Asociace diskžokejů

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.

Měli by ste zájem o členství v asociaci diskžokejů?

Ano
43
72%
Ne
17
28%

Celkem hlasů: 60

Azu

Příspěvek od Azu »

DJ Smar píše:No jo, to je vše pěkné, ale jak by asociacce Djů změnila autorský zákony ?! To je dost asi nemožné, nebo jak jsi to myslel ? Myslím si že s tím asi moc neuděláme, jedině že by nám udělili nějakou vyjímku, že Dj může pálit,kopírovat cd a neplatit žádné poplatky Ose a podobným skupinám ... =)
Nic není nemožné a třebas i zákony změnit jdou, stačí jen oslovit poslance a předložit návrhy změn, případně se dohodnout s OSA i Intergram na určitých možnostech paušální platby autorských práv atd.
Bohužel tvá poslední věta je naprosto tipická pro dnešní mládež, všechno ukrást, všechno chtít a nic za to nedat. :-(

DJ Smar

Příspěvek od DJ Smar »

Azu píše:
DJ Smar píše:No jo, to je vše pěkné, ale jak by asociacce Djů změnila autorský zákony ?! To je dost asi nemožné, nebo jak jsi to myslel ? Myslím si že s tím asi moc neuděláme, jedině že by nám udělili nějakou vyjímku, že Dj může pálit,kopírovat cd a neplatit žádné poplatky Ose a podobným skupinám ... =)
Nic není nemožné a třebas i zákony změnit jdou, stačí jen oslovit poslance a předložit návrhy změn, případně se dohodnout s OSA i Intergram na určitých možnostech paušální platby autorských práv atd.
Bohužel tvá poslední věta je naprosto tipická pro dnešní mládež, všechno ukrást, všechno chtít a nic za to nedat. :-(
Škoda, že jsem zase jen ten nejhorší a nejmladší. . . :roll:
No a nebylo by spíš lepší napsat nějakou petici ?.. Každej kdo je zaregistrovanej na Djforum by vyrazil do ulic s papírem a s propiskou. A sehnal by ten nějaký podpis, zaslalo by se to třeba všechno tobě a co s tím uděláš, záleží jen na tobě. :arrow:

Luis

Příspěvek od Luis »

DJ Smar píše:........No a nebylo by spíš lepší napsat nějakou petici ?.. Každej kdo je zaregistrovanej na Djforum by vyrazil do ulic s papírem a s propiskou. A sehnal by ten nějaký podpis.........

tak nevim jestli se mam smat a nebo brecet.Tvuj vek te castecna omlouva ale POZOR i v 17 musis prece trosku rozumne uvazovat :arrow: :arrow: :!: :idea: :idea:
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

DJ Smar

Příspěvek od DJ Smar »

Luis píše:
DJ Smar píše:........No a nebylo by spíš lepší napsat nějakou petici ?.. Každej kdo je zaregistrovanej na Djforum by vyrazil do ulic s papírem a s propiskou. A sehnal by ten nějaký podpis.........

tak nevim jestli se mam smat a nebo brecet.Tvuj vek te castecna omlouva ale POZOR i v 17 musis prece trosku rozumne uvazovat :arrow: :arrow: :!: :idea: :idea:
Tak mě pouč jak mám uvažovat ... :idea: :)

Fido

Příspěvek od Fido »

hele Fido, jak čtu, máš tu napsáno, že jsi začátečník a pořad bys chtěl dělat nějakě redukce síta a dělat nějaký klub vyvolených a the best of nebo co..ale jsi si jistý, že zrovna ty, by jsi neuvázl v tom tvém smyšleném sítu jako dost hrubý předmět? Shocked Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Arrow nevím, jestli jsi tak namyšlený nebo co, ale měl bys zauvažovat... Idea Exclamation Exclamation Rolling Eyes
Takže, že redukce chci, sem pokud vím nenapsal nikde. To co jsem napsal, byla reakce na Luisův příspěvek. On chtěl dělat redukci a třídění (aby v asociaci nebyly opravdový amatéři, ke kterým se i já řadím), já jenom napsal, že by bylo lepší nejdřív udělat nábor lidí a až by měla asociace dostatek členů na jednání s Osou, Intergramem, vládou...tak potom udělat otestování v rámci Luisových představ. A pokud jde o to, jsetli jsem tak namyšlený, tak si osobně myslím, že jako DJ za moc nestojím a pokud by se DJs testovali hned ze začátku, tak bych asi těžko prolezl, už i kvůli mému komerčnímu zařazení, které se spoustě lidí z fóra namusí líbit...
FIDO hele me je to jedno klidne i tak jak rikas ale jde o to jestli vubec djs budou mit zajem se na necem takovem podilet.Urcite se jich par najde ale chtelo by to nejakou motivaci aby sami djs chteli v tehle asociaci byt.
Azu má dobré nápady, na které by se lidi dali chytnout, myslím, že lidi by pak do asociace mohli jít...jen nechci zveřejňovat Azuovi názory a nápady. To ať udělá sám...
Myslíte si, že uklízečky veřejných záchodků, které budete se divit svou asociaci skutečně mají, dělají mezi sebou zkoušky, která jak dobře vytírá záchody a podle toho se nějak hodnotěj ? To opravdu ne! Pletete si pojem asicoace s nějakým členským klubem, nebo agenturou zastupující různé DJe.

Asociace - občanské sdružení má mít za cíl sdružovat lidi se stejným profesním nebo jiným zájmem a chránit jejich společné zájmy dotýkající se náplně tohoto sdružení, účastnit se jednání a akcí, které ovlivňují zájmy členů takového sdružení.

Členem by se tedy měl stát každý komu není lhostejný osud diskžokeje, má zájem aby zde byli takové zákony a pravdila, která budou pamatovat i na specifické potřeby diskžokejů, které nejdou hodit do jednoho pytle v autorském zákoně. Pověření členové asociace se pak budou snažit tyto zájmy členů ať už úspěšně, nebo neúspěšně prosazovat například jednáním s organizacemi zastupující autory a umělce, vydavatelství a především jednání s poslanci, kteří navrhují změny zákonů.

Co se týče nějakého sortování na hudební žánry a kvalitu hraní, tak to je věc úplně vedlejší, která by něměla mít s hlavní náplní asociace nic společného. Nějaké zatřídění je pak možné například ve chvíli kdy budou k mání od hudebních vydavatelství omezené počty určitých hudebních titulů pro členy asociace, nebo pokud by se vydávali vlastní interní kompilace, ale jinak sem proti takovému škatulkování, protože to jen přilejvá olej do ohně a ukazuje jen další velké rozdíly mezi jednotlivýma skupinama djů a jejich arogancí k jiné skupině ať už se jedná o CD vs. vinyl, disco vs house, ....
Pokud jsem mluvil o třídení, myslel jsem otestování členů, kvůli jejich případnému zařazení na určitý žebříček DJs, ze kterého by se vybírali DJs pro různé kluby a akce, ale o tom jsme se myslím bavili. Můj příspěvek byl špatně formulován a špatně pochopen (některými)...

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

hm... :arrow: :idea:
Music is my destiny!

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

jak už tady bylo řečeno ještě není nic založeno a už jsou rozpory.. ono je tady hodně různých lidi a lidí co hrajou různou muziku a různě se staví k djjingu.. osobně bych moc nějak neškatulkoval lidi hlavním smyslem asociace by měla být ochrana dj´s a taky autorů aby si přišly na svoje (ikdyž všichni víme jak to je..) já bych prostě neřešil styl muziky nebo styl hraní pokud člověka baví hudba kterou hraje (a jak hraje) a lidi baví ho poslouchat (v určitém klubu / diskotéce) tak je vše v pořádku.. Asociaci bych si představoval jako svaz (zní to dost komunisticky :) ) lidí kteří baví lidi bez rozdílu ať je to DJ v klubu nebo jen Domýchávač na diskotéce
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Fido

Příspěvek od Fido »

jak už tady bylo řečeno ještě není nic založeno a už jsou rozpory.. ono je tady hodně různých lidi a lidí co hrajou různou muziku a různě se staví k djjingu.. osobně bych moc nějak neškatulkoval lidi hlavním smyslem asociace by měla být ochrana dj´s a taky autorů aby si přišly na svoje (ikdyž všichni víme jak to je..) já bych prostě neřešil styl muziky nebo styl hraní pokud člověka baví hudba kterou hraje (a jak hraje) a lidi baví ho poslouchat (v určitém klubu / diskotéce) tak je vše v pořádku.. Asociaci bych si představoval jako svaz (zní to dost komunisticky Smile ) lidí kteří baví lidi bez rozdílu ať je to DJ v klubu nebo jen Domýchávač na diskotéce
Pravdu díš...

norman_cook

Příspěvek od norman_cook »

Pokud jsem mluvil o třídení, myslel jsem otestování členů, kvůli jejich případnému zařazení na určitý žebříček DJs, ze kterého by se vybírali DJs pro různé kluby a akce, ale o tom jsme se myslím bavili. Můj příspěvek byl špatně formulován a špatně pochopen (některými)...
z asociace se stava asociace vtipalku :lol: ty chces delat zebricek :D :D podle me by mela byt asociace zamerena na zmenu autorskeho zakona a jednani z osou apd. na blbosti si zaloz jinou asociaci :!: uz vidim jak si nejaky promoter necha od asociace mluvit do toho kdo bude na jeho akci hrat :lol: :lol: :lol: ja kdybych byl promoterem tak vyberu nekoho na koho prijdou lidi a pak to doobsadim kamosema a nejaka asociace mi bud nekde :wink: . v pripade ze by primo asociace poradala nejakou akci a DJs by se vybirali podle nejakeho pofiderbiho zebricku, tak vysledek by byl to, ze vetsina DJs by se nastvala, protoze je nikdo nevybral :lol: :lol: :arrow: toto je prvni krok k zaniku jeste nevznikle asociace :roll:

diky takovym SciFi lidem, ktere neco takoveho napada se k teto asociaci stavim dost skepticky :!: :cry:

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

souhlas prvořadá je změna zákona protože s tím současným si člověk ani neuprdne pokud ten prd legálně nekoupil.. žebříčky nejsou vůbec podstatné.. v asociaci by se maximálně mohli rozdělit lidi podle toho co hrají a tímpádem by mohli být posláni do klubu a do lokality která tomu či onomu vyhovuje..nic jiného bych za tím neviděl.. a do takové asociace si myslím šel možná téměř každý..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Asi tak nějak Normane!!! :!: :!: :arrow: Plně souhlasím
Music is my destiny!

Fido

Příspěvek od Fido »

norman_cook píše:
z asociace se stava asociace vtipalku :lol: ty chces delat zebricek :D :D podle me by mela byt asociace zamerena na zmenu autorskeho zakona a jednani z osou apd. na blbosti si zaloz jinou asociaci :!: uz vidim jak si nejaky promoter necha od asociace mluvit do toho kdo bude na jeho akci hrat :lol: :lol: :lol: ja kdybych byl promoterem tak vyberu nekoho na koho prijdou lidi a pak to doobsadim kamosema a nejaka asociace mi bud nekde :wink: . v pripade ze by primo asociace poradala nejakou akci a DJs by se vybirali podle nejakeho pofiderbiho zebricku, tak vysledek by byl to, ze vetsina DJs by se nastvala, protoze je nikdo nevybral :lol: :lol: :arrow: toto je prvni krok k zaniku jeste nevznikle asociace :roll:

diky takovym SciFi lidem, ktere neco takoveho napada se k teto asociaci stavim dost skepticky :!: :cry:
Příspěvek byl reakcí na Azuův post, se kterým jsem se o tomhle bavil přes Icq. A pokud už bych nějaký žebříček chtěl, tak by mělo jít pouze pro orientaci a byl by nezávazný...
Pro všechny, kteří by chtěli zase citovat některé moje pasáže, aniž by si pořádně přečetli, co jsem kde napsal ...nechci nikoho škatulkovat ani třídit!

mastodonto

Příspěvek od mastodonto »

Nejak sem toto tema zprvu prehledl a ted se teprve prokousal tou hromadou ho*en, co se na me z tohoto vlakna vysypala.. Jen velmi zridka se uchyluju k fekaliim, ale tohle me opravdu vypeklo. Azu se tady o neco snazi a misto nejakeho konstruktu tady nekteri jen zvraci svoje zdeformovane predstavy..
Nemam nic proti svobode slova bla bla, ale nekterym by neuskodilo si vyhledat ve slovniku vyznam slov "diskuze" a "forum". Kdyz si ctu nektera vlakna tohoto fora, taky bych mel k mnoha tematum co dodat, ale predem vim, ze bych nemohl cekat inteligentni reakci, proto se radeji zdrzim. Silne mi ale vadi, kdyz nekdo shazuje nekoho nebo jeho praci. Nekteri prispevatele by mohli misto tupych reakci na kazdou vetu, ktera na tomto foru padne, radeji sednou k mixu a neco se sebou delat, bylo by to ku prospechu jim i ostatnim clenum fora.
Zpet k tematu. Velmi ocenuji jakoukoli snahu zavest neco ku prospechu DJs. Pokud mam byt ale uprimny, myslim si, ze bude velmi tezke seskupit dostatek angazovanych lidi.

Azu

Příspěvek od Azu »

My angažovaní jsme se na to už raději vy....., protože tato dj komunita je asi to nejhorší možné nepřátelské seskupení jaké jen může být a není jej možné nikdy spojit v tomto státě :-)
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Buchy

Příspěvek od Buchy »

no jo ČR je hold stát na ........ však víme ... tady to je neskutečně rozházené ta společnost ... Nápad to je pěknej ale nejspíš nerealizovatelnej ...

Odpovědět