Zapojení 1 aktivního subwooferu, 1 pasivního a 2 pasivních satelitů

Diskuze o zesilovačích, reproboxech, reproduktorech, výhybkách a zvukových procesorech
Odpovědět
Marstr11

Zapojení 1 aktivního subwooferu, 1 pasivního a 2 pasivních satelitů

Příspěvek od Marstr11 » 28 srp 2017 22:22

Ahoj, mám na vás lidičky dotaz.
Mám Aktivní subwoofer, který má hodně silný zesilovač v sobě a na něj jdou napojit přes speakon konektory 2 pasivní satelity. Dále mám právě ty 2 pasivní bedny a nakonec mám 1 Pasivní subwoofer, který má v sobě 2 speakon konektory. Chci se zeptat chtěl bych to napojit vše na ten aktivní subwoofer a chtěl bych to provést následovně a to, že bych jako jeden satelit na aktivní subwoofer napojil tu jednu pasivní bednu a jako druhý satelit bych napojil pasivní subwoofer a k němu paralelně zapojit tu druhou pasivní bednu. Jen se chci zeptat jestli by to takto šlo, nebo jestli má někdo lepší nápad? :) Za další ten pasivní subwoofer má tedy 2 speakon konektory do kterého musím zapojit vstup do levého nebo do pravého speakon konektoru a jak na to napojit paralelně tu druhou pasivní bednu? Mohu na jeden speakon konektor napojit jako vstup a druhý speakon konektor z pasivního subwooferu použít jako výstup pro pasivní bednu?
Předem děkuji za vaše užitečné rady a odpověďi.

honcka

Re: Zapojení 1 aktivního subwooferu, 1 pasivního a 2 pasivních satelitů

Příspěvek od honcka » 30 srp 2017 15:57

Jakou impedanci mají ty satelity a ten pasivní subwoofer? Jakou minimální impedanci můžeš pověsit na ten aktivní woofer?
obecně bych se na to vyprdl, protože z toho subwooferu ti v lepším případě poleze celý pásmo, to by šlo obejít tím, že by si k subwooferu přidělal lowpass filtr (věc, která ti do něj pustí pouze basový frekvence a zbytek odfiltruje), v horším případě ti do toho pustí ořezaný pásmo o basy, který hraje ten aktvní subwoofer, s tím by si bez zásahu do elektroniky toho aktivního neudělal nic.
Když do subwooferu pustíš frekvence, který neuhraje, tak ho můžeš spálit řádově nižším výkonem, než má ve specifikaci.
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

djmayo

Re: Zapojení 1 aktivního subwooferu, 1 pasivního a 2 pasivních satelitů

Příspěvek od djmayo » 04 zář 2017 17:47

Ahoj. Napíš konkrétny model subwoferu alebo daj link na foto zadného panelu. Obvykle sa to tak robí u nejakých kompaktných systémov najmä u lacnejších značiek, že v sube je zosil pre sub plus ďalší dvojkanál pre satelity a má to vyvedené na 2 speakony odfiltrované výstupy, obvykle pre impedanciu satelitov 8 ohm alebo 4 ohm. Ak je to stavané do 4 ohm tak je možnosť pripojiť na každý výstup dva 8 ohm satelity paralelne.

Odpovědět