DEFINICE DJ

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
hoolifan

DEFINICE DJ

Příspěvek od hoolifan » 23 črc 2007 17:53

Pánové zajímalo by mě váš názor na to: kdo je DJ a kdo ne?? Já osobně mám takovou teorii: DJ je člověk, který baví lidi.. z toho vyplývá taky to že to může být klidně i vydlácký domýchávač, který má dar řeči a umí komunikovat s lidma a ten jeho celovečerní zážitek má hlavu a patu, prolévá styly hudby, sem tam hodí do placu nějaký fórek nebo vtipnou hlášku.. Hlavní jsou lidi, pro které to všechno děláme nebo ne??

norman_cook

Příspěvek od norman_cook » 23 črc 2007 18:04

na zaklade predchozi teorie bych tedy rozlisoval 2 hlavni typy DJu:
- vidlacky DJ :arrow: hraje na diskotekach, hraje komercni hitovky
- klubovy DJ :arrow: hraje na parties, zabyva se ciste tanecni hudbou
:wink:

norman_cook

Příspěvek od norman_cook » 23 črc 2007 18:06

u prvniho typu jsem jeste zapomel dopsat, ze tento typ DJe sve hrani komentuje ruznymi vtipnymi a casto nevtipnymi komentari
druhy typ to nastesti nedela :D

hoolifan

Příspěvek od hoolifan » 23 črc 2007 18:19

souhlas :D další teorie? respektive rozšíření? :D

hoolifan

Příspěvek od hoolifan » 24 črc 2007 16:24

Mimochodem včera jsem byl v jednom nejmenovaným klubu..čekal jsem že ten Teapack, tipoval bych mu kolem 35ti let, tam bude hrát občas i něco jiného než komerční taneční muziku říznutou trocho černoty a stalo se hrál i :!: Daniela Landu :!: To mě Vážně dostalo přestože osobně hrávám převážně komerci a oldies.. Sám sebe nepovažuju za DJje, ale za domýchávače, který baví lidi..

Fido

Příspěvek od Fido » 26 črc 2007 15:30

Hoolifan, naprostý souhlas s tebou. Ať je to DJ nebo domýchávač(já jim říkám poušteč), tak hlavní jsou lidi...Bez nich by mě to nebavilo a i když jsem domýchávač/poušteč, tak mě to baví a když vidím ty lidi pařit, tak jsem jako v tranzu :lol:

Buchy

Příspěvek od Buchy » 28 črc 2007 20:00

Nejdulezitejsi u DJe je podle me donutit lidi tančit a udržet si je na parketu :) Obětovat svůj um a čas pro lidi, kteří si chtěj užít večer jak se sluší a patří ... a zařídit těmto lidem co nejlepší zážitek z hudby pomocí výběru a logické posloupnosti písniček, chytře prokombinované pomocí představivosti s různými efekty ... Nějaké vtipné mluvení do mikrofónu se mi teda moc nezamlouvá :D

Luis

Příspěvek od Luis » 29 črc 2007 11:35

Takže pánové.Všichni "domíchávači" a "pouštěči" odhlaste se prosím z fóra pro Djje :lol: :lol: :lol: :lol:
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

DoMiN

Re:

Příspěvek od DoMiN » 15 bře 2012 10:21

Luis píše:Takže pánové.Všichni "domíchávači" a "pouštěči" odhlaste se prosím z fóra pro Djje :lol: :lol: :lol: :lol:
ešte si tu ??? :D :D :D :D :D :D :lol: :D
Zvuk: 2xRCF ART 712A-MKII, DB Technologies SUB18D, 2x Pioneer CDJ900, Numark iM9 (už čoskoro vymeníme)

Kopec káblov, predlžovačiek a tak :D

Ludek

Re: DEFINICE DJ

Příspěvek od Ludek » 15 bře 2012 18:24

Nevím, proč někteří dělají z tzv. "klubových DJs" pomalu polobohy. :roll: :) Zpravidla hrají svůj dopředu připravený set ze skladeb podobného stylu a tempa, ve kterém sem tam prohodí nějakou písničku, všechny skladby jsou maxiverze, takže si v klidu a pohodě napasují intro jedné skladby do outra druhé, mikrofon vůbec nepoužívají (buď do něj neumí mluvit, bojí se ho, nebo jsou jenom líní :) ), mají klid a nikdo je při tom neotravuje....
To DJ-pouštěč už dnes zpravidla mixuje také, ale vytváří svůj set "na počkání" často složený z přání tanečníků a pokud už ty skladby kvůli rozdílnosti tempa a stylu do sebe spojit nejdou, spojí je alespoň mluveným slovem.

Jinými slovy dejte schopnému :!: DJ-pouštěčovi playlist a dvacet maxiverzí odpovídajících skladeb v konkrétním hudebním stylu a namixuje vám set v pohodě a ještě se při tom bude nudit, protože mu řada doprovodných činností odpadne (jako odhánění nedočkavých fanoušků Kabátů, kteří mu rumplují z parketu s jeho DJskou boudou, aby to už konečně pustil :D .)
Oproti tomu "klubový DJ" se na běžné vesnické diskotéce asi nechytá, protože zná a umí jenom ten svůj styl, do mikrofonu neřekne ani bů a přestože bude mít nacvičené perfekní přechody mezi skladbami, lidé se začnou do hodiny nudit, protože to je pro ně furt jedno a to samé...

Ideální DJ by měl umět všechno a bez problémů zahrát v klubu i někde na vesnici a hlavně vždy bavit lidi.

Edit: až teď jsem si všiml, že je tato diskuze pět let stará. No nechám to tu a mazat to už nebudu.. :)

stereoman

Příspěvek od stereoman » 16 bře 2012 19:27

Klubovy DJs:
Polobohy z klubovych DJs delaji lide, co chteji byt klubovymi DJs nebo na tom jinak profituji. (Prece si pod sebou nepodriznou vetev) Je to podobna bublina, jako kdyz nam soucasni politici tvrdi, ze bez nich to dal nejde, protoze tradicni neparlamentni strany nikdy nevladli a tak vladnout neumi (jenze, kdyz to nevyzkousime, tak to nezjistime).

Ja si myslim, ze doba, kdy klubovy DJs stali za to, je uz davno pryc. Vetsina sceny je nyni plne komercializovana, takze nyni se um DJe posuzuje ciste podle umu marketingoveho oddeleni. Tak jak postupuji DJ technologie se navic smazavaji rozdili mezi dobrymi a spatnymi DJs. V tomto ohledu bute tedy marketing hrat cim dal tim vic vetsi vahu. Jelikoz vsichni vyuzivaji stejne marketingove nastroje, takze zde vetsinou vyhraje ten, kdo vice zainvestuje. Podle me cim dal tim vice dulezitejsi bude produkce!, ktera bude novodobym meritkem kvality DJs.

Definice DJ tedy bude/je nasledujici:
(Vybornym marketingem podporovany) Kvalitni producent se schopnosti zabavne (pomoci modernich DJ technologii) prezentovat (nejen) sva dila.

Diskotekovy DJs:
Zde lide zas tak prilis neresi prechody, ale spise chteji slyset aktualni hity + aby jste jim zahrali jejich oblibeny song. Takze, zde je to o hudebnim archivu, vstricnost a vyhodnoceni jakeho publika je prave vetsina na parkete (diskanti-komercni tucacky, kabatnici-vesnicky rock, sexualni loudilove-plouzaky, pametnici-oldies, skejtaci-hiphop...). K tomu se pripadne pridava schopnost moderovani.

stopo

Příspěvek od stopo » 16 bře 2012 21:05

stereoman suhlasim
ja by som trocha poupravil to delenie
dj a producent v jednej osobe
dj
a potom uz len ty co sa hraju na dj-a a pri tom nic nevedia

stereoman

Příspěvek od stereoman » 16 bře 2012 21:31

Ja mluvil o vyssim levelu, kde bude produkce (at uz vlastni nebo zakoupena) samozrejmosti. DJem se tedy bude oznacovat "dj a producent v jednej osobe"

Bobo69

Příspěvek od Bobo69 » 16 bře 2012 21:45

Chlapci zlati.. asi si pletete pojem s prujmem..... Dj je ten kdo hraje a pousti neboli mixuje skladby... tim muzete nazvat kohokoliv kdo namixuje klidne i dechovku s heavy metalem..asi tak.... :lol:
Pioneer CDJ 2000 NXS2 - Pioneer 900 NXS2 - Pioneer RMX-1000 - Sennheiser HD 25-1 II - Pioneer DJE 1500 - Dynaudio Emit 20

Bobo69

Příspěvek od Bobo69 » 16 bře 2012 21:53

A aby toto vlákno melo uroven tak si prectete toto...

http://radio.about.com/od/listeningtips ... /TheDJ.htm
Pioneer CDJ 2000 NXS2 - Pioneer 900 NXS2 - Pioneer RMX-1000 - Sennheiser HD 25-1 II - Pioneer DJE 1500 - Dynaudio Emit 20

Odpovědět