Jak jsme stary

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Rancidtekk

Re: Jak jsme stary

Příspěvek od Rancidtekk » 01 pro 2008 11:30

tak mě zase táhne na 21, elektronická hudba mě baví od nějakejch 13, kdy mi máma koupila k narozeninám magix music maker v2000 a já v něm začal tvořit, sice to byly výtvory na dvě věci. ale uvědomil jsem si spousty věcí jak ta hudba vlastně funguje. potom jsem si v 16 opatřil stantona SMX-301, který mi vydržel hodně dlouho a časem k tomu přibyly dva řemínkový omnitronicy, na kterých jsem si začal ošahávat vinylové desky. od té doby sice uteklo trošku víc vody, ale djing je krásný koníček, který i bez prezentace na veřejnosti za to stojí. přece jenom, asi každý zná ten pocit když si nese domů novou desku, nebo nějaké nové vybavení. Djing je prostě běh na dlouhou trať, a je jenom na tobě, jestli jí doběhneš, vzdáš nebo jenom v klídku projdeš. :D
Jenom je škoda, že nikdo v čechách neprodává pořádný hardcore, myslim si, že by potom o jednoho virtual dje ubylo. :D
...:::fuck the beats into your head:::...

Azu

Příspěvek od Azu » 01 pro 2008 12:03

Největší střelci jsou stejně asi tihle dva pánové z Ruska, kterým je něco přes 75 let a podle toho co sem koukal na fotky z akcí kde hrajou, tak válej asi líp jak za mlada a ani se jim ještě neklepou ruce když dávaj jehlu na gramec a hlavně je vidět na nich, že je to neskutečně baví a jsou schopný u toho dělat show pro lidi a ne jen stát jak dřevo lehce se pohupující podle cirkulace vzduchu a sázet na preciznost mixování. Prostě takhle by to nějak mělo vypadat, trochu mně to připomělo dvojku UWA + Lucaso za 40 let.

http://www.youtube.com/watch?v=eBSjZfm7lp8
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 01 pro 2008 12:17

Takhle nějak by mělo podle mě vypadat vystoupení DJů a pořádná show a jejich požehnaný věk jim na slávě rozhodně přidává. Každý přibitě stojící DJ u pultu by se měl stydět, když vidí ty dva staříky jak gradujou svojí show. V jejich věku je totiž dost jejich vrstevníků na vozíku.
Co se týče Uwa a Lucasa, tak by mě zajímalo kam se ty dva poděly, jejich párty list vypadá jako po výbuchu atomové bomby a od dob, co odešli(?) z Duplexu se nějak z veřejnosti vytratili, což je nesmírná škoda.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

heerer

Příspěvek od heerer » 01 pro 2008 12:23

No dle toho co pisete a pote davate za odkaz jsem usoudil, ze mate radeji ruce Djje nahore nez na mixaku :mrgreen:

Rancidtekk

Příspěvek od Rancidtekk » 01 pro 2008 13:25

azu: kdybych věřil tomu, že se takového opravdu požehnaného věku dožiju, tak bych takhle chtěl dopadnout... alespoň si svoje stáří pořádně užívají. (ne jako většina pražských důchodců, o několik let mladších stěžujících si na elektronickou hudbu):D

felixus: uwa a lucaso už nehrají v duplexu? :O já myslel, že patřili tak nějak k vybavení klubu.. :)
...:::fuck the beats into your head:::...

Azu

Příspěvek od Azu » 01 pro 2008 13:27

Ono tak nějak patří jedno k druhýmu, showman co neumí hrát je stejně na prd jako ten co umí hrát a jen stojí. Je to úplně stejně nesmyslný asi jako když někdo hraje z předem připraveného naučeného playlistu, který sestavuju pracně několik dní před akcí doma a pak to tam jen namíchá a je mu jedno, že to lidi vůbec nebere a nepustí nic jiného.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 01 pro 2008 14:52

heerer píše:No dle toho co pisete a pote davate za odkaz jsem usoudil, ze mate radeji ruce Djje nahore nez na mixaku :mrgreen:
Řekl bych spíš tak zdravých padesát na padesát. Jak napsal i Azu, chce to hodně dobrej kompromis mezi show a hudbou.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

heerer

Příspěvek od heerer » 01 pro 2008 15:06

Jasan, jen jsem si do Vas dvou musel rejpnout :D

Xakroo

Příspěvek od Xakroo » 01 pro 2008 17:32

Já teda vyžaduji v prvé řadě kvalitní hudbu, nechodím na párty na dje, ale na to co bude hrát, proto je mi jedno, jestli tam stojí jako solný sloup, nebo jestli ho vůbec vydím. Užiju si to a umím se odvázat i bez jeho poskakování.
Komunikace s publikem je plus, né nezbytnost. Potěší to jistě, ale dj musí umět dostat do varu lidi tím co hraje, né mácháním rukama nad hlavou.

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 01 pro 2008 19:36

Xakroo píše:Já teda vyžaduji v prvé řadě kvalitní hudbu, nechodím na párty na dje, ale na to co bude hrát, proto je mi jedno, jestli tam stojí jako solný sloup, nebo jestli ho vůbec vydím. Užiju si to a umím se odvázat i bez jeho poskakování.
Komunikace s publikem je plus, né nezbytnost. Potěší to jistě, ale dj musí umět dostat do varu lidi tím co hraje, né mácháním rukama nad hlavou.

suhlas! ja konkretne tiez ked hrajem tak nerobim kusky podobne eddiemu halliwellovi... samozrejme ze tam nestojim ako doska no v provom rade sa sustredim na mix a nie na sexy babenky co tancuju podomnou :) nato sa sustredim az ked skoncim a som dole (samozrejme ked na akcii nemam kocku) v tom pripade sa radsej vobec nesustredim a idem rozbit honorar ku baru :D
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com
myspace.com/pauldiamondsk

DJSpeedEX

Příspěvek od DJSpeedEX » 02 pro 2008 17:28

Mně bude za chvilu 17 a hraju asi od 14 a chytlo mě to potom co jsem si zrychloval písničky v Traktoru :D koukam že jsem asi nejmladší :wink:
Music is my first lowe. 2x NumarkTT1650 + Numark DM2050.

michaal

Příspěvek od michaal » 02 pro 2008 19:46

no tk mne teď bylo 16 začal sem asi před rokem na jedne školni akci a už se to se mnou táhne od 9. třidy :D zatim uplnej začatečnik :oops: :) navic ted na to neni zrovna moc cau... :( kvuli škole

voče

Příspěvek od voče » 10 pro 2008 00:43

dvoika troika
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

1Rozy6

Příspěvek od 1Rozy6 » 18 pro 2008 12:01

dvojka pětka za metr :roll:
SA12X,innoFADER,Numark TT500,M44-7,Traktor Scratch,Axiom 25,AV40.

Kenny

Příspěvek od Kenny » 31 pro 2008 17:04

dnes - 22
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

Odpovědět