Ochrana sluchu

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
DjStormo

Ochrana sluchu

Příspěvek od DjStormo »

http://www.shop4djs.com/obchod/ochrana- ... -bile.html

co myslite je to dobra vec? da sa s tym hrat? Mate s tym niekto skusenosti? Dik za odpovede
2xPioneer CDJ-800mk2,Pioneer DJM-800...
http://www.ellensound.sk

hoolifan

Re: Ochrana sluchu

Příspěvek od hoolifan »

je to dobrá věc. jedny vlastním a používám je, kdykoliv nějaký ocas hraje příliš nahlas abych si nepokazil ouška.. ono paradoxně když máš ty špunty tak slyšíš v kraválu daleko líp než někdo kdo ty špunty nemá.. ale po delší době používání 4 a víc hodin jsou docela nepříjemné v uchu a je potřeba je na čtvrt hodinky vyndat a otřít a pak můžeš směle špuntit dál
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

DjStormo

Příspěvek od DjStormo »

a da sa s nimi aj hrat?

DjStormo

Příspěvek od DjStormo »

a este jedna otazka, aku maju zivotnost?

Kenny

Příspěvek od Kenny »

já je používám i na spaní, přizpůsobíš si je sobě tím že odstřihneš kousíček toho komínku do kterýho se zasouvá filtr aby ti to tolik netrčelo, je to taková měkká guma, co mě vadilo bylo že po pár používání držel filtr uvnitř komínku málo a mohl lehce vypadnout takže jsem je omotal pidikousíčkem černé lepící pásky a je to OK, že je potřeba po několika hodinách vyndat a vyšťourat pot z ucha je pravda, já už si zvyknul a po spaní se špuntama je utříř uši nutnost, ale není to tak strašné, mě začne vadit pot v uších až tak po 6 hodinách, já je spíš používám na spaní :D na akce moc nechodim a když jdu na nějakou tu akci tak si chci užít hudební zážitek takže si je ani nenasadim, ale pro DJ který choděj hrát a nechoděj za hudebním zážitkem, je to dobrá ochrana :idea:

Edit:
jo a na otázku "dá se s nima hrát?" bych odpověděl asi toto:
mě osobně by to vadilo při používání sluchátek a hlavně protože je ten zvuk přes to přece jen trochu tlumený a já potřebuju ve sluchátkách slyšet všechno, na tu chvíli kdy zrovna hraješ bych je určitě vyndal (ono se to ucho hluku přizpůsobí) když hraješ celej večer cca 6-8 hodin tak to je asi jiná, ale na těch pár hodin si myslím že je to lepší bez toho
Naposledy upravil(a) Kenny dne 22 dub 2009 18:33, celkem upraveno 1 x.
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

DjStormo

Příspěvek od DjStormo »

a vidieť ich velmi že trčia z uší?

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

Já s nima zkoušel hrát těch cca 8 hodin a musel sem občas jeden vytáhnout.. ale když si zvyklý že na tebe zezhora praží odposlech a track ve sluchátkách posloucháš jen na jedno ucho tak je dobré mít to ucho u odposlechu přece jen chráněné - takto se hrát bezproblému dá a když hraješ delší dobu (diskotéku) a přijde za tebou někdo, že něco chce a ukrutně huláká tak je dobré natočit se k němu uchem ve kterém máš špunt :biggrin2: - už mi několikrát lidi zařvali do ucha a není to moc fajn..

jo tak oni trčí krapet z ucha a všimnout si toho jde ale až na druhý pohled.. člověk si všimne jen takové drobné "anténky" co ti trčí z ouška a i to jen málokdo :wink2: ..

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS »

Takže na celovečerní hraní na diskotece se to využít dá... (?)
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

jo dá se to

DjStormo

Příspěvek od DjStormo »

neviete ci sa daju kupit aj na Slovensku?

aninko05

Příspěvek od aninko05 »

kto by mi vedel poradit ktore su najkvalitnejsie? (alebo aspon z tych kvalitnych). Na cene a krajine nezalezi. Dakujem

norman_cook

Příspěvek od norman_cook »

na hrani nepouzitelne :!:
toto je utlum:
zlatý filter - 18,8 15,6 16,0 18,5 27,7 23,9 22,0

ostatni filtry jsou na tom jeste mnohem hur. aby se s tim dalo hrat muselo by to vsechny frekvence tlumit stejne, coz nedela !

pro vyrobce to musi byt terno, prodavat spunt s vyrobni cenou par haleru za 700Kc :lol:

DJAgnus

Příspěvek od DJAgnus »

a existuje neco obdobnyho co tlumi vsechny frekvence stejne? jestli to vubec jde. protoze spousta DJu hraje pry s nejakou ochranou usi co sem tak zaslech... a predpokladam ze vatu si tam necpou :D

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS »

pak existuje jeste varianta na miru. Ale vyroba je draha a trva dlouho. ochranasluchu.cz
Ovšem parametry se tam nepíšou.
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

RickySho

Příspěvek od RickySho »

DjMatisS píše:pak existuje jeste varianta na miru. Ale vyroba je draha a trva dlouho. ochranasluchu.cz
Ovšem parametry se tam nepíšou.
parametry tam sou, staci kouknout poradne :D

spis by me zajimalo, jaky % DJs s tou ochranou sluchu hraje. dyz hraju prece par let treba i vickrat do tejdne tak bez toho musim bejt lehce nahluchlej (minimalne na "sss" a obecne vysokofrekvencni zvuky). ale zase kdyz ty spunty mam, tak dyz kazda frekvence je tlumena jinak, nemuzu udelat cistej prechod protoze nektery korekce dam treba na vic nez by mely bejt.
mno a ty jediny co tlumej vsechny frekvence stejne (jak sou na ty strance ochranasluchu.cz) tak ty stojej pres 5k :D

Odpovědět