jsou za opicema, a že hraní DVS, z klasického vinylu nebo CD je pro amatéry a že to není DJing, že kdo nemá DJchip ten není IN. Že na jejich párty chodí tisíce lidí a to že o něčem svedčí.

Bohůžel takto to vidím já (a jistě nejen já) a je to smutné.
Sám jsem u produkce a u DJingu od roku 1997 a vidím jak se to vyvíjí, nikdy jsem se nikam nehrnul a proto jsem i po těch letech stále DJ v pozadí :(

Ale mohu říci, že před nějakými 12 lety bylo snažší se dostat do povědomí lidí protože underground se teprve vyvíjel a i lidé to konzumovali trochu jinak nežli dnes. Proto většina DJs kteří dnes hrají na (jakési) "profesionální" urovni, které zvou například na TV Očko a které zvou na největší párty u nás i ve svšte, to měli ve většině případů lehčí, a prorazili do povědomí svým jménem tak, jako "mečem do másla" (ovšem nechci říkat že všichni, protože je i hodně těch kteří do toho dali hodně moc !!!!) a dnes haní ty kteří se teprve snaží stoupat výš a zažít ten strop "profíků" to výsluní, aby třeba také mohl jednou hanit techniku hraní, a povídat že DVS a hraní z CD je pro amatéry a že jen tohle a tohle a tamto je nej nej nej !!!!

Sorry za chyby, sorry za urážky a mějte se jdu na nákup :)

Váš, ADZi
(FretNoiz Records 98)
2xReloop RP-4000M3D,Numark DM-1002MKII,Active 2x100W
Http://adzi.ic.cz

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

to Adzi: imho ale technika trochu DJe deformuje, celkem by me zajimalo, kolik lidi, co zacinali na digitalech, by srovnalo desky(CD) ciste podle sluchu, ze co jsem se dival, tak skoro vsichni, co jedou rovny beaty (zlamany to vetsinou pocita blbe), porad se divaji na ukazatele BPM/prubehu

adzi

Příspěvek od adzi »

honcka píše:to Adzi: imho ale technika trochu DJe deformuje, celkem by me zajimalo, kolik lidi, co zacinali na digitalech, by srovnalo desky(CD) ciste podle sluchu, ze co jsem se dival, tak skoro vsichni, co jedou rovny beaty (zlamany to vetsinou pocita blbe), porad se divaji na ukazatele BPM/prubehu
Je to jistě téma složité.
Každý má svůj způsob a ten je pro něho svatý, vždy je čas na zdokonalení, sbírání zkušeností, okoukání od ostatních DJs atp.
Když začne někdo hrát hned z CD playerů, tak to zřejmě musí mýt v rukou a asi také v hlavě proto, aby věděl kde co je za stoptime a kde si může dovolit zamíchat to a to, no a musí se dosti snažit, v tom vidím jako že hraní z CD ej asi (v dnešní době) nejsložitější protože DJ před sebou nemá vizuálně celý track a proto si jej musí pamatovat a BPM je mu v tomto případě asi zbytečné (menohu posuzovat, berte to jen jako můj pohled na CD, nikdy jsem sám z CD playerů nahrál !)
Na druhou vinyl je asi snažší v tom, že když znáš desku tak jí přesto nemusíš znát podrobně, protože na vinylu vidíš kde jsou bassy, kde jsou tiché pasáže a kde je hodně hukot apod. jde o pořádné nasvícení a zkušený DJ pozná i vokály apod. no a asi nejsnažší je podle mně DVS případně Konzole kde si DJ může vizuálně kontrolovat track který chce hrát, nemusí jej až tak dokonale znát protože si jen může projít ve vizualizaci kterou dnes disponuje dnad každý DJ program i ten nejjednodušší, i když jsou tací DJs co mají takové skiny kde nemají ani vizualizace tracků, ani BPM, synchro nebo podobné věci, prostě mají pouze playlist a A,B případně více virtuálních desek které pomocí DVS ovládá a musí se k tomu prostě chovat jako ke klasickému vinylu.
Zkoušel jsem asi 3x hrát pomocí DVS na kamarádově notebooku a neustále jsem se musel dívat vizuálně zdali tracky sedí či nikoliv, a neustále jsem měl tendenci pracovat, myší nežli TC vinylem. Jsem odjakživa zvyklí hrát z klasického vinylu a když hraju jen tak někde tak z notebooku za pomocí myší a druhých sluchátek na druhé "zvukovce" takže ani v DVS nejsem zběhlý tak, abych mohl říci že je to jednodušší nežli vinyl, ale rozhodně každá technika a technologie je unikátní a vše je umění to ovládat a vše si zaslouží respekt !

ADZi
2xReloop RP-4000M3D,Numark DM-1002MKII,Active 2x100W
Http://adzi.ic.cz

voče

Re: Katcha: "Hraní z CD není DJing.... aneb.>>>>>

Příspěvek od voče »

adzi píše: Bohůžel takto to vidím já (a jistě nejen já) a je to smutné.
Sám jsem u produkce a u DJingu od roku 1997 a vidím jak se to vyvíjí, nikdy jsem se nikam nehrnul a proto jsem i po těch letech stále DJ v pozadí :(
ADZI:

Tak já a celý náš sound jsme přesně tvá krev. Až na to, že u nás je ten smajlík obráceně :) Opravdu nemáme zapotřebí se někam cpát. Stačí bejt jen trpělivej, nabídnout lidem něco, co jinde nenajdou - jít vlastní trnitou cestou - a ono si tě to najde. Výhoda týhle cesty je, že se nemusíš za nic stydět. S poctivostí nejdál dojdeš a když ne, tak máš aspoň dobrej pocit a na smrtelný posteli tě nebude nic trápit :) Upřímně, dokážeš si představit bejt na špici ? Víš jak by tě to svazovalo a sralo, aby ti každej řikal, jak se máš chovat a co máš dělat ? A to publikum, jaký by na tebe chodilo ? Tisíce dětí, kerý tě maj jako jméno spojený s tim, jak se minule na Tvou hudbu krásně sjeli a že si daj příště znova ? EE, tohle není ten pravý šálek kávy...

Co se týče tý nespravedlnosti v drumnbassovym průmyslu:
Nebojím se o sobě říct, že hrajem v průměru kvalitativně stejně jako největší český (rozuměj komerčně profláklý, kerý maj jméno) "stááár". I ty sám víš, že bys polovinu z nich v djingu přehrál nejen technicky. To samý si může říct řada dalších. Já jsem už opravdu dlouho neslyšel někoho ze špice, aby zahrál set bez kopance.. Na druhou stranu máme daleko do zahraničních velikánů, který maj většinou sety precizní :)
Ale abych se vrátil - z dnb se stala diskoška :( Začaly se kolem toho prostě točit peníze. Začaly se udělovat ceny za nejlepšího českýho dje (WTF??), kde záleží jen na tom, kdo byl v posledním roce nejvíc medializovanej. Aspoň to na mě tak působí.
Djové hrajou sračky bez duše. Jedna hitovka za druhou. No prostě hnus velebnosti. Kam se to dostalo ? Kde jsou ty doby dvoiky troiky, kdy to byl fakt androš? Proto ČEST VÁM (adzi, honcka, demo sound, etc...), kteří to stále ještě děláte s hrdostí a vaše snažení má CENU, která nelze vyjádřit v penězích !! RESPECT ! ...Punk's not dead... :mrgreen:

S názorem na Katchu plně souhlasim. Od jistý chvíle je to prostě komerčárna. Ale respektuju její djský vystupování, ne však její názory.

Jinak ať si každej hraje na co chce. Jen když někdo používa SYNC, tak je prostě TRAPÁK neboli robot. Já jsem hrál zatim jen na DVS, ale hlavně na vinyl. A pokud pominu jakous takou lásku k tomu asfaltu, tak se mi na něj stejně hraje líp. Deska má svůj obal a já přesně vim, která je která. Track je na tom krásně vyrýsovanej a skvěle se dá odhadnout počet smyček do nájezdu a podobný důležitosti. ZVUK to lepší MÁ, to je bez debat (otázka je, jak moc je to poznat na párty). Podle mě je CD defacto (pomineme-li funkce přehrávačů) stejný jako DVS, akorát se to ovládá přes jiný médium... Nebo se mýlím ?

Sakra, to je dlouhý.. Zdar.
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

Odpovědět