co je vše potřeba k djingu?

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.

je to v českém djském šoubyznisu těžký??

pohoda
0
Žádná hlasování
de to
2
12%
nic moc
15
88%

Celkem hlasů: 17

Fly

co je vše potřeba k djingu?

Příspěvek od Fly »

Potřeboval bych vedet co si mam zaridit abych mohl hrat.Myslim tim napriklad papiry,jestli musim mit orig cd atd!! diky :mrgreen:
Hudba je můj život i moje smrt.

Luis

Příspěvek od Luis »

hlavne hodne trpelivosti
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

Fly

Příspěvek od Fly »

te mam dost chybi zkusenosti!! :D
Hudba je můj život i moje smrt.

Luis

Příspěvek od Luis »

najdi si nekoho v okoli kdo hraje uz dyl a od neho se nauc zaklady.jinak to ani nejde.
Ucit se sam je blbost.mozna pozdeji ale pokud se naucis zakladum spatne pak je to cely na hovno.
Hlavne nehraj sracky 8) ale kvalitu
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

Rancidtekk

Příspěvek od Rancidtekk »

Luis: já jsem se učil taky sám. chce to experimentovat a utvoříš si časem svůj vlastní styl. ale není od věci základy od někoho okoukat, protože ze začátku na to koukáš a je tam strašně moc čudllíků a páček - a na co to vlastně je?? hlavně trpělivě cvičit a cvičit a potom už jenom dopilováváš svůj styl a po nějakým času to je znát.

co to jsou sračky?? :D

Luis

Příspěvek od Luis »

Rancidtekk píše:Luis: já jsem se učil taky sám. chce to experimentovat a utvoříš si časem svůj vlastní styl. ale není od věci základy od někoho okoukat, protože ze začátku na to koukáš a je tam strašně moc čudllíků a páček - a na co to vlastně je?? hlavně trpělivě cvičit a cvičit a potom už jenom dopilováváš svůj styl a po nějakým času to je znát.

co to jsou sračky?? :D
jasne ja jen mysell pochopit ten system.treba nemichat desky obdobu ale vycihnout si ten druhej track ve spravnou dobu. atd.

sracky jsou stupidni tracky.jako napriklad cosmic gate a scooter a ten jejich radoby disko-techno sound

nadupanej beat a takova ta lacina kurwujici melodie

Rancidtekk

Luis: dyt jo. je to o tom naucit se ten system, a hlavne dodrzovat rytmus tech tracků.
S tema projektama ("sracky" :D :D ) máš svatou pravdu, ale cosmic gate nejsou taková zoufalost jako scooter. :D :D

Luis

Příspěvek od Luis »

Rancidtekk píše:Luis: dyt jo. je to o tom naucit se ten system, a hlavne dodrzovat rytmus tech tracků.
S tema projektama ("sracky" :D :D ) máš svatou pravdu, ale cosmic gate nejsou taková zoufalost jako scooter. :D :D
ja jen myslel ten system toho stylu hudby takovej ten disko trance ten maji obe kapely stejnej.Na ten ted leti hromada diskotekovych lidi a pak vsichni hromadne navstevuji Sensations ci jine podobne mega diskoteky.

Bohuzel do tehle kategorie patri i Paul van Dyk,Tiesto nebo Armin.Asi pred 10ti lety jsem tyhle djs velmi uznaval ted jsou to pro me srackoidni producenti

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

tak tak..
Music is my destiny!

Buchy

Příspěvek od Buchy »

Jednoduše nesouhlasím ... každý má svůj styl ... a podle mě rozjetý trance taneční písně na které se mimochodem skvěle tančí protože mají nějaký známý základ je to nejlepší co může být ... kam se hrabou ty tvrdý techno tracky nebo DnB ... to je pro vymazaný palice ...jen samé bassy bassy bassy ... ...Asi nebudete souhalsit zase se mnou ale co už ... názor je názor :wink:

thebeatseek®

Příspěvek od thebeatseek® »

2Buchy: Tak to fakt ne! To si pis, ze s tebou nebudu souhlasit, vis co urazet jiny styly si nemusel, ale kdyz si to tak trochu udelal, musim pridat svuj nazor! Tak zaprvy, psat, ze DnB je pro vymazany palice, tak tos trochu prehnal! Nerikam, ze se mezi posluchaci toho stylu nenajdou taky takovy, ale v Technu a tech vasich dalsich skoro stejnejch rovnejch stylech se jich najde taky hafec, ne-li jeste mnohem vic!!! A co vic, vase hudba taky pritahuje stale vic a vic diskofilu a jim podobnejch, takze nevim co je horsi! A za druhy: "na trance se dobre tanci, protoze ma znamy zaklad" jeste aby ne, vzdyt je to taky, co se rytmu tyce, skoro porad na stejny brdo......jen samy tucy tucy tucy tuc....! A co se tech basu tyce, je zodil mezi basamy u techna a treba u breakbeatu ci dnb, jednorazovy rovny, ci stale trvajici basy na jedny strane, proti nekdy velmy promaklejm az zivejm basam na druhy strane! A jen tak pro zajimavost, na rozjetej breakbeat se tanci taky naprosto dokonale! Ja sem taky poslouchal trance: PvD, Tiesto, na necem sem musel zacinat v mladi, ale byly to jejich ranejsi tvorby, ne to co ted poustej ven, libilo se mi na tom stylu, jemna melodie, pouzity uklidnujici zvuky a podobny veci, ale pak sem nastesti zaslechl lepsi promakanejsi styl, kterej, nebudu se hadat, ano nekdy obsahuje take nektere tyto zvuky a melodie, ktere prevzal od Trancu, ale diky zlomenymu rytmu a propracovanejm bassovejm linkam je dovedl k dokonalosti a je nekde uplne jinde! Jasne, cekam odpovedi typu, breakbeat je uplna s*acka, ac ste ho treba nikdy ani neslyseli, nebo dokonce odpovedi s tim ze ste ho "samozrejme" slyseli, ale ze je to stejne uplna..... ale co, aspon tu nebude nuda :) Jestli sem se nahodou nekoho az moc dotknul, tak se omlouvam, je vecer a me ten prispevek fakt trosku nastval, tak sem se musel vylejt :D
*|*Breakbeat*|*Breaks*|*Big Beat*|*Drum & Bass*|*

Rancidtekk

Luis: no teda označení sensations parties jako megadiskotéky mě fakt pobavilo. na to nejde nic jinýho říct.
Když už přišla řeč na Paula van Dyka, tak jako producent mi příjde hlavně, že všechno skládá podle jednoho vzoru a má to potom všechno na jedno brdo (a nebo to byla jenom jedno album) ale co si budeme povídat, tak máš pravdu. Teďka to už není ani tak o hudbě jako o penězích, slávě a podobných "špatných" věcech. :wink:

Buchy: to ti nikdo nebere. máš takovej názor, jenom mi ale vrtá hlavou, že o drum and bassu napíšeš, že to je pro vymázlý palice. ona to je docela složitá hudba a je docela kumšt to zahrát. jenom to chce se do toho zaposlouchat.
a ono to techno taky do sebe něco má, ale jde o to, jestli s tím srovnáváš desky co se hrajou na klubových akcích (ty se mi taky moc nelíbí, ale třeba Christian Wunsch je pro mně pojem) a ty co se hrajou na spíše undergroundových akcích. myslím si, že v každým stylu si může každej najít to svoje.

voče

Příspěvek od voče »

ááááá,sem vymazaná palicééééé..tys me pobavil :lol:
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

Buchy

Příspěvek od Buchy »

S těma vymázlýma palicema jsem to možná taky trochu přehnal t ose omlouvám ... mě taky zase trochu naštvalo že se tu o Sensation řeklo že to je diskotéka ...
no moment tkaže Trance je to samé na jedno brdo ... hele a c otakle DnB charakterizovat jako ... tuc ...tiš.... tuc tuc tuc... tiš ... tuc tiš tiš... tuc tuc ... tiš ...tuc ...tiš.... tuc tuc tuc... tiš ... tuc tiš tiš... tuc tuc ... tiš ...tuc ...tiš.... tuc tuc tuc... tiš ... tuc tiš tiš... tuc tuc ... tiš ....... atd atd atd ....nečekaně pořád dokola ... a není to náhodou tím že to je styl hudby ? a že styl hudby má nějaká pravidla ? která se dodržují ? u trancu, u techna, u DnB ... všechno je na jedno brdo protože je to jeden a ten samej styl ...
Jako nemá cenu se hádat ... každý máme svůj názor ... jsem ochotnej jiné názory tolerovat a třeba by se mi aji nějakej DnB mohl líbit ... i techno prostě cokoliv ... jen by mě k tomu nějaká písnička musela přesvědčit ... zatím jsem neslyšel nic kvalitního z Dnb ... a kdy žse tu nakousl Breakbeat - v klidu přiznám že to slyším poprvé ... a netuším co si pod tím představit ...

Rancidtekk

Buchy: Hádat se cenu opravdu nemá, protože tenhle server je především o djingu a naštěstí se tu schází víc lidí, co hraje a každej hraje jinej styl hudby. Což je plus, protože každej má na tuhle jednu věc víc názorů a jak se řiká, víc hlav víc ví. Jinak breakbeat mi příjde jako kříženec mezi housem a zlámanými beaty. Ale na mně je tohle moc pomalý.
jinak se můžeš podívat sem http://techno.org/electronic-music-guide/music.swf je tam víc zajímavých věcí.

voče: já jsem asi taky vymazaná vyduněná palice. Ale to o mně řikaj i kámoši, takže mě nepřekvapuje, když to takhle čtu na internetu. Ale každej má něco.

Odpovědět