co je vše potřeba k djingu?

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.

je to v českém djském šoubyznisu těžký??

pohoda
0
Žádná hlasování
de to
2
12%
nic moc
15
88%

Celkem hlasů: 17

thebeatseek®

Příspěvek od thebeatseek® »

2Buchy: jasne, jak pises, kazdej ma svuj styl a to je jedine spravne!! Jasne, ze Trance neni taky porad na stejny brdo, to sem napsal jen ze vzteku, akorat sem chtel ukazat, jak se na to koukaj lidi, ktery poslouchaj jinej styl, presne, jak si to napsal pak i ty! Kdyz ten styl clovek neumi poslouchat, tak se mu jevi presne tak jak sme napsali! Jeste horsi je, kdyz elektroniku pustis rockerum ci jim podobnejm, to je pak vsechno stejny, porad dokola, ale ze u nich je hudba taky porad dokola, akorat ze to prervou ty vychlastany hlasy zpevaku, to uz jim nevysvetlis!!! Jinak breakbeat vysel z drum & bassu a bere si ze vsech stylu neco, pomalejsi nez dnb je, ale me to proste vyhovuje vic! To je zas o nazoru! Jinak jeho nejblizsim predchudcem je oldskool hardcore/rave nebo jak je to presne :) Proste, nic proti nicemu, hlavne, ze se nam hudba libi a ze nam dava silu zit, staci si jen najit tu svou... :DD Preju Vam vsem bohatyho jeziska a hodne stesti v DJingu lidi :D Mejte se :)
*|*Breakbeat*|*Breaks*|*Big Beat*|*Drum & Bass*|*

thebeatseek®

2Rancidtekk: Jinak toho pruvodce stylama znam, je to fakt super vec, moc pekne udelany i s ukazkam a popisy, fakt dobry zes to sem hodil!

Buchy

Příspěvek od Buchy »

díky Rancidtekk za odkaz ... proštuduju :-)
Každej si ten svůj styl budeme bránit ... :-) to je jasný ... a ještě bychom se měli omluvit autorovi tohoto topicu za trošku rozsáhlejší OffTopic... :oops: soráč kámo :-D :-)
zlámané beaty ? ...další nový pojem :oops: :D ... no co ... jsem ještě mladej :lol: ...a můžete poradit nějakého dobrého producenta DnB a Breakbeatu ? nějakou jako fakt kvalitku ... at si o tom muzu udělat pořádnej obrázek :)

thebeatseek®

A je to spravny, ze je branime, vzdyt si to zaslouzej :) Samozrejme se taky omlouvam za offtopic!!! No tak z drum&bassu bych ti za me doporucil aspon skusit High Contrast (treba jeho novy album Tough Guys Don't Dance), Pendulum, M-Beat, Kind Of Zero, Matrix & Futurebound, a jim podobny (zadny primo na tvrdy parby-to zase taky moc nemusim!), jinak co se breakbeatu tyce, tak tam je to u me tezsi, pac ho miluju a ziju jim, tudiz nerozlisuju na nejlepsi producenty atd... proste kazdej ma neco dosebe... ale urcite stoji za to zkusit Hybrid (progressivni break, nekdy i trance, sou fakt dobry!), jinak The Freestylers, Ed Solo & Skool Of Thought, Minuit (zivej akt z novyho zelandu, urcite zkusit, maj nejlepsi officialni stranky a hlavne hudbu!!), Paul Oakenfold a jeho Bunkka (ta je ho docela plna, prave tam ho micha dost s trancem, a je to super, hodne trancaru co znam to berou jako trance, ale neni tomu tak, Paul dela taky obcas breaky, ale zive hraje jedine trance!), Stanton Warriors, Affinity, The Autobots, The Crystal Method (ty delej taky hlavne big beat, dalsi super styl!) a samozrejme The Prodigy a The Chemical Brothers (taky hlavne big beat), jinak nejlip se zvukem si stejne umej hrat Orbitalove (trocha breaku, elektra, trancu, ale vse v jejich podani, to fakt muzu), a mohl bych pokracovat a pokracovat, radsi uz prestanu :) tak kdybys mel fakt nekdy zajem se tomuhle stylu kouknout na zoubek, urcite skus nekteryho z tehle producentu, ale jak rikam nektery jsou lehci na poslech a nektery slozitejsi! Mej se Radek :D

Buchy

Příspěvek od Buchy »

hned mam co dělat o vánočních prázdninách :D

Fly

Příspěvek od Fly »

Vidím chlapci že ste se pěkně rozepsali i když ne uplně na toto tema!Když sem si to tak pročítal a nebylo toho málo došel sem k závěru že sem se zase nic nedozvěděl ....já vím že musím mít trpěliovost a poznat kdy do sebe zapustit dvě písničky ale to je s prominutím na prd!!!!Přesto díky za odpovědi :D
Hudba je můj život i moje smrt.

Luis

Příspěvek od Luis »

Buchy píše:S těma vymázlýma palicema jsem to možná taky trochu přehnal t ose omlouvám ... mě taky zase trochu naštvalo že se tu o Sensation řeklo že to je diskotéka ...
no moment tkaže Trance je to samé na jedno brdo ... hele a c otakle DnB charakterizovat jako ... tuc ...tiš.... tuc tuc tuc... tiš ... tuc tiš tiš... tuc tuc ... tiš ...tuc ...tiš.... tuc tuc tuc... tiš ... tuc tiš tiš... tuc tuc ... tiš ...tuc ...tiš.... tuc tuc tuc... tiš ... tuc tiš tiš... tuc tuc ... tiš ....... atd atd atd ....nečekaně pořád dokola ... a není to náhodou tím že to je styl hudby ? a že styl hudby má nějaká pravidla ? která se dodržují ? u trancu, u techna, u DnB ... všechno je na jedno brdo protože je to jeden a ten samej styl ...
Jako nemá cenu se hádat ... každý máme svůj názor ... jsem ochotnej jiné názory tolerovat a třeba by se mi aji nějakej DnB mohl líbit ... i techno prostě cokoliv ... jen by mě k tomu nějaká písnička musela přesvědčit ... zatím jsem neslyšel nic kvalitního z Dnb ... a kdy žse tu nakousl Breakbeat - v klidu přiznám že to slyším poprvé ... a netuším co si pod tím představit ...

jen naposledy zareaguju BUCHY protoze proste musim napsat neco nekomu kdo v tom ma totalni zmatek.
Pokud si myslis ze Sensations je skvela akce s kvalitni muzikou tak bys mel s prstem v zadku nasadit kvalitni sluchatka a poslouchat do konce zivota jen kvalitni elektronickou muziku a necumet tak na ocko nebo mtv ci club rotation.
Myslim si ze hanit ostatni styly jako dnb ci breakbeat a nadavat ze je to samy bas vystihuje opravdu tve hudebni panictvi.Podle tebe je zakladem tracku jen melodie a osvedcene postupy??
To je prave ta obrovska picovina protoze basy,beat a rytmus dela muziku a to ti reknou i my kamaradi kteri chodi z ustavu pro neslysici parit na techno.(basy v nem)
Kvalitni elektronika se nedrzi zadnych osvedcenych postupu to jen tvi djs na sensations kteri delaji porad to same nejlepe vokalove.Ale chran buh nas to nazyvat diskotekou.... :)cim tedy????kdyz v biu maji tihle djs na ofi strankach sensations vypsane jen radiove ci jine uspechy.

musim se smat..neber to osobne ale proste me pobavi lidi co neco vyserou a pak se v tech svych srackach jeste prohrabuji.Nech to priste radsi byt a honem zatahni za splachovadlo.
Sorry za drsnotu ale nejde to jinak.Pease

mastodonto

Příspěvek od mastodonto »

Ctete si nekdy vubec predmety diskuze, ve ktere pak, uz skoro pravidelne, pretlacujete svoje ega, vulgarismy a "svuj" supr hudebni styl?

KILLA BEE

Příspěvek od KILLA BEE »

sensation JE diskotéka , trance je pro děcka a já jsem taky rád že sem vymazaná palice :-)
2x 1200MK5, RANE-TTM57SL ,Vestax QFO, MPD24, MPC500 atd..

Vania

O.o

Příspěvek od Vania »

Jako jo já trance beru, taky jsem na něm začínal. Když mi bylo nvm kolik let tak jako Tiesto, ten pán z Holandska byl pro mě celkem solidní, ale potom jsem se začal o hudbu zajímat tak trochu víc a postupně jsem zjištoval ( a se zjištováním jeste nejsem u konce ), že je to jakýsi divný a 9 z 10 tracků je naprosto na stejný brdo. Mezitím jsem poznal styly jako DnB, techno, progressive, i když progressive je tezko identifikovatelný styl, no a líbilo se mi to, líbí se mi to ted, tyhle styly hraju a jestli mi chce nekdo tvrdit že na trance, napodobeninu hudby od Enyi, se paří líp jak na techno, kde uslyšíte ty nejlepší rytmy, tak už potom opravdu nevím kde to jsme. Ale nejsem ten typ člověka kterej odsoudí nekoho jinýho za to, že poslouchá styl, kterej poslouchaj deti při hraní na písku, takovej já nejsem. Jen jsem chtěl říct svuj názor :) asi jako všichni co sem píšou.....servus

admin van buuren
Moderátor

Příspěvek od admin van buuren »

Presunuto z kategorie ostatni.

Buchy

Příspěvek od Buchy »

Luis píše:...
Ale jo já ta slova chápu ... každej se nasere když mu do stylu druhej ryje ... proto jsem psal ze začátku tak v afektu ... a proto jsem řekl to s těma vymázlýma palicema ... Od trancu se pomalu dostávám k progressivu ... tak mi přece dejte čas ať to všechno stihnu poznat ... teprve před rokem jsem se začal víc zajímat o hudbu, tak nemůžu tedka chválit všechny styly... musím se k nim nějak propracovat ... líbí se mi trance ... moje věc ... od trancu se mi bude líbit progressive ... ten je tvrdší ... a z něj se pak dostanu na ty ostatní styly ... Momentálně jsem na tom taktrochu jako Vania asi před pár lety (nevím jak to měl přesně...) - a sice, že začínám zjišťovat, že jsou si různě trance-písně hodně podobné ...

pilecarpet

Příspěvek od pilecarpet »

mastodonto píše:Ctete si nekdy vubec predmety diskuze, ve ktere pak, uz skoro pravidelne, pretlacujete svoje ega, vulgarismy a "svuj" supr hudebni styl?
svatá pravda, se vám to rozjelo někam jinam.
Podle mýho názoru je nejdůležitější vkus na hudbu a odhad na ty lidičky co máš
před sebou, zbytek se dá nahradit nebo, jak tu někdo řekl,trpělivě nacvičit.

Odpovědět