Program pro odstranění zpěvu

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
DjMatisS

Re: Program pro odstranění zpěvu

Příspěvek od DjMatisS » 03 říj 2009 20:00

To si samozřejmě každý nemyslí. (někdo ano). Snažili jsme se jen osvětlit postup v několika slovech, tak nás hned za to nechytej. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

DJMurano

Příspěvek od DJMurano » 03 říj 2009 20:03

Dj.BoB píše:Škoda, že jsem už vyhodil staré čísla Muzikusu. Tuším, že v některém z roku 2002 byl článek o Remasteringu Beatles, které si vzalo na starosti jedno Studio v New-Yorku(patří mezi nejlepší na světě) Nahrávali tam Quen, Oasys, Rolling Stones a mnoho dalších. A není to tak jednoduché, co tady píšete. Myslím, že ani jeden z Vás nepracoval nebo nebyl nikdy v Profi Studiu. Dnešní mládež si myslí, že je tam jen počítač a mix. Ale to je na dlouhé vyprávění...
mno, vzhledem k tomu, že od malička snim o profi studiu, tak už nějakej obrázek mám. Můj strejda má studio - sice neoficialní, a ani moc věcí tam není, ale výsledek opravdu stojí za to. A o moc víc, než mix a počítač tam není (když nebudu počítat odposlechy, mikrofonní předzesilovač a pár rackových zesilovačů)

Dj.BoB

Příspěvek od Dj.BoB » 03 říj 2009 21:18

O Studiu snít můžeš, ale nevím co by jsi tam dělal, když se ptáš na takovou kravinu, jak odstranit zpěv ze skladby a ještě se pomalu dohadovat, že to jde když existují remixy. A navíc když má strýc studio, proč ses nezeptal jeho? Třeba by to šlo přes ty jeho Rackové zesilovače :D
už toho mám tolik, že to vypisovat nebudu!

DJMurano

Příspěvek od DJMurano » 03 říj 2009 22:12

Dj.BoB píše:O Studiu snít můžeš, ale nevím co by jsi tam dělal, když se ptáš na takovou kravinu, jak odstranit zpěv ze skladby a ještě se pomalu dohadovat, že to jde když existují remixy. A navíc když má strýc studio, proč ses nezeptal jeho? Třeba by to šlo přes ty jeho Rackové zesilovače :D
Nedělej ze mě idiota, je mi jasný že to nejde...ale mám několik remixů od DJů amatérů s čistou hlasovou stopou známých zpěvaček naprosto totožnou s originálním songem. Je to pro mě velká záhada, proto sem zamířil na tohle fórum. A pokud jdeo mýho strejdu: Je z druhýho konce republiky, vídám se s nim sotva jednou za 2 roky a nemám na něj žádnej kontakt. Takže asi chápeš proč sem se ho nezeptal

2NiNe

Příspěvek od 2NiNe » 03 říj 2009 22:40

tak pokud jde opravdu o zname zpevacky, tak tipuju, ze proste nekde stahli tu acapellu. zas tak nemozne to neni, mam doma na disku i par CD ktere jsou zamerene ciste na acapelly a mam pocit ze by se tam naslo dost znamych veci

DjMccool

Příspěvek od DjMccool » 20 čer 2010 04:48

Já mám pocit, že tady někdo asi hodně kouká na krimi las wegas a podobně :lol: ono nejde ze zvuku jako celku odstranit stopu, je něco jiného, chcete li ze zvuku jako celku odstranit vše, jen aby zůstal jeden jediný (ovšem za předpokladu, že ste si vědomi toho, že výsledný zvuk, nebo spíše to co z něj zbyde není pro music branži použitelné, možná tak jako synth nebo tak ale ne jako výsledný efekt čisté zvukové linie). V praxi kriminologie, jde li právě o podobné, se nepoužívá zvuk ale detektor na určování výšek, hloube a podobně, k určení čí je čí hlas. Jinak, prostě můžete skákat hlavou do zdi už od rána ale jednu stopu nelze od ostatních oddělit tak aby vzešel kvalitativní výsledek, vyjde maximálně kvantitativní a při poslechu je z toho člověk akorát na prášky a flašku vodky :mrgreen:

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 20 čer 2010 10:47

když zkrátím tento zbytečný projev... jde to, ale není to použitelné. čili to vlastně NEJDE! MOUKA A ROHLÍK... (nemá již smysl se po roce vyjadřovat jinak, je to legenda)
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

PeterSheldon

Příspěvek od PeterSheldon » 07 pro 2010 16:15

DJMurano píše:
Dj.BoB píše:O Studiu snít můžeš, ale nevím co by jsi tam dělal, když se ptáš na takovou kravinu, jak odstranit zpěv ze skladby a ještě se pomalu dohadovat, že to jde když existují remixy. A navíc když má strýc studio, proč ses nezeptal jeho? Třeba by to šlo přes ty jeho Rackové zesilovače :D
Nedělej ze mě idiota, je mi jasný že to nejde...ale mám několik remixů od DJů amatérů s čistou hlasovou stopou známých zpěvaček naprosto totožnou s originálním songem. Je to pro mě velká záhada, proto sem zamířil na tohle fórum. A pokud jdeo mýho strejdu: Je z druhýho konce republiky, vídám se s nim sotva jednou za 2 roky a nemám na něj žádnej kontakt. Takže asi chápeš proč sem se ho nezeptal

Pane bože, zeptám se tě jinak: co ti říká pojem remix package? Víš vůbec co to je? když se tvoří skladba, tak je vždy v určitých stopách, případně vrstvách pokud lpíš na tomto termínu - představit si to můžeš jako vrstvy ve Photoshopu a když už chtějí, aby na danou skladbu vyšel remix, tak se label vybere skladatele na remixy. Pokud se dohodnou, obdrží od labelu remix package , což není nic jiného než vyexportované WAV soubory jednotlivých tonu, popř. čistého vokalu... Pokud potřebuješ vokál - sežeň si Acapella verzi dané písničky, ale stejně se to nemůže vyrovnat jen čistému vokalu, který je wavu. Mnohdy se stává, že i Acapella verze není úplně bez přidaných efektů. Správný remix package by měl obsahovat obojí (aspoň já osobně jsem ho nikdy neobdržel jinak) tzn. vokal s efektama tak jak zní v dané skladbě a poté čistej vokal, který byl nahrán ve studiu, ale bez přidaných efektů.

RickySho

Příspěvek od RickySho » 07 pro 2010 19:36

PeterSheldon píše:
DJMurano píše:
Dj.BoB píše:.....
....
Pane bože, zeptám se tě jinak: co ti říká pojem remix package? Víš vůbec co to je? když se tvoří skladba, tak je vždy v určitých stopách, případně vrstvách pokud lpíš na tomto termínu - představit si to můžeš jako vrstvy ve Photoshopu a když už chtějí, aby na danou skladbu vyšel remix, tak se label vybere skladatele na remixy. Pokud se dohodnou, obdrží od labelu remix package , což není nic jiného než vyexportované WAV soubory jednotlivých tonu, popř. čistého vokalu... Pokud potřebuješ vokál - sežeň si Acapella verzi dané písničky, ale stejně se to nemůže vyrovnat jen čistému vokalu, který je wavu. Mnohdy se stává, že i Acapella verze není úplně bez přidaných efektů. Správný remix package by měl obsahovat obojí (aspoň já osobně jsem ho nikdy neobdržel jinak) tzn. vokal s efektama tak jak zní v dané skladbě a poté čistej vokal, který byl nahrán ve studiu, ale bez přidaných efektů.
tak tak... jen pro prehlednost k tematu este dodam ze verze s efektama se jmenuje "wet" a ta cista jen nahrana "dry" .)

LoudProud

Příspěvek od LoudProud » 19 pro 2010 19:24

hah 8) tak neviem ci je to nemozne,pretoze som sa pytal jedneho typka co robi kvalitne remixy ze ci nema acapelly a napisal toto "....I never use acapellas. I cleaned the track, leaving only the voice it is a difficult process and a bit boring sometimes."
tu je jeho tvorba http://www.youtube.com/watch?v=z74SKd5lqHQ
Izan Marvel

korky_bucek

Příspěvek od korky_bucek » 20 pro 2010 10:54

LOL :lol: bol som na prednaskach a workshopoch a kazdy zvukovy ing ti to povie ze uplne odfiltrovat len spev z mp3,wav alebo cd je nemozne. ked pod spevom hra hocijaky nastroj ktory ma rovnake frekvencne pasmo stale tam bude pocut a na tom tipkovom videu som sa schuti pobavil dik
http://snd.sc/eOzpir ,kind of me style

RickySho

Příspěvek od RickySho » 20 pro 2010 13:19

nemuzes to oddelit protoze veskery zvuk co existuje, samotna jeho fyzikalni podstata je takova, ze je to jenom soubor tisicu sinusovych vln, ktere se lisi amplitudou a frekvenci. to jsou jedine dva parametry, ktere urcuji to co slysis. amplituda rozhoduje jen o "hlasitosti" a frekvence+kombinace techto vln urcuji jeho charakter. kdyz mas track, tyto sinusove vlny se "spoji" (poscitaji) a vytvori finalni "krivku" zvuku. jelikoz se vokal rozprostira (jeho nejpodstatnejsi cast) cca mezi 800-3000 kHz (zalezi na muzXzena a charakter hlasu) coz je pasmo na ktere je lidske ucho nejcitlivejsi a je v nem ve vetsi nebo mensi mire zastoupena i drtiva vetsina vsech nastroju, je nemozne jakkoliv oddelit ciste jenom vokal z teto vysledne krivky (jelikoz to je jenom jedna jedina vlna), protoze jak jiz bylo xkrat napsano vyse, je to jako z rohliku oddelit jen ciste veskerou mouku.

po x hodinovy praci s EQ se mozna dostanes k vysledku kterej se tomu blizi ale NIKDY neziskas ten vokal cistej, bez zvuku kolem a tak aby znel dobre (rozumej cely nebo vetsina z jeho frekvencniho spektra zustane zachovana v puvodni mire).

takze pro hodne moc amaterskej remix si neco takovyho udelat muzes ale pro kvalitnejsi (nebo snad dokonce profesionalni) track je to nepouzitelny

honcka

Příspěvek od honcka » 20 pro 2010 15:24

ted teoretizuju, ale nebylo by mozne ty amplitudy odecist, napr mam synth + voc, synth se neustale opakuje ve smyckach i v nejakych pasazich bez voc, celkem by me zajimalo, jestli by to slo odecist
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

LoudProud

Příspěvek od LoudProud » 20 pro 2010 17:04

korky_bucek píše:LOL :lol: bol som na prednaskach a workshopoch a kazdy zvukovy ing ti to povie ze uplne odfiltrovat len spev z mp3,wav alebo cd je nemozne. ked pod spevom hra hocijaky nastroj ktory ma rovnake frekvencne pasmo stale tam bude pocut a na tom tipkovom videu som sa schuti pobavil dik
co je na tom vtipne?podla mna kvalitny remix :roll:

korky_bucek

Příspěvek od korky_bucek » 20 pro 2010 18:46

LoudProud píše:
korky_bucek píše:LOL :lol: bol som na prednaskach a workshopoch a kazdy zvukovy ing ti to povie ze uplne odfiltrovat len spev z mp3,wav alebo cd je nemozne. ked pod spevom hra hocijaky nastroj ktory ma rovnake frekvencne pasmo stale tam bude pocut a na tom tipkovom videu som sa schuti pobavil dik
co je na tom vtipne?podla mna kvalitny remix :roll:
hovorim video nie track nerozumiem trencu tak ho nekrituzujem
http://snd.sc/eOzpir ,kind of me style

Odpovědět