Hranie doma & hranie live

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
beatIT

Hranie doma & hranie live

Příspěvek od beatIT »

Zdravim, mam Mixtrack pro a mixovanie mi celkom ide, chcem sa ale spytat ci je to velmi ine na CDJ. Proste mozem od mixtracku ist rovno do klubu a budem tam vediet hrat alebo si mam radsej kupit na doma nejake CDJ?

DJ Patrix

Re: Hranie doma & hranie live

Příspěvek od DJ Patrix »

Pozeráš pri zrovnávaní trackov do softu ?

Azu

Příspěvek od Azu »

Pokud se nekoukáš při hraní na notebook (zavři jej) a neoužíváš sync, ale srovnáváš rychlosti ručně podle sluchu, tak pak můžeš vyrazit, pokud ne, tak vyraž také, ale kontrolér si vezmi sebou hraj z něj. Až budeš hrát na veřejnosti zjistíš že se to s hraním doma nedá nijak srovnat, realita je mnohem mnohem horší a náročnější :D
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

beatIT

Příspěvek od beatIT »

no a na CDJ Auto-adjust nie je nahodou sync? pozeral som tutorial volakedy davno od Sarah Main a ona tam klikla auto-adjust a pak srovnavala rychlosti. Nekdy se koukam a nekdy ne...

Až budeš hrát na veřejnosti zjistíš že se to s hraním doma nedá nijak srovnat, realita je mnohem mnohem horší a náročnější... /hmm z toho mi vyplyva ze je lepsi mit doma CDJ...

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

cdjje si nekupuj, je to vicemene zbytecne..pokud uz si zvyknuty na konzoli tak bych nemenil za cdjje ani gramce ale v budoucnosti se zase dival po lepsi a vychytanejsi konzoli..

hrani doma jen pro sebe je velice jednoduche - hrajes to, co se ti libi, ale pokud se dostanes mezi lidi a budes hrat live tak se musis pripravit na to, ze budes muset hrat pro ne (zatim jsem nepotkal disko djje, ktery hral ciste cely vecer jen pro sebe a celou dobu tim lidi bavil - jsou i svetle momenty ale nikdy ne cely vecer).. ono hrani na verejnosti vypada podstatne jednodussi nez ve skutecnosti je, ale treba jsi talent od prirody a pujde ti to lip, nez lidem co treba hraji 10 let..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

treba nehraje disko :)

Azu

Příspěvek od Azu »

Nemyslel sem tím, že hraní na veřejnosti je mnohem těžší po stránce techniky, ale jak psal Hoolifan, připrav se na to, že to již není hraní jen tak pro sebe, ale je to hraní pro lidi, kteří se přišli bavit a které hudební produkce musí bavit také.

Záleží hodně také na tom co hraješ za styl muziky, do jakého typu podniku půjdeš hrát, zda je to něco jako diskotéka a nebo je to takové to "doupě" :D
Pokud je to něco jako diskotéka, tak největším problémem, který vidím v podstatě soustavně je mluvení do mikrofonu. Tam je vždy vidět kolik dj má let, protože ti ze staré školy ten mikrofon uměj vzít do ruky a promluvit tak že jim je rozumět, ale většina dnešních djs mikrofon ani nemá, nebo se jej bobjej a když už do toho něco zahuhlaj tak tomu nikdo stejně nerozumí nebo jim z toho leze hlásek jako když mu skřípli koule :D
Je potřeba umět volit správné songy aby udrželi lidi co nejvíce na parketě, budou za tebou soustavně chodit ať jim něco zahraješ a budou na to tlačit a ta přání budou jeden nesmysl větší než druhej, žánrově zcela odlišné věci, nejlépe aby si jim to zahrál ihned a nejlépe 10x za sebou, .... máš se na co těšit.

CD přehrávače synchronizace nemají. Nejlepší a nejsnazší je vzít si sebou vlastní kontrolér a jen si jej na výstupu připojit do jejich mixáku a to je vše. Seš na to zvyklej, tak hraj z něj.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

beatIT

Příspěvek od beatIT »

hoolifan píše:cdjje si nekupuj, je to vicemene zbytecne..pokud uz si zvyknuty na konzoli tak bych nemenil za cdjje ani gramce ale v budoucnosti se zase dival po lepsi a vychytanejsi konzoli..

hrani doma jen pro sebe je velice jednoduche - hrajes to, co se ti libi, ale pokud se dostanes mezi lidi a budes hrat live tak se musis pripravit na to, ze budes muset hrat pro ne (zatim jsem nepotkal disko djje, ktery hral ciste cely vecer jen pro sebe a celou dobu tim lidi bavil - jsou i svetle momenty ale nikdy ne cely vecer).. ono hrani na verejnosti vypada podstatne jednodussi nez ve skutecnosti je, ale treba jsi talent od prirody a pujde ti to lip, nez lidem co treba hraji 10 let..
Rozumim ale co ziskam tym ze si poridim lepsi konzolu, vice efektu atd? S hranim pro lidi ja nemam problem, mne jenom slo o praktickou stranku toho jestli kupit domu CDJ nebo ne.

stopo

Příspěvek od stopo »

novou konzolou ziskas lepsiu kvalitu, viac mozosti, efektou a samozrejme bude to aj lepsie vyzerat
len priklad co lepsie vyzera mixtrack pro alebo ns7 ci ns6? odpoved je jasna

asi najhorie na disko je ked pride k tebe niekto ze pusti mi piesen xyz a ty ju nemas ae nijak mu nevysvetlis ze ju nemas zakupenu a nechces porusit zakon a pritom ten zakaznik moze byt aj kontrola v civile
alebo este lepsi pripad co sa mne stal pridiel chlapik a vravel pusti nieco co poznam, pusti nieco co poznam... a ked som sa ho spytal ze co pozna tak novu pusti nieco co poznam :D nakoniec ma chcel bit tak som mrkol na vyhadzovaca a uz bol chlapik von :D

beatIT

Příspěvek od beatIT »

stopo píše:novou konzolou ziskas lepsiu kvalitu, viac mozosti, efektou a samozrejme bude to aj lepsie vyzerat

asi najhorie na disko je ked pride k tebe niekto ze pusti mi piesen xyz a ty ju nemas ae nijak mu nevysvetlis ze ju nemas zakupenu a nechces porusit zakon a pritom ten zakaznik moze byt aj kontrola v civile
alebo este lepsi pripad co sa mne stal pridiel chlapik a vravel pusti nieco co poznam, pusti nieco co poznam... a ked som sa ho spytal ze co pozna tak novu pusti nieco co poznam :D nakoniec ma chcel bit tak som mrkol na vyhadzovaca a uz bol chlapik von :D
konzolu si do klubu nosti nechcem, chcem sa naucit na CDJs... ked sme uz pri tych kontrolach, zvyknu chodit? co sa stane ked hram nejaky song ilegalne?

diky vsem za rady.

beatIT

Příspěvek od beatIT »

+ mne zajimala hlavne ta technika hrani, jestli je to omnohem jiny nez na konzole...budu teda trenovat mixovani bez koukani na NB :) a kdyz chci hrat v klubu tak musim mic zivnost? jakou?

havlis

Příspěvek od havlis »

Azu píše:Nemyslel sem tím, že hraní na veřejnosti je mnohem těžší po stránce techniky, ale jak psal Hoolifan, připrav se na to, že to již není hraní jen tak pro sebe, ale je to hraní pro lidi, kteří se přišli bavit a které hudební produkce musí bavit také.

Záleží hodně také na tom co hraješ za styl muziky, do jakého typu podniku půjdeš hrát, zda je to něco jako diskotéka a nebo je to takové to "doupě" :D
Pokud je to něco jako diskotéka, tak největším problémem, který vidím v podstatě soustavně je mluvení do mikrofonu. Tam je vždy vidět kolik dj má let, protože ti ze staré školy ten mikrofon uměj vzít do ruky a promluvit tak že jim je rozumět, ale většina dnešních djs mikrofon ani nemá, nebo se jej bobjej a když už do toho něco zahuhlaj tak tomu nikdo stejně nerozumí nebo jim z toho leze hlásek jako když mu skřípli koule :D
Je potřeba umět volit správné songy aby udrželi lidi co nejvíce na parketě, budou za tebou soustavně chodit ať jim něco zahraješ a budou na to tlačit a ta přání budou jeden nesmysl větší než druhej, žánrově zcela odlišné věci, nejlépe aby si jim to zahrál ihned a nejlépe 10x za sebou, .... máš se na co těšit.

CD přehrávače synchronizace nemají. Nejlepší a nejsnazší je vzít si sebou vlastní kontrolér a jen si jej na výstupu připojit do jejich mixáku a to je vše. Seš na to zvyklej, tak hraj z něj.
Jo tak s tím s tebou úplně souhlasím azu... Já bych se třeba ani nebál do toho mluvit, ale největší komplex mám z toho, že nevím co do toho mluvit :) Navíc mi přijde, že v tom mám hlas jak kozí volání o jídlo
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

stopo

Příspěvek od stopo »

na ten hlas nastav si korekcie na mikrofone viac basov a menej vysok nebude to chipmunk verzia

a co mas hovoriť no zalezi hlavne na style aky hras

crewy

Příspěvek od crewy »

beatIT píše:+ mne zajimala hlavne ta technika hrani, jestli je to omnohem jiny nez na konzole...budu teda trenovat mixovani bez koukani na NB :) a kdyz chci hrat v klubu tak musim mic zivnost? jakou?
technika hrani tu kterou pouzivas na konzoli uplatnis i na CDJ,je to jen nespojena a plus displey jak kdyby konzole kdyz to uplne zjednoduším, živnost mít nemusíš když nebudeš hrat za penize :D ohlevne te zivnosti hledej v OSA rubrice

stopo

Příspěvek od stopo »

beatIT píše:
stopo píše:novou konzolou ziskas lepsiu kvalitu, viac mozosti, efektou a samozrejme bude to aj lepsie vyzerat

konzolu si do klubu nosti nechcem, chcem sa naucit na CDJs... ked sme uz pri tych kontrolach, zvyknu chodit? co sa stane ked hram nejaky song ilegalne?

diky vsem za rady.

ak hras daky song ilegalne a pride kontrola tak si priprav penazenkku i ked stane sa ze ked mas dajme to mu 300 origo cd a medzi tym 2 nelegalne tak to vybavis len ustnym dohovorom alebo kupis pivo ako sa to mne stalo :mrgreen:

cca 2 mesiace do zadu sa mi stalo ze mi prisla kontrola a zacali pri mojich cd potom chceli faktury od mp3 dalej licenciu a povolenie, zmluvu z majteom baru a naviac kontroovali soft v pc

bohuzial vysli na prazdno nic nelegalne nenasli a od vtedy len pridu pani policajti skontoluju ci sa v bare nenachadza nik pod 18 rokov a idu prec mna si uz nevsimaju :lol:

Odpovědět