Jaký bezdrátový microfon ? Shure nebo Seenheiser

Diskuze o zesilovačích, reproboxech, reproduktorech, výhybkách a zvukových procesorech
Odpovědět
Fulas
Příspěvky: 23
Registrován: 26 čer 2007 02:36

Jaký bezdrátový microfon ? Shure nebo Seenheiser

Příspěvek od Fulas »

Pozor nepiste sem jiný znacky.Piste zkusenosti ohledne dj,zpevu a moderování.Díky
2*Pioneer CDJ 2000 NEXUS ,Pio Djm9OO NEXUS,Seenheiser HD 25 A REPROBEDNY EV

Otas
Příspěvky: 31
Registrován: 13 bře 2009 19:04

Re: Jaký bezdrátový microfon ? Shure nebo Seenheiser

Příspěvek od Otas »

Fulas píše:Pozor nepiste sem jiný znacky.Piste zkusenosti ohledne dj,zpevu a moderování.Díky
Mám zastoupeny obě značky, konkrétně Sennheiser EW 145 G2 a Shure BPGX24E/Beta 58.
- Nad Shure nebude nikdo ohrnovat nos (tím nemyslím Mistra Gotta a jemu blízké úrovni, ti problémy zpravidla nedělají, nýbrž hvězdy okresního formátu). Shure v této výbavě není dobrý na mluvení zblízka, je moc citlivý. Na zpěv (nikoliv řev zubra ze dvou centimetrů) je - vzhledem k ceně - velmi dobrý. Věhlasná (ale u dráťáků Shure, např. SM 58, nebo DJské SM 48) je odolnost proti mechanickému poškození: S nadsázkou bylo konstatováno, že se s ním dají přitloukat hřebíky.
- Sennheiser lze přizpůsobit hlasitému mluvení zblízka (pro DJ, překřikujícímu rachot beden), tam je přímo skvělý. Při zpěvu je rovněž velmi dobrý, jenže rádobyhvězdičky prý často ohrnují rypák. Problém Sennheisera může být v existenci více, než jednoho tlačítka na ručce, blb může v nestřeženém okamžiku sáhnout do naprogramování - už se mi stalo. Ale lze to zamknout, jenže včetně vypínání.
- Na moderování (u poučeného konferenciéra, který nebude Shure žužlat v puse a bude u obou mikrofonů udržovat správné - stejné - vzdálenosti od mluvících) se hodí oba dva. Jsou velmi odolné proti akustické vazbě (v tom je především rozdíl od laciných šmejdů).

distrikt
Příspěvky: 63
Registrován: 12 kvě 2009 00:22

Re: Jaký bezdrátový microfon ? Shure nebo Seenheiser

Příspěvek od distrikt »

se značkou seenheiser nemam skušenosti ale mam shure C606 a nemužu si stěžovat jasně není to uplně kvalitní ale taky to není studiový mikrofon a za tu cenu nema konkurence

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: Jaký bezdrátový microfon ? Shure nebo Seenheiser

Příspěvek od Azu »

Jednoznačně bych dnes vzal Sennheiser EW 145 G3, už jen to celokovové provedení se nedá vůbec srovnávat s těma plastovejma krabičkama od Shura.
Nespočetněkrát sem používal Sennheiser EW 145 G2, ale stejně tak Shure PG 24E PG58 i nedávno při zvučení i nejnovější Shure PGX 24E/Beta 58 a Sennhesera bych za shura nikdy neměnil. Z kabelovejch mam doma Sennheiser E845, E835 a Shure SM 58 a také sem vždy raději používal Sennheisera už jen kvůlli lepší ochraně zpětné vazby a líp se mně drží v ruce.
Ty mé Sennheisery měl v ruce na vystoupení kde kdo z našich umělců a to jak na moderování a pokřikování všeho druhu (Leoš Mareš a vůbec celá parička z E2, Roman Skamene, ...) tak i na zpěv (Martin Maxa, Michal David, Helenka Vondráčková, ...) a nikdo s ním neměl nejmenší problém ba naopak a třeba Martin Maxa ač byl z toho trchu nesvůj protože požadoval Shura a najednou sme mu dali jak kytarovej mikrofon tak na zpěv od Sennheiseru, tak si je po vystoupení náramě pochvaloval a ptal se co je to za značku. Našel se jen jedinej nějakej pokoutnej umělec o kterém sem nikdy neslyšel, který už měl k mirofonu výhrady aniž by do něj zapěl jedinou hlásku a byl nespokojenej po celou dobu vystoupení a nadával co je to za pochybnou značku, prostě namasírovanej buzerant co si myslí, že existuje jen Shure.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Fulas
Příspěvky: 23
Registrován: 26 čer 2007 02:36

Re: Jaký bezdrátový microfon ? Shure nebo Seenheiser

Příspěvek od Fulas »

Děkuji Za krásný názory,,,Pravděpodobně..půjdu do Sennheiseru,ale ještě nevím jestli Kondenzátorovej nebo Dynamickej..
2*Pioneer CDJ 2000 NEXUS ,Pio Djm9OO NEXUS,Seenheiser HD 25 A REPROBEDNY EV

Odpovědět