Alto TX215

Diskuze o zesilovačích, reproboxech, reproduktorech, výhybkách a zvukových procesorech
Odpovědět
Tommix
Příspěvky: 2
Registrován: 29 čer 2020 21:19

Alto TX215

Příspěvek od Tommix »

Ahojte, chcel by som sa spýtať, či máte skúsenosti s reproduktormi Alto TX215? Chcel by som ich používať na svadbách a podobných akciách. Sú postačujúce, alebo sa mám poobzerať po iných značkách? Rozhodujem sa medzi týmito a RCF Art 312-A MK4. Ktoré by ste odporučili, s ktorými máte skúsenosti? Ďakujem

mira
Příspěvky: 39
Registrován: 16 lis 2015 08:52

Re: Alto TX215

Příspěvek od mira »

Tyto konkrétní bych nedoporučil. Za tak levnou cenu se nedá udělat dobrá bedna, která bude mít solidní zvuk a spolehlivost. A podle parametrů neumí hrát ani moc nahlas. Pokud bys to měl párkrát za rok na akci s kamarádama na zahradě, tak je to jedno, ale pokud chceš hrát svatby a chceš si za to nechat zaplatit, měl bys mít profesionální výbavu.
Pokud Alto, tak alespoň vyšší řadu TS (odpovídá model TS 315). Ale to RCF je už jakási jistota.
Pak je ještě otázka, jestli k těm bednám budeš mít nějaký subwoofer? Pokud ne, tak určitě řeš jen 15", ale i tak to bude zvukově kompromis, venku budou chybět basy.

Tommix
Příspěvky: 2
Registrován: 29 čer 2020 21:19

Re: Alto TX215

Příspěvek od Tommix »

Mám v pláne určite používať aj subwoofer vonku a väčších priestoroch. Boli mi odporúčané tie RCF 312, že menšiu miestnosť zvládnu v pohode, ale nemám možnosť si ich nikde vypočuť, tak musím veriť skúsenostiam iných. Ďakujem za rady.

mira
Příspěvky: 39
Registrován: 16 lis 2015 08:52

Re: Alto TX215

Příspěvek od mira »

Přímo s RCF ART 312-A zkušenost nemám, ale měl jsem a mám několik jiných modelů od této značky. Obecně je to určitě správná volba - solidní zvuk, spolehlivost, dostupný servis a náhradní díly. Navíc ta řada ART šla v poslední době s cenou dolů.
Jinak obecně 12" bedna bez subwooferu bude vždycky kompromis (i v menší místnosti). Mám takovou zkušenost, že potom hodně záleží na tvaru a parametrech toho prostoru. Někde ty basy prostě skoro "zmizí" (odečtou se nebo nějak pohltí) a na parketu to nezní moc dobře, jinde tomu naopak prostor pomůže a dá se to.
Ale asi bych se toho nebál to zkusit, třeba ti to bude vyhovovat. U té značky RCF je výhoda, že je u nás tak oblíbená, že se dá vždycky za rozumnou cenu prodat.

Odpovědět