DnB a Jungle

Jak krotit beaty...
Crusty Cut

Re: DnB a Jungle

Příspěvek od Crusty Cut »

aha jasné chápem už :) Ešte som chcel vediet ako to je s dobami?Lebo niekde som čital,že to na 16ku to treba pustit inde zas na 32

Alfons

Příspěvek od Alfons »

desann píše:podla mna najlepsia skola ako sa naucis miesat dnb je ze sa poriadne zapocuvas do setov...
teda nepustaj si ho ako kulisu ale sleduj kazdy jeden prechod...
tiez miesam dnb a zaklady som ziskal iba zo setov.. nic viac
Sety poslouchám dost, ale nějak se mi nedaří vyhledat ten styl, který potřebuju (Shogun Audio a podobné).

Jak je to s tím BPM zapsaným přímo na deskách? Nechcu aby se mi někdo vysmál, když se někam dostanu. Nevím, jak to na akcích chodí. Podle sluchu mi to trvá hrozně dlouho a často se mi nepodaří vůbec.
SL-1210 M5G - Xone 22 - HD 25 II

Crusty Cut

Alfons píše:
desann píše:podla mna najlepsia skola ako sa naucis miesat dnb je ze sa poriadne zapocuvas do setov...
teda nepustaj si ho ako kulisu ale sleduj kazdy jeden prechod...
tiez miesam dnb a zaklady som ziskal iba zo setov.. nic viac
Sety poslouchám dost, ale nějak se mi nedaří vyhledat ten styl, který potřebuju (Shogun Audio a podobné).

Jak je to s tím BPM zapsaným přímo na deskách? Nechcu aby se mi někdo vysmál, když se někam dostanu. Nevím, jak to na akcích chodí. Podle sluchu mi to trvá hrozně dlouho a často se mi nepodaří vůbec.
Ak sa ti páči Audio tak by si mal vyhladávať sety ktore sa týkaju therappy sessions ;) tvrdši temnejši drum n bass ...A podla mna je to blbosť si nejako zoradovať dosky podla bpm,kamoš ked ide hrať tam to nemá vobec zoradené nijak,sám vraví že to je trápne takto si to robiť,ale pre začiatočníka to zas nemusí byt hanba no

marw_84

Příspěvek od marw_84 »

Tak když psal, že se vůbec nechytá tak sem mu chtěl poradit.

hant_

Příspěvek od hant_ »

je to tak ako tu kolegovia vraveli, chce to len mat napocuvane tracky, pocuvat sety...samozrejme skusat skusat skusat...ono to po case pride neboj :)

desann
Vybavení

Příspěvek od desann »

[quote="Crusty Cut"]Vlastne druhý trek by sa mal pustit na 16 dobu nie? JA počuvam takyto štyl dnb http://www.youtube.com/watch?v=jeWOD9WS5Bk a to niekedy je tažko nájsť tam prvý beat a zladiť rýchlost pri tom[/quote]
pustaj po 32. tento styl dnb nie je o nic zlozitejsi ako ostatne, ide len o cvik.. tiez miesam podobne styly dnb... vola sa to military step alebo skullstep.

[quote="hant_"]je to tak ako tu kolegovia vraveli, chce to len mat napocuvane tracky, pocuvat sety...samozrejme skusat skusat skusat...ono to po case pride neboj :)[/quote]
presne tak. ja som zacinal dnb aj pokracujem s dnb, ine styly som zatial nemiesal (ak neratam hardcore vs dnb) a nepride mi tak zlozity aku vedu z toho robite :D
a to s prvym beatom sa da tiez casom vypustit, treningom sa naucite miesat tracky od zaciatku kde tempo chytas podla vysok.. niekedy aj bez nich... chce to len mat poriadne napocuvany trek.
ja osobne malokedy pretacam track na poziciu az ked sa "rozbehne"

desann
Vybavení

Příspěvek od desann »

a z casoveho hladiska aj uplny zaciatok tracku je prvy beat

Crusty Cut

[quote="desann"][quote="Crusty Cut"]Vlastne druhý trek by sa mal pustit na 16 dobu nie? JA počuvam takyto štyl dnb http://www.youtube.com/watch?v=jeWOD9WS5Bk a to niekedy je tažko nájsť tam prvý beat a zladiť rýchlost pri tom[/quote]
pustaj po 32. tento styl dnb nie je o nic zlozitejsi ako ostatne, ide len o cvik.. tiez miesam podobne styly dnb... vola sa to military step alebo skullstep.
Jasné tiež počúvam military step.Hm na 32? Len v takomto dolámanom treku si nejako neviem počítať tie doby :confused2:

[quote="hant_"]je to tak ako tu kolegovia vraveli, chce to len mat napocuvane tracky, pocuvat sety...samozrejme skusat skusat skusat...ono to po case pride neboj :)[/quote]
presne tak. ja som zacinal dnb aj pokracujem s dnb, ine styly som zatial nemiesal (ak neratam hardcore vs dnb) a nepride mi tak zlozity aku vedu z toho robite :D
a to s prvym beatom sa da tiez casom vypustit, treningom sa naucite miesat tracky od zaciatku kde tempo chytas podla vysok.. niekedy aj bez nich... chce to len mat poriadne napocuvany trek.
ja osobne malokedy pretacam track na poziciu az ked sa "rozbehne"[/quote]

Crusty Cut

teraz som napr.skúšal púštať nejaké technoidy na 32 dobu a nejako mi to nesedelo :D

desann
Vybavení

Příspěvek od desann »

musi ti to sediet... jedine ze ty robis nieco zle...
dufam teda to nepustas presne na 32. ako si napisal...
musis to pustat vzdy na prvu dobu samozrejme , ale nie na hocijaku , vzdy iba na tu co sa opakuje po kazdej 32.

a zase opakujem bacha na vec ze ne vzdy prvy uder = prvy beat. po 32jkach sa zvykne zamlciavat, musis ho preto na zaklade rytmu vycitit....

Crusty Cut

http://www.youtube.com/watch?v=VnNN9mq3vbA Tak napríklad v tejto ukážke je prvý beat v 0:7 nie? A nepúštam to presne na 32,ale vlastne ako keby na 33 :D

matuli

Příspěvek od matuli »

jj v 0m 7s ...
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

desann
Vybavení

Příspěvek od desann »

Crusty Cut píše:http://www.youtube.com/watch?v=VnNN9mq3vbA Tak napríklad v tejto ukážke je prvý beat v 0:7 nie? A nepúštam to presne na 32,ale vlastne ako keby na 33 :D
ano a dalsi je na 0:29, 0:51 a 1:13-14 pokial v tomto bode pustit druhy trek podobneho stylu a bpm mas spravne zrovanane, neni mozne aby ti to nesadlo

Crusty Cut

Hej jasné,už mi to pár krát sedelo teraz,skúšam stále,a nahrávam si to... :wink2:

hant_

Příspěvek od hant_ »

hlavne to s tou teoriou nejak neprehanaj, ked to uz budes pocuvat nejaky ten cas, tak si pustis hociaky neznamy dnb track a v momente budes pocut ten prvy beat a rytmus, proste sa ti to dostane postupom casu do krvi ...je to ako naucit sa jazdit na bicykli :)

Odpovědět