Traktor Scratch - rozdíl mp3 a wav

Diskuze o programech pro DJ (TRAKTOR PRO, Virtual DJ, Serato DJ/Scratch apod.)
hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

teď je prostor pro ještě hloupější otázku :oops: .. Jak to udělám na již nainstalovaném Win Xp :?:

1) čistě win na hudbu :?:
2) odstranit ACPI :?:

doufám, že nebudu muset vymazat Xpčka a znovu to tam všecko nahrávat..
díky mnohokrát za trapělivost
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Buchy

Příspěvek od Buchy »

Bjim se že budeš muse tprotože ovladače a tak se instalují do winů ... ale přecijen by byla rada ... otevřít si pěkně Ovládací panely - přidat nebo odebrat programy a jeden po druhým (nepotřebné) pekne odstranovat ...

EVO

kvalita mp3 - bitrate

Příspěvek od EVO »

Zdravím, nechce se mi zakládat nový topic, využiju tohoto...

KVALITA ZVUKU, BITRATE MP3 - obecně, co si myslíte o bitrrate mp3, z jaké bitrate nejčastěji hrajete, jaká je ještě snesitelná a která je už nepoužitelná? :?:

Proč o tom mluvím. O weeku jsme dělali takovou akcičku a týpek mi ukazoval svuj notes. Je to docela šikovnej dj a občas i docela hafo hraje. (jakože někde v klubu, na party atak. prostě NE jen doma) Co mě absolutně uzemnilo bylo to, že převážná část jeho mp3 je v bitrate 128kb/s, dobrou čtvrtinu má v kvalitě ještě horší, konkrétně kolem 56kb/s/-22khz mono. :shock: :shock: :shock:
Todle mě prostě rozsekalo, páč jsem myslel, že se tak nějak "obecně" doporučuje nepoužívat mp3 v kvalitě horší jak 192kb/s, osobně to tak mám taky, a 128kb/s používám opravdu jen ve výjimečných případech (dohromady asi 2-3tracky mám v této kvalitě)

Ještě mě zajímá, co si myslíte třeba o formátu VBR? :twisted:

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

Já mám většinu tracků grabnutou na 192kbps ale není výjímka 128kbps ale víc grabovat bych se už neodvážil protože je to už docela na hranici a výsledný zvuk celkově je dost hodně zkreslený..

ALE :!: :!: :!:

nejvíc záleží na aparatuže na které se hraje :!: :!:

nejčastěji hrávám na mixu pio 500 zesíky jsou behringery té lepší třídy nevím přesně název a bedny jsou takový ten zvukový průměr..shrnul bych to tak, že to je takový ten průměrný aparát který býval svého času TOP (berte to trošku víc s rezervou) a na tomto aparátu je výsledný zvuk grabovaný na 128 nebo na 192 skoro nepostřehnutelný. Na druhé stránce jsem na tomhle už taky zkoušel pustit grabanec na 96kbps a už tobylo poznat že to není ono :!: jako zvuk byl takový tupý a hluchý bez jiskry a zápalu jak kdyby vycházel z pod deky..

Hrál jsem taky na jednom neurčitém mixu jehož kvalita byla zpochybnitelná a celkově byl aparát takový léty sešlý a uchem by člověk rozdíl mezi 192 a 96kbps nepoznal..

Shrnul bych to tak, že čím lepší aparatura tím vyšší je potřeba mít datový tok grabované skladby, ale je to relativní :!: na průměrnou aparaturu v klidu vystačí i 128kbps ale všeobecně bych doporučoval těch 192kbps protože je to kvalita od originál wavu uchem velice těžce postřehnutelná..

Velkyfunky

RE:MP3 či WAV

Příspěvek od Velkyfunky »

Nevím co tu řešíte...jasně že do traktora budu vrazet radeji mp3jky jak wavy....za prvy ....bych chtel videt celej vash playlist ve wavu...urcite to chce ramku...a pannensky windows ..a hafo mista na hardisku...wav je kvalitnejsi...dyl se nacita...ma vetsi kapacitu....vyplati se pro studiove, nahravaci ucely...Mp3jky jsou skladny...spis bych uvazoval o nakym lampovym predzesilovaci nebo v nejake konkretni technice...nebo softu ktery vam zmastruje playlist....apodobne....
MacBookPro,Audio8DJ,VCI-100,RP-DH1200,Traktor3/OSX

Velkyfunky

re..

v pripade ze by vám šlo o ten zvuk

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

Ja sem taky pro mp3ky na svým 80GB hadříku mám něco kolem 7500tracků a jak píšeš nechtěl bych to vidět ve wavu :lol:

Musím mít široký zábrer různých žánrů protože hrávám na diskotékách a tam chodí někdy hodně zvláštní lidi a po většinou jsem se s každým nějak na té jeho oblíbené muzice domluvil..

Zvukař nejsem a hudbu neskládám tak mi je wav na houby :D

EVO

Příspěvek od EVO »

Hoolifan: Tvoje odpověď ohledně bitrate mě taky docela překvapuje, páč nemůžu si pomoct, 128kb/s poznám i doma na věži od 192, a 192 od 320. Je pravda, že na velkym apecu jsem to nikdy nezkoumal, páč tam jsem se soustředil pochopitelně dycky na jiný věci :wink: ale.... :shock:

Jagged

Příspěvek od Jagged »

Suhlasm s EVO. Tiez pocujem rozdiel aj doma. Myslim ze pod 192 by som pri hrani nesiel. Ale je pravda ze rozdiel medzi 320 a Wav nepocujem. :wink:
I Can Walk On Water, I Can Fly....

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

EVO píše:Hoolifan: Tvoje odpověď ohledně bitrate mě taky docela překvapuje, páč nemůžu si pomoct, 128kb/s poznám i doma na věži od 192, a 192 od 320. Je pravda, že na velkym apecu jsem to nikdy nezkoumal, páč tam jsem se soustředil pochopitelně dycky na jiný věci :wink: ale.... :shock:
mě to bylo taky divný, že nešlo skoro poznat rozdíl :shock: uši mám sice dobrý a vadí mi každá drobnost, ale na těchto aparátech co hrávám vůbec nepostřehneš 128bitrate.. ten zvuk je celkově dost zkreslený..Mívám nabodnuté sluchátka přímo do zvukovky a leze z nich odlišný zvuk než z aparátu

Pokud je aparát lepší (což sem neměl možnost zkoumat) tak by teoreticky ten rozdíl měl být větší na nějakém Allen and Heath mixu a profi zesících a bednách bude poznat každý rozdílný stupen grabování..

Pánové rozhodně s váma souhlasím sám poslouchám denně hudbu v různých kvalitách grabování a rozdíl mezi nima je.. jen sem napsal na co sem přišel při zkoumání na průměrném a podprůměrném aparátu... Každopádně prosazuju 192bitrate jako minimum :!:

Velkyfunky

re

jasan 192 nebo 320 kbs je v cajchu...urcite je v tom rozdíl, ve vyších biratech je zvuk prostorovejsí, cim mene tim je "dusivejší" ...192 a vice -optimum...minimum 128...

Velkyfunky

re

empétrosky jinak urcite pouzivat....wavy na samply...na tvoření...mp3 jsou jen pro pouštění formát...

TOT

Příspěvek od TOT »

souhlas :-D 128 je absolutni poslechovy minimum... doprucuju jit VEJS...

EVO

Příspěvek od EVO »

Ještě se zeptám takhle: 192. To nepovažujete za prasárnu? :)

prusajr

Re: RE:MP3 či WAV

Příspěvek od prusajr »

Chlapi, nechtěl bych být na párty, kde hrajete z vašich 128MP3 :D
Velkyfunky píše:wav je kvalitnejsi...dyl se nacita
Někde na začátku jsem psal jak je wav super, protože se rychleji načítá a celý traktor s ním jede mnohem rychleji. :lol:

Prohlížení kolekce to nemůže nijak zpomalovat, ta je celá uložena v db traktora.

Chtěl bych vidět tvoji kolekci, pokud máš stejný oběm hudby jako já wavů v mp3, tak by jsi to za celý večer neprolistoval. :twisted:
Pio. DJM800, 2x Rp. RP-6000 MK6B, Senn. HD25, Traktor 3.3 + Scratch

Odpovědět