To jsou zase zpravy: David Guetta 1. v DJ MAG 100

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
RickySho

Re: To jsou zase zpravy: David Guetta 1. v DJ MAG 100

Příspěvek od RickySho » 25 říj 2011 21:52

tady musim souhlasit s Majkem... to na tom Ocku byla uplna kravina a Belu od ty doby fakt nemusim... aneb kdo chce psa bit hul si najde :)

jak nekdo psal vejs, tohle neni anketa o produkci, ale nemyslim si ani ze by to byla anketa o umeni DJingu... to je DMC. protoze podle ceho to posuzovat? navic kolik kdo videl nazivo z tech DJs co jsou v top 100 aby objektivne posoudil? nemluve o tom ze tam jsou vsechny styly atd atd.

je jasny ze se ta soutez zvrhne v hlasovani o svoje "oblibence" a to nejpravdepodobnejs podle jejich tracku a mkt kampane.

Guettovy radiovky jsou sice tanecni pop, ale nemyslim si ze by byly "nechutny" nebo ze by se za ne musel stydet nebo je delal vyslovene proti svymu presvedceni. makal jak sroub a zaslouzil si to. ja bych na 1 misto dal nekoho jinyho a zaslouzilo by si to i desitky dalsich, ale je tam proste on...

Greni

Příspěvek od Greni » 25 říj 2011 22:35

Nechtěl sem , ale musím.
let''s do a small comparison between Armin van Buuren and David Guttea
Armin : 8h sets Armin Only Shows
Guetta : 2-3h sets no real personal show
Armin : Weekly radio shows
Guetta : none weekly radio shows
Armin : Live sets recorded for CD's
Guetta : none
Armin : Great shows on DVD's - BlueRay
Armin : ASOT 500 biggest trance event.- ASOT 450 as well
Fail for Guetta

Nemyslím si že to DG dělá jen pro prachy nebo že dělá špatnou muziku, ale toto mluví za vše. A taky DJMAG to s tím hlasováním posmolil. Neřekl bych kdyby Armin a dalších 5 za ním spadlo o několik míst dolů, nebo je předběhl někdo jiný, ale pokud se posune Guttea na první místo zrovna ten rok co se začne hlasovat přes FB tak na tom je asi něco špatně.
Reloop beatmix, Citronic HP-300 Pro, Virtual DJ LE/beatmix, Traktor 2

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 26 říj 2011 06:11

Majky_mike píše:Sorry... ale to co bylo řešené na tom Óčku je jen hromada naprosto nepodloženejch keců, nepravd, polopravd a blábolů.

Ale rozumim tomu, že pokud si o DG děláte obrázek z takovejhle bulvárních kváků, tak o něm máte názor, jakej máte. Měl bych ho stejnej tohle slyšet a nemít možnost se s ním poznat ještě před tím kolotočem.

Já vás můžu ujistit, že DG měl kompletně vybavené (a to nejen počítačem) studio už hodně dlouho před svou první deskou. Pokud by jste byli na nějaké jeho party před 10ti lety, taky by jste zjistli, že spousta jeho "dnešních" tracků už existovala... jen ne v tak "dokonalé" podobě jako dneska.

Ale nemam na to fakt už sílu :-). Peace
Nemyslím si, že všechno co bylo na Óčku řečeno byla pravda, ale spousta věcí pravdivých byla. Hlavně se mi tam líbila věta, že DG je značka. Je to naprosto výstižné. Jinak tys chodil s DG na pivo, že o něm můžeš tvrdit všechny tyhle hřejivý věci nebo ho tak dobře znáš? Jedno nebo pár hraní s DG ti o něm řekne minimum. Je to stejně neobjektivní jako tvrdit, že reportáž na Óčku s Bélou byly bláboly. Mně o něm vypovídá jeho hudební tvorba, hraní a směr kam se ubírá (ubral). Je docela možné, že DG byl před velkou slávou normálním průměrným DJem, ale jeho současné úsilí rozhodně netkví v tom dělat/hrát kvalitní hudbu, která by naplňovala jeho, ale jen a jen širokou veřejnost kvůli profitu. Kvůli lidem jako DG jsem vlastně založil server freedj.cz. Je to příživnická havěť znásilňující hudební svět pro balík prachů a takových lidí si na hudební scéně nikdy vážit nebudu. Kvalitní producentni a DJové zůstanou zřejmě vždycky v pozadí, ale určitě jim je tam mnohem líp.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 26 říj 2011 06:14

Greni píše:Nechtěl sem , ale musím.
let''s do a small comparison between Armin van Buuren and David Guttea
Armin : 8h sets Armin Only Shows
Guetta : 2-3h sets no real personal show
Armin : Weekly radio shows
Guetta : none weekly radio shows
Armin : Live sets recorded for CD's
Armin : Great shows on DVD's - BlueRay
Armin : ASOT 500 biggest trance event.- ASOT 450 as well
Fail for Guetta

Nemyslím si že to DG dělá jen pro prachy nebo že dělá špatnou muziku, ale toto mluví za vše. A taky DJMAG to s tím hlasováním posmolil. Neřekl bych kdyby Armin a dalších 5 za ním spadlo o několik míst dolů, nebo je předběhl někdo jiný, ale pokud se posune Guttea na první místo zrovna ten rok co se začne hlasovat přes FB tak na tom je asi něco špatně.
Nemyslím si, že tohle by mělo něco objektivně dokazovat. Posuzovat někoho podle počtu odehraných hodin, živých setů nahraných na CD nebo vydaných DVD s koncerty, to se opravdu nedá. Tady se musím objektivně DG zastat. On (alespoň u mě) selhává z úplně jiných důvodů.

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 26 říj 2011 07:01

Tady ještě pár zajímavých videí z Guettových nevydařených vystoupení. Nicméně abych byl objektivní, tak mi přišlo, že hudba u jednoho videa je změněná.

http://www.beatroom.com/news/random-new ... PLICATIONS

Také je zajímavé, že většina videí z vyhlášení DG z ničeho nic zmizela z YouTube. Proč asi, že?

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 26 říj 2011 09:25

RickySho píše: Guettovy radiovky jsou sice tanecni pop, ale nemyslim si ze by byly "nechutny" nebo ze by se za ne musel stydet nebo je delal vyslovene proti svymu presvedceni. makal jak sroub a zaslouzil si to. ja bych na 1 misto dal nekoho jinyho a zaslouzilo by si to i desitky dalsich, ale je tam proste on...
+1

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 26 říj 2011 09:44

djfelixus píše:Jinak tys chodil s DG na pivo, že o něm můžeš tvrdit všechny tyhle hřejivý věci nebo ho tak dobře znáš? Jedno nebo pár hraní s DG ti o něm řekne minimum.
Nechci tady tvrdit, že jsem jeho nejlepší kamarád, který si s nim (do dneška) každý druhý den telefonuje. V ČR vim o jednom člověku, který jeho kamarád opravdu je, DG mu posílá předprodukční tracky a i ty pivka probíhají.

Ale před hraním jsem s ním trávil celé odpoledne, několik let jsme si pak vyměňovali maily s různejma postřehama a názorama na tvorbu. Jednou jsem na pozvání ještě na jednu párty s ním (bohužel ne jako DJ), kde jsme si dali kafčo. Bohužel jsme se tam trošičku nepohodli ohledně jedné věci a od té doby mezi náma komunikace hodně značně opadla. Ale to je celkem jedno, to nemění nic na tom, že 1/2 toho co zazněla v Očku prostě není pravda.

Ono je to spíš tak, že ve světě je několik lidí, kteří jsou rádi kontroverzní... a kontroverzni lidi rádi kritizují. Stačí se mrknout třeba na Hulána v ČR a jeho Apple nenávist. Je to úplně stejné s DG u několika zahraničních redaktorů. No a tyhle bulvární "rádoby skandály" se pak šíří dál. A zatímco třeba u Helenky je už každej zvyklej, že lítá spousta bulvárních zpráv... u DJů na to nikdo až tak zvyklej neni a ...

Takhle... kdybych tu anketu volil já, určitě bych nedal DG na první místo. Rozhodně ne. Ale ze srdce mu to přeju a nemam s tím umístěním ani žádnej problém, protože si to zaslouží.

- když uděláte sondu u běžnejch lidí ptáte se na jméno nějakého populárního DJ, nejvíckrát zazní DG
- jasně, že je jeho hudba komerční masovka... ale fakt o moc raději poslouchám přání typu "zahraj mi Guettu - čti Guettu :-) " než zahraj mi Michala Davida. Mnoho mladejch lidí taky dostal DG od úplného popu do klubů

Já jsem mu za to vděčnej a držim mu palce, ať mu to dál šlape i v dalších letech.

BTW... tohle je můj poslední post na tohle téma, už jsem řekl vše co jsem chtěl ;-)

3NDor

Příspěvek od 3NDor » 17 led 2012 11:23

[quote="djfelixus"]Tady ještě pár zajímavých videí z Guettových nevydařených vystoupení. Nicméně abych byl objektivní, tak mi přišlo, že hudba u jednoho videa je změněná.

http://www.beatroom.com/news/random-new ... PLICATIONS

Také je zajímavé, že většina videí z vyhlášení DG z ničeho nic zmizela z YouTube. Proč asi, že?[/quote]

Tak přece jsem jen nějaké našel :D a armin to tam dobře ustál :-)

http://www.youtube.com/watch?v=CZN6VaYd3PY
Behringer DX 626

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 17 led 2012 14:02

Armin nemusel nic ustávat, věděl to už dávno dopředu, stejně jako David. Ten se ale zapotil, když zjistil jaké negativní reakce jsou spojené s jeho vyhlášením. To byl mimo jiné i krutý kiks pořadatelů a znovu to jen ukazuje, že anketa TOP 100 DJs není v žádném případě objektivní, natož pak pravdivá.
Výkon DJů a producentů mají hodnotit vždy profesionálové, lidé znalí a ne široká "amatérská" veřejnost. Jinak je tomu u podobné ankety zaměřené na 100 nejlepších klubů, které hodnotí sami návštěvníci. V tomhle případě to smysl má.

Bobo69

Příspěvek od Bobo69 » 17 led 2012 15:58

U mně je Armin na prvním místě...za ním těsně Alex M.o.r.p.h...
Pioneer CDJ 2000 NXS2 - Pioneer 900 NXS2 - Pioneer RMX-1000 -Technics DH1200 - Sennheiser HD 25-1 II - Dynaudio Emit 20

stereoman

Příspěvek od stereoman » 19 kvě 2012 11:03

Vcera jsem to asi prehnal s alkoholem. Muze mi prosim nekdo potvrdit, ze se mi to nezda:
http://www.rave.cz/clanek/16342/paris-h ... e-kariery/

:lol: Uz ted je mi jasne, kdo bude za chvili jednickou v DJ MAG 100 :lol:

Odpovědět