Málo přesnosti nebo špatný postup?

Jak krotit beaty...
CCarlos

Re: Málo přesnosti nebo špatný postup?

Příspěvek od CCarlos »

Na gramce sem nikdy nehrál :oops: Nebyla ještě žádná příležitost i když neřikám že bych to nezkusil rád... :D

momosk

Příspěvek od momosk »

nevravím, že dávam všetko so slučkami, vravím však, že niekedy to pomôže... preto to aj používam (pri komerčných diskotékach...v rámci žánrového setu ich nepoužívam :) )
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk

CCarlos

Příspěvek od CCarlos »

Tak jsem víceméně do včerejška do večera trénoval všechny zmíněné způsoby a zjistil jsem, že smyčky jsou u mě téměř nepoužitelné. Když udělám auto loop, tak neni stabilní. BMP počítadlo neni přesný a změna o 0,01 už smyčku rozhazuje sem a tam "náhodně". Pořád dorovnávat je blbý. Když upravim přesně OUT bod tak při uložení se sám trošku posune. Nejspíš je to problém v playeru, ale možná sem taky jen lama. Každopádně je to zdlouhavý a stejně se to musí dorovnávat a celý zbytečně složitý. Na druhou stranu můžu říct že jsem taky trénoval "odpálení do eteru" i počítání 16ti a 32 dob a už to jde celkem v poho. Přímé odpálení mi zní líp spíš při hraní komerce ( tomu neřikám ani set) a hraní přes doby je lepší při trancu (zatim jsem zkoušel pouze ten trance, takže možná i jinde). Každopádně můžu dát za pravdu Felixusovi, protože není problém takle míchat i tracky, který jsem nikdy neslyšel...

RickySho

Příspěvek od RickySho »

djfelixus píše: Pokud se budeme bavit o Housu, jehož mixování je nejjednodušší..... Pokud máš v době mixování i melodii, musíš myslet i na to, že dvě melodie ti spolu mohou tvořit falešné duo, které na poslech nebude příliš libové.....
myslim si, ze house neni v zadnym pripade nejjednodussi styl na mixovani a to prave kvuli tem melodiim a rozmanitostem zvuku. nejjednodussi je techno, mozna techhouse, dokonce i rychlejsi trance kterej ma casto jen perkusivni intra podobnyho razu bych si dovolil tvrdit ze se mixuje lip (aspon me).

ale house je z pohledu BPM spis pomalejsi tak srovnani rychlosti je mozna jednodussi to jo. to jen muj skromny nazor :)

jinak k tematu - jak bylo receno, je jedno jak to delas, je to cely o treninku - ja napr to taky nejdriv pustim a srovnam jen do sluchatek a mix B pridavam az od druhy sekce (po 32 beatech), "do eteru vpalim" novej track jen kdyz ma kratky intro nebo zacne moc zhurta... ale je fakt ze je to dany i tim ze mi na playerech odchazi tlacitko PLAY a obcas se proste nezmackne ta svine :mrgreen:

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

RickySho píše:
djfelixus píše: Pokud se budeme bavit o Housu, jehož mixování je nejjednodušší..... Pokud máš v době mixování i melodii, musíš myslet i na to, že dvě melodie ti spolu mohou tvořit falešné duo, které na poslech nebude příliš libové.....
myslim si, ze house neni v zadnym pripade nejjednodussi styl na mixovani a to prave kvuli tem melodiim a rozmanitostem zvuku. nejjednodussi je techno, mozna techhouse, dokonce i rychlejsi trance kterej ma casto jen perkusivni intra podobnyho razu bych si dovolil tvrdit ze se mixuje lip (aspon me).
Podle mě jde v Housu (pokud se budeme bavit o komerčním - konzumním Housu) v drtivé většině o předvídatelný průběh skladeb. Právě tahle skutečnost a tempo kolem 130BPM umožňuje začátečníkovi krásně se s dostatkem času naučit mixovat a to jak srovnat tracky, tak i korekce, což je základ. Ano... techno nebo tech-house tvoří ve svých skladbách podstatnou část především beaty nebo basová složka a melodie je zde poskrovnu. Jenže více než u komerčního Housu je potřeba, aby měl set nějaký rozumný vývoj a průběh. To začátečníkovi snadno vysvětlit nejde a časem se to musí naučit cítit sám. A to už ani nemluvím o Trancu, kde melodie (budeme-li se bavit o klasickém Trancu) zabírá podstatnou část tracku. Hodnotil jsem například dost trancových setů, kde přechody z melodii na melodii byly často mixovány proti srsti a bylo slyšet jak to spolu neladí. Pokud bych někoho měl učit hrát, pak by se alespoň tedy u mě začal rozhodně učit na komerčním Housu. Toť můj názor.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

RickySho

Příspěvek od RickySho »

no tak jestli to budeme brat z tohohle pohledu jako prubeh celyho setu, jeho "pribeh" a vsechny tyhle veci ktery jak rikas zacatecnikovi nema cenu vysvetlovat pokud este ani nesrovna rychlosti tak pak mas pravdu, ja to ale myslel z pohledu cloveka co zacina, ciste co se tyka cistoty prechodu jako takovejch, tak mam za to ze techno je jednodussi protoze prave tim jak se ti nebijou melodie ale je to cely jen rytmicky tak vpodstate staci "jen srovnat rychlosti" a s technikou prechodu si uz nedelat nejakou velkou hlavu protoze vetsinou to bude znit dobre (opakuju ted to rikam z pohledu cloveka co by za tim stal po druhy treti vzivote). tim trancem sem samozrejme prestrelil, klasickej trance je celej o atmosfere a melodiich....

a taky je fakt ze je rozdil i mezi podzanrama housu atd ale to je zas nadyl a je to moc offtopic. ale shodneme se ze house patri samozrejme k tem jednodussim...

Odpovědět