Asociace diskžokejů

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.

Měli by ste zájem o členství v asociaci diskžokejů?

Ano
43
72%
Ne
17
28%
 
Celkem hlasů: 60

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Asociace diskžokejů

Příspěvek od Azu »

Jelikož se zde na fóru nachází poměrně dost "normálních" lidí, tak by nemuselo být od věci, zkusit se tu pobavit o možnosti založení v pořadí již třetí asociace diskžokejů, která by narozdíl od dvou předchozích, které jsou založeny, opravdu krom založení vykonávala i nějakou činnost. Vše co je potřeba k založení bych pak dodal, mam to tady v počítači sepsané.

Jako každá asociace by i tato měla mít nějaké hlavní cíle a náplň činnosti, které je třeba vymyslet a stanovit jim priority. Jelikož se musí vést účetnictví, provést různá jednání a vytvářet nějakou aktivity směrující k dosažení cílů, které jsou náplní asociace, tak snad každému musí být jasné, že se toto neobejde bez finančních prostředků, které se musejí někde získat - nejčastěji členské příspěvky, ale i další prostředky na chod se dají sehnat z jiných zdrojů, aby se z těchto peněz zaplatili lidi, kteří se o chod budou starat a hájit naše zájmy. Bohužel většina djů za tím vidí jen ot, že si zase někdo nahrabe peníze a nechápou, že ve skutečnosti si nenahrabou nic a za to co ty lidi odvedou mnoho zaplaceno nedostanou a i kdyby dostali, tak je to po zásluze, ostatně nebrání nikomu nic se aktivně zapojit a dostat za to také zaplaceno.

Pokud máte nějaké náměty na chod takové asociace, především co by mělo být její činností a co by měla usilovat, stejně tak návrhy na výši poplatků, tak šup sem s tím a můžeme se třebas i k něčemu reálnému ke konci roku dopracovat, protože to není rozhodně věc na pár dní práce, ale chce to pořádně promyslet.
Naposledy upravil(a) Azu dne 05 čer 2007 12:22, celkem upraveno 1 x.

PVD
Příspěvky: 136
Registrován: 08 bře 2007 23:25

Příspěvek od PVD »

a jake budou mit clenove vyhody? jeden z hlavnich cilu by mel byt boj proti OSA :twisted:

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Příspěvek od Azu »

To je právě ono, vymyslet co by bylo náplní, tak aby to mělo pro členy užitek a chránilo zájmy jejich profese. Zrovna boj proti OSA by to být neměl, OSA není nepřítel, dá se s nimi i rozumně spolupracovat ku prospěchu všech.
Ona ta OSA je takovej chudák po kterým se každej jen vozí a každej na ně jen nadává, ale proč nenadáváte lidi raději víc na Intergram, kterému se odvádí podstatně více peněz!!! OSA i Intergram si ten osud nevzbrali, jim to přidělil zákonem stát.

Ninja
Příspěvky: 48
Registrován: 24 kvě 2007 18:40

Příspěvek od Ninja »

Naplni te asociace by mel byt hlavne boj s OSA :!: OSA nejsou zadni chudaci, na ktere tu kledbu poslal stat, je to samozvana ilegalne zalozena MAFIE. Projdete si tento web http://www.jirihradec.cz/ a kdo je potom tady chudak :evil:

Ninja
Příspěvky: 48
Registrován: 24 kvě 2007 18:40

Příspěvek od Ninja »

Pokud naplni te asociace nebude zmena autorskeho zakona, tak v tom zadnou vyhodu nevidim :!: :!: :!: Co to je za blbost, ze 10 dni pred akci musim OSE oznamit, ze nebudu hrat tracky autoru, ktere zastupuje. Co kdyz se o akci dozvim 9 dnu pred ni, treba jako zaskok :arrow: bud to risknu nebo se na to musim vys..

Uživatelský avatar
stereoman
Příspěvky: 1080
Registrován: 08 bře 2007 22:38

Příspěvek od stereoman »

Jeste zadna asociace neni a uz tu jsou rozpory :shock:. Snad se vsichni dohodneme.

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Příspěvek od Azu »

Je potřeba se na věc podívat trochu s odstupem a v reálných možnostech.
Proto je potřeba vycházet z toho co tu je a není a je možno změnit. Pokud by měla asociace dostatek členů, tak lze provádět jednání na různých úrovních a mít možnost "kecat" do věcí, které se týkají náplně asociace, což je právě třebas účast na jednáních ohledně nového autorského zákona a snažit se prosadit specifika naší činnosti do tohoto zákona nebo vyhlášek. Když to nejde na úrovni zákona, tak je potřeba s organizací OSA a Intergram začít jednat o možnostech změn v placení autorských poplatků pro skupinu lidí (djů), například možností legalizace libovolné muziky za paušální poplatky nebo jiné možnosti, vše je to vždy o kompromisech, nikdy se nedosáhne všeho a je potřeba přitom vyhovět i druhé straně. Umim si představit kdy by na oplátku asociace podávala informace o všech konaných nenahlášených akcích. Ve spolupráci s živnostenskými a finančími úřady lze dosáhnout například kontrol v podnicích kde nehrají členové asociace, čímž se dá dosáhnout naopak zvýšení cen za hraní, díky nějaké jednotné nejnižší ceně za hraní a naoplátku zase přinést něco podnikům. Prostě je to těch kompromisech, jedna strana něco dá a něco ji na oplátku musim nabídnout.

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Příspěvek od Azu »

stereoman píše:Jeste zadna asociace neni a uz tu jsou rozpory :shock:. Snad se vsichni dohodneme.
Tak to bohužel bylo, je a asi i nadále bude. Každá dobrá snaha několika lidí byla po zásluze potrestána. Většinou se narazilo vždy na hádky kolem členských poplatků, protože např. 1000 ročně se jim zdálo hodně a přitom stejnou částku platíte v podstatě ve všech zájmových organizacích které Vám nic nedají úplně normálně a ještě tam musíte něco zadara odpracovat. Každej za to prostě něco chce a nehodlají platit dokud jim není co nabídnout, ale nechápou, že to nejde mávnutím kouzelnýho proutku a je potřeba se k tomu dostat přes mnoho jednání a je to běh na mnoho měsíců bez jistého výsledku a musí se to platit. Dalším neschodem budou podmínky pro členství a pak tyto nesváry ohledně OSA.

Dj´s
Příspěvky: 9
Registrován: 07 kvě 2007 12:53

Příspěvek od Dj´s »

Souhlasím s AZU. Má pravdu ve všem co zde napsal. Myslím si že pokud někdo bude mít chuť i dostatek času, proč něco takového nezaložit? Zkusit se má přece všechno a my se na to nesmíme koukat jen očima tvrdého a nekompromisního kritika!!! Já teda klidně tu tisícovku dám. Jo, a tímto oficiálně žádám, pokud se zrod asociace povede o členské číslo 007 :twisted:

bussy
Příspěvky: 60
Registrován: 09 bře 2007 12:33

Příspěvek od bussy »

Ja jsem pripraven...

Guest02
Příspěvky: 5
Registrován: 25 dub 2007 18:59

Příspěvek od Guest02 »

jenze spousta podniku ma sve stale DJs, ktere zadna asociace zajimat nebude, takze se tim stejne cena za hrani nezvedne. dale pak pochybuje ze nekdo z techto djs bude chtit dat litr za nejake clenstvi v asociaci :(

hoolifan
Příspěvky: 761
Registrován: 05 čer 2007 00:14

Příspěvek od hoolifan »

Souhlasím s tím co píše AZU bylo by dost dobré po domluvě s OSA a Intergramem dohodnout určitý paušál pro hraní z čehokoliv.. pokud by ten paušál byl přiměřený takové 300měsíčně by nikoho z nás nezabily a mít jistotu že jedno nelegálně držené cd na akci nedostaneš pokutu několik desítek tisíc je k nezaplacení..

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Příspěvek od Azu »

Já si myslim, že ta paušální cena by musela být vyšší aby se dalo s nima dohodnout a to někde okolo 800 - 1200 / měs, což i tak není mnoho a odpovídá to ceně cca 4 - 5 vinylů. Takže ten kdo to s legálností a hraním myslí vážně, tak by to pro něj nebyla překážka a vyplatilo by se mu to i za cenu 1500, což je myslím tak maximum. Ono je to dobré paušálně právě pro doplnění muziky, protože samotné dokupování nových sognů už není žádnej problém i na vinylech, kdy jich koupíte měsíčně reálně tak 7 a to se prostě vydělat dá i kdyby hrál DJ za pár drobnejch.

K tomu jak donutit ty podniky se cesta dá. V našich podmínkách by mohli pořadatelé akcí dostávat slevy na placení autorských poplatků pokud vezmou členy, stejně jako je tomu např. u členů asociace zastupující provozovatele jukeboxů, kteří mají až o polovinu levnější autorské poplatky oproti nečlenům, což by pokojnou motivační cestou mohlo být pro majitele podniku důvodem proč brát raději člena. Můžou si třeba nechat zhotovit za minimální cenu plakáty na akce včetně jejich grafického zpracování, nabídnout jim zajištění skupin, akcí, programy a doprovodné akce se slevou oproti agenturám, propagace akcí na stránkách asociace, .... Najdete se mnoho možností jak to jde udělat přívětivou cestou. Ve Španělsku (neověřeno) údajně mají drsnější metody kdy podnik beroucí nečleny asociace často navštěvují kontroly z různých úřadů , které jim znepříjemní život a pokud mají členy, tak maj do všeho klid. Člen by za své peníze naopak mohl získat třeba ten paušální poplatek za skladby pokud by se povedl, nebo slevy na nákup techniky a muziky ve vybraných obchodech, což je ihned realizovatelné. Mohl by si vytvořit zdarma své osobní webové stránky včetně vkládání fotek a setů, ... Myslim si, že každé straně se dá něco nabídnout co alespoň malinko bude pro ně přínosem. Pokud bude v kase přebytek peněz, tak není problém vydávat pro členy dle nějakých kvalitativních úrovní jako je tomu v Německé DMC například CD kompilace na které pro tento účel pro takto omezenou skupinu lidí se dají sehnat zdarma a i za pár peněz licence na vydání od hudebních vydavatelství. V zájmu každého DJe by mělo být aby měl nad sebou někoho kdo se bude snažit ve společnosti hájit jeho profesní zájmy a 83 Kč měsíčně za toto snad nejsou žádné peníze, to snad každej dokáže hraním vydělat.

Dj´s
Příspěvky: 9
Registrován: 07 kvě 2007 12:53

Příspěvek od Dj´s »

:?: Možná by stálo zato udělat hlasování otom, kolik lidí by mělo zájem být v takovéto asociaci. Jak jsem si všiml, je zde stále rozporuplná polemika z řad některých znás. Alespoň bychom orientačně měli přehled, kdo má skutečný zájem být členem a napomoci tak při řešení některých dj´ských problémů a nejenom využívat případných výhod, které již byly jmenovány.

Guest02
Příspěvky: 5
Registrován: 25 dub 2007 18:59

Příspěvek od Guest02 »

zapominate na to ze spousta lidi hraje pro zabavu, treba jen 1x za 2 mesice, takze tato sorta do se do te asociace hrnout nebude. krom toho mi prijde ze je vic DJu nez mist ke hrani :lol:

Odpovědět