Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Pioneer DDJ-SB x Numark Mixtrack PRO III

Pioneer DDJ-SB x Numark Mixtrack PRO III

Příspěvekod macon44 » 10 srp 2015 11:21

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je lepší si koupit Pioneer DDJ-SB nebo Numark Mixtrack PRO III ?
macon44

Re: Pioneer DDJ-SB x Numark Mixtrack PRO III

Příspěvekod HaryXXL » 03 říj 2015 18:52

To je přesně to, co také řeším, teď nedávno vyšla verze Pioneer DDJ-SB 2, takže bych na DDJ-SB (verze 1) zcela zapomněl, protože ve 2 je přidáno pár funkcí navíc a cena je hodně podobná. Spíše řeším kvalitu zvuku toho kontroleru, protože zvukově se mi zdálo, co jsem tak odposlouchával na youtube kanálu nejlepší právě Pioneer a hned v závěsu Numark Pro III. Ale trochu mi vadí, že ten kontroler DDJ-SB má jen jeden výstup, není výstup na odposlech, nevím, zda má oba výstupy Numark, protože pokud ne, asi bych šel do Pioneeru, na druhou stranu se mi líbí, jak velký pitch-band má Numark, kdežto Pioneer má takové malé "udělátko". Osobně bych se šel na oba dva podívat a vyzkoušel si je na hmat a jak zní zvukově výstup, protože není zvuková karta jako zvuková karta. Bude to těžký rozhodnutí, mrknu ještě na specifikace a pak se rozhodnu, zda do toho vůbec jít.

Takže tyhle typy kontrolerů beru jako základ na domácí hraní, vyřádění se jen tak či zálohu, kdyby ti shořel dražší kontroler na profi hraní. Každopádně bych se nebál s tím možná zahrát i na větší akci. Já osobně uvažuji si to koupit domů.

PS:
Dříve dj-ům stačily gramce a mixák, popř. cd-playery a mixák s málo efektama, dnes je doba holt jiná, ale na co mi bude xxx funkcí, když zvukově to bude hrát na houby... :) Když posloucháš spoustu dnešních djů, tak si hrajou na efekty, ale zapomínají na písničky, protože původně byl dj od toho, aby hrál kvalitní písničky, dnes hrají všichni jak přes "kopírák" a sety nestojí vůbec za to. Dlouho jsem neslyšel pořádný set, ale kdysi mě např. zaujal set od Sven Vatha v Boiler Roomu, styl techno (
HaryXXL

Příspěvekod HaryXXL » 03 říj 2015 19:28

Ještě bych doplnil, že také záleží s čím budeš hrát a zda to bude umět nahrávat tvůj set, jestli používáš Virtual Dj, Dj Serato nebo Traktor, mně se líbí více Traktor, ale uvidíme. V nějaké recenzi někdo psal, že crossfader je u DDJ-SB2 nic moc, takže záleží na osobních preferencích, co chceš hrát za styl.
HaryXXL

Příspěvekod HaryXXL » 03 říj 2015 21:27

Je to asi otázka času, ale namapování na Traktora pro Pioneer DDJ-SB2 ještě není, ale pro Numark Mixtrack Pro III už je! To by mohlo také rozhodnout ve Tvém výběru, dávám pár videí:

NUMARK MIXTRACK PRO 3:

PIONEER DDJ-SB2:

HaryXXL

Příspěvekod HaryXXL » 04 říj 2015 13:06

Tady by měl být odkaz na Traktor mappování na Pioneer DDJ-SB2:

http://ken46.com/dl/ddj-sb2.zip
HaryXXL

Příspěvekod djboom » 07 říj 2015 22:56

ten Pioneer vyzera lepsie, aj kvalitnejsie spracovany...Lenze chyba tam ten odposluch na sluchadla...a ten serato tiez je zatial problem...a este k tomu ked mam Mac, tam je to aj s tymi SW trosku problem...kupovat serato za 130 eciek sa mi moc nechce a traktor mam radsej

cize zatial vsetko ide skor k tomu Numarku
djboom

Příspěvekod HaryXXL » 08 říj 2015 23:26

Hele, je to těžký výběr, údajně je na tom nejlépe Pioneer. Podle mě je to jen o značce, až ho budeš třeba za čas zase prodávat, tak se někdo chytne víc na Pioneer než na jinou značku.

V téhle cenové realci jsou ty kontrolery na jedno brdo, někomu vyhovuje talíř od pioneeru, jinýmu vůbec ne.

Bylo mě doporučeno kromě Numark Mixtrack Pro 3 ještě Reloop Beatmix 2 MK2, popř. můžeš vzít 4. Jsou na něj někde teď akce. U Pioneeru prostě platíš za značku. Co mi chybí na Numark Mixtrack Pro 3 jsou GAINY!!! Jak tam tak důležitou věc někdo nemůže dát, sakra? Právě, že Reloop i Pincek je mají (u Pincka je to nazváno TRIM). A ten Reloop má mnohem robustnější a kvalitnější hliníkovej talíř než ten Pioneer. Zase nemá VU meter (LEDky), no, to by ses z toho zbláznil, takže shrnu to tak:

Toho Reloopa seženeš kolem 5.700,- Kč aktuálně, Pioneer je nový a chtějí za něj 6.690,- Kč, ceny se mohou lehce lišit. Pro Pioneer je určitě možnost hrát až ze 4 decků, Reloop Beatmix 2 má jen 2 decky, pincek má LEDky, Reloop ne, má také filter na každý kanál, na pitch bandu je 0 u pioneeru hodně slabá, kdežto Reloop má na to i světýlko atd. Těch srovnání je mraky, myslím si, že to záleží na každém z nás, zda to využije. Pokud člověk bude mixovat jeden track za druhým, tak mu tyhle funkce jsou zbytečný, pokud chce "řádit", tak pak se vyplatí mašinka s vícero funkcemi. Zrazovali mě od Herculesu a Gemini, to je prý tragédie.

Jestli tedy člověk hledá mašinku dj kontroler do 7000,- Kč tak bych vybíral především mezi Pioneerem a Reloopem a Numarkem (Numark nemá ale gainy!!!) Zvukovky jsou tam na jedno brdo, všechno to je plastový, i když z kvalitního plastu, na domácí použití či mejdan a občasnou akci asi OK, jestli chce pak člověk časem hrát profesionálně, tak ho stejně čeká trochu dražší mašinka, ale nedělám si iluze, že to bude mnohem větší masakr, akorát to bude mít víc funkcí, víc výstupů a vstupů atd.
HaryXXL

Příspěvekod HaryXXL » 08 říj 2015 23:28

Jo, časem určitě přijde i namapování Pioneer DDJ SB2 na Traktora, otázka je, zda oficiální, ale je to zatím moc novej produkt. Třeba ten Reloop Beatmix 2 mk2 má přímo na oficiálních stránkách mapování pro Traktor DJ Pro 2 a výše, protože už je minimálně půl roku až rok na trhu. To všechno člověk musí zvážit!!!
HaryXXL

Příspěvekod HaryXXL » 08 říj 2015 23:34

Reloop Beatmix 2 MK2 (MK2 má černý knoby všechny, jinak je to všechno stejné jako klasická verze Beatmixu 2)

HaryXXL

Příspěvekod djboom » 09 říj 2015 22:25

dik za rady. A co sa tyka tych odposluchov ?vystup na repraky/zosik a druhy vystup na odposluch?kym hra deck A nech si aspon v sluchadlach predpripravim poziciu na deck B? ci na to uz u vsetkych potrebujem externu dalsiu zvukovku?

Na Slovensku ten Reloop za 212 EUR a PIONEER za 230, cize skoro to iste cenovo.
djboom

Příspěvekod HaryXXL » 10 říj 2015 15:54

Jsou to konzole určené především na domácí hraní, má to jen jeden rca výstup u obou, maximálně lze udělat odposlech přes klasický sluchátkový výstup, bývají tam dva (malej a velkej jack), regulace hlasitosti sluchátek asi také nebude nic extra, lze to vyřešit dražšími sluchátky, které mají hutné basy, např. sluchátka od firmy BEATS. Prostě je to konzole na "domácí" použití. Recenze těchto zařízení musí člověk brát s velkou rezervou, každý se snaží prodat své zařízení. Co jsem se tak ptal, tak někdo říkal, že nemá smysl do toho investovat peníze, že postačují relativně ty základní kontrolery, pokud opravdu nechce hodně dělat efekty atd., vyblbnout se dá i s tím základním modelem. Reloop má u nás prý super servis, Gemini a Hercules vůbec ne, ty nedoporučují brát. Pioneer nevím, jak je na tom se servisem, ale připlácíš si tam někdy až zbytečně jen za to, že to je značka a lépe se to pak prodá.

Tady máš specifikaci RELOOP BEATMIX 2 MK2:
Reloop Beatmix 2 MK2 je 2-kanálový SERATO Performance PAD kontrolér pro DJe. Má vestavěnou zvukovou kartu a obsahuje Serato Intro.

Snadné Plug'n'Play připojení: stačí připojit k počítači a začněte mixovat. Výkonnostní PAD sekce: 16x multi-barevných bicích podložek pro spouštění smyček, samplů a hot cue-mode. Dále obsahuje funkce sync, FX, 3-pásmový EQ, mikrofonní vstup a sluchátkový výstup. Barevně podsvícené pady se zpětnou vizuální vazbou o průběhu hraní a spuštěných funkcí.

Vlastnosti:

2 - kanálový SERATO Performance PAD kontrolér

Snadné Plug'n'Play připojení: stačí připojit k počítači a začněte mixovat
Výkon PAD sekce: 16x multi - barevných bicích padů pro spouštění smyček, samplů a hot cue -módů
Barevně kódované pady Ti poskytnou vizuální zpětnou vazbu o režimu a funkcí
Rozdělování režimu: CUE a samplér režim lze kombinovat
Ergonomické a intuitivní design mixpultu / přehrávače pro optimální hraní
3 - pásmové EQ a ovladač gainu pro každý kanál
SP - 6 samplovacích bank s regulacemi s vyhrazeným sampler faderem
Fader -start funkce: snadné ovládání CUE s kanálovým faderem
Rychlé přeskočení: rychlé vyhledávání v rámci jedné skladby
Slim - profil , velké jogy vyrobeny z velmi kvalitního hliníku a vynikající integrací scratchování
Ovládej mnoho ohromujících DJ efektů ( FX od iZotope ) - 2 FX jednotky
Integrované USB audio rozhraní s výborným zvukem
14 bit pitchfader s ovládacími pitch bend tlačítky
Funkce sync
Nepotřebuješ myš - vše lze dokonale ovládat přímo na kontroléru
2x sluchátka připojení na předním panelu : 3,5 mm a 6,3 mm stereo jack vč . EQ ovládání
Mikrofonní vstup ( Jack 6,3 mm) s ovládáním hlasitosti na předním panelu
SHIFT tlačítka pro ovládání druhé vrstvy
ASIO ovladače ( CORE kompatibilní ) s minimální latencí a nejvyšší zvukové kvality ( PC / Mac )
Bezproblémová integrace hardware pro Serato Intro & DJ
MIDI - ready : Kompatibilní s většinou populárních DJ softwarů
Napájení ze sběrnice USB : nepotřebuješ extérní napájení !

Technické údaje:

Vstup: 1x mic (mm jack 6.3)
Výstup: 1x master výstup (stereo RCA), 2x sluchátka (3,5 mm A mm jack 6.3)
Rozměry: 492 x 317 x 35 mm
Hmotnost: 2,7 kg (netto)
Vč. Serato INTRO, USB kabel a příručka pro rychlý start

Systémové požadavky Mac:
Mac OS X 10.6. + / 10.7. + / 10.8. + (Zkontrolujte Serato.com aktualizace)
32-bit: Intel 2,0 GHz Core 2 Duo, 2 GB RAM
64-bit: Intel 2,4 GHz Core 2 Duo, 4 GB RAM
Pokud máte rozsáhlou knihovnu, bude uvítána větší RAM paměť
Min. rozlišení obrazovky 1280 * 720
Dostupný port USB 2.0

Systémové požadavky Windows:
Windows 7 (prosím zkontrolujte Serato.com aktualizace)
32-bit: Intel 2,0 GHz Core 2 Duo, 2 GB RAM
64-bit: Intel 2,4 GHz Core 2 Duo, 4 GB RAM
Procesory AMD se nedoporučuje, a oficiálně není podporován
Pokud máte rozsáhlou knihovnu, bude uvítána větší RAM paměť
Min. rozlišení obrazovky 1280 x 720
Dostupný port USB 2.0

TADY MÁŠ SPECIFIKACI PIONEER DDJ-SB2:
Pioneer DDJ-SB2 se nejen může pochlubit všemi oblíbenými funkcemi z první verze DDJ-SB, ale přidává také některé úžasné nové pro-DJ funkce navíc!

Použití kontroleru nebylo nikdy jednodušší a intuitivnější - a to i pro začínající DJs. Navíc tento konroler nyní umožňuje ovládáním až 4 decků najednou pomocí speciálních tlačítek pro přepínání mezi kanály. Nově přidané tlačítlo GAIN (TRIM) na každý kanál umožňuje mít precizně pod kontrolou hlasitost vstupu a pady pozdvihnou DJské dovednosti mnohem výše.

DOTYKOVÉ PADY
Čtyři gumové pady umožňují spouštět Hot Cue, Loop, Auto Manual Loop a Sampler - zatímco druhé čtyři umožní okamžitý přístup k PLAY, Cue, Sync a Shift funkci.

VELKÉ JOGY
Tento kompaktní dj midi kontroler je dodáván s velkými jogy, poskytuje dynamický výkon s velkou odezvou a přesností.

AUTENTICKÝ A DYNAMICKÝ DJING
Nový TRIM GAIN knob vám dává kontrolu nad vstupní hlasitostí pro každý kanál a nové ukazatele úrovně hlasitosti vám umožní nastavit je rychle a přesně.

MANUÁLNÍ FILTR
Na každém kanálu lze efektovat stopy ze software nebo externího hardware.

QUANTIZE
S Quantize budou Vaše efekty a komba vždy přesná.

VÍCE NEŽ JEN MIX
Použitím funkce Filter Fade, můžete přidat dvojitý filtr do crossfaderu - jednoduše tak lze ovládat svě funkce jednou rukou.

Technické údaje:

Zvuková karta: 24 bit / 44.1 kHz
Frekvenční rozsah: 20 - 20,000 Hz
SN Ratio: 90 dB
Zkreslení: <0,005% (USB)
Požadavky na napájení USB (přes počítač), jmenovitý výkon 5 V DC
Počet kanálů: 2
Počet decků: 4
Jog Wheel 128 mm z odolného hliníku
Vstupy 1 MIC (1/4 palce Jack)
Výstupy 1 Master (RCA), 2 HEADPHONE MONITOR (1/4 palce Jack, MiniPin)
USB B Port
Rozměry: 487mm x 58,5mm x 271,2 mm
Váha: 2,1 kg
HaryXXL

Příspěvekod HaryXXL » 10 říj 2015 16:02

Musíš si rozmyslet, zda budeš hrát přes Traktor nebo Serato, co hraješ za styl, zda budeš hodně scratchovat atd. Když s tím přijdeš hrát někam na akci, kde mají Pioneery CD míchačky XXX desítek tisíc, tak na tebe budou koukat divně, na druhou stranu doba se hodně posunula a máš spousta djů, kteří ti řeknou mezi čtyřma očima, že na tom normálně hrajou, páč na diskotéce nebo v klubu stejně rozdíl v kvalitě nepoznáš a ty zvukovky jsou všude stejný kvality a je jim jedno, jestli na mixážním pultu nějaký efektor-pad nejde, protože to všechno řeší přes tu konzoli a počítač. Můžeš číst spousty recenzí, ale nejlepší je podívat se a vyzkoušet si to sám!!! Někdo si koupil dražší konzoli, aby to vypadalo aspoň trochu profi, ale podle mě i s obyčejnou konzolí uděláš dobrej set!!! Vzal bych tedy na začátek něco levnějšího, a když se ti to neosvědčí, tak bych pak koupil něco dražšího s tím, že to holt mohou být vyhozené peníze, ale přijde mi kravina hned kupovat konzoli za 15 táců, pokud nemáš možnost si to třeba na týden 14 dní půjčit.
HaryXXL

Příspěvekod Dj Jarad » 10 říj 2015 16:55

Já měl v rukou oba dva... a oba jel přes serato a traktor.
Jeto hodně podobné... však vybral jsem pioneer.(lepší jog kola)
Zvuk je z obou stejný. Ovládání podobné.

Podle mě to je zlatá střední cesta , a záleží na stylu.Osobně bych bral Akyiama Pulsar ..jenže ten jsem měl týden na zkoušku a byli probl. s hardwarem.
v konečné fázi si myslím jeto jedno...

Jako bys vybíral auta s 500konmi a jeden byl mercedec a druhej bmw...
Dj Jarad

Příspěvekod HaryXXL » 15 říj 2015 10:14

Vyzkouším Reloop Beatmix 2 mk2 a Pioneer DDJ-SB2 a uvidíme. Podle mě to vyhraje Pioneer - je to novější kontroler, má více funkcí a možností, zase je dražší oproti Reloopu. Otázka je, zda to člověk všechno využije.
HaryXXL

Příspěvekod HaryXXL » 16 říj 2015 22:14

Tak po vyzkoušení má Reloop Beatmix 2 mk2 mnohem lepší knoby, velmi jemná korekce, hodně místa kolem nich, sluchátkový výstup je hlasitější a kvalitnější, crossfader je lepší, pady nic moc a pitchband v nule má hodně velkou toleranci, rozsvítí se modře, je-li to na nule, zase má pořádný rozsah oproti Pioneer DDJ-SB2. Pionner DDJ-SB2 má mnohem lepší jogy, jsou vyšší a velmi jemné, až plovoucí oproti Reloopu Beatmixu 2 mk2, pady a tlačítka play apod. jsou v mnohem lepší kvalitě, ale zase o dost horší je to s knoby, jsou velmi tuhé na otáčení, crossfader je u DDJ-SB2 výsměch - to fakt nemůže vydržet žádnej velkej battle mix a nejhorší je sluchátkový výstup, já tam prostě ten zvuk neslyšel, ač jsem dělal, co jsem dělal, bylo to nějaké zvukově osekané. Prostě mi to přijde za hodně peněz hodně málo muziky. Netroufám si říct, jak jsou na tom konzole za 15.000,- Kč a výše, ale za mě velké zklamání. Jste tak rozčarováni, že nějaké další možnosti jako efekty, filtry atd. ani neřešíte. Pioneer DDJ-SB2 je nabitý funkcemi, nicméně kvalita tohoto kontroleru mi přijde setsakramentsky podprůměrná. U Reloopu je to obdobné. Spojit schopnosti a výhody obou dvou, byla by to pecka, anebo to prodávat za poloviční cenu, jakž takž bych si to dovedl představit, jinak podle mě vyhozené peníze.

Reloop Beatmix 2 MK2:
+ velmi kvalitní a jemné knoby
+ hodně místa mezi knoby
+ velký rozsah pitchbandu
+ kvalitní crossfader
+ kvalitní zvukový výstup do sluchátek
+ cena oproti Pioneer DDJ-SB2
+ oficiální podpora Traktor mappingu
- horší jogy
- pitchband v nule má velkou toleranci
- tlačítka padů/samplů a play, sync apod. jsou horší kvality, takové moc plastové a divné na omak
- nemá tolik funkcí jako Pioneer DDJ-SB2 (filtr na crossfaderu, LED Volume meters, high/low filtry na každém kanálu, 4 decky apod.)

Pioneer DDJ-SB2
+ hodně funkcí
+ kvalitní pady a tlačítka
+ velmi jemné a kvalitní jogy
+ LED Volume Meter na každém kanálu
+ aretace nuly u pitchbandu (i když hodně malá)
+ 4 decks
+ zatím jen oficiální podpora pro Serato
- oficiální nepodpora pro Traktor mapping
- vyšší cena (momentálně novinka)
- velmi tuhé knoby
- relativně málo místa mezi knoby
- strašidelný crossfader (velmi špatná kvalita), to snad Pioneer nemyslí vážně!!!
- malý rozsah u pitchbandu
- velmi málo hlasitý a nekvalitní výstup do sluchátek
HaryXXL

Další

Zpět na Nákupová poradna