Numark

Diskuze ohledně nákupů aneb poraďte, co koupit...
Odpovědět
Stephen
Příspěvky: 18
Registrován: 18 říj 2015 21:04

Numark

Příspěvek od Stephen »

Zdravím,jsem začátečník a chci se zeptat.Vyplatí se koupit Numark Mixtrack Pro 2 nebo Pro 3?

HaryXXL
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2015 18:33

Re: Numark

Příspěvek od HaryXXL »

Ani jedno. Jsou to hračky pro děti (pioneer, numark, reloop apod.). K profi zařízení si to nemůže ani čuchnout a jsou to vyhozené peníze, viz zde:

http://www.djforum.cz/co-koupit/pioneer ... 10995.html

Kup klasický mixák, cd/mp3 přehrávače nebo gramce a uděláš tisíckrát lépe, popř. zkus MNOHEM dražší konzoli!!! Levné to bohužel nebude ani v jednom případě!

Pro začátečníka ti stačí bohatě nahrávání a mixování přímo z počítače pomocí myší. Ušetříš si peníze za "křápovské" konzole. Když už trochu kvaltiní konzoli počítej kolem 15000,- Kč a výše!

Toť můj osobní názor, ty levné konzole kolem 7 tisíc jsem si byl osobně vyzkoušet. Do sluchátek u pioneera ddj sb2 byl tak tichý a šitový zvuk, že si asi ze mě dělali legraci. Pokud nemáš srovnání s profi zařízeními, tak ti to asi nepřijde, jinak je to rozdíl jako mezi trabantem a porschem :) Snad jsem ti trošku napověděl.., jestli můžeš, zajeď si do nějakého hudebního krámu (třeba do Prahy) a vyzkoušej si to!!!

HaryXXL
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2015 18:33

Re: Numark

Příspěvek od HaryXXL »

PS: Jinak tím "hračky pro děti" myslím modely konzolí od pincku, reloopu apod. kolem těch 7000,- Kč, aby mě tu zase někdo nechytal za slovo, že Pioneer je kvalitní značka. To má pravdu, ale ty konzole jsou tak 3x dražší než ten "základní" model. :)

MikeEndy
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2015 23:12

Re: Numark

Příspěvek od MikeEndy »

No jo, já taky koukal po cd a mixu ale když má dát člověk 2x 20000 za cd playery a navch 25000 za mix, tak si to rozmejšlí. Takováhle sestava už by měla vydělávat a né sloužit jen na takové to domácí mixováníčko.

mira
Příspěvky: 45
Registrován: 16 lis 2015 08:52

Re: Numark

Příspěvek od mira »

Stephen píše:Zdravím,jsem začátečník a chci se zeptat.Vyplatí se koupit Numark Mixtrack Pro 2 nebo Pro 3?
Záleží, jak moc velký začátečník jsi a jaké máš plány a cíle s tou technikou. Pokud už aspoň něco trošku umíš a chceš s tím rovnou hrát pro lidi, tak radši opravdu investuj do něčeho lepšího. Jak ti radí přede mnou, tak rozdíly mezi "hobby" zařízením a profi technikou skutečně jsou a ceny tomu odpovídají.

Pokud to ale chceš mít na doma na naučení úplných základů, tak v tom nevidím problém. Navíc třeba když na úplným začátku člověk neví, jak ho to vůbec bude bavit a jestli se někdy někam dostane i na veřejnost, tak je blbost do toho hned sypat desítky tisíc. "Mixování" pomocí myši je spíš tak na to, aby si člověk jen proklikal, co vlastně ten software všechno umí, ale skutečné mixovaní si nevyzkoušíš ani náhodou. Ty základní konzole jsou na učení úplně v pohodě a dá se na tom bez problému odehrát i pár začátečnických akcí pro nenáročné publikum. Pokud to člověka chytne, tak potom brzo zjistí, co mu chybí a co potřebuje pro svůj styl hraní navíc a podle toho koupí odpovídající pokročilejší vybavení.

K té původní otázce: pokud budeš řešit cenu, tak jdi do starší verze, dá se koupit na bazarech za polovinu a umí to stejné, co novější. Osobně bych ale jinak šel do novější verze, má hlavně delší pitch a pár dalších ovládacích prvků se mi zdá, že jsou vyřešené líp.

steef:ON
Příspěvky: 35
Registrován: 16 úno 2014 12:02
Vybavení

Re: Numark

Příspěvek od steef:ON »

O konzole od Native intsruments Traktor S2 si neuvazoval?? Na zaciatok je viac nez dobra. Mam na predaj. :wink:
2 x Reloop RP 6000, Denon dnx1600, Traktor Scratch Pro, Traktor X1 mkII, Urbanears Zinken,2x Krk Rokit 5G3

Odpovědět