Laser a jeho udržba

nikolasj

Laser a jeho udržba

Příspěvek od nikolasj »

Zdravim pořídil jsem si laser Laserworld EL-60G.Chci se jen zeptat na základní věci pač laser mám poprvé a nerad bych ho nějak odrovnal.Na co dávat pozor prach vlhko atd to je asi jasný ale tak vaše poznatky,jinak jestli nevadí mít laser furt na maximum a jestli muže jet celou noc,nebo by se měl v intervalech vypínat kvuli přehřátí?U tohoto laser je take jen spínač na vypnutí zapnutí takže jestl zapínat vypínat opravdu tímhle (asi debilní otázka ale příjde mi nešetrný když laser jede prostě ho hned s fleku vypnout jestli by se nejdříve neměla snížit intenzita třeba na minimum a potom vypnout?a jestli bude mít vliv na životnost časté vypínaní a zapínaní prostě nějaký info jak docílit toho aby mě nějakou dobu vydržel.Díky za odpovědi.

ToLa

Re: Laser a jeho udržba

Příspěvek od ToLa »

Za kolik jsi ho priosmtě koupil? 150 000,-, milión? :mrgreen:

Je to spotřební věc za pár kaček, takže v tuto chvíli můžeš být rád, že vůbec funguje, a jakýmkoliv staráním se mu nijak životnost neprodloužíš :-D

Mě třeba baví s nima blikat, když se zapnou dělají jen bod, tak když se nudim, tak s nima třeba celou písničku blikám (on/off) pak je hodim do bedny, kterou hodim do auta, když je chci dát do poličky, tak kobrtnu a vysypu je na zem, tak je zase hodim do bedny a na po druhý to většinou výjde :-D
Takže asi tak...

PS: Ty musíš mít těžký život :mrgreen:

Azu

Příspěvek od Azu »

Je to stejný jako u všech jiných světel, svítit nonstop zcela logicky snižuje životnost a také si ti může třeba stát to co mně, že mně laser v nějaké záhadné poloze ropůlil ty plastové držáky ve kterých jsou uchycnea zrcátka když sem to nechal svíti v kuse úplně celou noc. Stejně tak jim neprospěje příliž rychlé časté zapínání a vypínání. Čas od času to chce vyčistit prach na zrcátkách a optice, ale na to opravdu bacha protože to je hodně křehký a snadno to ulomíš, takže na to bych spíš doporučil takové ty spreje se stlačeným vzduchem co používáme třeb u foťáků právě na zbavení se prachu.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

ToLa píše:Za kolik jsi ho priosmtě koupil? 150 000,-, milión? :mrgreen:

Je to spotřební věc za pár kaček, takže v tuto chvíli můžeš být rád, že vůbec funguje, a jakýmkoliv staráním se mu nijak životnost neprodloužíš :-D

Mě třeba baví s nima blikat, když se zapnou dělají jen bod, tak když se nudim, tak s nima třeba celou písničku blikám (on/off) pak je hodim do bedny, kterou hodim do auta, když je chci dát do poličky, tak kobrtnu a vysypu je na zem, tak je zase hodim do bedny a na po druhý to většinou výjde :-D
Takže asi tak...

PS: Ty musíš mít těžký život :mrgreen:

Hehe hustě ty :o)Jasny tak ja jen že sem si konečne pořídil laser tak sem s toho trochu vyplesklej pač to není nejlevnější věc a milionář fakt nejsem a nerad bych po měsících používání zjistil že by třeba neměl jet díl jak 5 hodin a ja to kotlil celou noc jak sem to měl ve zvyku ze strobáčem :o).Chtěl jsem jen slyšet názory a rady skušenějších co lasery používají(to co třeba napsal azu)pač s efektem jako laser sem se setkal ted poprvé že bych ho vlastnil.Tak mě to zajímalo.Ale tak když koukám jak s tím zacházíš tak by měly asi něco vydržet :o)

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

Azu píše:Je to stejný jako u všech jiných světel, svítit nonstop zcela logicky snižuje životnost a také si ti může třeba stát to co mně, že mně laser v nějaké záhadné poloze ropůlil ty plastové držáky ve kterých jsou uchycnea zrcátka když sem to nechal svíti v kuse úplně celou noc. Stejně tak jim neprospěje příliž rychlé časté zapínání a vypínání. Čas od času to chce vyčistit prach na zrcátkách a optice, ale na to opravdu bacha protože to je hodně křehký a snadno to ulomíš, takže na to bych spíš doporučil takové ty spreje se stlačeným vzduchem co používáme třeb u foťáků právě na zbavení se prachu.
Ok díky za info.Jinak to s tím rospůlením dobrej masakr :-)co si to měl prosimtě za laser.

Azu

Příspěvek od Azu »

taky takovej obyčejnej 100mW. Jinak pokud používáš i stroboskop celou noc tak jse spíš záhadou že ještě vůbec bliká :-)

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

Azu píše:taky takovej obyčejnej 100mW. Jinak pokud používáš i stroboskop celou noc tak jse spíš záhadou že ještě vůbec bliká :-)
hehe tak to je mazec že neco takovýho dokáže jen 100mw.No s tím stroboskopem taky se dívím pač ze začátku sem ho pouštěl stylem zapnutí skoro na začátku akce a vypnutí až na konci a že ty akce byly třeba 10 hodinovy.Do toho mě i spadl asi 4x na jedny akci ze dvou metru a nic.Njn asi bliká rád a jen tak se mu přestat nechce :o)

EVO

Příspěvek od EVO »

Hele já mám 300mW green laser a v návodu píšou, že se má cca vždycky asi po 3 hodinách provozu vypnout na cca 20min. Bohužel ne vždy se mi to daří dodržovat a ani nedokážu vysvětlit, proč by se měl takhle vypínat, možná kvůli chlazení ale opravdu nedokážu říct.
Tak asi tak no, tolik můj postřeh z návodu k mému laseru. :)

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

EVO píše:Hele já mám 300mW green laser a v návodu píšou, že se má cca vždycky asi po 3 hodinách provozu vypnout na cca 20min. Bohužel ne vždy se mi to daří dodržovat a ani nedokážu vysvětlit, proč by se měl takhle vypínat, možná kvůli chlazení ale opravdu nedokážu říct.
Tak asi tak no, tolik můj postřeh z návodu k mému laseru. :)

Ok díky za info beru to v potaz.Asi není nejlepší když to svítí celou noc no to tak asi budu dělat že to prostě občas vypnu aspon dvakrat za akci.

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

nikolasj píše:
Azu píše:taky takovej obyčejnej 100mW. Jinak pokud používáš i stroboskop celou noc tak jse spíš záhadou že ještě vůbec bliká :-)
hehe tak to je mazec že neco takovýho dokáže jen 100mw.No s tím stroboskopem taky se dívím pač ze začátku sem ho pouštěl stylem zapnutí skoro na začátku akce a vypnutí až na konci a že ty akce byly třeba 10 hodinovy.Do toho mě i spadl asi 4x na jedny akci ze dvou metru a nic.Njn asi bliká rád a jen tak se mu přestat nechce :o)
Jinak chtěl bych se tě ještě zeptat když už mě něco odejde dá se to nahradit nebo musim koupit celej novej laser?třeba odejde laser tak jestli se da vyměnit jen ta dioda nebo co to v podstatě je pač to bude nejspíš levnější když bude chlazení funkční a všechno koupt jen novou diodu neš kupovat celej laser a jestli jsou takovy servisy kde to daj do cajku kamošovy se třeba rosekaly gramce tak je nechal opravit za naky placnu 3 tisice přitom ho gramce vyšly někde na 20 tak jestli to jde i u laseru výměna těch komponentu a na kolik by tak vyšla dioda tak 60mw jestli víš jestli by uz nebylo lepsi koupit novej laser .Dík za odpověd a omlouvám se za pravopisné chyby psáno dost narychlo

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Ty máš vážně problémy :-D Snad funguje, tak neřeš kolik kolik stojí oprava...
Ale abych tě uklidnil. 60mW dioda bude stát asi jako celý laser a k němu sud piva na zapití, až to opravíš.... sám, protože servisy na to nejsou, tohle se neopravuje, tohle se vyhodí a koupí se to nový, jako všechno za pár kaček v dnešní době... :wink:

PS: Co má rychlost psaný s pravopisem? :mrgreen:

PS2: Ty co se bojíš ho skoro i zapnout ho budeš opravovat? :shock: Z toho jde strach....

Azu

Příspěvek od Azu »

To snad nemůžeš myslet proboha vážně, vždyť ten laser stojí dneska 1890,- Kč, co by si chtěl na tom opravovat, to protě hodíš do popelnice, protože to pomalu nepokreje ani náklady na práci technika natož aby to pokrylo náklady na náhradní díly.

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

ToLa píše:Ty máš vážně problémy :-D Snad funguje, tak neřeš kolik kolik stojí oprava...
Ale abych tě uklidnil. 60mW dioda bude stát asi jako celý laser a k němu sud piva na zapití, až to opravíš.... sám, protože servisy na to nejsou, tohle se neopravuje, tohle se vyhodí a koupí se to nový, jako všechno za pár kaček v dnešní době... :wink:

PS: Co má rychlost psaný s pravopisem? :mrgreen:

PS2: Ty co se bojíš ho skoro i zapnout ho budeš opravovat? :shock: Z toho jde strach....

Nevim proc bych se ho bal zapnout ptal jsem se jen jaka je u takovyho laseru udrzba co mu vadi co ne jako kazdy technice atd a nevim co ej na tom se zeptat jestli se da ta dioda vymenit od toho jsou tady snad ty diskuze ten prvni text me rozesmal a bral jsem ho jako dobrej koment ale ted uz me trochu urazis i s tim ze bych to nezvladl opravit ze s toho jde strach.Nevim jestli to nekomu prijde zbytecny vymenit kdyby to slo ne kazdej ma penize na rozhazovani za lasery kazdopadne ten laser vyjde na cca 3 tisice aspon ja sem ho tak sehnal (jestli azu ma moznost mit lasery za takovy ceny jako 1800 za 60mw laser tak to je taky o necem jinym ja sem rad ze sem ho sehnal za tu cenu jakou sem sehnal)pac v shopech je snad i za 4-6 tisic mam dojem a sorry ale prohodit kosem laser za 3tisice nevim no a kdyby ta dioda stala litr a dalo se to vymenit nevydim duvod proc to neudelat a vyhazovat kvuly tomu celej laser kdyby to slo.Hlavne sem se ptal pac sem na netu i vydel nekde jen diody nebo nejaky komponenty takze sem mel za to ze se to da menit.Chtel jsem se informovat jestli je tahle moznost pac jen u tohodle laser urcite nezustanu.A laseru chci kupovat vic tak jak to proste funguje u tehle vecicek da se to menit,neda.Chapu tenhle za 3 tisice prohodis kosem ale ty drahy za sto tisic ... ?jetli existuje treba nakej servis jen me to zajimalo neresim to jen kvuly tomu mimu.Ale ok dostal jsem odpoved opravit nesmysl , vyhodit.Ted uz vim a sorry jestli vas to tak pobourilo :o)pro vas co scháníte techniku,lasery ve velkym a mate moznost laser co je n shopech za 4-6tisic kupovat za 1800 zbytecnost pro me co jsem na ten laser setril proste otazka ktera me zajimala kazdopadne diky za odpoved

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

Azu:jinak nevim kde nakupujes ale 1800 za 60mw laser jestli mas takovyhle moznosti tak od tebe klidne jeden vemu

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Tak pokud si ho kupuješ na domu, tak budiž (v tom případě si blázen, že si doma svítíš laserem)
Pokud ho máš na akce a on si na sebe nevydělá (tak aby sis za cca 10 akcí koupit novej), tak je to ještě horší varianta než si s ním svítit sám doma a někde děláš chybu :mrgreen:
Proto je to pro nás spotřební zboží. Protože se to za svou živostnost zaplatí minimálně 10x...

Odpovědět