Laser a jeho udržba

Azu

Re: Laser a jeho udržba

Příspěvek od Azu »

Za tu cenu to v obchodě normálně koupíš, poslal sem ti nabídku na několik laserů v PM.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

ToLa píše:Tak pokud si ho kupuješ na domu, tak budiž (v tom případě si blázen, že si doma svítíš laserem)
Pokud ho máš na akce a on si na sebe nevydělá (tak aby sis za cca 10 akcí koupit novej), tak je to ještě horší varianta než si s ním svítit sám doma a někde děláš chybu :mrgreen:
Proto je to pro nás spotřební zboží. Protože se to za svou živostnost zaplatí minimálně 10x...
njn tak to je potom jina na doma ho fakt nemam k cemu by me byl.Ale na akce typu ze bych si hned vydelal na novej taky ne prave ze hraju s bandou a skupovavam ruzny efekty aby sme v soundu neco mely delam to hlavne pro to aby akce byly lepsi a lidi se bavily atd jestli si ty vydels par akcema na novej tak to potom chapu ze to klidne vyhodis ja na ten laser proste setril abych mel dalsi efekt a akce kde si vydelas o ty sou celkem nouze hlavne v liberci sam to musis vedet kdyz jsi s liberce hraju dnb takze s timhle stylem se moc clovek nechyta co se tyce nakejch vydelku profik jako pixie atd taky nejsem takze penize co dostanu vetsinou pokryjou cestu a nejaky to pitivo atd s toho asi pochopis proc se ptam na takovy veci pac co se tyce techniky to je brutalni zrout penez a furt je do ceho cpat asi vis o cem mluvim kor kdyz hraju s gramcu a musim cpat nehorazny penize do vinylu takze me proste laser za cca 3-5 tisic proste nasere kdyz se pokazi a kdyz existuje nejaka alternativa opravit ho tak do ni urcite pudu a rad bych o ni do budoucna vedel nerikam kvuly laseru za 3 tisice ale u toho taky nezustanu furt proto ty blby otazky.Az se dostanu do faze jestli vubec ze budu za hrani dostavat kolik tisic nebo budu mit svuj klub tak je jasny ze budu psat asi neco podobnyho co ty ale musis pocitat s tim ze tady jsou i normalni lidi co hrajou pro radost a nemaj s akci treba nejaky zavratny sumy pac ono je vubec docela problem najit nekde slusnejsi podnik na hrani tehle stylu pac vsude je to jen sama diskoteka a pokud nehraju kabaty a nejaky vypalovacky na nakejch dizach tak to proste neni jednoduchy nemluve o tom ze kdyz uz sou nekde slusny kluby tak ty si drzej residenti atd

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Já to dělám taky pro radost (a pro peníze :-D) ale řešit výdřž opravu atd takovýhoto laseru (když by to byl laser za 50tis tak možná jo) je opravdu zcestný, to je spotřební zboží jako žárovka do světelnýho efektu, tam by šlo taky při troše snahy namotat nový vlákno :mrgreen:

Prostě, když si tohle koupíš, musíš již před zekoupením vědět, že jakákoliv delší funkčnost je jen jakýsi bonus za ony vyhozený 4tis... A pokud ti bude fongovat třeba 4 roky, je to jako výhra v ruletě, prostě jsi vsadil a ono to vyšlo 8)

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

ToLa píše:Já to dělám taky pro radost (a pro peníze :-D) ale řešit výdřž opravu atd takovýhoto laseru (když by to byl laser za 50tis tak možná jo) je opravdu zcestný, to je spotřební zboží jako žárovka do světelnýho efektu, tam by šlo taky při troše snahy namotat nový vlákno :mrgreen:

Prostě, když si tohle koupíš, musíš již před zekoupením vědět, že jakákoliv delší funkčnost je jen jakýsi bonus za ony vyhozený 4tis... A pokud ti bude fongovat třeba 4 roky, je to jako výhra v ruletě, prostě jsi vsadil a ono to vyšlo 8)

Jasný no já tě chápu ale tak říkal jsem taky že to mám i jako info do budoucna pač u takovýhodle laseru určitě nezustanu abych proste vědel jak to chodi ze součástkama k laseru co tomu vadí a co ne atd proste nejaky info pac laser mam ted prvni a nemam s nim zadny skusenosti a kazda technika ma nejaky zasady udrzovani tak jako nemuzes davat desky k topeni atd tak sem chtel vedet co bych mel vedet co se tyce laseru no a je me jedno jestli u laseru za 3 tisice nebo 100tisic chtel jsem se o to neco dozvedet k cemuz tady ty diskuze slouzej coz je super.hele kdyz si koupis mobil nebo neco za 3 taci taky to prece pri naky vade hned nevyhodis ne ale neresme to uz vycetl jsem nejaky postrehy a za to sem rad a to me staci ted uz proste vim ze nejaky komponenty k tomu kupovat novy nema absolutne smysl aspon ne do laseru takovejhle cen no takze cajk jen me zajimalo jestli takovahle alternativa existuje.

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

nikolasj píše:
ToLa píše:Ty máš vážně problémy :-D Snad funguje, tak neřeš kolik kolik stojí oprava...
Ale abych tě uklidnil. 60mW dioda bude stát asi jako celý laser a k němu sud piva na zapití, až to opravíš.... sám, protože servisy na to nejsou, tohle se neopravuje, tohle se vyhodí a koupí se to nový, jako všechno za pár kaček v dnešní době... :wink:

PS: Co má rychlost psaný s pravopisem? :mrgreen:

PS2: Ty co se bojíš ho skoro i zapnout ho budeš opravovat? :shock: Z toho jde strach....

Nevim proc bych se ho bal zapnout ptal jsem se jen jaka je u takovyho laseru udrzba co mu vadi co ne jako kazdy technice atd a nevim co ej na tom se zeptat jestli se da ta dioda vymenit od toho jsou tady snad ty diskuze ten prvni text me rozesmal a bral jsem ho jako dobrej koment ale ted uz me trochu urazis i s tim ze bych to nezvladl opravit ze s toho jde strach.Nevim jestli to nekomu prijde zbytecny vymenit kdyby to slo ne kazdej ma penize na rozhazovani za lasery kazdopadne ten laser vyjde na cca 3 tisice aspon ja sem ho tak sehnal (jestli azu ma moznost mit lasery za takovy ceny jako 1800 za 60mw laser tak to je taky o necem jinym ja sem rad ze sem ho sehnal za tu cenu jakou sem sehnal)pac v shopech je snad i za 4-6 tisic mam dojem a sorry ale prohodit kosem laser za 3tisice nevim no a kdyby ta dioda stala litr a dalo se to vymenit nevydim duvod proc to neudelat a vyhazovat kvuly tomu celej laser kdyby to slo.Hlavne sem se ptal pac sem na netu i vydel nekde jen diody nebo nejaky komponenty takze sem mel za to ze se to da menit.Chtel jsem se informovat jestli je tahle moznost pac jen u tohodle laser urcite nezustanu.A laseru chci kupovat vic tak jak to proste funguje u tehle vecicek da se to menit,neda.Chapu tenhle za 3 tisice prohodis kosem ale ty drahy za sto tisic ... ?jetli existuje treba nakej servis jen me to zajimalo neresim to jen kvuly tomu mimu.Ale ok dostal jsem odpoved opravit nesmysl , vyhodit.Ted uz vim a sorry jestli vas to tak pobourilo :o)pro vas co scháníte techniku,lasery ve velkym a mate moznost laser co je n shopech za 4-6tisic kupovat za 1800 zbytecnost pro me co jsem na ten laser setril proste otazka ktera me zajimala kazdopadne diky za odpoved
Hochu hochu, kolik že ti to je? 10 let? To co tady píšeš je opravdu divné... Už jenom ty akce typu 10h na stroboskopu atd.. Ach jo, kam to ten svět míří....
Music is my destiny!

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Si 3 roky přidal :mrgreen:

VIktor

Příspěvek od VIktor »

Azu mohl bys mi tu nabídku taky poslat? Děkuji

ToLa

Příspěvek od ToLa »

K Vám je to zbytečný, na těch 3x3m co je parket, ten laser nemá význam, potřebuješ nějakou vzdálenost aby to k něčemu bylo.... :wink:

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

dj_camil píše:
nikolasj píše:
ToLa píše:Ty máš vážně problémy :-D Snad funguje, tak neřeš kolik kolik stojí oprava...
Ale abych tě uklidnil. 60mW dioda bude stát asi jako celý laser a k němu sud piva na zapití, až to opravíš.... sám, protože servisy na to nejsou, tohle se neopravuje, tohle se vyhodí a koupí se to nový, jako všechno za pár kaček v dnešní době... :wink:

PS: Co má rychlost psaný s pravopisem? :mrgreen:

PS2: Ty co se bojíš ho skoro i zapnout ho budeš opravovat? :shock: Z toho jde strach....

Nevim proc bych se ho bal zapnout ptal jsem se jen jaka je u takovyho laseru udrzba co mu vadi co ne jako kazdy technice atd a nevim co ej na tom se zeptat jestli se da ta dioda vymenit od toho jsou tady snad ty diskuze ten prvni text me rozesmal a bral jsem ho jako dobrej koment ale ted uz me trochu urazis i s tim ze bych to nezvladl opravit ze s toho jde strach.Nevim jestli to nekomu prijde zbytecny vymenit kdyby to slo ne kazdej ma penize na rozhazovani za lasery kazdopadne ten laser vyjde na cca 3 tisice aspon ja sem ho tak sehnal (jestli azu ma moznost mit lasery za takovy ceny jako 1800 za 60mw laser tak to je taky o necem jinym ja sem rad ze sem ho sehnal za tu cenu jakou sem sehnal)pac v shopech je snad i za 4-6 tisic mam dojem a sorry ale prohodit kosem laser za 3tisice nevim no a kdyby ta dioda stala litr a dalo se to vymenit nevydim duvod proc to neudelat a vyhazovat kvuly tomu celej laser kdyby to slo.Hlavne sem se ptal pac sem na netu i vydel nekde jen diody nebo nejaky komponenty takze sem mel za to ze se to da menit.Chtel jsem se informovat jestli je tahle moznost pac jen u tohodle laser urcite nezustanu.A laseru chci kupovat vic tak jak to proste funguje u tehle vecicek da se to menit,neda.Chapu tenhle za 3 tisice prohodis kosem ale ty drahy za sto tisic ... ?jetli existuje treba nakej servis jen me to zajimalo neresim to jen kvuly tomu mimu.Ale ok dostal jsem odpoved opravit nesmysl , vyhodit.Ted uz vim a sorry jestli vas to tak pobourilo :o)pro vas co scháníte techniku,lasery ve velkym a mate moznost laser co je n shopech za 4-6tisic kupovat za 1800 zbytecnost pro me co jsem na ten laser setril proste otazka ktera me zajimala kazdopadne diky za odpoved
Hochu hochu, kolik že ti to je? 10 let? To co tady píšeš je opravdu divné... Už jenom ty akce typu 10h na stroboskopu atd.. Ach jo, kam to ten svět míří....

10 let je možná tak tobě nevim proč tady urážíš a nevím co je na tom divného gramaticky jsem to odfláknul to je možná tak jediný co by mohlo nekomu vadit to že se zeptám nekoho jestli se dá vyměnit u laseru dioda na tom nevydim nic spatnyho to ze tola je borec a vydelava si hranim tak ze si za par akci muze koupit novej laser stary prohazuje kosem a divy se co to tady resim to je zas neco jinyho kazdej neni takovej frajer aby prohodil 3 tisice kosem.Jinak s tim strobacem je to kiks no sam sem to psal byly to mi zacatky zadnej ucenej s nebe nespadl ale ty jsi asi zacal hrat a hned si vsechno vedel a umel to s tim strobem sem neresil proste byla chut tak jsme ho pustily a neresily jsme jak dlouho jede asi jak rikal tola je to spotrebni vec takze to strobo se nehrotilo je jasny ze nam doslo ze to asi pro nej nebude nejlepsi ale nikdo to neresil no nevidim na tom nic prisernyho a kazdyho vec jak zachazi ze svoji technikou nevim jako clovek se zepta jestli existujou servisy na takovou techniku atd a vy ho tady pomaly ukamenujete to nepobyram zas ja.Jediny co jsem se ptal tak jestli se da menit ta dioda kdyz se vysere atd a jeste jsem se ptal slusne a clovek se docka kecu ze je mu 10 atd jj to mas pravdu kam ten svet speje

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Je to bída... :mrgreen:

nikolasj

Příspěvek od nikolasj »

Nic hele chlapy nereste to co sem se chtel dozvedet sem se tak nak dozvedel a tahle diskuze uz je uplne bezucelna jestli mate cas a chut se tady hadat tak klidne do me ale me uz to prijde trapny se tady dohadovat a trapny by to melo prijit hlavne i vam clovek se na neco zepta i kdyby na kravinu tak ptal jsem se slusne tak bych taky cekal slusnou odpoved ale par jedincu tady z lidi ma akorat prdel a jak koukam jak tola rychle odpovyda tak tady smrdite asi celej den a dela vam to dobre pac mate roupy sorry za takovy keci ale zacaly jste prudit vy nebylo by od veci celou diskuzi vymazat pac se tady clovek stejne nic poradnyho nedozvy krom teda toho ze je mi 10 a ze sem vylizanej pac se ptam na to jestli se da vymenit dioda u laseru atd nic strata casu

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Venku je asi 7°C, snad si nemyslíš, že se budu slunit :-D

VIktor

Příspěvek od VIktor »

Je snad jasný že ta dioda vyměnit půjde, stejně jako jdou vyměnit sklíčka na zrcadlový kouli. :D :D

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Konečně pořádný přirovnání... :wink: :idea:

Odpovědět