Korg Kaossilator - Vaše praktické zkušenosti

Diskuze o DJ mixážních pultech, efektorech a sluchátkách
kohler.artelhk

Korg Kaossilator - Vaše praktické zkušenosti

Příspěvek od kohler.artelhk » 31 led 2010 20:19

Zdravím,

již nějakej čas hrávám různé akce, ale povětšinou klasické až vidlácké diskotéky. Tudíž komerce, oldies, sem tam nějakej house a trance. Mám 4 kanál mix (bez send/return), a chtěl bych si udělat radost a koupit si nějakou hračku která by mi dopomohla trošku okořenit / obzvláštnit pouštění/mixování. Dle tipů tady na fóru sem narazil na Korg Kaossilátor kterej mě dle videí na youtube celkem dost zaujal. Moje idea je taková že bych si ho připojil na volnej kanál mixu a dle libosti do již hrající skladby přimíchával různé další zvuky právě z kaossilatoru. Zajímalo by mě jestli to někdo takto používáte, jaké s tím máte zkušenosti, případně jaká je kvalita samplů (hlavně Drums), v kaossilatoru. Představuji si to tak že bych třebas stáhl na korekcích právě běžícího tracku "Low" a buď jednotlivě vyťukával beaty, a nebo použil normálně smyčku v kaossilatoru. V případě smyčky by mě zajímalo jestli je reálné trefit přesně rychlost smyčky tak aby se případně když ji vmíchám do hrajícího tracku nějak moc nerozjížděla. (případně nerozjížděla už z jen kvůli tomu že je to smyčka).

Tak doufám že sem to napsal tak nějak alespoň trošku srozumitelně. Případně budu rád i za nějaké jiné náměty jak oživit set. Ideálně bych však rád HW. Co sem se koukal na nějaké kontroléry jako třebas launchpad apod. Tak tam už se musí makat s abletonem pokud sem to pochopil, a to už mi příjde dost složitý.

Díky za reakce.

lwq

Re: Korg Kaossilator - Vaše praktické zkušenosti

Příspěvek od lwq » 02 úno 2010 12:00

kohler.artelhk píše:Zdravím,
...

Díky za reakce.
Tak presne takto sem to pouzival - neni s tim problem, jen to chce cvicit prave "grif" "nastreleni" samplu do songu co hraje - tedy aby to sedelo.

Kvalita zvuku Kaossilatoru je luxusni, velmi ... Dle mych usi :smile2: Toho bych se nebal.

Kaossilator je skvela masinka, ale strasna skoda je, ze neumi to co vytvoris ulozit, jakkoliv :sad2:

Syntetizatory od Korgu maji obecne velmi luxusni zvuk a me se moc libi :wink2:
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro

kohler.artelhk

Příspěvek od kohler.artelhk » 02 úno 2010 12:41

Tak to jsem rád že to funguje tak jak si to zhruba představuju :D

Jinak píšeš že jsi to takto používal. Tudíž už nepoužíváš. Na co jsi přešel ? Omrzelo těch 100 zvuků co se z toho dá vyloudit ?

lwq

Příspěvek od lwq » 02 úno 2010 12:48

kohler.artelhk píše:Tak to jsem rád že to funguje tak jak si to zhruba představuju :D

Jinak píšeš že jsi to takto používal. Tudíž už nepoužíváš. Na co jsi přešel ? Omrzelo těch 100 zvuků co se z toho dá vyloudit ?
Snazim se o Abletonu ... Ale hlavne me zacalo cim dal vic stvat, ze to nema pamet - tedy cokoliv vytvoris (idealne treba ve vlaku, cestou na akci), mas jen jako napad - nic co by slo uchovat :sad2: A EMX ci ESX mi prijde zastarale ... Uz aby v tomto smeru Korg vydal neco noveho, moderniho, ale s "jeho" zvukem, ktery sem si zamiloval ... :wink:

kohler.artelhk

Příspěvek od kohler.artelhk » 02 úno 2010 14:36

Jo kaossilator Pro vypadá mazaně.. ale zas už je to desítka no :( Navíc normální kaossilator se dá pěkně přenášet a jet na baterky tudíž si s tím třebas hrát ve vlaku nebo tak :)

lwq

Příspěvek od lwq » 03 úno 2010 11:37

kohler.artelhk píše:Jo kaossilator Pro vypadá mazaně.. ale zas už je to desítka no :( Navíc normální kaossilator se dá pěkně přenášet a jet na baterky tudíž si s tím třebas hrát ve vlaku nebo tak :)

Presne tak, ale uz by mohli vydat neco jako Korg Kaossilator MK2 ... :wink2:

EDIT: Tak sem jeste neco dalsiho hledal o tom Kaossu Pro a ... asi se brzy zamiluju ... :lol: sakra

WladoTBX

Příspěvek od WladoTBX » 05 úno 2010 21:45

Jojoo, to "PROčko" vypadá velice zajímavě!! Přesně na tohle sem čekal, když sem furt váhal s kaossilatorem a dočkal sem se.... Bude to skvělej parťák pro KP3 :wink:
Už podle těch pár videí co sou na youtube tak to je prostě "ŽRÁDLO" :shock: :biggrin2:
NANOkontrol, Icon IDJ, Axiom49, Phase 26, DD5250, Maya 44, Traktor, S4

2stych

Příspěvek od 2stych » 19 úno 2010 10:22

Ahoj klci :D Vidim že se tady bavíte o Kaossilátoru - je to super mašinka .Já ale trochu odbočím ,protože jsem tady nenašel žádný pořádný téma o KP 3 tak jsem se chtěl jen optat jestli s ním máte nikdo zkušenosti .Jde mi jen o pár ujasnění :D Mám ho pár dní doma a tak si s ní hraju a pár věcí mi neni jasnejch .Dejte vědět kdo kyby jste mohli poradit :D Díky pic.

lwq

Příspěvek od lwq » 19 úno 2010 11:37

2stych píše:Ahoj klci :D V... ho pár dní doma a tak si s ní hraju ...t :D Díky pic.
Zaavist ... :-) Snad uz brzy budu mit ten Kaossilator Pro ... Uvidimes. At se dari.

WladoTBX

Příspěvek od WladoTBX » 22 bře 2010 17:57

2stych píše:Ahoj klci :D Vidim že se tady bavíte o Kaossilátoru - je to super mašinka .Já ale trochu odbočím ,protože jsem tady nenašel žádný pořádný téma o KP 3 tak jsem se chtěl jen optat jestli s ním máte nikdo zkušenosti .Jde mi jen o pár ujasnění :D Mám ho pár dní doma a tak si s ní hraju a pár věcí mi neni jasnejch .Dejte vědět kdo kyby jste mohli poradit :D Díky pic.
Já KP3 mam už docela dlouho, takže ti můžu víceméně poradit cokoliv.... :-)

Azu

Příspěvek od Azu » 22 bře 2010 21:49

Ty si nepochopil že kaos pad a kossilator jsou dva úplně odlišné produkty
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

WladoTBX

Příspěvek od WladoTBX » 23 bře 2010 16:54

Azu píše:Ty si nepochopil že kaos pad a kossilator jsou dva úplně odlišné produkty
?? kdo, já?? :roll:

Azu

Příspěvek od Azu » 23 bře 2010 20:12

A kdo asi jinej
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 23 bře 2010 20:46

co by na tom měl nepochopit? Otazka zněla jasně "odbočím ke KP3 bla bla bla...". Prostě odpověděl na OT otázku, to ale neznamená, že někdo z nich nepochopil, že se jedná o rozdílné produkty...
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

Odpovědět