Rychlost vypálení CD

Čím nakrmit Final Scratch nebo record bag...
DJ Skeleton

čim pomalejší tím lepší

Příspěvek od DJ Skeleton » 24 led 2008 17:08

Já sem se dycky snažil pálit tou nejpomalejší rychlosti ! ono podle mě i ta 8x je celkem dost !, kdybych to uměl nastavit na 4x budu jedině rád klidně i 2x... inač zkus ještě vyměnit CD třeba pokud máš nějaký originál napoškrábaný, vyzkoušej a nebo pal na jiné CD jesli páliš na Verbatim tak zkus třeba Imation, já s těmihle CD neměl nikdy problém !

lwq

Re: Rychlost vypálení CD

Příspěvek od lwq » 13 črc 2008 17:17

... cim pomaleji tim lepe ... ale 4x je pohoda ... sice si clovek pocka, ale nemusi pak aspon kazdy CD projizdet CDCheckem, zda je ok ... driv kdyz sem ty CD palil, tak sem palil 8x a projizdel CDCheckem, zda jsou v pohode a vzdy nebyl problem ...

... mozny problem jsou taky media ... dle mych dlouholetych zkusenosti nemichat znacky a brat jedine Verbatim ci Sony - ostatni nestoji za to je strkat do mechaniky - Emgetony po dvou letech v prehravaci skacou a pul sem to pretahnout na jine CD (verbatku) ...

... asi tak ... :wink2:
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro

kocur

Příspěvek od kocur » 18 črc 2008 07:41

odporucam precitat si o tom clanky a hromadu testov jak mechanik tak medii a zamozrejme experimenty s roznymi rychlostami zapisu.
rozne casopisy a servery sa tomu bohato venuju.
a doplnim tento topik asi o toto:
prevazna vacsina z vas co si pali audio alebo akekolvek media pouziva mechaniky LG - nic proti tomu je to predsa len najpredavanejsia mechanika ale na takejto mechanike je uplne jedno ci to audio palis 4x alebo 48x - vysledok bude rovnako na prd.
uz samotne CD obsahuje vyrobne chyby - niektora znacka menej niektora viac a tym ze spomalis zapis tomu nijak nepomozes.
chyby pri zapise na kvalitne medium vznikaju chvenim mechaniky nekvalitnym firmware a samozrejme nedokonalostou zaostrovacej optiky - pri tomto probleme tiez spomalenie maximalne eliminuje chyby vznikajuce chvenim.
kvalitna mechanika na kvalitne medium moze spokojne zapisovat audio CD aj vysokou rychlostou.

pioneer
plextor
starsie modely teac
Profi audio, zvučenie a iné...

lwq

Příspěvek od lwq » 19 črc 2008 08:56

kocur píše:odporucam precitat si o tom clanky a hromadu testov jak mechanik tak medii a zamozrejme experimenty s roznymi rychlostami zapisu.
rozne casopisy a servery sa tomu bohato venuju.
a doplnim tento topik asi o toto:
prevazna vacsina z vas co si pali audio alebo akekolvek media pouziva mechaniky LG - nic proti tomu je to predsa len najpredavanejsia mechanika ale na takejto mechanike je uplne jedno ci to audio palis 4x alebo 48x - vysledok bude rovnako na prd.
uz samotne CD obsahuje vyrobne chyby - niektora znacka menej niektora viac a tym ze spomalis zapis tomu nijak nepomozes.
chyby pri zapise na kvalitne medium vznikaju chvenim mechaniky nekvalitnym firmware a samozrejme nedokonalostou zaostrovacej optiky - pri tomto probleme tiez spomalenie maximalne eliminuje chyby vznikajuce chvenim.
kvalitna mechanika na kvalitne medium moze spokojne zapisovat audio CD aj vysokou rychlostou.

pioneer
plextor
starsie modely teac
kdysi sme v rodine meli HP Write 9110 - psal docela fajn, ale od te doby co sem si koupil mechaniku od NECa, tak nic jinemu nikomu nedoporucim - jak nekolikrat v recenzi na cdr.cz psali - NEC udela i z plechovky kvalitne vypaleny medium :biggrin2: - pouzivam Verbatky a v nouzi Sony, pisu 8x ci 16x - mene se uz neda a nemam nejmensi problem - s drahymi (zbytecne) mechanikami typu pioneer, plextor, teac zkusenosti prilis nemam - NEC je proste nejlepsi a za rozumnou cenu - Pindour, Plexa i Teac beztak lezou z jedny tovarny - myslim :smile2:

takze ... peace :ugeek2: :biggrin2:

lepe

Příspěvek od lepe » 20 črc 2008 14:26

NEC leze ze stejny tovarny jako Teac :wink: je to jen levnejsi verze s jinym logem :lol:
ale je to dobra mechanika..
ja mam dobry zkusennosti s dnes uz klasickou mechanikou LG
2x Technics SL-1200Mk2
Allen&Heath Xone:22
Sennheiser HD25-1 II

lwq

Příspěvek od lwq » 20 črc 2008 21:37

lepe píše:NEC leze ze stejny tovarny jako Teac :wink: je to jen levnejsi verze s jinym logem :lol:
ale je to dobra mechanika..
ja mam dobry zkusennosti s dnes uz klasickou mechanikou LG

co ma spolecneho NEC a Teac netusim - jen vim, ze tuhle divizi koupila Sony :wink:

lepe

Příspěvek od lepe » 20 črc 2008 23:09

aaa, tak to mam stare a milne informace.. o sony jsem nevedel
jinak ale driv Teac vyrabel pro nec mechaniky a ty si na ne davali jen svoje logo:)
2x Technics SL-1200Mk2
Sennheiser HD25-1 II

lwq

Příspěvek od lwq » 20 črc 2008 23:46

lepe píše:aaa, tak to mam stare a milne informace.. o sony jsem nevedel
jinak ale driv Teac vyrabel pro nec mechaniky a ty si na ne davali jen svoje logo:)
... i to je mozne, hlavne ze to funguje nanejvyse spolehlive - o to mi jde ... :wink2:

amdman

Příspěvek od amdman » 21 črc 2008 07:46

Tak nevim jak vy ale kdyz uz ste se dostali ke znackam cds tak ja osobne pouzivam tesco cedecka uz nekolik let a sem naprosto spokojenej :D
Hraju na cokoli co mi přijde pod ruce...

lwq

Příspěvek od lwq » 21 črc 2008 10:51

amdman píše:Tak nevim jak vy ale kdyz uz ste se dostali ke znackam cds tak ja osobne pouzivam tesco cedecka uz nekolik let a sem naprosto spokojenej :D
... tak preji i nadala hoodne stesti - casem ho budes potrebovat :lol: btw. ty CD by teoreticky mohla vyrabet i nejaka kvalitnejsi tovarna, takze by to mohlo celkem fungovat ... :biggrin2:

lepe

Příspěvek od lepe » 21 črc 2008 13:24

podle me jedny z nejlepsich medii na trhu jsou TDK a Verbatim:wink: a rikejte si co chcete :biggrin2:
2x Technics SL-1200Mk2
Sennheiser HD25-1 II

Junqueira

Příspěvek od Junqueira » 17 srp 2008 18:03

no tak ja palim 24. a nemel jsem nikdy nejmensi problem. Ve vsech prehravacich vpoho.....a palit nejakou 4. nebo 1. co 2. nebo 8. je nesmysl....to je totiz uplne stejny jako palit treba 40. nebo 52........kdyz si totiz nejdete nekde takovej graf, tak neni nejlepsi palit tou nejvetsi rychlosti ani tou nejnizsi....optimalni je ten stred......takze nejaky cim pomaleji tim lit vubec neplati....to jen takova povest

Azu

Příspěvek od Azu » 17 srp 2008 18:32

Nevim jak CD, ale DVD Verbatim se mně nesmí přiblížit k baráku natož k rekordéru a jak zjišťuju u známejch co maj DVD rekordéry, tak jsou na tom podobně. Velké množství zničených DVD, často po vypálení problémy se čtením atd. Po dlouhém laborování co používat sem zakotvil u značky Benq. Kamrád zálohuje data serverů na TDK a v poslední době už také neskáče radostí 10m vysoko.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

havlis

Příspěvek od havlis » 25 zář 2008 21:37

Azu píše:Nevim jak CD, ale DVD Verbatim se mně nesmí přiblížit k baráku natož k rekordéru a jak zjišťuju u známejch co maj DVD rekordéry, tak jsou na tom podobně. Velké množství zničených DVD, často po vypálení problémy se čtením atd. Po dlouhém laborování co používat sem zakotvil u značky Benq. Kamrád zálohuje data serverů na TDK a v poslední době už také neskáče radostí 10m vysoko.
Mozna vybocim o tematu ktere prave resite, ale ja pouzivam na vypalovani Audio CD sikovny programek Easy CD-DA Extractor. Nerozdil od nera mi prijde ze ty tracky jsou na tom zvukove o dost lip, poznal jsem to i v aute rozdil v basech...
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

lepe

Příspěvek od lepe » 25 zář 2008 22:12

DVD Verbatim nejvetsi SHIT !!!!

pouzivam sony, nebo tdk a jsem "relativne" spokojenej, ale verbatimky proste šrot nejvetsi.. jen vyhozeny prachy a nasledne i DVD
2x Technics SL-1200Mk2
Sennheiser HD25-1 II

Odpovědět