To jsou zase zpravy: David Guetta 1. v DJ MAG 100

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
PVD

To jsou zase zpravy: David Guetta 1. v DJ MAG 100

Příspěvek od PVD » 22 říj 2011 11:39

Dneska jsem se rozhodl, ze si udelam den nic nedelani a cely den budu zevlovat po netu a valet se v posteli. Hned po najeti na ceske tanecni servery jsem koukal, kam ta tanecni scena az dospela.

Zpravy ze zahranici
David Guetta 1. v DJ MAG 100

Výsledky 2011:
1. David Guetta
2. Armin van Buuren
3. Tiësto
4 Deadmau5
5. Above & Beyond
6. Avicii
7. Afrojack
8. Dash Berlin
9. Markus Schulz
10. Swedish House Mafia

Guetta prvni? Na Armina a Tiesta jsem si uz zvyknul. Trance prece jen frci a tito 2 jsou proflakly jako Kalouskovy ekonomicke reformy. Ale Guetta? Tato diskotekova figurka pro nactilete? Corsten, Dyk apd. se tentokrat nedostali ani do 1. desitky. At neresim jen Trance, tak Cox skoncil 31., Hawtin 45., Umek 60., Roger Sanchez 81., Sven Vath 97. Myslim, ze si prvni misto zaslouzi zcela nekdo jiny nez je Guetta.

http://djmag.com/top100?page=1&year=2011
http://www.rave.cz/clanek/15788/dj-mag- ... il-armina/

Jsem tak znechucen, ze uz ani nemam silu hledat, jak se v teto ankete hlasuje. A aby toho nebylo malo, tak i o CR jsem se docetl novinky v podobnem duchu.

lukoslaf

Re: To jsou zase zpravy: David Guetta 1. v DJ MAG 100

Příspěvek od lukoslaf » 22 říj 2011 12:14

az ma naplo :mrgreen:
VDJ PRO, Pioneer DDJ-ERGO, Panasonic RP-DJ300

Azu

Příspěvek od Azu » 22 říj 2011 12:29

Já Vám lidi nerozumím :)
Ona snad ta muzika co Guetta produkuje je dechovka, nebo folk? Proč by neměla takováto muzika být zastoupena,obzvlášť když se hraje takřka ve všech klubech. Nebo si snad myslíte, že tam patří jen muzika od těch nemainstreamových umělců?
Toto myšlení mně opravdu hlava nepobírá, proč když je něco mainstream, tak je to automaticky zavrženíhodná sračka.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

matuli

Příspěvek od matuli » 22 říj 2011 15:26

Ide o to ze Guetta uz produkuje skor pop ako house, tak ked by sme isli na to tvojou logikou Azu tak by tam mohla byt vklude aj Rihana stacilo by, ze by sa postavila za Dj pult a tvarila sa, ze tam nieco stlaca.

Guettu som niekedy pocuval ale potom sa jeho tvorba zacala uberat fakt divnym smerom, ktory nemusim a myslim, ze niesom sam.
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

PVD

Příspěvek od PVD » 22 říj 2011 16:23

Presne tak! Guetta se uz hraje hlavne na diskotekach a ne v klasickych tanecnich klubech. Akce typu Sensation je uz taky temer diskoteka, jen s vyssim vstupnym.

Zkus se nekde v klasickym klubu - ne diskotece prezentovat tim, ze hrajes tracky od Guetty a uz si tam nikdy nezahrajes. Vsichno ho berou za popare.
Dalsim duvodem proc si Guetta 1. misto nezaslouzi jsou jeho afery s jeho trackama, ktere neslozil viz zde http://dirtymusic.cz/news_58.html . Staci zagooooglovat a urcite toho najdete vic.

Azu

Příspěvek od Azu » 22 říj 2011 16:29

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: promiň, ale těch tvých "klubů" je tady po republice takové minimum, že se není čemu divit. Dnes už v skoro v každém z těch klubů se hraje vocal house a elektro kde to již splynulo dnes takřka s tou komerční muzikou. Klasická diskotéka dnes už skoro neexistuje, to se rovná bývalé vesnické zábavě, ale to se v městech už dnes nehraje

PVD

Příspěvek od PVD » 22 říj 2011 17:33

Diskoteky stale existuji. Jen se deli na ty, ktere jsou vice tanecni a na ty, kde hraji i kabaty a to dokonce i ve mestech. S poctem klubu u nas souhlasim, ale zkus si treba v Perpetu nebo na akci ve Flede zahrat Guettu :lol: . Schvalne jsem vybral Brno, protoze z vlastni zkusenosti vim, ze v Praze je mozne vsechno.

RickySho

Příspěvek od RickySho » 22 říj 2011 18:13

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0Nic_up3Ko

myslim, ze se hodi k tematu - asi uz vetsina videla, pro ty co ne - od 1:30 zacina trapas.

jinak k tematu: Guettovy radiovky neposloucham, je to ale uspesnej clovek a produkovat umi - respektuju ho. nevidim sebemensi duvod proc mu nadavat nebo ho obvinovat z veci typu ze pokrivuje scenu a podobny blaboly. navic spoustu tracku ma dobrejch (muj nazor)...

za to ze skoncil prvni muze spis samotnej DJMag tim, ze zmenil zpusob hlasovani na applikaci na facebooku, coz dle meho guettovy zajistilo vitezstvi (vzhledem k poctu "fans" na jeho fb strance a obecne vekovy skupine FB apod.)

- jinak je videt jaka je Armin trida, jak se na tom jevisti zachoval, klobouk dolu :)

Arojnhnijt

Příspěvek od Arojnhnijt » 22 říj 2011 18:15

Jak vas tady ctu, tak jdem rad za tu Ostravu.

Ale jinak k tomu mainstreamu-ja hraji dnb, to uz se davno utapi v komerci ale bohuzel jsem nebyl u zacatku takze to nemuzu posoudiz...pozoroval jsem to na dubstepu, ten tedka taky strasne frci a to jeste pred 2 roky byl experimentalni muzika pro introverty. Je mi zle jak to rychle dospelo do tohoto stadia. Delaji se tak hnusne prvoplanove tracky, u kterych se zvyraznujou bici (kopak+snarka) a co nejvic priblblych wobblu (basa). Vsechny tracky zni uplne stejne ....jako podle sablony, je to neco jako jump-up u dnb. Brostep.

Takze pro me mainstream je to spatne, tracky zneji tuctove bez naznaku originality, s jedinym cilem dostat se na vrch hitparad atd(vyjimka potvrzuje pravidlo).

poslechnete si tohle no neni to na zbliti? http://www.youtube.com/watch?v=3kjdxk1KtS4

tohle je mainstream roku 2011?

hnus velebnosti

Bobo69

Příspěvek od Bobo69 » 22 říj 2011 18:41

poslechnete si tohle no neni to na zbliti? http://www.youtube.com/watch?v=3kjdxk1KtS4

tohle je mainstream roku 2011?

Ty vo.. to je Grc ..velebnosti.
Pioneer CDJ 2000 NXS2 - Pioneer 900 NXS2 - Pioneer RMX-1000 -Technics DH1200 - Sennheiser HD 25-1 II - Dynaudio Emit 20

Arojnhnijt

Příspěvek od Arojnhnijt » 22 říj 2011 18:53

Skrillex hadra fakt :?

matuli

Příspěvek od matuli » 22 říj 2011 19:57

Kazdopadne, tieto rebricky o najlepsieho DJ su hlupost, kedze kazdy ma iny vkus a to ze Guettu hraju na kazdej disco u mna z neho Top Dj nerobi.

Inak s dnb to je este dost v pohode, ked aj su nejake "komercnejsie" veci tak ich aspon nepocujes z kazdeho auta, mobilu, radia...
Ked ides niekde na dnb akciu tak tiez to tam nieje presitene "dnb komerciou" ... samozrejme zavisi aj od DJ´s, ktory hraju.
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

lukoslaf

Příspěvek od lukoslaf » 22 říj 2011 23:23

Azu píše:Já Vám lidi nerozumím :)
Ona snad ta muzika co Guetta produkuje je dechovka, nebo folk? Proč by neměla takováto muzika být zastoupena,obzvlášť když se hraje takřka ve všech klubech. Nebo si snad myslíte, že tam patří jen muzika od těch nemainstreamových umělců?
Toto myšlení mně opravdu hlava nepobírá, proč když je něco mainstream, tak je to automaticky zavrženíhodná sračka.
nech je to aj JANKO HRASKO, ale ruku na srdce, je DG hodny NO.1? za mna jednoznacne NIE. marketingova znacka je dobry bankomat, a ako lepsie ho propagovat ak nie takymto sposobom.

vysie uvedeny link s reakciami pritomnych autenticky vyjadruje skutocnu realitu...

mainstream backstream hovnostream.... DG v tomto chartri nema co robit

peace :wink2:
VDJ PRO, Pioneer DDJ-ERGO, Panasonic RP-DJ300

Azu

Příspěvek od Azu » 23 říj 2011 08:22

:lol: Ale toto není soutěž v tom kdo jakou muziku z těch djů dělá, ale o tom jak jsou oblíbení na akcích kde hrají, tak si raději poslechněte nějaké jeho live akce :lol:

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 23 říj 2011 11:21

Azu +1

Sorry lidi... ale to se jako sláva od určitého stupně už neodpouští?

Já jsem měl čest si s DG zahrát ještě když "nebyl slavnej". Za času před oficiální produkcí tracku "WIM" a dlouho před tím, než mu tracky hrály rádia. Zahrál perfektně... mělo to šťávu, perfektní výběr tracků. Pecka.

Pak se po mnoha letech se jeho tracky začaly hrát i na rádiích. Ve skutečnosti to neni o moc jiného, než underground před pár lety, jen se to začalo masově líbit lidem. A najednou je t něho "komerční sračka". Sorry lidi, ale to se úspěch fakt neodpouští. Neustále slyšim, jak někdo něco vykradl, jak je příšernej, jak je pro náctilené... a já nevim co. Ať si myslí kdokoliv cokoliv, tak je to v současnosti nejhranější světovej DJ. Na jeho show se chodí bavit nejvíc lidí... no a tak je to TOP dj. Co je na tom kurňa divného?

A to srovnání s Rihannou je už úplně mimo. Rihanna je zpěvačka... tracky jí skládá producent, ona do nich dodává jen svůj hlas. Taky není DJka, s hudbou nijak dál nemanipuluje.

Guetta svoje tracky skládá (obsazuje do nich zpěvačky jako je Rihanna), dříve k nim dělal i mastering (zda i dnes nevím) a při live akcích se prezentuje jako DJ.

Já osobně mu jeho úspěch z celého srdce přeju. Stejně jako dalším lidem, kteří jsou na tom seznamu. Nevím kdo jinej by měl vyhrát veřejnou laickou anketu o nejlepšího DJ, když ne on.

Odpovědět